Woensdag 13 Augustus. EN. 3*.° 65. 1851 AB ONKE9IESTS -PRIJS I Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. 'Inzending der Advert, daags tevorenlsnamidd. vóór 4? ure. Hét Fachiiiger-watero Onder de verfrfsschende en verkoelende zo- ïïier-dranken, behoort voorzeker ook hét Fa chinger-water. In deze dagen kwamen ons juist eenigë régelen betrekkelijk dit water on der de aandacht. Wij achten het niet onge past, nu de zómer-warmte zich weder voelen doetdeze aan de lezers onzer Courant mede te deelen. Dit bron- of mineraal-water ontspringt in Duitschland, nabij het dorp Fachingen, een half uur beneden de stad Dietz, aan de rivier de Sahn die hier reeds bevaarbaar wordt. Vol gens de jongste scheikundige proeven, bestaat dit bronwater uit: Loogzout (zuiver) drachma Keukenzout Kalkaarde Magnesia Selemiet Ijzer grein IV'. 5 11 1 3 3 Onder tie zaamgestelde loogzoutige of mine rale wateVen wordt het door vele geneesheereii de eerste plaats aangewezen. De beroemde Duitsche bron-arts PmiBNibs heeft het behalve in verscheidene ziekten ook deri gezonden op de volgende wijze aanbevolen: hetzij men onder geletterden of ongeletterden gezonde lieden vindtdie tot eenen gestrengen én bepaalden leefregel geen' tijd kunnen al- zonderen, maar die als ter loops, iets tot ver betering van hun gestel en verdunning der vochten willen nuttigen; voor deze is daartoe bet Fachinger-water een zeer geschikt eh aan genaam middel. Bij drukkende zomer-bitte, na al te hartigen of verhittenden dronkis dit water, enkel met limonade, gekarnde melk frambozen-azijn enz.een zeer verkwikkende en verkoelende drank. Met wijnmet öl zon der suiker, schielijk onder het opbruisen ge dronken vermindert het de door al té groote ver- moeijing of hitte, veroorzaakte magtelöosheid der spieren en zenuwenen is met één woord in zulke gevallen een ware hartversterking. AI wie spoedig en krachtig wil opgewekt worden moet het drinken met ouden Rijnschen- of met Bourgogne-wijndie slechts zich verkwikken of laven Wil, moet het Fachinger-water gebruiken met matevermengd met moezel of anderen ligten wijn. BESTUREN TMISTMTIEN. BEKÈND MAKING. Burgemeester en Wètboöders der Stad Zierikzee verwittigen hij déze het publiek dal dé gewone Ker mis of JaffiMiBMirkt binnen déze Stad zal gehou den worden als run ffiids aanvangende óp den laatslen Maandag in Augustus gedurende twee icelc'en en alzoo van den 25 dézer maaitd lót den 6 September aanstaande- Cé Kramers worden vorzoéht tol het hékortièh. van Wie 11 zich in tijds «net vrabkti)Hjé brieven,, (tij den teel At Dbk Vtairê Cz; j Slads-ArcWteit ètt Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars, horosknoplrekkers of bedelaars, op de Kermis zulleo worden toegelaten. Zierilczee, den 11 Augustus 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Slails—Secretaris W. J. 1'. KROEF. BUITEWLAND. DDlilcaii.D. Frankfort 7 Augustus. De Holsleinsebe aange legenheden leveren voor de Bondsvergadering bezworen op van verschillenden aard. Van het oogenbiik op 't weik Oostenrijk het protocol van Londen betref fende de onschendbaarheid der Deensche monarchie medé heeft onderteekend is de Deensche staatkunde in dat op'zigt op een' zeer gunsli'gen grond gehragt en is van de zijde der Deensche bewindslieden weinig toe geeflijkheid te verwachten. Zoo lang men zich niet daarover 'mei eikander heeft verslaan is er weinig uit- zigl op hel ontruimen van Hamburg en Holslein door de OoMcnrijkscbe troepen. De Beijérsche troepen hebben dihgsdag morgen het rJoor hen zoo langdurig bezette keur-vorslondom Hessen verlaten. De schade door de overstrooming in Wurtem- b'e'rg aangerigt wordt op 1 mitlioen guldens geschat. Ook in Begeren zijn rle meeste rivieren huiten hare oevers getreden ten gevolge waarvan 'eene der voor steden van Mun'chen ónder water werd gezet. Na al daar aanmerkelijke schade veroorzaakt te hebben is het water weder aan het vallen. Ook in verscheidene districten van Zwitserland heb ben de stortregens voortgesproten uit wolkbreuken aanzienlijke schade aangerigt. Uit Bern wordt gemeld dat hel geheéie dal van interlaken onder water staat woonhuizen schuren en stallen werden weggerukt en vele bruggen vernield de brug tusscben Unlerseen en Interlaken stortte in op het oogenbiik dat zich vele menschen daarop bevonden onderscheidene personen werden door het geweld van den stroom medegesleept en verdronken. De Lufscbine Sitnme en Aar zijn huiten hunne oevers getreden en rukken alles met zich mede. In het gebergte zijn gletschers losgescheurd en ontzettende rotsblokken werden door de Aar en de Lulschine medegevoerd. Men ziet de droevigste berig- len uit andere deelen van Zwitserland te geinoet. Uit Milaan wordt van den 3 dezer geschreven dat het krijgsgerègt aldaar is afgekondigd. Een in den nacht van 30 Julij gevat persoon die betrapt was op het aanplakken van oproerige proclamation was ge fusilleerd. De opgewondenheid van de bevolking werd steeds grooter de krijgsmagt was voortdurend onder de wapenen eh alle maatregelen waren getroffen Om elke poging lol opstand krachtdadig tegen te gaan. Een club van 80 aanzienlijke personen moet to Milaan ontdekt, en vélen hunner moeten gevangen genomen zijn. Berlijn, 7 Augustus. De onthulling van het standbeeld, des overieden konings van Pruissen Fre- derik Wilhelm IIIIe Koningsbergen opgerigt heeft den 3 dezer, de geboortedag van don overleden vorst, mét groote plegtigheid aldaar plaats gehad. Z. M. de koning was daarbij tegenwoordig. Bij zijne den vorigen dag gehoudene intrede in die stad heeft de koning het stedelijk bestuur dat hem ontvingaldus toegesproken Ik verblijde mij over de dankbare hulde die gij mijnen önvergelelijken vader brengt. Ik ben met een weemoedig gèvoel herwaarts gekomen om dit feest lé vieren. Draagt dé liefdedie gij den ovèrloden ortvergélilijkèö vörst SOeclroèg y o'p mij i Jijaèü iotiti TRÏJS DER ADVERTENTIES Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglenvan 1-6 regels af 1 behalve het Zegelregt TTrrjnwriTnTrfji—u—-jjLL—RMjLmjijuLLÏxj cn opvolger over. Ik verheug mij over uwe fees telijke ontvangst want ik heb in mijn lever, veel verdriet ondervonden en Koningsbergen heeft tot hiertoe weinig gedaan om het te lenigen. Gij hebt veel weder goed te maken. Mijne hoeren ik geef u den vriendelijken raad zulks te doen dan zullen wij weder goede vrienden zijn. In die hóóp troed ik uwe stad binnen." F R £L K K E EJ K. Parijs 8 Augustus. Eergisteren heeft de voorzit ter ter eere zijner gasten op het Cbamp-de-Mars een spiegelgevecht door de troepen doen houden waarbij men rekent dat minstens 600,000 menschen zijn te genwoordig geweest. Al rle manoeuvres en operaliëu moeten met uitnemende vlugheid en naauwkeurigheid zijn uitgevoerd. Tol liet bijwonen van dit spiegelge vecht zijn uitgenoodfgd geworden de leden van het vre- les-congres voor wie afzonderlijke tribunes bestemd waren. Op de aanmerkingen die aan een dezer leden over die «jiinoofligfhg gemaakt werden antwoordde hijdat men wel 'eens geroepen wordtom wat men niet verhinderen kan te verdragen. Ve.el gerucht maakt hier een artikel door den heer E. Fbrcade. in een dagblad geplaatst om te be wijzen dat Lodewijk Napoleon, ten jaro 1818, in Engeland eene leening heeft willen sluiten lot onder pand waarvan hij eene schuldvordering van 28 mil- lioen francs ten laste van Frankrijk aanbood welke som hij beweerde dat hem als erfgenaam zijner moe der de voormalige koningin van Holland toekwam. In dat document gaf de tegenwoordige president der Republiek zich bij herhaling den titel van Keizerlijke Hoogheid. De heer Forcade acht hel mógelijk dat indien lodewijk Napoleon als president rnogt herkozen worden hij spoedig daarop deze schuldvordering zal willen, doen gelden. Uit Portugal luiden de berigten nog weinig ge ruststellend er hebben vóortdureud woelingen ouder de krijgslieden plaats. Berigten uit Home houden in dat de Ooslenrijk- sche krijgsmagt in den Kerkelijken Slaat aanzienlijk wordt versterkt. Sommige brieven hangen een droevig tafereel op van den toestand van de Pauselijke Stalen en van het pau selijk bewind. De algerneene haat jegens het tegen woordig bestuur duurt voort. Dit is eensdeels wel toe te schrijven aan de machinatiën van de Mazzinislen, doch aan den anderen kant ook veel te wijion aan do laauwfseid en het gebrek aan geestkracht van het te genwoordig bewind. Parijs 9 Augustus. De tweedragt neoml onder dó staatkundige partijen meer en meer de overhand. Reeds wordt veel gesproken over do vraag wie Lo dewijk Napoleon in 1852 als president der Republiek zal vervangen. Velen noemen den prins van Joinville inaar waarschijnlijk zal de prins zelf daarmede niet in stemmen dewijl hij darr eerst niet de hertogin van Orléansals moeder en voogdes van den graaf nazi Pa rijs, zou moeten breken. Do lord-mayor van Londen heeft, meteen aan zienlijk gevolg eenige dagen binnen deze hoofdstad vertoefd ter zijner eere zijn verschillende luisterrijke feesten gegeven. Öp dit oogenbiik zijn in het koningrijk Napels, in de verschillende gevangenissen meer uan 20,000 personen opgesloten, ter zake van vermeende staalkun dige misdrijven verreweg de meesten naar rnen véf- neeiiilzonder eenig verhoor te hébben ondergaan. GBOOT-BBITTAHIBIIEW. Londen 7 Augustus. In het huis der lords beeft de graaf van Barrowby heden eene door een groot aantal te Rome wonende Engelscb'en onderteekend adres ter tafel gehragt waarin de medewerking van het Britsche gouvernement verzocht wordt om ver lof te bekortten voor het houwen' iertót Prötestautschë Isèrk iü dé' généeüiilè' stéil;

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1