Woensdag 28 Mei. I KZESJfI Lessen en Spreuken. iïöcrn. 43. 1851 ÜBQBIBIEMEIHTS-3PEIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór -M ure. on tijnar :ren 3root idder 1 Lid Ge- :hou- R. TOS It. dat leren j dea uur :rins Zee- Om ar te des rdea IIE kT- n ter lezer nner daaa om aan- I, ure, ju te je ia ;reua Vervolg.) Luiheid en rust veroorzaken alle onheil in de wereld: aan het ijzer brengen zij roest; in het hout den worm; in de kleedcren de mot; in het staande water bederf; op den akker onkruid; in het huisgezin ellende; bij den inensch &r- I moédebij de armoede kwade gedachten en I zonde, en bij de zonde tijdelijk en eeuwig on- heil. Dit is eene eeuwige waarheid hoe edeler gij een' inensch behandeltzooveel edeler wordt gij. Hij, wien men geeft, schrijft het op zand; bij, van wien men neemtschrijft het op staal. liet leven is een snarenspel; de man: de bas; de vrouw: de discant; de stembamer: de werkzaamheid; de noten: eendragt en lkfde; de tekst: vreugde en leed. Menigeen strekt de hand naar waarheid uit en trekt ze met schuim bedekt terug. Men kan van alle dingen iets verzamelen, slechts van den tijd niet. Vaak is hij het welsprekendst^die in het geheel niet spreekt. Bemint gij het levenverspil dan den tijd nietwant liet leven bestaat uit den tijd. De verdiensten eens menschen bestaan niet in de groote eigenschappen die hij bezitmaar in het gebruikdat hij er van maakt. Wie zijn paarlen uit de zee der ellende op- visclit, dien wegen ze als centenaars. Er zijn geen scherper pijlen dan die men uit penneschaftën maakt. Wie bij de wijsheid in de school is gegaan Verzamelt ook uit giftplanten medicijnen. Wie paarlen visschen wil, moet den maal stroom niet vreezen. Vele menschen beklagen zich over de zwak heid van hun geheugen, maar niemand over de zwakheid van zijn verstand. Dankbaarheid is het geheugen van edele harten. Als wij zclven géene gebreken haddenzou den wij ze niet met zooveel genoegen bij an deren opmerken. Do begeerte is een bladrijke boom de hoop een die bloeithet genot eendie vruchten draagt. Vaderlandsliefde is een vuur, dat geen water üithluschtgeen koude van warmtestof berooft. De Deen vergoodt zijne nevelachtige moerasseri de verkleumde IJslander gloeit van liefde voor zijn onder eeuwige sneeuw begraven vaderland. Als men de boenders niet bij tijds een nest bereidt, leggen zij hare eijeren in de nelels. Be heer gebiedt zijnen knechtde knecht de kat; de kat haren staart. Wat leert gij cr uit? lezer? PRIJS DER ADVERTEMTÏEN Gewone 15 cents de regel. Geboortelïnwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels cif 1 behalve het Zcgelregt INSPECTIE OP DE STRATEN» Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee verwittigen de ingezetenen dat er op Zalurdag den 7 Junij aanslaande een omgang door de stad en langs de dijken geschieden zal om zich te overtuigen of al de bepalingen van het, Bolicie-Rt?g!ement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten stoepen en goien elk voor en achter zijne woning of erf, be hoorlijk schoongemaakt, en gezuiverd zijn terwijl de beambten der policio bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten t8 letten en zonder oogluiking wegens alle overtredin gen en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd omgeroepen aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 24 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders DE CBANE vt. Ter ordonnantie De Slads-Secretaris W. J. P. KBOEF, SCHOUWING OP DE WEGEN. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken hekend dat er op Woensdag den 18 Junij aan staandecene algemeene schouwing zal plaats hebben over al de buurtwegen en voetpaden in het poortam bacht dezer Stad en worden de wegpligtigen of ge landen mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne, te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voet paden, slooten, heulen en duikers, in behoorlijken staat van onderhoud bevonden worden overeenkomstig do bepalingen van liet Beglement op het beheer onder- boud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838, n.° 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 24 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders DE CBANE vt. Ter ordonnantie De Slads-Secretaris W. J. P. KBOEF. BRANDSCHOUWING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee verwittigen de ingezetenen dat er op Maandag den 2 Junij aanstaande, eene algemeene inspectie op de brand- blusciimiddelen te dezer Stede zal gehouden worden en herinneren mitsdien aan de bepalingen van de art. 44 45 en 46 van het Brand-Reglement voor deze Stad opdat alsdan al die middelen in goeden bruikbaren staat worden tentoon gesteld en niemand al zoo door onwetend heid vervalle in de boete, tegen de nalatigen verordend. Zierikzee, den 26 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders DE CBANE vt. Ter ordonnantie De Stads-Secrelaris W. J. P. KBOEF. BEKENDMAKING» Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken bekend dal de Rekening dezer Stad over den jare 1859 thans door heeren Gedeputeerde Staten gearresteerd terug ontvangen von beden af, dage lijksgedurende 14 dagen op de kantoor-uren, ter Stedelijke Secretarievoor een ieder ter lezing zal. voorliggen. Zierikzee, den 26 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders 4 DE CBANE vt. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KBOEF. Is E lil A M M A voor de algemeene vergadering en tentoonstelling DF.R MAATSCHAPPIJ tot BEVOBDEBING van den LANDBOUW en de VEETEELT in ZEELAND j te BaocBcHeH* lïÊüiBenB fxoes* rtesi BS «UaaaBBj fi§52. Op Dingstlag den 10 Junij aanstaande des avonds ten 7 ure Vergadering van het Hoofd- Bestunr der Maatschappij ,in de Burgemeesters- Knincr ten Stadhiiize, te Goes. Op Woensdag den 11 Junij's namiddags ten 5 ure zullen de Werktuigen en Gereedschappen bestemd voor de Tentoonstelling van den volgenden dag, in den JVilhelmiiia-polder worden beproefd. Die Werktuigen moeten tot dat einde daar ter plaatse tijdig wor den aangebragt en minstens den uur vóór den aan vang der proef neming op het daartoe bestemde veld gerangschikt staan. De inzenders, die moglen verlangen eenig Werktuig zelve te be sturen, gelieven daarvan vooraf mededeelingaan hel Bestuur te doen»> In de nabijheid van dit veld zal aan deleden gelegenheid gegeven worden om zich te vereenigen en van vervevschingen te voorzieD* Op Donderdag den 12 Junij, des voormiddags ten 9 ure, zal de Algemeene Vergadering, inliet Koor der Groote Kerk, en deTen- toonslelling van Vee en andere Landhuishoudelijke Voorwerpen, op een daartoe in de nabijheid der stad aan te wijzen veld, gehoudeu worden. De Paarden, het Rundvee, de Schapen en Varkens, en andere Voorwerpen moeten uiterlijk des morgens ten 7 ure, op de plaats der Tentoonstelling aanwezig zijn. Aan degenen die het noodig inogten achten reeds den vorigen dag hun Vee te doen aankomen, zal, des verkiezende en zich daartoe in tijds hij den heer C. P. Soutendam te Goes, aanmel dende, behoorlijke stalling en voeding worden verstrekt, voor welk laatste, ook tijdens de Tentoonstelling zal worden gezorgde Voor de Leden zal de toegang ter Algemeene Vergadering op vertoon van hunne bewi|zen van Lidmaatschap en voor hen, die geene leder. zijn. tegen afgifte van een daartoe te erlangen entree biljet, geopend zijn. Ten tl ure zullen door eene ten dien einde benoemde commis sie de bekroonde voorwerpen worden aangewezen, en alsdan de toegang tot de Tentoonstelling geopend worden voor de Leden op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap en ten 12'/2 ure voor het publiek, tegen betaling van een er.tree-biljetad 25 cents per per soon, terwijl na 1'/2 ure aan een ieder de vrije bezig tig in g zal worden toegestaan. Ten 2 ure zal de Tentoonstelling eindigen en eerst dan het Vee huiswaarts kunnen gebragt worden. Des namiddags ten 3 ure zal er naar den Ring gereden en geloo- pen worden plaats nader te bepalen terwi|l des avonds ten 8 ure de Leden zich zullen kunnen vereenigeu in de Sociëteitf'an oa- gennchten vrij. Muzijk en illuminatie. Des Vrijdags ten 5 ure zullen de Leden zich gezamenlijk met die van het Congres, in het daarvoor bestemde locaal aan ecnen vriendschappelijken maaltijd vereenigen; terwijl hij die gelegenheid de toekenning der prerniëü zal worden medegedeeld. Bijzondere bepalingen. De Leden worden verzocht hunne bewijzen van lidmaatschap mede te brengen, daar dezelve tot, bet erlangen van toegang, tot al tie vereerih;ingen der Maatschappij zullen gevorderd worden. Aan heeren bezoekers van buiten de Provincie zullen afzonder lijke bewijzen worden afgegeven; terwijl de Leden van het Land- huishoudkundig Congres zoowel als van andere Genootschappen in Nederland die met den Landbouw in betrekking staan op ver toon van hun diploma tot de vereenigingen dezer Maatschappij zullen worden toegelaten. Ten einde een ieder, «Iie aan den maaltijd waarvan de contri butie op drie gulden per persoon is vastgesteld, niogt wenschcn deel te nemen, zich van plaats verzekerd zie en alle verwarring, voorgekomen worde, zullen, van wege de onderscheidene Afdeelings. besturen aan de Leden ruim veertien dagen te voren lijsten ter inteekenin» worden aangeboden zullende zij die daarvan geen gebruik maken, gecne aanspraak daarop kmmen doen gelden. Hen ietter die aan de bovengenoemde vereenigingen wenscht deel te nemen en zich tegen redelijken prijs van logies te verze keren mitsgaders van bet middagmaal gebruik te maken gelieve zich in tijds immers vóór tien 13 Mei aanstaande schriftelijk des wege te adresseren aan den heer Mr. M. P. Blaaubekn Eerste Secretaris van het Bestuur van het Congres; kunnende men zich voor een en ander, (met uitzondering van logies,) ook in per soon aanmelden van den tot den 9 Jm.ij van des voormiddag* 10 tot 12 ure, ten huize van den heer I. Fbansen van de Putik Eerste Penningmeester van gezegd Bestuur; terwijl op Ihnesdag tien 10 Junij en volgende dagen van des voormiddags 9 tot des namid dags 4 ure, voor deze deelneming gelegenheid is ten huize van de

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1