COURANT. N.° Woensdag 2 April. BSTÖM AM ISISTIUTM NimSTIM'GH. 185k >rms BUITENLAND, BINNENLAND. ABONKSnXKIS-TBUB Per drie maanden f 2,00. Franco'per post f 2,25. inzending der Advert, daags te voren,'snamidd. vóór 4 ure. BEREND MAKÏNö, Burgemeester en Wethouders der Stad Zierilezee. Ontvangen hebbende eene circulaire van den heer Staatsraad Commissaris des Koniogs in deze Provincie, van den 19 dezer maand [Provinciaalblad n.° 48.) Brongen ter kennis van de belanghebbenden dat aan de miliciens-verlofgangers van de ligling van 1847 op bun verzoek vergunning zal worden verleend lot bet uitoefenen der fojsitenIaiKiseÏBe zeevaar! al is bet ook dal zij vóór hunne inlijving zich niet aan die vaart hebben toegewijd onder voorwaarde nogtans dat zij vooraf bij liet korps waartoe zij be- hooren bel nadeelig saldo zullen moeten aanzuiveren hetwelk hunne rekening op bel kleeding- en reparatie fonds bij bol sluiten derzelve mogt hebben opgele verd wordende mitsdien ieder die van deze gunstige beschikking wènschl gebruik te maken opgeroepen om zich daartoe ter Stedelijke Secretarie aan le melden. En zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Cou- rant geplaatst. Gedaanten Raadhuisb der Stad Zierihixeden 2*7 Waart 1851. Burgemeester en Wethouders 1)1' CRANE vt. Ter ordonnantie', De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. I op gs ten and p repel sectie trageti RME- e van Cz. inder- ÜIJN, ierg te ind Rent- gele- vang selen ■e van ros, noivscHzaizD, Frankfort 29 Maart. Tc Kassei bobben fusscben Ooslenrijkscbe en Pruissiscbe troepen en de Keur- Hessische die zich bij dc beide partijen gevoegd had den hevige botsingen plaats gehad Waaraan slechts door Itvsschenkomsl vaii eene aanzienlijke inagt een einde kon worden gemaakt. Er zijn vele militairen gewond. De bezetting van Kassei zal met een ba tail lotv Beijerscbe troepen versterkt worden. Heden zag men hier een Engelschman in een Groenlnmlscb, uil gutla-percha vervaardigd bootje, den Mein tegen den stroom opvaren met eene snel heid welke die eener stoomboot verre overtrof. Het koddigste daarbij was dat men hem te voet met zijn vaartuig onder'den arm terug zag komen. Des morgens ten acht ure van den 22 dezer is een SOtal gewapende boeren de stad Frejbutg, in Zwitser land, komen overvallen en had zich spoedig meester ge maakt van eenige stukken geschut welke zich in bet oude gesticht der Jezuilen bevonden. De regering deed de alarmklok luiden en weldra kwam de militie bijeen en tastte de boeren aan die het booge gedeelte der stad bezet hadden. In den strijd die nu volgde, werden acht manschappen gedood of gewond. De boe ren verzekerden dat zij nog door 2000 der hunnen ge volgd werden maar deze zijn zeker uiteengegaan bij hel vernemen, dat de eerste poging mislukt was. Men schrijft uit Bern dat de rust leFreJburg nu wel Weder hersteld is maar dat men nieuwe pogingen te duchten heeft, zoo lang de radicale partij in die stad aan het hoofd staat. Pastoor Fliedner, uit Kaiserswerth heeft den 22 dezer na kortstondig oponthoud le Breslau met de vier diakonessen onder zijn geleide de reis naar Jeru zalem voortgezet. Zij gaaü over Weenen Triest Smyrna Beyrulh en Jaffa en van daar met eelie ka ravaue naar de plaats der bestemming waar zij zich Ii3 verloop van drie weken hopen te bevinden. Eene der diakonessen uit eene aanzienlijke familie aan den Rijn is bepaaldelijk voor hel tegenwoordig doel ge vormd en tol hoofd der instelling welke uil een zieken huis eu eene school bestaan zal bestemd terwijl eene der anderen het examen als artsenijmengster beert afge legd. De togal 11, anten - SckM'a uit Müidbeirn, err Plitt uit Bonn hebbel! zich aan het reisgezelschap aangeslo ten onr het Heilige Land te bezoeken. De mannelijke begeleiding denkt binnen drie maanden in Duitscliland terug te zijn. Bij de goederen zijn 30 kisten met ge schenken, ien behoeve der voorgenomen stichting. De directie van tien Opper-Silezischen spoorweg beeft het gezelschap vrije vracht voor personen en goederen toe gestaan. De kleine Evangelische gemeente te Jeruzalem breidt zich meer en meer uit en in hare school ontvangen 30 kinderen dagelijks onderwijs. Bovendien zijn in de stadjes Sichetn Nazareth eti Soo Evangelische Scholen öpgerigl. r R 1 X it B ij k, Parijs, 28 Maart. In de Cévennes heeft de roode partij, hij gelegenheid der loting, oproerige demonstra tion verwekt. De bewoners dier streken bijna allen gezeten landlieden zijn door de aanhoudende pogingen der demagogen geheel met revolutiónnairo en socialis tische, denkbeelden vervuld zöodat de bijnamen van Itohespierre en Mar al daar tot eer strekken; bedreigingen tegen de rijken en de zoogenaamde w itten oproerige kreten en hoop Op eene aanstaande zegepraal daar aan de orde van den dag zijn. Bij de loling hebben nu in de gemeenten Fön-sur-Lussan ParignargueS en Lédignan vrij ernstige troebelen plaats gegrepen men raakte in de straten handgemeen met elkander en verscheiden personen kregen daarbij verwondingen zoodal hel af zenden van linietroepen haar do verontruste plaatsen Doorlig is gekeurd en arrestatiën hebben plaats gehad. In de gemeente Saint-Mars-de-Contais (Loire- Inferieure) is den 23 dezer een verschrikkelijk ongeluk voorgevallen. 13 personen hadden namelijk plaats genomen in eene veerschuit toen deze op het mid den der rivier omkantelde. Alhoewel men ten spoe digste ter hulp toesnelde slaagde men er slechts in drie hunner le redden. aboot-brittanilzeii, Londen 29 Maart. Eergisteren vestigde lord Lynd- hursl in het hoögerhuis de aandacht op de vereenigin- gen van vreemdelingen, welke bier te lande heslaan en zich, door het uitvaardigen van proclamation en andere middelen beijveren de rust en den vréde van verschil lende volken op het Vasteland te verstoren. Hij wilde daarom de eenige jaren geleden uitgevaardigde vreem delingen-wet weder in werking gebragt zien. De mi- nistor graaf Grey antwoordde, dat de regering hare aan dacht op de bedoelde vereenigingen gevestigd hield maar de genoemde acte te doen herleven keurde hij niet goed dewijl die alleen tot bescherming der rust in het vereenigd koningrijk niet in andere landen strekte. Beriglen van de Kaap de-Goede-Hoop lot 28 Januarij spreken Van een aanval den 24 dier maand door de troepen op de Kaffers in de omstreken van King-Willlfttnsstad gedaan Waarbij de Kaffers 24 man en daaronder meer dan één hunner opperhoofden ver loren hebben. Veel beslissends is echter niet geschied. Volgens herigten uit Galifornie is er eene nieuwe gondstreek ontdekt welke gelegen is tusschen de Tri- nidad-Baai en de Klamath-Rivier bestaande in ee.ue zandbank aan de kust, van ongeveer 10 mijlen uitge strektheid. Men zegt dat dit zand hetwelk zwart achtig en zwaar is zeer veel goud hevat maar volgens latere herigten schijnen de opgaven daaromtrent zeer vergroot te zijn. Men twijfelt geenszins aan het bestaan van goud in het zand maar het wordt hij zulke kleine gedeelten gevonden dat de afscheiding van het zand zeer tijdroovenrl en het wasschen bijna onmogelijk is weshalve de meeste goudzoekers die geene voldoende werktuigen bij zich hebbenonvoldaan terug zullen keere'n. Eene der laatste belangrijke ontdekkingen is die van eene buitengewoon rijke zilvermijn die naar men prijs der advertentien Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks— en Doodberiglen van 1-6 regels a f behalve hel Zegelreqt. zegt 50 pc.' zuiver zilver beval. Volgens gemaakte ramingen zou daaruit.'voor 25,000,000 dollars zilver kunnen verkregen worden. b e fi g i e. BirussEt 28 Maart. Een Hollandsch schip van Havanah komende is te Antwerpen gearriveerd. Aan boord bevond zich een Negerdie zich hij het vertrek in het schip verborgen had en eerst eenige dagen nadat men in zee was le voorschijn' kwam. Llij was stom zoodat men geene inlichtingen van hem had kunnen hekomen. Groot was evenwel de verwondering van den kapitein van hel schip toen hij eenige dagen na de aan komst te Antwerpen den Neger aan wal in een levendig gesprek vond niet een Spaansch matroos. Op de vraag des kapiteins had'hij verklaard zich stom gehouden te hebben orn alle vragen te voorkomen welke men hem zou hebben kunnen doen. Hij verdween zonder spoor na zich te laten. Hij had den Spaanschen matroos in lichtingen gevraagd naar de middelen om naar Cadix te komen, waar hij een ouden planter, Correz genaamd, wilde opzoeken op wien hij den dood zijns vaders wilde wreken dood had doen brengen welken die heer door stokslagen ter 's GravenhagE 30 Maart. Door het departement van oorlog zijn de noodige bevelen uitgevaardigd om de miliciens der iigling van 1850 den 13 Mei aan slaande in dienst te doen treden bij de corpsen waarhij zij zijn ingedeeld geworden. De regering heeft dezer dagen aan de tweede ka mer een ontwerp aangeboden, dat daartoe strekt, om het lands-domein van Borculo kosteloos voor 50 jaren af lo staan met het doel om eene landbouw school op groote schaal in Nederland tot stand te bren gen welke met de eerste irrriglingen van dien aa rd huiten 's lands zou kunnen wedijveren. Het ontwerp daartoe werd gevormd door de heeren m.' van Itler- sum, te Hattem d.' Staring, te Laren d.' Wtlewaal le Voorst en m.' eon Hasselt, te Brummeti. Het meerendeel der goederen, tot de enclave van het paleis van wijlen Z. M. Willem II, te Tilburg behoorende en in der tijd door Z. M. aangekocht en in gebruik genomen doch ten gevolge van hoogstdes- zelfs overlijden niet hij acte van koop in eigendom overgegaan zijn heden alhier ten overstaan van den notaris Molhuizen door de heer de Loucer te Vucht, ten behoeve van de booge erfgenamen van wijlen Z. M. geaccepteerd en in eigendom getransporteerd. Indien zich de geruchten bevestigen wordt van deze goederen dubbel regislratic-regt van overgang gevorderd het welk een verschil van p. tn. f 5000 zal bedragen. Koevorden 29 Maart. Al de om deze stad lig gende weilanden zijn ten gevolge van de aanhoudende regens zoodanig onder water gezeldat het een hare zee gelijkt en de landman die gemeenlijk het vee met primo Mei in de weide brengt, deerlijk wordt teleur gesteld en groote schade zal ondervinden. De wegen ten zuiden ten noorden ten oosten en ten westen van deze stad zijn in zulk een deerlijken toestand dat het niemand wonder moet doen als hij voor een ge wonen vrachtwagen die op een goeden weg slechts één paard nootlig heeft vier paarden ziet gespannen orn denzelven voort te trekken. Het navolgende mlres gerigt. aan de tweede ka mer der slalen-gcneraalis thans in Walcheren ter tee- kening in omloop e Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeleekunde, ingezetenen van liet eiland Walcheren, provincie Zeeland gedeeltelijk zeiven landbouwers gedeeltelijk zomlanicen welke hij den landbouw een on middel ij k belang hebben

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1