N.° 29. Woensdag 9 April. 1851, Woensdag en Zaturdag» Hl Ml IIP ADMINISTRATIES. ZKRJKZEESCHE COURANT. ABONMEBIENTS-lPRIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. inzending der Advert, dungs tevoren'snamidd. vóór 4 ure VERSCHIJNT PRIJS DER ADVERTENTIE KT Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijksen Doodberigten van 1 -6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt. BERE ND MARING. Burgemeester cn Wethouders der Stad Zierilczee brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunde in deze pro vincie over het loopehde jaar zooals die is vastgesteld ter vergadering van heeren Gedeputeerde Stalen dezer Provincie, den 21 Maart jongstleden, benevens de lijsten iler geneesmiddelen werktuigen en vergiften Van beden af Ier Stedelijke Secretarie op de kantoor uren ter visie van de belanghebbenden zullen voor- liggen. Zierikzee, tien 7 April 1851. Burgemeester en Wethouders Olï CRANE vt. Ter ordonnantie t)e Slads-Secretaris W. J. P. KROEF. BUITENLAND. SCITSCUZAND. EbaNkJfdIrt 3 April. De regeringen van Oosten rijk Pruissen Frankrijk en Rusland hebben naar men meldt gezarnenllijk baren gezanten te Londen opgedragen bet Biitsche kabinet dringende verlongen te doen over de onrustbarende demonstratiën van de staalkundige uitgewekenen te Londen. Men verwacht alhier dat de uitgewekenen welke aan die demon stration bet werkzaamst aandeel nemen uit Engeland zullen verbannen worden. Dit jaar schijnt de landverhuizing op eene zeer groole schaal plaats te zullen hebben vooral uit de noordelijke provinciën van Pruissen zullen velen naar Amerika vertrekken. Te Brunn beeft op 28 Maart een vreesselijk voot- Val plaats gehad. Een luitenant der artilleriehot meisje zijner keuze niet kunnende verkrijgen besloot zich van kant te maken. Tot dit einde bragt hij ver scheiden met buskruid gevulde projectilen in zijne ka mer plaatste zich op dezelve en stak toen alles in den brand. Het gevolg was dat de ongelukkige man in duizende stukken gescheurd de woning nagenoeg ver woest en ook de belendende huizen in meerdere of min dere mate beschadigd werden. In Noorwegen is de koude in het laatst der Vorige maand weder met groole gestrengheid inge vallen. Volgens de thans bekomen officiële beriglen heeft de sneeuwstorm die in de maand November des vorigen jaars in de Russische gouvernementen Kaluga Tula, Orel en Kursk heeft geheerscht aan 1113 menschen het leven gekost. Berigten uit Rhodus van den 8 Maart houden in dat de aardbeving Welke den 28 Februarij op dat eiland zoo veel schrik beeft verspreid ook op bet nabij gelegen vasteland de verschrikkelijkste verwoestingen aangerigt beeftdat de sleden Macri, Levissos, Donere, Sene Carasolfa en 15 dorpen geheel en al vernield en 500 h 000 menschen daarbij omgekomen zijn. De in Macri woonachtige Europeanen cn de vreemde consu laire agenten hadden aan boord van eene Oostenrijksche brik eene toevlugt gevonden. Brieven uit Jeruzalem van den 28 Januarij II. melden dat zich toen vele Fransche reizigers aldaar bevonden onder ben waren ook de heeren de Sauley de zoon van den heer de Rothschildvan Parijs, en twee Fransche priesters die van eene reis om de Schelf-Zee waren teruggekeerd. Zij hadden zeer be langrijke ontdekkingen gedaan en gelooven zelfs de sporen te hebben gevonden van de vijf sleden welke daar bedolven liggen. r b i i a i ii i. Parijs 4 April. De, berigten uit de zuidelijke de- parlementen blijven steeds ongunstig luiden. De de magogische propaganda maakt groole vorderingen. Dezer dagen is alhier verkOoping gehouden van rijtuigen enz. der gewezen koninklijke familie. De groole char-a-bancs welke de koning doorgaans bij zijne uitstapjes naar Fontainebleau bezigde is door den directeur van het Hyppodróme alhier aangekocht. Bespannen met 8 witte paarden zal dit rijtuig thans dienen om de kunstenmakende paardrijderessen aan de toeschouwers te vertoonen. Een arbeider die te Nanteuil (Frankrijk) een put groef, ging daarbij niet met de noodige voor- zigtigbeid te werk hetwelk ten gevolge bad dat de put toen de graver tot op 12 elleu beneden den beganen grond genaderd was instortte. Zijn gezin hein niet te huis ziende komen ontdekte weldra het geen er gebeurd was. Onverwijld werden pogingen in liet werk gesteld om den arbeider hetzij dood of levend uit zijn graf te verlossen. Dit kostte echter langen tijd en eerst na verloop van 36 uren bereikte men den ongelukkige die echter levend en ongedeerd was. Beschut door eenige zware sleenen had hij lucht genoeg gehad om vrij te kunnen ademhalen vol gens zijne verklaringzoude hij het nog geruimen tijd hebben kunnen uithouden. De pauselijke gendarmes en Oostenrijksche jagers hebben den 22 en 23 Maart in het district Lugo jagt gemaakt op de beruchte bende van Slefano Pelloni welke dal district en andere streken van Italië reeds ge- ruimen tijd onveilig had gemaakt. De bende werd in den avond van den 22 van de nadering der troepen on- derrigl en had zich daarom in eene hinderlaag gelegd van waar zij op de militairen vuurdo en twee daarvan deed sneuvelen. De troepen beantwoordden dit vuur, maar de gesteldheid van het terrein de duisternis van den nacht en de grondige kennis van den omtrek waren den roovers gunstig zoodat zij konden ontvlugten. Maar in den morgen van den 23 zetten de troepen de vervolging voort en nu hadden verscheiden schermut selingen plaats. Een der roovers bood daarbij een hardnekkigen wederstand en gaf zich niet eer gewon nen dan toen zijn ligchaam ontzield ter aarde stortte. Het werd naar Lugo vervoerd waar tnen ontdekte dat het dat van den beruchten aanvoerder der bende, Slefano Pelloni, bijgenaamd il Passatorewas. De laatste uit Alexandrie te Marseille aangeko men pakelhoot heeft het herigt aangehragt van een vreesselijken opstand welke in de provincie Sennaar (Egypte) zou zijn uitgebarsten. De troepen van den vice-koning waren door de opstandelingen vermoord. Men zond in allerijl nieuwe hulptroepen naar het too- neel van den opstand welke een zeer ernstig karakter scheen aan te nemen. OBOOT-BHITTAZIJIIBII, Londen 31 Maart. Heden morgen openbaarde zich onverwachts een groote onwil tot voortzetting hunner bezigheden onder de timmerlieden en verwers die aan bet zoogenaamd glazen paleis voor de tentoonstelling in Hyde Park arbeiden en tegen 10 ure verliet een groot gedeelte van hen het werk. De oorzaak van dezen on wil ligt hierin dat de voor het theedrinken bestemde lijd van een geheel uur op een half uur was ingekort. De landverhuizing duurt in Ierland onafgebroken voort eergisteren zijn 200 personen naar Liverpool vertrokken om verder naar Amerika to worden gc- bragtweinig tijds te voren waren ruim 300 landver huizers op reis gegaan en aanhoudend stroomen groote massa's der bevolking uil alle deelen van liet eiland naar de havenplaatsen om naar verschillende oorden der wereld te worden overgevoerd. Te New-York heeft een groot aantal werklieden onder den naam van Nijverheids-Congres vereenigd eene circulaire rondgezonden om hunne tnede-werk- lieden in alle oorden der wereld uit te noodigen tol be noeming van afgevaardigden naar een congresin de maand Mei te Londen te houden mei het doel om te raadplegen over betgene de arbeidende klassen drukt en over middelen om verbetering daarin te brengen. Van do Mississippi wordt geschreven dat een neger die beschuldigd werd eene blanke vrouw ver kracht en gedood te hebben door de bevolking lovend is verbrand geworden. Londen 2 April. Gelijk lord Lyndhursl eenige dogen geleden in het hoogerhuis deed vestigde de heer Worthy gisteren in het lagerhuis de aandacht op de personen en woelzieko handelingen van vele vreemde lingen hier te lande en vroeg of de regering maatre gelen nemen zou om de gevolgen van hun misbruik der verleende gastvrijheid voor te komen. De minister van binnenlandscbe zaken stelde hem hieromtrent gerust. Mogten vreemdelingen hier zamenzweringen tot ver storing der rust van andere staten vormen volgens de wetten des lands waren zij dan aan boete en gevange nis onderworpen. BINNENLAND. 'sGbaVenhage 5 April. Gisteren is in de zitting van de tweede kamer der stalen-generaal onder an deren ingekomen een wels-ontwerp strekkende tot tijdelijke wijziging der wet van 1818 nopens de uit oefening der groote visscherij. Het ontwerp van wet betrekkelijk de amortisatie van schuld over 1850 is gisteren na langdurige discussiën aangenomen met 43 tegen 18 stemmen. Onderscheidene leden hebben zich legen het ontwerp verklaard omdat zij verlang den dat vóór alles de s'eliiild van 10 inillioen aan de Nederlandsche Handel-Maalschappij zou worden vol daan ten einde daardoor van alle handen jegens dia inrigtirig te worden ontslagen. Heden heeft de tweede kamer het wets-ontworp houdende wijziging in de tarieven van inkomende reg- len ir. Nederlandsch-lndielot aanmoediging van landbouw fabrijkwezen stoomwezen mijn-ontgin ning enz. met algemeene stemmen aangenomen. Gisteren heeft de hooge raad uitspraak gedaan in de zaak van jh.r van Andringa de Kempenaer tegen de erven van Z. M. koning Willem 11. Bij een zeer gemotiveerd arrest is den oischer de vordering vgn /"4200 ontzegd en is ten aanzien der tweede vorde ring bevolen dat, alvorens ten principale worde regt gedaan en acht slaando op het verzoek tot een verhoor van getuigen den eischer daarvan acte wordt ver leend alles behoudens tegenbewijs van de zijde der verweerders is de heer raadsheer Modderman als commissaris benoemd en bevolen dat de dagvaarding van getuigen door den gemelden raadsheer zal geschie den binnen den termijn van 30 dagen na de beleeke- ning van hel nr,rost met veroordeeling van den eischer in de kosten der eerste vordering en met voorbehoud der overige kosten. In de maand Maart is de waterspiegel van het Haarlemmer-Meer 5 duim gedaald niettegenstaande de veelvuldige regens en ontbering van een der drie stoomwerktuigen. Sedert geruimen tijd maakt men zich in en om de gemeente Schipluide schuldig aan het stelen van kip pen en eenden de daders kan men nog maar niet in hand en krijgen. Van zaturdag op zondag nacht II. moet volgens zeggen eene poging daartoe mislukt zijn hetwelk zich volgender wijze zou hebben toege dragen De veldwachter van Schipluide had zich bij den molenaar (van den zoogennamdnn toovermolen) in hinderlaag gesteld met belofte van den molenaar dat hij hij voorkomend ongevalhem de nehulpzame hand zou bieden. Einde'ijk kwamen er drie personen inet kippen heiaden aan de veldwachter hield hen slaande. Een van lien die een geweer met dubbele loop bij zich had zette hein dit op de borst het schot werd gelukkig door hem afgeweerd waardoor hij aan zijnen arm deerlijk gekwetst raakte toen een tweede hem met een polsstok verscheiden slagen op het hoofd toe- bragl zoodat hij bewusteloos bleef liggen vervolgens

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1