sr.° 48. Zaturdag 14 Junij. 1851. Woensdag en Zaturdag. m A NIEUWSTIJDINGEN. J lb ZIEREKZEESGHE COURANT. Abonnebiests-pbijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags le voren,'snamidd. vóór 4 are. ï1 5S VERS CHI JKT prijs der advertentie»! i Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglenvan 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt' EEllE WIEN EEllE TOEKOMT. Tot aanvulling van het berigt, geplaatst in ons vorig n.°, tot opschrift hebbendeMcekrap- bereidintjwordt ons nog ter plaatsing mede gedeeld Dat, te gelijk met den door ons genoemden heer Jonkh r W. 1). de Jonge, in eerie verga dering, wélke in den loop van dit jaar té Mid delburg, gehoudeYi is, de ed. achtb. heeren M. C de Crank,, burgemeester dezer stad, en J. van der Have Burgemeester der gemeente Ouwcrkerk eti Boekhouder der meestoof te Vianede door ons aanbevolen zaak met warmte hebben voorgestaan 'en aangeprezen en dat zij mede de eerste gronden hébbén gelegd tot de vorderingen die daaruit vóór 'de toekomst ge boren zijn. Zonder met de bijzonderheden dié lot die berigten betrekking hebben, bekénd te zijn, kunnen wij voor de waarheid instaan, dat dié heeren zich voor de onderhavige zaak lén besté hebben geïnteresseerd en kunnen daar nog bij voegen dat later zich nog meerderen hebben aangesloten; zoodat wij vertrouwen mogendat de reeds zoo lang sluimerende toestand waarin die tak van industrie verkeerde, een maal aan het ontwaken zijnde, niet weer te- ritgkeeien zalet» dat éendragt de kwijnende zaak inagtig en behoudend voor ons eiland maken zal. slille door le brengen zullende bij die gelegenheid allo herbergen en koffjliuizen moeien gesloten blijven en gcene openbare vermakelijkheden mogen plaats heb ben ten einde dezen dag in betamelijke afzondering aan godsdienstige overdenkingen en dankbare herinne ringen toe le wijden. En opdat niemand biervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd en in de Slads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadliuize der Stad Zierikzee. den 11 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders, PK CRANK vl. Ter ordonnantie Pe Stads-Secretaris W. J. 1>. KROEF. SCHOUVVING OP DE WEGEN. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken bekend dat er op Woensdag den 18 Junij aan staande eene nlgehieene schouwing zal plaatshebben over al de buurtwegen en voetpaden in het poortam- hacht dezer Stad en worden de wegpligtigen of ge landen mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne, le zorgen dat op den bepaalden dag de wegeb Voet paden, slooten, heulen en duikers, in behoorlijken slaat van onderhoud bcvondrn worden overeenkomstig de bepalingen van het Reglement op het beheer Onder houd en dé polieie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 n.° 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal doie worden afgekondigd aangeplakt en in de Slads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 24 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders DÈ CRANE 11. Ter ordonnantie be Stads-Secretaris W. J. 1». KROKF. PUBLICATIE. BuRGEMEÉsTKh en Wethouders der Stad tierikzee, gelet op 's Konings besluit van den t Augustus 1831 n.° 72 houdende bepaling dat de dank d a g of gods dienstige viering der overwinning bij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de ingezetenen aan de pleglige viering van gameiden dog op Zondag den 15 dezer maand, met uituoodiging om denzelven in eerbiedige BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dal op aan zoek Van de hier gevestigde Pislricls-Commissie van beheer over het Fonds ter aanmoediging en ondersleu ning van de gewapende dienst in Nederland op Woens dag den 18 dezer maand, des middags de gewone jaar- lijksche collecte aan de buizen der ingezetenen zal plaats hebben en worden mitsdien alle in- en opge zetenen aangezocht, om door tnild'è bijdragen, naar ver mogen dal Fonds te helpen stijven waarvan de wel dadige strekking is óm de verminkte verdodigers van den vaderland'schen grond zoowel als do nagelatene betrekkingen van gesneuvelden in de dienst van het va derland zoo ver de middelen strekken te verzorgen en in hunne behoeften te voorzien. Met bestuur van den vailerlandslievènden zin der ingezetenen overtuigd herhaalt mei vertrouwen dit beroep op de milddadigheid van deszelfs Stadgenoölen en acht het overbodig de aangekondigde collecte meer dere aanbeveling bij te zetten bij de bekendheid dat hier en allerwege aan zoovele gekwetsten en vermink ten of dcrzelver nëgelatene betrekkingen, jaarlijks grati ficatiën worden verstrekt terwijl daarenboven bij liet hóofd-li'esluur van liet Fonds besloten IS om voortaan al de verminkten in eenigerlei strijd in Nédérlandsch overzecsche koloniën of bezittingen buiten Europa dadelijk in dal Fonds op te nemen wélke maatregel haar then hoopt de landgenóoten gunstig Stemmen zal, om met onbekrompen hand in de collecte bij té dragen. En opdat een ieder biervah kennis drage zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Uaadhuize der Stad Zierikzee, den 11 Junij 1851. Burgëtheesler en Wethouders, bE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Burgemeester en WF/rnotniERS der Stad Zierikzee brengen bij deze ter kennis van de landbouwers grond eigenaars en pachters van landen dot even als in vó rige jaren thans weder aan ieder hunner epn biljet zal worden bezorgd, waarop zij gelieven in le vullen, de bun derlallen, met onderscheidene veldgewassen eti voort brengselen bezaaid, voor zooveel ieders eigcrtddm of pneht- bezit binnen deze Stad en het poortamliaClit betreft met vriendelijk verzoek, deze biljetten met de ver- eischte naauwkeUrigheid ingevuld en onderteekend in den loop dezer maand Ier Stedelijke Secretarie te wil len terug bezorgen ten einde het Bestuur in staat te Stellen aan de opgave welke daarvan door de Hooge Regering jaarlijks wordt verlangd Ie kunnen voldoen rekenende men hierbij op dezelfdo bereidwilligheid waarmede in vorige jaren gelijke opvrage door een ieder is beantwoord geworden. Zierikzee, deu 11 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders DE CBANE vl. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BUITENLAND. dditschdand. Keulen, 11 Junij. De landverhuizing zoowol uit de omstreken dezer stad als uil Raden en do Paltz, neemt weder sterk toe. Eergisteren alleen hragt een enkele spoortrein 550 landverhuizers herwaarts. Grootendeels behóoren zij tot den gezeten boerenstand. Tusschen Oostenrijk, Prnissen, Nassau en Hessen zijn onderhandelingen aangeknoopt om eene spoor weg-verbinding met Holland daar té stellen. Volgens eene lelegrafisclio depêche van maandag morgen is te Hamburg een bloedige strijd tusschen matrozen en Oostenrijkscbe soldaten ontstaan zoodat men zes doodon en een groot aantal gekwetsten telde. De senaat bad zich permanent verklaard. Nadere berigten geven hel gebeurde dus op In een dans-locaal geraakten zondag oeliige knapen in twist met Oostenrijkscbe onder-olïicieren twee van welke lant- sten ook op de straat aangevallen moeten zijn waarbij een hunner zwaar gekwetst is. De Hanzealische pa trouille die toen aankwam zuiverde voor bet oogen- blik de plaats. Kort daarop kwamen de Oostenrijkscbe patrouilles do zamenrottingen des volks begonnen op nieuw en zijne eic. de Oostenrijkscbe luitenant-veld maarschalk Theiner werd met steenen geworpen en aan den arm getrotfen. Hierop nadat het volk opgeëisclit was zich le verwijderen bij gebreko waarvan met Scherp geschoten zou worden werd herhaalde malen mul scherp gescholen en zijn ten gevolge daarvan, he laas vijf personen waaronder een meisje gedood en meerderen gekwetst. De rust werd daarop spoedig weder hersteld. Vónr maandag zijn groote voorzigtig- heids-maatr'ègelen genomen om de rust ongestoord te bewaren. fran! k ii ij k. Parijs, 9 Juttij. Gisteren middag had een tweege vecht met pistolen tusschon dón lieer Karei Luciën Bo napartevoormalig vico-president der constituerende vergadering te Rome en den zoon van den aldaar ver moorden minister Bossi plaats. Nadat vier schoten gewisseld waren zonder eene der partijen te kwetsen hebben de getuigen verklaard dat aan de wetten der eer voldaan was. Heden werd een ander tweegevecht go- houden en wel tusschen den volksvertegenwoordiger Pierre Bonaparte en den heer de Nieuwerkerque direc teur-generaal der museums. Men streed met den degen, de degens braken tot tweemalen toe en de beer de Nieuwerkë'rgne ontving eene wonde aan de reglerheup waarna de getuigen den strijd deden eindigen. In Spanje is men voornemens binnen den kortst mogelijken tijd 35,000 man to ligten. Ingeval koningin Maria vati Portugal mét onltrooning bedreigd wierd zal Spanje denkelijk gewapenderhand tusschen-beido komen. eroótsbriitanmxn. LonueN 9 Junij. Het paleis der tentoonstelling is heden (Pinkster—maandag) door 54,194 personen be zocht geworden. De geheele Ontvangst ten behoeve van het gebouw bedroeg tot on met jl. zaturdag reeds 210,411 p. st. terwijl de gezamenlijke uitgaven voor den houw enz. bedragen 185,000 p. st. zoodat nu reeds de kosten ruim zijn gedekt. Blijkens een aan de kamer der gemeenten over- gelegden staal, zijn gedurentle de laatste drie jaren in Groot-Britlaiiniën gedrukt 2,171,750 Bijbels en 1,706,000 Nieuwe Testamenten. Omtrent de troebelen in Portugal behelst een dag blad nog liet volgende onder dagteekening van den 4 dezer De aanhangers van graaf Thomar waren er werkelijk in geslaagd een gedeelte der municipale garde van Oporto te verleiden en stonden gereed eene kans te wagen. De gouverneur der plaats generaal Fer- reira die kennis van de zamenzwering droeg hragt al de troepen onder do wapenen en trok naar de kazerne i

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1