N.° 42. Zaturdag 24 Mei. 1851» Woensdag en Zaturdag. BESTOREN A ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. geivws j uréj uré, MMKZEESCHE COURANT. abonaiemebsts-prijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4 ure. verschijnt prijs der advertehtibw! Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregl M ITXTBIIjJE TTliïJV. NOTIFICATIE. De Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Gezien de missive van Zijne Excellentie den Minister van Financiën van den 10 Mei jongstleden afdeeling Generaal Secretariaat n.° 29 Maakt hij deze dim belanghebbenden opmerkzaam op de wet van den 2 Mei 1851 Staatsblad n.° 25)waarbij tot de inwisseling der reeds verjaarde Muntbiljetten daargesleld krachtens de wel van 18 December 1845 (Staatsblad n 0 90) een nieuwe termijn geopend is gedurende 'welken termijn die is ingegaan met 9 dezer maand en eindigen zal den 31 December 1851 de Muntbiljetten uitgegeven volgens de genoemde wet van 18 December 1845 Staatsblad n.° 90) nog ter inwisseling zullen worden aangenomen bij de Neder- landsche Hank, te Amsterdam wordende derhalve de bezitters van voorschrevene biljetten in hun belang aan gemaand om door eene tijdige aanbieding van dal papier ter plaatse voorschreven eene nieuwe doch alsdan onherroepelijke verjaring hunner biljetten te Voorkomen. Deze notificatie zni in het PrOoinciaalblad worden ge- plaa 1st en in den gebruikeliiken vorm aan de Plaat selijke Besturen ter allixie worden toegezonden. Middelljvrgden 19 Mei 1851. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREUENBURGH. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zieriltzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat tot Stadg- Winro«'p«>f is aangesteld ROELOF van MEEREN- DONK a lit ier woonachtig. Zieriltzee, den 22 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads-Seoretaris W. J. P. KROEF. tivilschmsii, Frankfort 19 Mei. De tijdingen dor jongste ge beurtenissen in Portugal verwekken in de hoogere krin gen te Berlijn bezorgdheid niet zoozeer uil hoofde van dat land op zichzelf, hetwelk sedert langen tijd gerin gen invloed op den toestand van Europa meer uitoefent Blaar uil vrees dat het vuur des opstands naar Spanje zal overslaan. In den schouwburg te Wiesbaden heeft de poli- cie op twee verschillende avonden het mannelijk per soneel van het publiek in het parterre aangemaand hunne hoeden en mutsen niet op het hoofd te houden. Sedert de gebeurtenissen in Maart 1848 hadden velen namelijk gemeend zich ook van dit door de welvoegelijk- beid geboden gebruik even als van zoovele anderen ontheven te mogen rekenen en de herinnering daaraan schijnt nu ook als epn bewijs van terugkeering tot den zoogenaamden vóór-Maartschen toestand te worden aangemerkt. Te Posen heeft een nog zeer jeugdig vaandrig een soldaat wegens insubordinatie bij hel exerceren op de plaats zelve doodgestoken. I)e vaandrig bevindt zich in arrest. Uit Rome meldt men dat aldaar geruchlen in pmloop waren omtrent eene versterking van het Fran- sehe garnizoen men sprak van 4- a 5000 man daar de troepen niet genoegzaam waren om de orde te handhaven. f r a n e b ii k. Parijs 19 Mei. De Braziliaansche legatie heeft de geruchten wedersproken van het hevig woeden der gele koorts te Rio-Janeirowelke in de laatste dagen waren verspreid. Het aantal vreemdelingen en zelfs Engelschen is op dit óogenblik Ie Parijs zeer groot. Zoo zijn onder anderen in de jongste week alleen met den spoorweg van Rouaan 700 Engelschen te Pariis aangekomen. Sedert eenigen tijd had Abd-el-Knder verlof be komen uitstapjes in de omstreken van Amboise te doen maar het regenachtige en koude weder had den emir tot nu toe weerhouden daarvan gebruik te maken. Ll. dingsdag heeft hij nu voor het eerst het kasteel ver laten zijn eeiste logt was naar hel kasteel van Chenon- ceaux om aldaar den heer en mevrouw de Villeneuve te bezoeken die hem gedurende zijne driejarige gevan genschap zoo vele verkwikkingen hadden doen toeko men. Zeer vriendelijk werd Abd-el-Kader ontvangen die op dit togtje door twee zijner zonen eenige der voornaamste Arabieren van zijn gevolg den kapitein lloissonnet en een tolk vergezeld werd. gboot-beittaisisiem. Londen 17 Mei. Gisteren werd er andermaal een diefstal gepleegd in het gebouw der tentoonstelling ditmaal was het een kostbare met edelgesteenten be zette vrouwenring. Men heeft de policie onmiddelijk gewaarschuwd en aan alle deuren van de verdwijning kennis geven. Doch ditmaal is hel scherpziend oog der policie in gebreke gebleven en de dief aan hare waak zaamheid ontsnapt. Heden morgen vroeg brak hier brand uil in een logement in Tower Thamesslreet en sloeg weldra tot een ander huis insgelijks lot logement gebezigd over. Vier menschen de pogingen tot wier redding vruchte loos waren kwamen daarbij om. Een 1 Sjarige dienst maagd is met veel inoeile gered. Het vredes-congres zal dit jaar te Londen gehou den en den 22 Julij geopend worden. Uit Cork zijn den 15 dezer 150 meisjes uit de werkhuizen te Dublin ingescheept om naar Australië te worden gebragt. Te New-York sprak men volgens de jongste lijdingen alweder van eene voorgenomen expeditie tegen Cuba onder de leiding van den gouverneur Quitman, en de generaals O'lJara, Lopez en Gonzales. Op genoemd eiland was een aantal personen beschul digd van verstandhouding met de ondernemers der ex peditie en daaronder drie priesters in de gevangenis geworpen en een persoon na foltering op de pijn bank ter dood gebragt, die door Lopez op verkenning was uitgezonden. In de zuidelijke staten van Noord-Amerika werden de pogingen tol afscheiding levendig voortgezet. Volgens berigten van Jamaica was de cholera daar op nieuw uitgebroken. Iu Californie gaat het delven van goud onafge broken voort maar het land wordt steeds door inoord en roof verontrust. b e i. g i e. Brussel 20 Mei. De heer Bocous kleedermaker te Dinant heeft den graaf de Liedelterlte doen dagvaar den Ier betaling van eene som van 10,000 francs wegens uilgaven en andere bemoeijingen tijdens de verkiezingen. Het tijdstip voor de behandeling der reglszaak van den heer en mevrouw Bocarmé vastgesteld begint te naderen. De heer Bocarmé blijft volstandig zijne medepligtigheid aan de misdaad van vergiftiging ont kennen terwijl zijne vrouw bare vroegere verklaringen blijft volhouden zij heeft daar nog bijgevoegd dat haar man zelf bijna het slagtoffer van zijn hoos opzet was geworden want toen hel slagtoffer heul in den vinger had gebeten had hij dezen met het vergift be zoedeld onwillekeurig aan zijnen eigen mond gebragt; de kracht van het vergift nu was zoo sterk dat de heer Bocarmédoor de aanraking zijner lippen met den vin ger langs welken het vergift had geloopen bij zich zeiven ook teekenen van vergiftiging waarnam zoodat hij den geheelen avond en daarop volgenden nacht bezig was zich tegengiften toe te dienen. BINNENLAND. 's Gravenhage 22 Mei. Z. M. de koning is gis teren namiddag omstreeks drie ure van het Loo iu deze residentie aangekomen. De beraadslagingen over de gemeente-wet bij de tweede kamer worden nog dagelijks voortgezet en zijn heden gevorderd lot art. 219. Z\ertk7ee 23 Mei. Eergisteren nacht omstreeks half twaalf ure is op de hofstede van Jan Vermunt onder Noordgouwe brand ontslaan in do schuur ten gevolge waarvan deze binnen zeer korten lijd af brandde en instortte zoodat de aansnellende brand spuit van Noordgouwe alleen het brandende puin be hoefde te hlusschen. Twee kalveren en eene geit zijn mede bij dit ongeluk omgekomen. De schuur was voor brandschade gewaarborgd en de oorzaak van den brand, is onbekend. Terwijl de in den omlrek wonende geburen warert ter hulpe gesneld moet er zoo men zegt van die ge legenheid "gebruik gemaakt zijn om bij een derzelve uil diens woning eenig geld ten bedrage van 75 te ontvreemden De lieer Nederveen welke in de meeste steden van ons vaderland, door hel schilderen van keurig gelijkende en fraai bewerkte portretten grooten roem heeft in- geoogstis thans alhier gearriveerd. Wij wenscbnn dat vele onzer geachte ingezetenen van deze gelegenheid gehruik zullen maken om Neilerlandsch talent te erkennen en voor een betrekkelijk geringen prijs zich welgelijkende en goed uitgevoerde portretten aan te schaffen. Belanghebbenden kunnen zich aan het logement van genoemden schilder van zijn werk overtuigen (zie advertentie). Men vernoemt, dat hij arrest van het provinciaal gereglshof in Zeeland van don 22 dezer Jan de Ka terNz. notaris te Haamstede is verklaard schuldig aan do hern ten laslo gelegde misdaad voorzien bij de art. 169 170 en 172 van het wetboek van strafregt en is verklaard eerloos en voorts veroordeeld tot een confinement van vijfjaren eene geldboete van f 20 en de kosten voorts krachtens art. 51 der wet van 9 Julij 1842 (staatsblad n.° 20) op liet notaris-ambt, ontzet van zijne betrekking van notaris. Bij Zijner Majesteits besluit van den 15 dezer, is benoemd tol notaris te Nijkerk C. MWijnen candi- daat-notaris te Zierikzee. Bij besluit van den 19 dezer heeft Zijne Majesteit goedgevonden op ziju.verzoek eervol ontslag te ver- leenon aan N. Polderman, als burgomeester der ge meente S.'-Annaland. Het zesde landhuishoudktindig congres dat op 10 Junij aanstaande te Goes zal worden gehouden zal waarschijnlijk de eer genieten otn den minister Thor- bccke in zijnen kring te zien terwijl het zich laat ver wachten dat dit congres door een zeer groot getal va- derlanilsohe landhuishoudkundigen zal worden bezocht. De duiven sociëteit Jacoba van Beijeren te Goes, hare liefhebberij-werkzaamheden weder begonnen heb bende zijn zondag morgen Ion 7 ure een getal van IS duiven te Arras, in Frankrijk, opgelaten, waarvan prij zen hebben gewonnen de duif toebehoorende aan L, da Lange, aangekomen leu II ure 10 min. en twee van J. van den Ounge, aangekomen ten 1! ure 10 min. en 11 ure 11 min. Uit Willemstad meldt men dat do nieuwe post- route van daar op Steenbergen volkomen aan liet oog merk voldoet en lot uitbreiding van het postwezen met Belgie en Zeeland zal luiden daar nimmer een

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1