Woensdag 26 Maart. J !N.° 25. 1851 Woensdag ej.i Zaturdag. Be groote Tentoonstellin te Louden. ÜSTM AMifSIIiATiii. NIEUWSTIJDINGEN. cJ aSMEZEESCHE COURANT. aboknewewts-prijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren.' snamidd. vóór 4 ore. VERSCHTJEIT PiaiJS DEK ABVEBXEI1TIÏIB Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregl. Wij zullen mi opgeven wat er, behalve het vroeger medegedeeldeen voor zoover het ter onzer kennis kwam, al op de Londensche ten toonstelling te zien zal zijn Een eqniriosale zonnewijzer, met een' be weegbaren uur- en minuutwijzer, voorzien van kompas, waterpas en graadboog uilgevonden en vervaardigd door den heer K. W. L'iii.mann stads-horlogiemaker te Zwolle. Een buitengewoon groot kamerschut, van 8 deuren, op zwartlijn tijk en op Oost- Indische wijze vervaardigd, gestoffeerd met groepen, schepen enz. enz., en reliefaan de keerzijde niet Oost-Indische bloemen en vogels, allés op Japan- sche wijze gewerkt, met gegraveerd koper garni tuur; alsmede cene theetafel en een vuurscherm, op fijn rood tijk, met heelden beiden op dezelfde wijze gewerkt, van den lieer F. Zie geus fa- brijkant en kunstlakker te Amsterdam. Verschillende epauletten, nestels, sjerpen, snoeren, dragons, monsters van gouden en zil veren galons, gesponnen goud- en zilverdraad enz.; alles vervaardigd in de werkplaats van den heer W. J. van IIeinsbergen fabrijkarit in goud- en zilverdraad en van militaire orna menten, te 'sGravenhage, en door gezegden fabrijkarit op eene smaakvolle wijze geplaatst in cene toonkaslrijk van beeldhouwwerk voorzien en fraai bewerktafkomstig uit de meubel-fabrijk van de heeren Gebb. Siutterheim aldaar. Achttien onderscheidene soorten van voetschoei sels van den heer Rooijackers schoen- en laarzen maker te Rotterdam waaronder laarzen, die met ijzer- of koperdraad genaaid, en andere, die, in plaats van op de gewone wijze genaaid met kleine schroefjes zoo voldoende vastgeschroefd zijndat zij op het oog nog meerderen waarborg dan de ge wone laarzen tegen het doordringen van vocht opleveren terwijl nog anderen uit één stuk zijn zamengesteld zonder eenigen naad, noch in het leder, noch in de voering. Zijne gom- elastieke overschoenen zouden boven de En- gelsche en Amerikaansche uitmunten daar zij door hetere constructie rekbaarder, beter te behandelen zijn en minder gevaar van scheu ren opleveren. Eenige kapsels, ten dienste zoo van mannen als vrouwen, van den heer Coucke kapper te Rotterdam. Eene calèche, van geheel nieuw model, van den heer van Aken, wagenmaker te Antwerpen. Differente stellen supra fijn linnen, damast tafelgoed dito nachtmaals-kleeden van onder scheidene dessins, stukken extra ordinair fijn echt Ilollandsch linnenwaaronder een supra fi.jn i 5/s breed en 52 el lang, wegende bijna 2 Ned. pondenuit de fabrijk van den heer P. C. van her Ven, te Boxtel. De diamanten van de Koningin van Spanje ter waarde van 1,800,000 fis. Boor plaatsgebrek zijn wij verhinderd meer op te geven j hetwelk dus voor een volgend nummer wordt bewaard. P B L tïï 'A T I E. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee Gezien de aanschrijving van Zijne Excellentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provin cie van don 14 Februari] jl. [Provinciaalblad n.° 31) en die van den heer Militie-Eommissaris van den 17 dier maand n.° 18. Brengen hij deze ter kennis van de belanghebbenden dat (Ip 5Sde zUffiDigy - van den BiïsSitie-BSaad voor bet 4rte kanton waartoe deze Gemeente behoort zal plaats hebben op den 4 April e. k. des morgens ten 9'/2 ure in de Abdij te Middelburg en in die zitting zul Ion belmoren te compareren alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regl op vrijstelling le hebben. Dat de Sde zfittingr van den voornoemd zal plaats hebben op den 14 April e. k. ter plaatse en ure voornoemd en in deze zitting zullen moeten compareren al de Gotelingen welke nummers willen verwisselen of remplaceren. En wordt mitsdien een ieder aangemaand om zich naar gelang hij in een der bovengemelde gevallen ver keert in de daartoe bepaalde zitting tegenwoordig te bevinden daar zij die zulks mogten verzuimen zul len beschouwd worden als geene redenen van vrijstelling of oogmerk tot plaatsvervanging te hebben en alzoo voor de dienst finaal zullen worden gedesigneerd. Zierikzee, den 5 Maart 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Slads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEREN DM A KING, Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee. Met leedwezen ontwarende dat op de Stads wande lingen het boomgewas inzonderheid de jong geplante plantsoenen bij voortduring op eene baldadige wijze worden geschonden en de toppen van het uitgeloopen plantsoen en van de gedane bijplantingen worden afge kraakt en geknot waardoor zoowel de groei belem merd als de kosten aan die wandelingen besleed voor een groot gedeelte worden vruchteloos gemaakt. Gelet dat de uitgestrektheid dier wandelingen het voor de Policie onmogelijk maakt daartegen naar eisch te waken. Overwegende dat een groot deel der ingezetenen voor wie het genot dezer wandelingen niet onverschillig is er uit dien hoofde belang bij hebben dal dezelve niet worden ontsierd en dus zoodanige baldadige han delingen waarvan hier sprake is mogen worden ont dekt en tegengegaan. Herinneren de ingezetenen aan de bepaling van art. 45 van het Reglement van Policie luidende als volgt I8etf is verboden, takken vaas boo- mem of plantsoen der Stad af te scheu- ren te trekken of te kappen of dezelve te ontselaorseai of te bescBaa- dig-eBa eaaz. Gelasten den Commissaris van Policie mei nadruk op de vorengemelde schendingen te doen toezien en tegen de daders proces-verbaal op te maken. Verklaren de vorengemelde Stads beplantingen aan te bevelen aan het toezigt van allen die daarvan eenig gebruik maken en bereid zijn met de Regering mede te werken om die ontsieringen le doen ophouden met uitnoodiging om de zoodanigen die zich aan de vo rengenoemde schendingen schuldig maken zonder aanzien van persoon aan den Commissaris van Policie kenbaar te maken opdat zoodanige handelingen welke mperendeels uit laakbaren moedwil plaats heb ben met ernst zouden kunnen worden beteugeld. Afgekondigd van het Raadhuis der Stad Zierikzee, den 12 Maart 1851 en in de Stads-Courant geplaatst. Burgemeester en Wethouders D'E CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris f J. BOEI JE Lid van den RaadL. S BUITENLAND. DniTSCHtANIJ. Frankfort 22 Maart. Eene aardbeving heeft do stad Levissi (eiland Rhodes) met 1500 huizen vernield. Veel opziens baart hier eene telegrafische depêche uit Parijs volgens welke de garnizoenen der oostelij ka grensvestingen beduidend versterkt zullen worden. De meeste Duitsche vlugtelingen welke zich tegenwoordig nog in Zwitserland bevinden zullen thans binnen kort het eedgenootschappelijk grondgebied ver laten. In kolonnes van 30 man zullen zij Frankrijk doortrekken om zich naar Amerika of Engeland te be geven. r a i s a ij rc. Parijs 21 Maart. De generaal de Castellane heeft in de zesde militaire divisie het. verbod uitgevaardigd dat niet moer dan 300 personen bij eene begrafenis mo gen tegenwoordig zijn. Eenige ringen geleden had bij de begrafenis van een werkman te Lyon eene vreedzamo socialistische demonstratie door 7- of 8000 personen plaats en dit moei den generaal de Castellane aanlei ding gegeven hebben om het genoemde verbod uit te vaardigen. Overal in het zuiden merkt men onrustbarende ver schijnselen op groolendeols ten gevolge van het gebrek aan werk dot zich aldaar openbaart. Op onderschei dene plaatsen heeft rr.cn tooneelen vao ongeregeldheden gehad bij gelegenheid van de loling. Vooral te Lyon begint zich de bevolking weder door een woelzieken geest te onderscheiden. Hel is waar tot dusver heb ben nog nerggns ernstige onlusten plaats gehad maar al de berigten uit de provinciën ademen een geest van onrust welken men zich vleide dat vooreerst niet zoude zigtbaar worden. Men verzekert dat le Parijs 300,000 personen aan de griep lijden. Volgens de Salul public heerscht de griep even sterk le Lyon. Het centrale democratische comité te Londen schijnt niets zoozeer le vreezen als dat men het ver- gele. Zoo heeft het weder een treffend manifest uit gevaardigd aan ile volken en ze aangemaand «het genie en de deugd zich uitstortende in liefde tot gidsen te kiezen." Indien de volken aan deze wijze raadge vingen gehoor verleenende niet volslagen gelukkig worden dan is het wel hunne eigen schuld. OKOOT-BKITXAIBJSIErj. Londfn 19 Maart. Eergisteren zijn 63 Hongaar- sche en Poolsche vlugtelingen met het schip Charles Cróokes naar Amerika vertrokken. Een aantal naar China bestemde Fransehe zende lingen arriveerde hier gisteren var, Boulogne en zal de reis weldra voortzetten. Zij hebben eene groote me nigte franije kerksieraden eu kostbare kieedingstukken voor kerkgebruik bij zicb. Men heeft thans de zekerheid dat bij de ont ploffing in de steenkolenmijn nabij Glasgow 6l en bij het springen van een stoomketel in de fabrijk te Stock- port 16 arbeiders het leven hebben verloren. De beide huizen van het IS'oord-Amerikaansch congres hebben alvorens uiteen te gaan den president der Unie geinagligd oin een oorlogschip in de Middel- landsche-Zee ter beschikking van Kossuth en de zijnen te stellen ten einde hen naar Amerika over te brengen. Aangaande de expeditie welke onlangs, met den gouverneur der Philippijnsche-Eilanden aan het hoofd

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1