ZEETIJDINGEN. YËfiYOEIHIIDDELEN BEURS-, MARRTBERlfiTEN ENZ. ADVERTENTIES Onfeilbaar Geneesmiddel AANBEIJEN OF SPEEN, VIJF MAANDEN. f, VAN S C H AIC R. fan den koninklijken optogtbet gewoel in ile onmete lijke hoofdstad van Engeland. Het nijverheids-poleis was met vlaggen van alle na tiën versierd en blij wapperden die in den glans der lentezon want hijkans onafgebroken begunstigde het schoonste weder de plegtigheid van den dag. Honderd duizenden waren in beweging te voet te paard in rijtuigen van allerlei aard (5000 stonden er bij het go- houw stil) de woningen de boomen ten top toe wa ren met menschen bezaaid vooral in de nabijheid van het gebouw der tentoonstelling. Voor de aankomst van H. M. de koningin en prins Albert, kwamen niet minder dan 9 koninklijke koetsen aan het gebouw ten eindo builenlandsche vorsten en vorstinnen derwaarts over te brengen onder de eerste bevond zich prins Hendrik der Nederlanden. 11. 11. kwam juist op den middag aan het wereld paleis, en werd door prins Albert begeleid. De oplngt en verdere plegtigheden hadden plaats naar de hij het programma vastgestelde orde. Toen H. M. de tentoonstelling geopend verklaarde viel trompetgeschal in en werd door kanonschoten aan de duizenden die in hot park waren zamengevloeid verkondigd dat de opening had plaats gegrepen. De deuren werden voor bet publiek geopend en eenige minuten na 1 ure verliet H. M. hel gebouw. Gisteren avond zijn op den spoorweg nabij Ches ter twee treinen opgevuld met personen die de wed- loopen hadden bijgewoond tegen elkander gereden met het betreurenswaardig gevolg dat vijf passagiers op de plaats gedood en een 50tal in meerdere of min dere mate gekwetst werden. Londen 3 llei. Het ministerie heeft gisteren avond in het lagerhuis eene niet ongevoelige nederlaag gele den. Met 244 legen 230 stemmen is een amendement van den heer Hume aangenomen ten einde de inkom sten-belasting voor één jaar en niet voor drie jaren aan te nemen. De toevloed van vreemde bezoekers te Londen is lot dusver in geenen rleele zoo groot als men had ge dacht. Men kan overal naar genoegen en zonder ver booging van prijs logies bekomen. BINÏÏENLAHD. 's Gravenhage 2 Mei. In de zitting van heden leeft de eerste kamer der staten-generaal verworpen het wets-ontwerp tot herstelling der sluis te Willemsoord de overige door de tweede kamer toegezondene wets ontwerpen zijn alle door de eerste kamer aangenomen. Wanneer het ontwerp van gemeente-wel aange nomen en alzoo wel zal zijn geworden zal spoedig tot de verkiezing van de leden der gemeente-raden moeten worden overgegaan. Het is daarom den minister van binnenlandsche zaken geraden voorgekomen dat de gemeente-besturen zich nu reeds met het voorbereiden van al wal tot het opmaken der lijsten van kiezers voor den gemeenle-r3ad vereischt wordt bezig houden. MirtielRurg 5 Mei. Men leest in de Nederland- sche Stoompost Wij kunnen met zekerheid melden dat thans op nieuw aanvraag is gedaan tol verkrijging der concessie tot bet graven van een kanaal van Vlissingen langs de stad Middelburg tot in de haven, die bij laaistgenoemde stad eindigt benevens het afsluiten van het Sloe, door middel van een aarden dam waardoor de eilanden Walcheren en Zuid-Beveland zouden verbonden zijn. Ook dit schoone en nuttige werk hopen wij verwezen lijkt te zien gelijk wij hierop om de soliditeit der personen die de aanvrage deden durven vertrouwen. Wij vleijen ons dat tegen dit ontwerp door do rego- ring die het reeds zoo vaak behandelde geene noode- looze bezwaren zullen geopperd worden." Wij kunnen bet bovenstaand herigt in allen deele be vestigen en er bijvoegen dal bet adres waarbij aan den koning de vergunning wordt aangevraagd tot bet uitvoeren dier werken is onderteekend geworden door de beeren jh.' m.' M. C. Paspoort van Grijpskerke m.' F. Bijleveldd.r C. van den Broeckem.' G. AFokker en Dirk Dronkers. Wij twijfelen niet of dit herigt zal algemeen met de meeste belangstelling worden vernomen en moet dus tot den wensch leiden dal een ontwerp tot welks ver wezenlijking reeds gedurende een tal van jaren met groole volharding zoovele pogingen zijn in bet werk ge steld thans met een gunstig gevolg moge worden be kroond opdat bet zijne rijkbelovende vruchten levere lot opkomst en bloei der stad onzer inwoning niet al leen maar ook tol opbeuring van handel en nijverheid in ons gansch gewest. In het burgerlijk en militair huis van verzekering heeft men verleden week vermoedelijk een kindermoord ontdekt. De hedrrjfster door de regtbank te Zierikzee tot eene correctionele gevangenisstraf van één jaar ver oordeeld en onlangs alhier overgebragt schijnt haren toestand legen alle waakzaamheid m te hebben kun- jsen verborgen bonden. Giste ie ti avond, omstreeks 6 ure begaven zich ale schipper niet eenige andere personen van een niet ver van Wrslkapefle voor anker liggend visschers vaar tuig naai den wal. Toen vier van hen kort daarop weder naar het vaaUuig wilden terugkeeren is de sloep, boven het zuidwaartshoofd door eene stortzee omge slagen ten gevolge waarvan twee der zich daarin be vindende personen onmiddelijk zijn verdronken terwijl de beide overigen die zich nog aan de kiel der boot vastklemden, de Noord-Zee zijn ingedreven en daar ge- wisselijk den dood hebben gevonden. Door het in zee brengen van eene sloep van de direc tie van Walcheren zijn doch vruchteloos pogingen tot redding aangewend. Zierikzee 6 Mei. Door de Nederlandsche Handel- Maatschappij zijn bevracht geworden 44 schepen, als: voor Amsterdam 20, Rotterdam 17, Schiedam 4, Dordrecht 2 en Middelburg 1 (zijnde Minerva, kapt. J. A. van Boven). Z. exc. de minister van binnenlandsche zaken is jl. zaturdag van zijne reis naar Noord- Braband en Lim burg te 's Hage teruggekeerd. Het water is te 's Bosch zoo geklommen dat de weg tussoiien die stad en Vlijmen onder loopt zoodat de communicatie alweder is afgesneden in plaats van het vee in de weide te zien ziet men daarop schepen varen. Den 2 dezer vierde te Zeijst Johanna Catharina Elizabetha Slephani, wed. Stroomeijerharen 1Ü4"CU geboortedag. Zij heeft 15 kinderen gehad welke zij allen heeft overleefd op ééne dochter na hij wie zij thans verpleegd wordt. Zij geniet nog eene goede gezondheid. Jl. vrijdag morgen is te Parijs in de infirmerie van het hótel voor oude soldaten een man op ongemeen hoogen leeftijd overleden hij had namelijk den ouder dom van 127 jaren bereikt. Het was een Poolsche invalide die eerst ten vorigen jare in het gesticht was opgenomen. Het gerucht als of mcj. Wacker die met den heer Gülzlaff naar China vertrok zich bij bare komst te Hong-Kong teleurgesteld zou gevoeld hebben kan worden tegengesproken op grond van brieven door baar aan bare betrekkingen in Nederland geschreven en waarin zij meldt van haren gelukkigen toestand en verblijdende uitzigten vooral met betrekking tot de zaak waarvoor zij dien verren togt heeft ondernomen. JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. De Parijzer Moniteur van eergisteren (zondag) deelt eene menigte benoemingen mede tot ridders van do orde van bet legioen van eer. Al de benoemden be lmoren tot de land- en zeemagt. Voor het overige was er geen nieuws van eenig staatkundig belang. Het schijnt dat de dag tot op het afzenden dezer berigten rustig is voorbijgegaan. Berigten uit Sleeswijk zeggen dat het grond gebied van Rendsburg in zoover dit in het bezit der Denen is in staat van beleg is verklaard ten ge volge waarvan aflevering van wapenen enz. is veror dend. Hieruit besluit men dat van de Deenscbe zijde aan geene verzoening gedacht wordt en dat de in lijving welke üuitscbland beloofd bad tu zullen be letten ongehinderd wordt voortgezet. lil Portugal nemen de zaken eene wending welke van een'ernstigen aard kan worden. De Spaan- sclie ambassadeur te Parijs heeft met den telegraaf het navolgende herigt uit Madrid van den 30 April, ont vangen Ten gevolge der arrestatie van eenige offi cieren en soldaten is de bezetting van Oporto den 24 dezer in opstand gekomen en heeft zich voor den gene raal Saldanha verklaard. Na een gevecht van 2 uren is de generaal die na incognito in de stad te zijn ge bleven den weg naar Vigo ingeslagen was door de opstandelingen ontboden. Do bewoners van Oporto hebben zich voor den opstand verklaard." Den 26 April heeft over Gend een zwaar onwe- der gewoed waarbij de bliksem in de kerk van de ge meente Nazareth is geslagen en aldaar 4 personen ge dood en 15 a 20 gewond heeft. Hij is langs den toren die grootendeels vernield is in de kerk gekomen al waar ook groote schade aan muren en gewelven is veroorzaakt. Een 12lal gaauwdieven die zich te Londen bij de plegtigheid van den 1 Mei aan zakkenrollerij hadden schuldig gemaakt is door de regtbanken va» policie tot ééne maand gevangenis veroordeeld. Zierikzee 4 Mei. Heden is naar zee gezeild het barkschip Middelburgkapt. M. Rooderkerk van Mid delburg naar Batavia. Brouwershaven, 5 Mei. Binnengekomen Eugenie, kapt. E. J. Burgman Kenau Hasselaarkapt. O. Lin deman Henrlrika kapt. H. Beiniersen alle 3 van Ba tavia en Merciakapt. J. Davicsvan Calcutta allen naar Rotterdam en vertrokken stoomboot Stad Dordrecht, kapt. J. 11. Stuit, van Dordrecht naar Londen. Binnendoor van Rotterdam op deze reede gekomen: het schip Mosambique kapt. T. J. J. Bonman bestemd naar New-York gesleept door de stoomboot Kinderdijk. k H T OSE STOOMBOOT STAB ZIXHXKZSS f an Zierikzee Vrijdag 9,'smorg. 6% ure. Zondag 11, 9 Woensdag 14, 11 DinoEsrcs- gedurende de maand Mei 1851. Van Botterdam Zaturdag 10, 'smorg. 11% urei Dingsdag 13, 4 Donderdag 15, 4% DIEKSTEST corresponderende op de stüomrooten, aanleggende aan het zijpe. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Mei* (dienst tusschen middelburg en rotterdam.) Naar Middelburg Donderdag 8,'snamid. 12% ure. Vrijdag 9, 2 Zaturdag 40, 2% Zondag 11, 3% Dingsdag 13, 'smorg: 6% Woensdag 14, 7 /2 Naar Botterdam Donderdag 8,'smorg. 4%urC; Vrijdag 9, 6 Zaturdag 10, 7 Zondag 11, 8% Dingsdag 13, 40 Woensdag 14, 11 (dienst tusschen vlissingen en rotterdam.) Naar f'lissingeri I Naar Botterdam Zaturdag 40, 's namid. 2'/4ure. Vrijdag 9,'smorg, 4%ure, Dingsdag 13,'smorg. 5'/2 (Maandag 12, 9 (dienst a m i c i t i a.) Naar Bergen-op'Zoom en Antwerpen: Donderdag 8,'snamid. l%ure. Vrijdag 9, 'smorg. 3 Zaturdag 40, 4 Maandag 12, 6 Dingsdag 13, 7 Woensdag 14, 8 PB13ZÏM DEB EFFECTEN TE AMSTERDAM, den 5 Mei 1851. gebleven. 12y2 pC. Werk. Schuld S7'/l8 pCi 3 AmorlSyndikaat3% pC, 8/9/'8 Nieuwe Handel-Maats. 4% Oost-lndiën 4 o 8G5/g ROTTERDAM, 5 Mei. Tarwe de aanvoer van Nieuwe Zeeuws., Vlaams, en Overm was heden klein en ging bij weinig keus tot vorige prijzen lang zaam van de hand goede en puike 7 a 7,40 Mindere ƒ6 a 6.80 gezolderde Jarige dito ƒ7,50 a 8. Bogge stil, Overm. Zeeuws, en Vlaams. (5 a 6. Gerst, Zeeuws. Vlaams, en Overm. Winter 3,70 a 4 dito Zomer 3,50 a 3,80. Haver, Zeeuws, en Inl. Korte 2,90 a 3 60 dito Lange 2,50 a 3 10. Erwten Zeeuws Groene 5,75 a 7,50. Boonen Zeeuws, en Walr.hersche Witte 8,25 a 9,25; dito Bruine, ƒ9 a 12,25; dito Paardeboonen ƒ4,80 a 5. Van Meekrap is heden zeer weinig vertoond en de meeste homlers waren boven de markt gestemd, anders zoude er meer gedaan zijn. De la»e stand van het artikel deed de vorige week nog ;«l enkele behoefte-ordertjes uitvoeren in onberoofcle en fijne krap 1849/1850, wederom meest in het heldere, waarvan goede sorteringen schaarsch blijven. Het heeft den Almagtigen behaagd ons zeer geliefd en dierbaar jongste Kindje JOB tot zich te nemen in den ouderdom van bijna 20 maanden. ootverkerk den 4 Mei 1851A. GILJAM Hz. A Igemeene kennisgeving v ook in den hoogsten graad. Een aantal lijders zijn door dit radicaal middel ge heel hersteld. Ook in deze stad hebben die ingezetenen die daartoe hunne toevlugt genomen hebben en van wie de bewijzen kunnen overgelegd worden de heil zame uitwerking ondervonden. Is in depót gesteld bij de Courantiers Erven A. de Vos te Zierikzeead f 1,30 het potje benevens het berigt tot gebruik. H. A. M. ROELANTS te Schiedamheeft uitgegeven en verzonden EES BOEK YAY VEKTROOSTXXe OP DEN WEG DES EJJDEWS DOOR Gr. 8.° één Deel met Portret In Linnen gebonden f 4,40 - 4,90 Dit werk dat alom gunstig ontvangen en beoordeeld is zal de velen die het nog niet genoeg kennen als dodsdieiistig Huisboek, eene hoogst nuttige en aangename Lectuur zijn. TER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2