N.° 63. Woensdag Augustus; 1851. Woensdag en Zatürdag. NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. MKZEESGHE COURANT. ABONNEMENTS-PEIJ8 I Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren'snamidd. vóór 4k ure. VERSCHIJNT FBiJI DEK ADVERTENTIES Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doödberiglenvan 1-6 regels af 1 behalve het Zegelregt DTTITSOHEAND. Frankfort 31 Julij. Te Frohsdorf komen steeds \ele legitimisten aan. De graaf van Chamb'ord (hertog Van Bordeauxheeft uit Parijs een troonzetel ontvan gen die uit rood fluweel bestaat en rijk met goud ge stikt is. •=- Uit Koningsbergen meldt men dat de zons-ver- «luistering begunstigd werd door een geheel onbewolk- len hemel. De totale verduistering welke 3 minuten 1 seconde duurde veroorzaakte Mae sterke avond schemering gedurende welke Jupiter. Mars en Venus Inet het bloote oog zigtbaar waren. Op de sterrenwacht bevonden zich slerrekundipen uit Bern Bonn Leipzig on Petersburg terwijl anderen uil Parijs Weetien Palermo en andere plaatsen, deels in Dantzig deels in de omstreken dezer stad hunne waarnemingen deden. Dezer dagen is aan de Stenden-vergadering van Hessen-Darmstadteen wels-ontwerp ingediend strek kende om de doodstraf bij de wet van 11 April 1849 afgeschaft, weder in te voeren. Bij de pauselijke geldmiddelen bestaat een tekort Van 1,*790,000 scudi. Om daarin te voorzien is de grondbelasting met een zesde verhoogd en is aan de gezamenlijke genieenten van den Kerkdijken Staat eene belasting van 1 millioen opgelegd nader naar vermo gen te verdeelen. - Uit Petersburg wordt hel volgende verschrikke lijk ongeluk gemeld Volgens oud gebruik trekt op 3 Juiiij uit het nabij Wladimir gelegen klooster van tien Heiligen grootvorst Andrei Bogolubskieene pro cessie met de beeldtenis der II. Maagd Maria tiaar ge noemde stad. Ten 4 ure 's namiddags op bet oogen- blik dal de sloot met bet Heilige beeld eene in den weg gelegen brug was overgetrokken stortte deze met eene massa nienschen die volgden eensklaps in en Vonden 149 personen den dood, terwijl nog58 in meer dere of mindere male werden gekwetst. Men beeft beriglen uil Odessa en omliggende gouvernementen wegens den oogst Welke gunstiger belooft te zullen zijn dan sedert jaren het geval is geweest. Zuid-Rusland zal eenen buitengewonen over vloed van voortbrengselen aanbieden en wel vooral Van granen hooi en oliezaden. Frankfort 2 Augustus. Mén meldt uit Smyrna dat de Nederlandsche vice-consul de heer R. J. van Lennep terwijl hij zich met twee zijher kinderen naar zijn landgoed begafin de nabijheid daarvan door vijf roovers is overvallen. Op zijn geschreeuw ont kwam een bediende liet met de kindefen doch de beer van Lennep zelf werd naar het gebergte gesleept en 50,000 piasters van hem als losgeld geeischt ón der bedreiging dat men hem anders zou vermoor den. Een der roovers werd naar Smyrna gezonden en op hel schrijven van den heef van Lennep werd de sotn uitbetaald waarna tnen hem vrij liet gaan. Den 28 Julij is te Dresden een revolutionnaire club ontdekt welke volgens hetgeen uit de in beslag genomen papieren blijkt ten doel had de omverwerping der monarchie en de invoering der democratische repu bliek in DuitSchland. Acht zakmgëzworenen zijn gevat en daaronder een zendeling der propaganda. Ten ge volge der verklafitigeri Van de gearresteerden ziju nög Vele andere personen in hechtenis genomen. Eerie telegrafische depêche Uit Rome meldt dat de Fransche opperbevelhebber Getneau zich plotseling meester gemaakt heeft van den voorraad buskruid Welke zich in het gebouw tot verkoop aldaar bevond en dien naar den Engelsburg liet brengen alwaar bij ook de pauselijke kanonnen deed plaatsen. Kf.llen 29 julij. Uit Dusseldorf wordt berigt dat de directie der Engelscbe Oost-Indische compag nie in wier dienst d.' Gützlu/[ staataan dezen bij haar door zijne lange afwezigheid verdacht gemaakt heeft voorgesteld om óf zijne werkzaamheden als zendeling te slaken óf zijne ambtelijke betrekking in hare dienst op te geven. Gülzlaff zou tot het eerste besloten hebben. In Lombardije zijn volgens opgave der Bresl. Zeil. gedurende den staat van beleg sinds 1847 niet minder dan 3732 doodvonnissen voltrokken. F R A N K R 13 K. Parijs, 31 Julij. Het dagblad la Patrie heeft voor een paar dagen gemeld, dat de heer de Girardin die ziob naar Londen begeven had om aldaar het vredes-congres bij te wonen ook eene conferentie bad gehad met den heer Ledru-Rollin en dat beiden het in alle punten eens waren geworden. Dit klonk wel wal vreemd maar de beer de Girardin deelt thans mede dat het met dn waarheid overeenkom stig is. De heer de Girardin is dus tiaar Londen gegaan om als lid van het vredes-congres zijne warme bewondering voor en gehechtheid aan de Vre- desbeginselcti uit te bazuinen maar te gelijkertijd heeft hij een onderhoud met demagogen gehad waarin haat jegens liet bestaande en zucht tot vernieling en oorlog de heersobende denkbeelden zijn. Hoe dit te rijmen is kan men bezwaarlijk begrijpen. Verscheiden steden en dorpen van Frankrijk héb ben den 23 dezer veel door eeh hevigen storm geleden. Te Longuyon zijn eenige buizen ingestortdé oogst is daar grnolendeels door den hagel vernield. Ook zijn aldaar twee vrouwen de slagloffers hiervan geworden een meisje eene molenaarsdochter werd door eene windvlaag in het water gesleurd en vond daar den dood eene reeds bejaarde vrouw trof hetzelfde lot. PariJs 1 Augustus. Men verzekert dat de heer de Girardin lietonder anderen met den heer Ledru- Rollin eens géworden is om de afgevaardigde Nadaud een metselaar lot kandidaat voor het presidentschap in 1852 voor te stellen. De laatstgenoemde moet aan den heer de Girardin beloofd hebben hem aan het hoofd van een zoogenaamd besturend ministerie te plaatsen ingeval bij lot president mogt verkozen worden. Eergisteren is dé eerste tarwe van den Oogst Van 1851 aan de markt gekomen. Die tarwe is goud geel en de korrel groot en zwaar. De opperbevelhebber van bet leger V3n Parijs de generaal Magnan heeft gemeend in ecr.e procla matie Ie velde te moeten trekken legen de toenemende zucht tot zelfmoord die zich onder het garnizoen ppénbaart. In deze proclamatie Wordt zelfmoord op éóne lijn gesteld mét het verlaten vdn zijn post en het overloopen tot den vijand. Op dit öogenblik wofdt eene bezending I a n d Verhuizers naar CaIifornie uit gelden Van de bekende loterij der goudharen In gereedheid gebragt. Deze bezending zal uit 15Ö oflicieren onder-officieren en soldaten van de voormalige mobile gardé bestaan. QROOT BRITTANNIEN. Londen 1 Augustus. Het lagerhuis hield zich eer gisteren andermaal bezig met de kwestie omtrent hot al dan niet in stand houden van het kristallen paleis. Op eene vraag deswege door den heer Osborne gedaan, verklaarde de kanselier der schatkist in hel breedé dat hij bet ten sterkste betwijfelde of de koninklijke com missie der tentoonstelling wel bet regt had een gedeelte van het batig saldo der afgegevene toegangbewijzeii aan te wenden tot eene verandering van het gebouw b. v. in een' wintertuin of iets dergelijks en zoo zij daartoo al gemagtigd was dan was het eene tweede vraag of zij daartoe wel genegen zou zijn. Indien dit tegenviel dan zou men hel gebouw voor 70,000 p. st. kunnen koopen terwijl er bovendien eene belangrijko som voor de te maken verandering benevens voor jaar- lijksch onderhoud, gevorderd werd. Alvorens men dus iot dergelijken maatregel overging dieade men wel het voor en tegea te overwegen. Middelburg 1 Augustus. Bij de op gisteren al hier gehoudenc aanbesteding van eenige herstellingen aan 's rijks groote Wegen in deze provincie, met hun onderhond lot den 31 December 1854 is het 1"" per ceel zijnde de weg van Middelburg tot Tholen aan genomen door den heer J. van der MadeDz.te Klun- dertvoor f 8700 per jaar en liet 2d8 perceel zijnde de weg van Breskpns tot de Belgische grenzen, bij Eede, door den heer J. Filiste Breskens voor f 2950 per jaar. Zierikzf.e 5 Augustus. Jl. zalurdag is alhier van de werf de Goede Intentietoeliehoorende aan den scheepsbouwmeester den wel-ed. beer J. Strickaert, met het beste gevolg te water geiaten het brikschip genaamd Johannes Albertus groot 140 gemeten las ten gebouwd voor de reederij onder administratie van den heer JC. Londt to Amsterdam zullende gevoerd worden door kapitein J. C. LondtHz. en bestemd voor de groote vaart. Volgens het uitgeschreven programma zal de handboog-schutterij Zelandiate Middelburg, concours naar den doel houden op vrijdag den 8 Augustus aan staande en heeft daartoe alle handboog-schutterijeu in de provincie üitgenoodigd. Z. exc. de minister van liinnenlandsche zaken heeft het voornemen om in de volgende week de provinciën Vriesland, Groningen en Overijssel te bezoe ken ten einde op de plaats zelve de belangen en be hoeften der ingezetenen te leeren kennen. In het begin der vorige maand is te Amsterdam eeiie onmenschelijke daad gepleegd door een vader die zijn Sjarig zoontje in den laten avond buiten eene der poorten dier stad van eene brug in het water heeft geworpen met het dool om zich van hetzelve te ontdoen. Het kind niettegenstaande zijn hulp geschrei door den vader verlaten is gelukkig door een voorbijganger gered. Armoede en do onmogelijk heid om in het onderhoud van zijn kind te voor zien moeten den man tot dit gruwelijke feit hebben gebragt. De instructie te dezer zake is reeds afge- loopen en de beschuldigde naar den procureur-gene raal Wegens poging tot moord verwezen. Het Engelscbe gouvernement heeft 228,000 gul den aangewend lot een naauwkeurig onderzoek naar de obrkaSk en den voortgang der aardappelenziekte. LI. zondag hebben de heer en mevrouw I'oilevin in een rijtuig met twee paarden bespannen gezeten wederom te Parijs eene luchtreis ondernomen. Den volgenden dag verspreidde zich het gerucht dat hun een onheil was wedervaren men verhaalde hoe zij in éen bosch nedergestort en omgekomen waren. Thans verneemt men dat dit gerucht geheel bezijden de waar heid is geweest daar de moedige luchtreizigers twee uren na hunne opstijging to Grand Puits in het de partement der Seine en Marne, behouden nedergedaald zijn aldaar den nacht doorgebragt hebben en den vol genden dag, in hun rijtuig gezeten, de terugreisnaar da hoofdstad hebben aanvaard. JONGSTE BTJITENLANDSCHE TIJDINGEN. Volgens gerucht zullen de Oostenrijksche troepen de door hen bezette Voorstad van Hamburg verlaten. Ook in Duitschland is in de laatste dagen door hevige onweders veel schade aangerigt. engelsch tafelzout. Omtrent het te Haarlem op de jongste algemeene vergadering der maatschappij van nijverheid met de zil- ren medaille bekroonde tafelzout vernemen wij de vol gende bijzonderheden De kunstbereiding van het zoogenaamde Engelsch tafelzout schijnt in de vorige eeuw door zekeren Gerritsmate Makkum in Vries land uitgevoerd te zijn. üilkens geeft hiervan berigt, in zijn Technologisch Handboek, uitgegeven door do maatschappij lot Nut van 't Algemeen, blz. 79, en voegt er bij Ongelukkig dat met 's mans overlijden die kunst weder is te niet gegaan.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1