Aanbesteding* ZISETMDfNGM. YERÏOMIDDIM. BEURS-, IMTBERIGTEN ENZ. ADVERTENTIES. namen Je stroopers de vlugl. De molenaar schijnt hij die geschiedenis bloot aanschouwer gebleven te zijn doer schrik bevangen liet bij den veldwachter vergeefs om bijstand roepen. 's Gravenhage 7 April. Z. M. de koning is gis teren avond van het Loo in deze residentie teruggekeerd. Middelburg 4 April. Eergisteren avopd bad al- bier de jaarlijkscbe algemeene vergadering plaats van bet Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Op de door hel genootschap ten jare 1848 uitgeschrevene prijsvragen was slechts één antwoord ingekomen op de vraag Welke zijn de oorzaken waaruil het verschijn sel moet verklaard worden dal de mannelijke geboorten de vrouwelijke in eene bijna vaste verhouding overtreffen De vergadering heeft besloten als erkenningsblijk voor den verdienstelijken arbeid niet als uitgeloofde prijs wegens de niet geheel volkomene beantwoording der vraag de gonden medaille toe te kennen met bij bepaling dat de verhandeling onder de werken van het genootschap zal worden opgenomen nadat dezelve, met gebruikmaking der door de heeren adviseurs gemaakte aanmerkingen overeenkomstig het doel des genoot- Schaps zal zijn omgewerkt. Bij de opening van het daarbij gevoegde briefje bleek bet dat de heer L. Janse. Bz.lector in de natuur kunde alhier en lid des genootschaps de inzender was, Zierikzee 8 April. Bij beschikking van den mi nister van binnenlandsche zaken van den 2 dezer is onder anderen bepaald dat de ingenieur van den ■waterstaat 1"e klasse W. Badon Ghyhen thans dienst doende in het 1la° district, te Zierikzee te rekenen van 1 Mei e. k... zal worden belast met de dienst van hoofd-ingenieur in hel 7de district standplaats Maastricht en dat do aspirant-ingenieur, A. C. Heshusius. thans toegevoegd aan den hoofd ingenieur in het 11de district, belast zal worden met de dienst op hel eiland Schouwen le Zierikzee almede in gaande 1 Mei. Volgens het programma van het zesde landhuis- houdkundig congres le Goes zal hetzelve gehouden worden den 10 11,12,13 en 14 Junij aanstaande. Uil 's Herlogenbosch wordt gemeld dal de om streken dier stad door den aanhoudenden was van het water als in eene zpe zijn herschapen. Terwijl deann- gerigte schade reeds zeer groot is vreest inert nog voor meerdere doorbraken. (Een later berigt van den 6 dezer meldt echter dat het water toen staande bleef, en men de hoop koesterde dat het ditmaal zijn hoogslen stand bereikt bad.) De ontvanger van's rijks belastingen te Wamel en Dreumel W. J. van Hoogenliuizenis met stille trom gevlugteen tekort in de kas achterlatende van f 8000. JONGSTE BUITENLARBSCIIE TIJDINGEN. Volgens eene telegrafische depêche uit Berlijn zou het plan betreffende de toelating van de geheel» Oos- tenrijksche monarchie in den Duilschen Bond ten ge volge van de nadrukkelijke vertoogen van Engeland en Frankrijk volkomen schipbreuk hebben geleden. Men gelooft dat de gezamenlijke Oostenrijksche troepen eerlang brigadegewijze Holslein ontruimen zul len alleen met achterlating der voor de bezetting van Remlsburg vereischte manschap. In de eerste dagen des vorigen jaars werden le Groes- beek (Gelderland) met inachtneming der voorschriften bij de wet in deze materie vastgesteld door het oud- heofd van het gemeentebestuur in den echt opgeno men drie eerzame jongmans en jonge dochters, wier verbindlenissen vervolgens ook plegtig voor het altaar werden ingezegend. Bij tie verificatie der plaatselijke registers door de bevoegde autoriteit bleek echter onlangs dat de voltrekking dezer huwelijken geschied was ten overstaan van den wegens expiratie van dienst toen juist afgetreden burgemeester het radi caal van ambtenaar van den burgerlijken stand niet bezittende ten gevolge waarvan de opgemaakte acten ten eenenmale nietig en van onwaarde moesten worden beschouwd. Men achtte het zich ten pligt dit den pseudo-echlelieden ter kennis le brengen en hen in substantie de voor hun zedelijk gevoel gewis verplet terende mededeeling te doen dal zij tot dusverre in ongebondenheid leefden. Hoewel aanvankelijk hevig bet tegendeel volbouder.de bij alles wat hun dier baar was bezwerende wel degelijk voor wet en kerk getrouwd le zijn aarzelden zij bij liet besef van hunnen treurigen maatschappelijke!! toestand geen oogenblik terstond de plaats gehad hebbende infor maliteit le herstellen. Vermits er tusschen hen der halve geen wettige band hoegenaamd bestond heeft liet (friepaardezer dagen, alzoo, na een huweïijks- prr.eltijd van meer dan één jaar andermaal hel trouw pak voor den dag gehaald en na vervulling der bruidsdagen op nieuw voor den bevoegden ambte naar de verklaring afgelegd dat zij elkander aanna men tot echlgenooten en dat zij getrouwelijk al de pligten zouden vervullen Welke aan den huwelijken slaat verhonden zijn. Het zal wel geen betoog be hoeven dat hij deze huwelijken erkend werden de wegens het onderhavig verzuim in den vorm zeer zeker toevallig—natuurlijke kinderen. In de fj- en A instel-Bode leest men het volgende De prijs van f 100.000 is hier ter stede (Amsterdam) gevallen op een geheel lot dat gespeeld werd door eene vereeniging van 21 handwerkslieden. Daar het nood zakelijk kwaad (de loterij) ten behoeve der schatkist toch voortdurend schijnt le moeten blijven bestaan is het altijd verblijdend wanneer de fortuin zooals nu weder haar rad ten voordeele van minder door haar hegunstigden keert. Mogen do gelukkige winners al len doordrongen zijn van hel besef, dat hun aandeel mol beleid aangewend eene bron van voorspoed en ve.rhoogd geluk kan worden maar dat het ook in een tegenovergesteld geval daarhenen vliedt gelijk een stroom en niet zelden in deszelfs teugellooze vaart, vlijt tevredenheid en huiselijk heil met zich medevoert. In het hinnen-gastbuis te Amsterdam is in de vorige week een kind van 14 jaren moeder geworden de vader lelt 15 jaren en verdient 30 cents per week. Te Surhuisterveen greep de bijzonderheid plaats dat in die gemeente ongeveer 15(H) zielen tellende ge durende ruim 15 weken niemand.is gestorven terwijl er 20 grijsaards zijn tusschen 80 en 90 eu 5 tusschen 90 en 1Ó0 jaren oud. In het iaar 1850 zijn als landverhuizers uit Neder land overzee vertrokken 282 hoofden van huisgezinnen of op zichzelf staande personen benevens 112 vrou wen 373 kinderen en 7 dienstboden alzoo te zamen 774 personen. Drie der vierlingen van welke mevrouw L.te Brussel onlangs was bevallen zijn in de laatste dagen overleden. De hertog van Brunswijk en de heer Green zijn na eene luchtreis van 5 uren behouden in hel Franscho dorpje Neucbatel op 8 mijlen afstands van Boulogne, nedergedaald. D.' Crofts van Coventry is voornemens tijdens de groote tentoonstelling den Teems in brand te steken. Hij beweert namelijk eene compositie te hebben uitge vonden door welke bet water vlam kan vatten en wil daarvan eene proef op een gedeelte der genoemde rivier nemen met bijvoeging van eene verklaring zijner uitvinding zoowe! lol nut als tot genoegen der toe schouwers. (Dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam.) Zaturdai Naar lylissingen Zierikzee 8 April. Heden is naar zee gezeild het Engelsch schoonerschip Alert. kapt. VV. R.Hardgraft, van deze stad naar Hartlepool. Brouwershaven 5 April. Uitgezeild: Botterdam, kapt. P. Vis Prinses Marianne kapt, F. Rietmeijer beide van Rotterdam Z.' M.' brik de Haaikapt.-luit.- ter-zee J. F. E. von Romer, allen naar Batavia, Z.' M." transportschip Prins Willem Frederik Hendrik, luit.- ter-zee der l5'° klasse B. G. Escher naar de West- Indiën beide van Hellevoet Australië, kapt. B. A. Tange van Rotterdam naar New-York (gisteren binnendoor van Hellevoet op de reedc gesleept stoomboot Stad Dordrecht kapt. J. H. Stuit van Dordrecht naar Londen en Z.' M." stoomschip Cycloop, kapt.-luit.-ter-zee A. J. de Smit van den Broecke, naar Texel. AF VAABT DER STOOMBOOT STAD SÈISHIKZiS', ,5-; - gedurende de maand April 1851. Van Zierikzee Pan Botterdam: Vrijdag 11,'s morg. S'/2 ure. Zaturdag 12, 'smoig, 4 ure. Zondag 13, 40 Dingsdag 15, 4% Woensdag 16, DILiaDSdB" Donderdag 17, b/2 DIENSTEBI corresponderende op de stöomboóténaanleggende aan het z ïj p e. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand April (Dienst, tusschen Middelburg en Rotterdam.,) Naar Middelburg: Donderdag 10,'s naniid. 1 ure. Vrijdag li, 2»/2 Zaturdag 12, 2'/, Zondag 13, Dingsdag 15, 's morg. 7 Woensdag 16, '7% \a Donderda: Vrijdag Zaturdag 12, Zont lag 13, Dingsdag lo', Woensdag. 16, r fiatterdar, 10, 's morg. 11, 6 ure. TA SVi 9'/z 11 11 'A 12,'snamid. l3/4ure. 15, 's morg, 6 Naar Botterdam Vrijdag 11, 'smorg, 7 Maandag 14, 10 (Dienst Amicitia.) Naar Bergen-op-Zoom en Antwerpen: Vrijdag 11, 's morg. 4,/2 ure. Maandag 14, 7 '/2 Dingsdag 15, 8 Woensdag 16, 9 Donderdag 17, dx/2 I BIJZEN DEE EFFECTEN ÏK AMSTERDAM, den 7 April 1851. gebleven* I2»/2 pC. Wetk. Schuld 571/, pG$ 3 - Vh7Vs Amort. Syndikaat 3Va pC. Nieuwe Handel-Maats. i07>/2 Oost-lndiën4 87 ]/2 ROTTERDAM 7 April. Tarwe, Nieuwe Zeeuws., Vlaams, en Overrri. weinig aange voerd en tot vorige prijzen verkochtgoede én puike 7,10 a 7,50 Mindere/'6 a 7 gezolderde Jarige dito/7,50 a 8. Rogge, Overm. Zeeuws, en Vlaams., bij zeer kleinen aanvoer, 5 5,80. Gerst, Zeeuws., Vlaams, en Overm. Winter/ 3,80 a 4,10 dito Zomer 3,50 a 3,80. Haver, bijna niet ter markt en 20 cents hooger Zeeuws, en Inl. Korte 2,80 a 3.50; dito Lange 2,40 a 2 90. Erwten Zeeuws. Groene f 5,75 a 7,75. Boonen Zeeuws, en Walchersche Witte als voren f 8,50 a 9,50; dito Bruine, 1 hooger, /9,50 a 12,50 dito Paardeboonen f 4,90 a 5,20. Van Meekrap is weinig vertoond en meest incourante ordinaire en middelkwaliteiten, waarmede men zelfs niet lager was dan de vorige week. Heldere en mooije Onberoofde ziet men bijna niet* Beste 1/1 schaars; 2/1 slap. OIiIE—PRIJZEN TE ZIERIKZEE. Kaap Olie 34,00* Patent-Olie 37,00* 2i3dé STAATS—I1OTBKIJ0 Vijfde klasse 17de LijstN.° 4134, f 1500 en premie f 30,000; n.° 2776j premie voor het laatst uitkomende lotf 5000. Met Mei een Kinderiitei9]e benoodigd bij Mevrouw de CRANE van Vuijberghe. Opregte reuk- en smakelooze plantaar dige kleurstof, tot kleuring' van EAaas en Boter, waarvan de onschadelijk heid volkomen bewezen is is op franco aanvrage te bekomen a 65 cents het Kruikje waarvan het Depót voor Zeeland gevestigd is bij F. J. la BRAND Apothecar le Zierikzee. IS SS. De vroeger dooi1 de Erven A. de Vos verkocht geworden zijnde §Iijmpillen zijn bij hem to bekomen. Zuiver Cïtroess» en Sïessensap nog voorhanden zoo ver zich de voorraad strekt. De Raad van Bestuur der Xeeutvsche Maat* schappij voor- Meeterap-bereieling zal op Woensdag den 16 April 1851 in de Herberg de Buslende Jager, te Wilhelminadorp des namid dags ten één ure in het openbaar trachten aan te be steden het bouwen van eene SA.A PIT AXE IE A KBÏÏ.ÏIi benevens de daarbij behoorende PAKMSJI4EEN en verdere XOCAXEMI, alles met inbegrip der vereischte Materialen. De Bestekken liggen ter lezing op de voor dergelijke Werken gebrui kelijke plaatsen en zijn wijders verkrijgbaar bij den Heer I. C. Kakebeeke te Goes, bij wien levens de noodige inlichtingen te bekomen zijn terwijl de locale aanwijzing zal geschieden door den heer Archi tect-Ingenieur de L'Année op Maandag en Dingsdag den 14 en 15 April 1851. De Notaris M.' C. van der LËK de ELERCQ zal ten verzoeke van de Erven van wijlen J. JA- COBSE de JONGE op de Hofs'ede door dezen be woond geweest nabij Ellierzeeop Woensdag den 16 April 1851 des morgens ten 9 ure publiek verkoopen 4 goede Werkpaarden 1 2jarig Ruinpaard 7 baatgevende Melkkoetje»» 2 Vare-Koeijen 1 kalfdragefnle Vaars eenig Jongvee 3 Loop-Var kens, 2 Karnhonden, 25 Kippen 1 zeer goede SSïein- wageii 2 Boerewagens 3 Land-Ploegcn en verdere B»mwgeree<lseh:i|ipen mitsgaders Molk- gereedschappen SSuis»l?ïeubeIeii circa 20,000 ponden welgewonnen Wei- ïKHaver- en Ka»»t-S8oo» eenig §troo en hetgeen verder zal worden te voorschijn gebragt. TER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2