Woensdag 14 Mei. PL'.0 39. 18 51. Va Woensdag en Zaturdag. PESTUREN ADMINISTRATIE?!. NIEUWSTIJDINGEN. iGKHJUj i I'/j ZIERIKZEESCHE COURANT. abojjnements-peijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. fa zend?n<7 der Advert, daags te voren,'snamidd. vóór 4 ure. VERSCHIJNT PRIJS HER ADVERTENTIE!» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijksen Doodberigten van 1-6 regels af], behalve het Zegelregt EN, geko- ever *agt. of che of :er. in- dla fd- er- let je- n- iid ir on r en P te ;n ïri navolging Tan zooVele steden in het va- Jerland is ook hier een adres aan de Tweede Ta wei- der Slat en-Generaal opgemaakt, van den navolgenden inhoud: Aam dé Tweede Kamer der Staten* Generaal. t)e omlergeleekeixien kobben steeds in gespannen ver se,kling Hen oogenhlik verbeid Wnafin door de Kege ling eindelijk zoude worden voldaan aan den zoo drin- ;ond van alle zijden geuiten wensch Int herziening van hel belastingstelsel en zij bobben daarom met de boog- :Ve belahaSielling kt-liniS crhnrtieh van de dezer dageti ali 11Mijne Hoeren aangeboden ontwerpen van wel en, betrekkelijk versehillondli bestaande en óéne niéuwe belasting. Dio kennisneming heeft echter geenszins aan hunne verwachting beantwoord maar des Ie grönteré teleurslelling hij hen verwekt omdat zij in die ontwer pen hebben gétsieti dal de Regering nog schroomt een naar hunne ttieening uiterst verderfelijk stelsel af te schaffen en toch verklaart dat (te lijd gekoitien is Waarin met gerustheid de hand aan hel werk kan Worden geslagen, om nhze belastingen nah eetie grondige her ziening en verbetering te onderworpen. Ieder, die de politieke woelingen gedurende de laat ste jaren in verschillende constitutionele Staten vatl Europa aandachtig heeft gadegeslagen, zal overtuigd zijn dal zij haren grond hadden in den inaleriëlen druk der bevolkingen ontstaan nil de kwijning der industrie en van den handel, leder, die onbevooroordeeld de oor zaken dezer kwijning heeft nagegaan, zal moeten toe stemmen dat daaronder vooral behoort hel bijna overal meer en meer ingevoerde stelsel van bescherming door hoog opgevoerde invoerregten en de belastingheffing naar hel verbruik doormiddel der accijnsen. Uit (lat slelsel van hestdiermiog namelijk is onvermijdelijk voort gevloeid de belemmering van den vrijen handel de eer ste voorwaarde van den bloei der nijverheid en dat stel sel brengt nevens de belemmering Van den arbeid nood zakelijk mede eene hoogst onevenredige Verdecling van hel belasting-bedrag over de ingezetenen waarvan het gevolg is dat zii die de meeste inkomsten hebben in evenredigheid ver hel minste dee! van dat bedrag betalen. Dit Wordt thans vrij algemeen erkend. Ook hier is fnen begonnen den weg der bescherming te verlaten eit deomlcrgeleeketulen vleiden zich lol nu toe, met de hoop dat het der Regering ernst zoude zijn met dat stelsel op deh duur geheel vaarwel te zeggen. Die hoop cchler is thans voor goed verdwenen hu zij in de voor gedragen ontwerpen zien (iat de accijnsen, wier heffing hel behoud van invoerregten noodzakelijk maaktdoor de Regering als goede belastingen worden verdedigd pn men de geheelezoo vurig verlangde verbetering van het belasting-stelsel schijnt te willen beperken lot het brengen vatieenlge wijzigingen in de beslaande belas ting-wetten om de heffing Ie heter te verzekeren. Immers slechts de afschaffing van den accijns op turf en steenkolen en het behoud van alle andere accijnsen is het doel der voorgedragen ontwerpen. Behouden wil men dos nok de naar Requeslranten's oordeel allerver- derfelijksle en onreglvaardige accijnsen op de eerste le vensbehoeften gemaal en geslagt. Behouden wil men bovendien en uitbreiden de allerschadelijkste belasting op de nijverheid en op den arbeid hekend onder den naam van Patentregl. Dit mag niet zijn de vrucht van ohze vernieuwde Slaats-inslellingen dgt, alles, in den ouden slender blijft voortgaan. Met volk beeft regt op meer doortastende verbeteringen en.hervormingen ter bevordering der ma teriële Welvaart. Daartoe vraagt liet boven staalkun dige én godsdienstige vrijheid vooral ook vrijheid van den arbeid vrijheid van den handel gelijkheid in de Verdeeling der lasten. Deze vrijheden en gelijkheid kunnett niet worden ver kregen zonder de afschaffing van alle uit- en invoerreg ten van alle accijnsen en Van hel patentregten zonder de invoering in de plaats 'daarvan van eene belasting op de inkomsten gelijk deze dan ook schoon hoogst gebrekkig bij een der onderwerpen wordt voorgesteld. Adressanten weten z'èer goed dat dè geheelé afschaf fing van al die belastin'gen niet óp eens kan worden tot stand gobragt zij zijn ook overtuigd dat de invoering epiier belasting op de inkomsten tot onvoorziene moeije- lijkheden zal aanleiding geven en dat de Ondervinding eerst in staat zal stellen om deze belasting behoorlijk te régelen. Zij vrageji daarom ook niet dat dadelijk en in eens. tot het stelsel der inkomsten-belasting als eenig middel voor de schatkist zal worden overgegaan maar zij bidden U ,- Mijne Heeren de aanhangige voorstellen der regering als onvoldoende en niet doortastend te verwerpen i Naar adressanten méening moet de proef met eene inkomsten-belasting te nemén meeromvattend zijn, daar bet gering bedrag barer opbrengst anders alleen kan strekkpn óm baar van eene geheel verkeerde zijde als bloot hatelijk, tc doen kennen, zonder dat men van hare grooie voordeelen iels zal ontwaren. Adressanten rneenon voorts dal de hervorming van ons belasting-stel sel dadelijk zooverre moet gaan dat de nijvere standen onmiddelijk de goede gévolgén ondervinden. Daarom wenschen adressanten dat eene inkomsten belasting in de eerste plaats zal worden ingevoerd tér vervanging der accijnsen op gemaal geslagt turf en steenkolen en der belasting óp de patenten. Zij \Vébschen verder, dat onder die belasting dan worden bégrepen nlïè inkomsten zonder ónderscheid en niet sléchts sommige zooals thans is voorgesteld. Mn eindelijk wenschen adressanten dat die belasting niet worde geheven van de coupons der Nederlandsche schuld aan vreemdelingen eigen omdat zij zoodanige heffing niet anders kunnen beschouwen dan als strijdig met de goede trouw als schending van geslotene overeenkom sten met een Woord als de verklaring van het staats bankroet. Om deze redenen nemen de ondergeteekendén do vrij heid Mijne Meeren te verzoeken de aanhangige in dezen bedoelde ontwerpen van wet niet goed le keu ren maar er bij de regering op aan te dringen dat on middelijk éene algemeene inkomsten-belasting worde in gevoerd ter vervanging der accijnsen op geslagt ge maal, turf en steenkolen en der belasting óp de patenten of daartoe het initiatief te nemen en de noodige voorstel len aan de regering te doen. 't Welk doende enz. Dit adres zal gedurende 10 dagen bij de Uit gevers dezer Courant ter teekenirig voorliggen alle In- en Opgezetenenuit Stad en Land j worden dringend opgewekt om van hunne be langstelling in de goede zaak, door mede-on- derteekening te doen blijken-, men vleit zich hetzelve met handteekeningen bedektalsdan te kunnen opzenden en hoopt door vereenigde pogingen het gewenscht doel te bereiken. AANBESTEDING. Burgemeester en Wiïthoüoers der Stad Zierikzee zijn voornemens om op Woensdag den 21 Mei aanstaande, des middags, op het Raadhuis, in hetopenbaar aan den tninsleiscbenden aan te besleden De jis'jests'SSMng'ieii en vernïcuwimg'cti benevens het éénj ar i g omdes-Iioud der StsMÏo- Sijjke (lébnuwen en Wei-Ken met bijlevering der benondigde materialen, in vier perceelen overeen komstig bel bestek en de voorwaarden tot die beste ding vastgesteld welke, tien dagen tevoren, ter Secre tarie voor de gegadigden ter lezing zullen leggen en waarvan afdrukken ter Slads-Courant-Drukkerij te verkrijgen zijn terwijl de aanwijzing op de werken zal gedaan worden op Maandag den '19 Meides morgens ten 9 ure beginnende met de kaaimuren in de Oude Haven en zoo vervolgens door den Slads-Architecl bij wien inmiddels verdere inlichtingen te bekomen zijn. Zierikzee, den 30 April 1851. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE vt. Ter ordonnantie, De Slads-Secretaris W. I'. KROEF. BINNENLAND. 's Gravenuage 12 Möi. Het wets-ontwerp lot invoering van het stelsel van eenzame opsluiting ten aanzien van enkele op te leggen straffen, is zaturdag hij de tweede kamor der staten-generaal met 25 tegen 2 stemmen aangenomen hel ontwerp van wet hou dende bepalingen wegens de scherpregters en hunne adsislenlen f is met eenparigheid van stemmen aange nomen. Heden zijn dé algemeene beraadslagingen geopend over de gemeentö-wet van do acht leden die heden het woord hebben gevoerd hebben zich vier vóór en vier tegen het ontwerp verklaard. De cassatie van de zaak van den heer Char tres gezegd Chatelijn. gewezen postdirecteur van Oosterhout, is door den hoogèn raad der Nederlanden verworpen. Het vonnis door het provinciaal gercglshof van Noord- Braband de dato 6 February II. ten zijnen laste ge wezen blijft dus in stand en hij schuldig verklaard aan het verduisteren of zich onregtmatig toeëigenen van éeneh brief met geldswaarde op dat postkantoor bezorgd, en veroordeeld tol eene gevangenisstraf van zes maanden, terwijl hij tevens bij datzelfde vonnis eerloos verklaard werd. Middelburg 12 Mei. Bij de op den 10 dezer alhier gehoudene aanbesteding van het vernieuwen der rijs- werken en het maken van steenglooijingen aan de cala- miteuse polders in deze provincie gedurende het loo- pendejaar met het onderhoud van ai de werken tot den 1 April 1852 daaronder begrepen de levering van al de materialen is zulks door verschillende aanne mers in 38 perceelen aangenomen voor ƒ359,320. Z. M. beeft den staatsraad commissaris des ko- nings in deze provincie z. éxc. den baron van Vreden- burch benoemd tot ridder groot-kruis der orde van d8 Eikenkroon. Naar wij vernemen zijn de muzijkfeesten welke in de voorleden week te Goes plaats hadden ten grootsten genoegen en voldoening van een ieder die er deel aan nam algeloopen, Wij kunnen daarbij de verzekering geven dat, bij diegenen welke uit deze stad daarbij te genwoordig waren eenstemmig de meeste hulde wordt gebragt aan de uitvoering zoowel als aan alles wat daarmede in betrekking stond en dat de herinnering aan het verblijf te dier stede en hartelijke ontvangst lan gen tijd bij hen zal levendig blijven. Zierikzee 13 Mei. Op den 22 dezer zal te Bath, worden aanbesteed De werken van bedijking en droogmaking van den Frederica-Folder lusschen Bath en Waarden aan de Wester-Schelde. 31. zaturdag morgen is het buis bewoond door den heer. J. B. J. van Hoscndael winkelier in galante- riën enz op de Groenmarkt le Dordrecht met allo goéderen en kostbaarheden door brand vernield. Do oorzaak is onbekend bel ha is de meubelen en win kelgoederen waren in verschillende maatschappijen te gen brandschade verzekerd. Uit Amsterdam wordt gemeld dat het over schot van de builen koers gestelde 10-guldenslukken hetwelk nog bij de Nederlandsche bank aanwezig was, ten bedrage van omstreeks vijf milüoen guldensvrij dag legen ll1/* pc.' agio verkocht is.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1