BEURS-, HARITRRRIGTM Ml. ADYERT1T1M. tljn onderworpen. Vermindering erlangen daarente gen een aantal kleine beroepen, benevens de logement houders He molenaars en de binnenlandsche scheep vaart. Door deze herziening van het patenlrect zal de schatkist eene schade lijden van ongeveer f 208,000. Jn de memorie van toelichting zegt de regering dat rij rich met eene geheele herziening der omtrent het patentregt bestaande verordeningen bezig houdt. Men verzekert thansdal na het onderzoek van eenige der aanhangige ontwerpen van wet en na de afdoening van sommige voordragten de tweede kamer hare gewone paaschvacantie zal houden die slechts drie of vier heken zal duren. De beraadslagingen over liet ontwerp der gemeentewet zullen eerst na de hervatting Van de werkzaamheden der kamer worden gehouden. Naar aanleiding der wet van 17 September 1849 fStaatsblad n.° 46) waarbij aan de gouden muntstuk ken de hoedanigheid van standpenning is ontnomen zijn 4,979.097 stuks a f 10 ingetrokken derhalve voor eene nominale waarde van 49,790,970. Daarvan zijn in 1850 verkocht tot den prijs van 133/4 tot. 123/4 percent agio 2,133,600 stuks, en tegen f9,88s/s het stuk 50,000 stuks waarop is verloren f 244,446,10. In 1851 zijn nog verkocht 1,122,500 stuks tegen den prijs van II1/, a 11 s/« percent agio, waarop is ver loren f 355,501,53. Alsnu blijven nog te verknopen 1(572,997 gouden 1 O-guldenstukken berekend tot den prijs van 11'//, percent agio zo 1 daarop nog verloren Worden f 457,500 zoodat de geheele inwisseling een verlies van f 1,057,447,63 zal hebben opgeleverd. Men zal zich herinneren dat de beruchte van Vhn voor eenigcn tijd op eene tereglzilting van het provinciaal geregtshof alhier, een horlogie heeft gerold. Aan de-volvoering van de gevangenisstrafwaarin hij fles wege was veroordeeld bad hij zich door de vlagt onttrokken. Meenende dat de waakzaamheid der po- licié door hel tijdsverloop te zijnen aanzien wel ver- flaauwd zou zijn en zoo het schijnt bekropen door het verlangen om zijne vrienden en betrekkingen hier ter stede' weder te zien had hij II. zaturdag reeds plaats genomen in den te Amsterdam tot vertrek naar 's Hage gereed staanden trein toen hij op het onverwachtst door twee agenten van policie in burgerkleeding werd gearresteerd. Zondag heeft hij daarop werkelijk de reis naar 's Hage gemaaktmaar in gezelschap van twee mannen van het geregt. Hel verblijf was echter niet van langen duur daar van Vim gisteren reeds naar Hoorn is getransporteerd. In den wagon waarin van Vim gezeten was geweestdoch welke hij niet verwacht had zoo spoedig weder te zullen moeten verlaten werd, kort na zijne verdwijning eene beurs gevonden die in plaats van geld twee valsche sleutels of zoogenaamde loopers inhield aan een van welke de was nog kleefde. Het scheen dus tijd te zijn dat het vogeltje tte vrijheid verloor. VussiNGEN 2 April. LI. vrijdag morgen ont waarde men aan boord van de in 's rijks dok als wacht schip liggende korvet Ajux dat een der matrozen ge- iMamd Roestdie aldaar gevangen zat ontvlugl was. De vrees voor de hem wachtende tuchthuisstraf schijnt hem daartoe te hebben aangespoord. Van de plaats waar hij zich bevond is het hem gelukt door het uit breken van eenig hout te ontsnappen. Denzelfden rhorgen werd ook de uniform gemist van een der adel borsten waardoor men op het vermoeden is gekomen dat gemelde matroos zich daarvan heeft welen meester te maken en het hem door het aantrekken van deze uniform gelukt is zich den vorigen avond onopgemerkt aan wal le hegeven. Alle in het werk gestelde midde len om den vlugteling op te sporen zijn tot hiertoe vruchteloos geweest. Zierikzee 4 April. Door de Nederlandsche Han- del-Maalscboppij zijn bevracht geworden 45 schepen als: voor Amsterdam 22, Botterdam 15, Dordrecht 2, Schiedam 3 en Middelburg 3, (zijnde het Zeepaard, hapt. J. ViltjesLz. Middelburg kapt. cn de Schelde kapt. J. van DelftCz.) - Dij de op den 27 Maart te Sas-van-Gend gehou den aanbesteding van bet bedijken der schorren vóór den Houden-Polder is aannemer van dit werk gewor den P, Willemste Selzale voor eene som van ƒ27,000. C. Peen lOjnrige kleedermaker wandelde zondag avond met zijne beminde langs de Goudsche Singel te Rotterdam en maakte haar kenbaar dat door de oproeping tot de dienst hun voorgenomen huwelijk alsnu vijf jaren zou worden vertraagd dit was: voer de geliefden meer dan eene eeuw en had 'en gevolge, dat de arme jongen in wanhoop zich van zijne bovenkleederen ontdeed en in den Singel sprong en alvorens er bulp was kostte deze roekelooze daad hern het leven. Nf?ar plaatselijk gebruik waren 11. donderdag avond eenigp buurvrouwen te Gasselte bezig om eene, 7.0het scheen overledene vrouw die lang ziek ge weest was te ontkleeden. Men verbeelde zieh de ont steltenis der vrouwen toen hel gewaande lijk zich plot seling begon ïe bewegen en haar in bet ontkleeden scheen te willen helpen. Van den schrik bekomen be gon men een mrauwkeurig onderzoek en bevond men weidt» dat de trouw nog wel leefde snaar zich niet bewegen of spreken kende. Door geneeskundige bulp verder in het leven teruggeroepen konde zij den vol genden dag de aan haar gerigte vragen beantwoorden. Zij verklaarde, dat zij alles gehoord bad wat met haar voorviel maar geheel bewegingloos was en geen geluid kon geven met vele inspanning had zij zich eindelijk bewogen hetgeen door hare buurvrouwen gelukkig werd opgemerkt. Zij heeft nu hare volle kennis en spraak terug. Men ijst op de gedachte dat de vrouw, indien de dwaling niet nog even bij tijds ontdekt ware, levend begraven ware geworden. JONGSTE BUITENLANBSCIIE TIJDINGEN. De zachte wind vergezeld van hevige regenbuijen doet overal in Duitscliland, Zwitserland enz. de sneeuw, zelfs in het hooge gebergte smelten, Dientengevolge ontvangt men van olie zijden onrustwekkende berigten omtrent den stand der rivieren welke eene aanmer kelijke hoogte hebben bereikt meest alle uit hare oevers zijn getreden en met eene overstrooming dreigen ge lijk aan die waarvan de herinnering nog versch in het geheugen ligt. De generaal John Doteier Parker (onder anderen hekend door zijne krijgsbedrijven ia Zeeland) is dezer dagen overleden. Naar men verzekert zal de Duitsche vloot eerlang aan de meestbiedenden verkocht worden daar de fond sen ontbreken om in derzelver onderhoud te voorzien. De stedelijke regering le Gend is voornemens eene bakkerij op te rigten waar de handwerksman zich voortaan van gezond voedzaam brood zal kunnen voor zien tegen zeer maligen prijs. Op den 31 Maart is de heer Greenin gezelschap van den hertog van Brunswijk van een Spanjaard en een Duilschen baron in enne luchtballon te Hastings (En geland) opgestegen. Tot dusverre had tegenwind hen belet aan dat plan gevolg legeven. Deze opstijging geschiedde door het schoonste weder begunstigd en onder dé beste voorteekenen. Nog is het niet bekend of de reizigers op de kust van Frankrijk nedergedaald zijn of dat de wind ben naar Belgie heeft gevoerd. Eene ontelbare menigte toeschouwers woonde de op stijging bij. In het vorig jaar werd medegedeeld hoe iemand te Reilen uit de plaats waar de kievieten hare eijeren leg gen voorspelt welk weder wij in den zomer te wach ten hebben deze voorspelling, wordt, tol nu toe telken jnre bevestigd gelijk men zich zal herinneren dat zulks ook in den laatst verloopen zomer het geval was. Thans leggen de kievieten hare eijeren zeer in de laagte op kleine polletjes of hoogten midden in het water het welk een droogeu zomer, althans voorzomer voorspelt. LI. woensdag zijn in de H. Gudulakerk te Brussel de vierlingen gedoopt van welke mevrouw L. te dier slede in de vorige week is bevallen. De stoot waar mede men zich naar hel kerkgebouw begafbestond uit 17 personen vier peters vier meters vier bakers en de vier zonen benevens den gelukkigen vader. De vier zonen blijven de beste gezondheid genieten. Als een voorbeeld van nog grootere vruchtbaarheid haalt men aan, dat ter dier stede in de 16de eeuw eene vrouw van 5 zonen is bevallen. Een brief, onlangs te Amsterdam aan het postkan toor aangekomen en door eene dienstmeid uit Gouda aan haren minnaar gezonden droeg het volgende adres Aan Zerin Jan ten groene wegen Bij achlens reisen mete In van truije to Amsterdam. De beambten hebben weten uit te vinden dat de brief was voor den sergeant Groene wegen, bij het achtste regement infanterie te Amsterdam. Brouwershaven 3 April. Binnengekomen Ko ninklijke Nederlandsche Yachlclubkapt. G. T. Bus, Jan Daniëlkapt. J. IIZeeman beide van Batavia Earl Talbot, kopt. E. H. Muller, van Shields, El- siena Johanna, kapt. J. B. Huissïng van Dantzig allen naar Botterdam Maria Sophia kapt. M van Gijzel van Iqnique en Speculation kapt. II. Bjönness van Holmslrand beide naar Dordrecht. Uitgezeild Batavia, kapt. II. Poort Generaal Chassé kapt. j. M. de Winter en PrinsesMarianne kapt. F. Rielmeijer allen van Rotterdam naar Batavia de laatste is echter op de roede teruggekomen. Binnendoor van Hellevoet op deze reede gekomen het fregatschip Rotterdam, kapt. P. Vis bestemd naar Batavia gesleept door de stoomboot Kinderdijk, en Z.r M.' transportschip Prins Willem Frederik Hendrik Juitenant-ter-zee der eerste klasse B. G. Escber be stemd naar de West-Indiën gesleept door Z.r M.a stoomschip Cycloop. AFVAART DER STOOMBOOT STAD ZIERIKZEE, gedurende de maand April 1851. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Zondag 6,'smorg. 4'/2 ure. Dingsdag 8,'smorg. 8% ure. Woensdag 9, 6 Donderdag 10, 11 Vrijdag 11, 8'^ Zaturdag 121 4 ÖIEiIGENCE" DIENSTEN i CORRESPONDERENDE OP DE STOOMBOOTENAANLEGGENDE AAN HET ZIJPE. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand April* (Dienst tusschen Middelburg en Rotterdam.) Naar Middelburg Zondag 6, 'smorg. 814 ure. Dingsdag 8, 10 Woensdag 9, 'smidd. 12 Donderdag 40,'snamid. Vrijdag 11, 2 Y2 Zaturdag 12, $i/2 Naar Rotterdam: Zondag 6,'smorg. 8V2 ure; - 6 VA 8 y9 Naar Dingsdag Zaturdag Dingsdag 8, Woensdag 9, Donderdag 10, Vrijdag 11, Zaturdag l2, (Dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam.) f Vlissingen I Naar Rotterdam 8, 'smorg. 9'/2üre. Maandag 7, 'smidd. 12 12,'snamid. l3/4 Vrijdag 11, 'smorg, 7 (Dienst Amicitia.) Naar Bergen-op-Zoom en Antwerpen: Maandag 7, 's inidd. 12 ure. Woensdag 9,'snamid. 2 Vrijdag 11;'smorg. 4/2 WIDDEOTPRIJZEW VAU DE VOLGENDE ABLTIKEIiEJ» TE ZIERIKZEE, De O. Tarwe 1849 N. dito 1850 - Zaai-Zomer dito - Ordinaire dito - Rogge- N. Wint.-Gerst - Zomer-ditö - Haver- Paardeboonén Witte dito - Bruine dito - van den 3 Ned. Mudde. 7,00 a 7,25 6,50 a 0,00 a 0,00 a 5,60 a 3,40 a 3,10 a 2,50 a 4 60 a 8,00 A 8,00 a 7.00 0,00 0,00 6,00 3,60 3,20 3,00 5.00 8,50 9,50 April 1851. De Ned. Mudde. Graauwe Erwten J 0,00 a 0,00 Groene dito Gele dito Koolzaad Z aai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent-Olie Lijn-Olie - 6,25 i 7,25 - 0,00a 0.00 - 0,00 a 0,00 - 18;00 a 20.00 - 0 00 a 0.00 - 36.00 per vat; - 39,00 00,00 Raapkoeken/00,00 de 1040stuks, Lijnkoeken - 00,00 %1'Mè SIAATS-LOIISII, Vijfde klasse. 14de Lijst, N.6 3591 ƒ25,000; n.*> 8174 16651 en 19850 j 15de 10de ieder 1 1000. N 0 9799, 1500n.° 19198, 1000. N.° 14230, f 100,000; nt° 19S97 50,000; «- n.° 5006 en 6678 iéder f 1000. vak den 1 tot en met den Geboren: Ken Zoon van J. Corbeel en van der Daff. Ken Zoon van Schoenmaker en J. C. van der Nood* Ken Zoon van C. Olree en J. C. Versteeg. Gehuwd: A. Cats en K. Frenk. M. van Graafeiland en K. Schuiling. F. Iiensen en P. van der Weel. II. Peule en A. Simonse. Overleden: J. C. Zuidmulderoud 6 weken [zoon). Ondeïtrouwd Zierikzee den 3 April 1851. J. N. BROODMAN Apotheker en j. C. BAL. -O' TJK SI K T. It K TA Ij f.t'Ci van I aBJe op 1.° April verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS bij den Makelaar C. BAL. rtEWTE-BËTAliiift'H der 4 pC.'l COUPONS, Nat. Scliuïd verschenen 1 April 1851bij de Makelaars van der STARP BERG. JOH. OCHTMAN, op de Oude I Appelmarkt, maakt aan zijne ge- eerde begunstigers bekend dat bij ontvangen beeft een schoon assorti- i ment Mans Hoeden naar den l alsmede vele soorten van ï.alkeiis laalsten smaak tot civile prijzen. TER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2