X." 23. Woensdag 19 Maart. 1851. ISESTIffi AMMSTRATO. .Woensdag en Zaturdag. BINNENLAND. ZERIEZEESCHE COURANT. abomnemebjts-peijs Ver drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.1 snamidd. v&ór are. VERSCHIJNT prijs kek adveetentien Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1 behalve het Zegelrcgt. NOTIFICATIE. GF.ru:prtFEHDF, Staten van Zeeland, Gezien arl. 73 2de lid van (Ie wet, regelende het Kiesregt en (Je benoeming van afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal van den 4 Julij 1850 Staatsblad n.° 37) Noodrgen de inwoners der Provincie uit om voor zoover zij elders buiten hunne woonplaats in de grondbelasting de personele belasting en het patentregt o.p de kohieren tot de loopende dienst beboerende voor eene som van f 300 of meer zoo in rijks-opcenten als in hoofdsom, zijn aangeslagen daarvan door toe zending van de vereischte bescheiden (aanslag-biljetten of uiltreksels uit de kohieren en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in rijks-opcenten afzonderlijk wordt betaald vóór of uiterlijk op den I April aan slaande aan deze vergadering te doen blijken. En zal deze Notificatie in plano gedrukt en in de onderscheidene, steden en gemeenten van dit Gewest worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg den '28 Februarij 11 Maarl 185! Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREliENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee. Met leedwezen ontwarende, dat op de Stads wande lingen het boomgewas inzonderheid de jong geplante plantsoenen bij voortduring op eene baldadige wijze worden geschonden en de toppen van het uitgeloopen plantsoen en van de gedane hijplantingen worden afge kraakt en geknot, waardoor zoowel de groei belem merd als de kosten aan die wandelingen besleed voor een groot gedeelte worden vruchteloos gemaakt. Gelet dal de uitgestrektheid dier wandelingen het voor de Policie onmogelijk maakt daartegen naar eiscb te waken. Overwegende, dat een groot deel der ingezetenen voor wie het genot dezer wandelingen niet onverschillig is, eruit dien hoofde belang bij hebben dat dezelve niet worden Ontsierd en dus zoodanige baldadige han delingen waarvan hier sprake is mogen worden ont dekt en tegengegaan. Herinneren de ingezetenen aan de.bepaling van art. 45 van het Reglement van Policie luidende als volgt Sïet is werbodeii, takken van hoo rnen of plantsoen «Ier Sta«I af te scliest- reu te trekken of te Rappen, of dezelve te ontschorsen of te hescha- «ïsg-en enz. Gelasten den Commissaris van Policie met nadruk op de vorengemelde schendingen te doen toezien en tegen de daders proces-verhaal op te maken. Verklaren de vorengemelde Stads beplantingen aan te hevelen aan het toezigt van allen die daarvan eenig gebruik maken, en bereid zijn met de Regering mede te werken om die ontsieringen Ie doen ophouden.met uitnoodiging om de zoodanigen die zich aa.n de vo rengenoemde schendingen schuldig maken., zonder aanzien van persoon aan den Commissaris van Policie kenbaar te maken opdat zoodanige handelingen welke meerendeels uit laakbaren moedwil plaats heb ben met errist zouden kunnen worden beteugeld. Afgekondigd van het Raadhuis der Stad Zierikzee, den 12 Maart 1851 en in de Stads-Courant geplaatst. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Slads-Secretaris J. BOEI JE Lid van den Raad, L, S, BEKEND M A K I N G. De BurgemeeSteb der Slad Zierikzee brengt ter ken nis, van de daarbij belanghebbenden: dal het kohier voor de belasting op het Personeelzes-maanden- regt n.° 6 dienstjaar 1 830/s, van deze Stad op den 6 dezer maand door den heer Staatsraad Commissa ris des Konings in deze Provincie is executoir ver klaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede', ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den hij de Wet bepaalden voet, to voldoen. Zierikzee, den 14 Maart 1851. DE CRANE. ÏITENLAND. DDITSCHLAND. Frankfort, 14 Maart. Ten aanzien van den op den priester Nickelte Mainz gepleegden moord ver neemt men, dat men bij den dader geen spoor van waan zin heeft bemerkt. Hij moet (ie grootste onbeschaamd heid in zijne antwoorden aan den dag leggen. In Mannheim wemelt het sedert eenige dagen van landverhuizers die op kosten der regering naar Amerika vervoerd worden. Het zijn de ingezetenen van drie verarmde dorpen en beslaan uit meer dan 300 perso nen zij zullen zich te Rotterdam naar de plaats hunner bestemming inschepen. Den 10 dezer heeft zich in het gansche zuid-wes telijk gedeelte van Duitschland in meer of mindere hevigheid eene aardbeving doen gevoelen zij schijnt io Zwitserland begonnen te zijn zonder echter aldaar belangrijke schade aan te rigten. F B A EI K H ÏJ K. Parijs 14 Maart. Bij de revue welke heden de president d'et^lRepubliek over eenige regementen gehou den heeft is zoowel de kreet van leve de Republiek! als die van weg met de Republiek! gehoord, zonder dat men eenig blijk van sympathie voor den president getoond heeft. Prins Albert, de gemaal van de koningin van ■Engeland heeft een der onlangs verkochte paarden van den president der Republiek gekocht, en daaraan in zijne stallen eene bijzondere plaats doen geven. o b o t - b r i t t a II e h. Bonden 13 Maart. De thans ontvangen tijdingen van de Kaap-de-Goéde-Hoop loopende tot 2 Feb. zijn van zeer gewigtigeii verblijdenden aafd (laar zij melden dal in een op 21 Jan. .nabij Fort Hare ge leverd 'nieuw gevecht 5- a 6000 Kaffers door de En- gelsche troepen zijn op. de vlugt gedreven.. De vijand had de vermetelheid gehad een aanval te ondernemen tegen Fort Hare en de stad Alice doch moest na her haaldelijk eene bestorming beproefd te hebben zwich ten vopr'het wel gerigte en goed onderhouden vuur der. Etigelschén-en hunne hulptroepen. Sir Harry-Smith de gouverneur der kolonie had het niet noodig geacht versterkirig'van.S.'-Helena of Mauritius te ontbieden. Binnen eenige tmaanden denkt bij den opstand geheel l'e zullen hebben gedempt. De onlangs uil'Turkije te Liverpool aangehragte Poolscho en Hongaarsche (jmigranle.n met hel doel om hen verder naar Amerika over te voeren weigeren thans derwaarts scheep te gaan. Men heeft hun een paar dagen tijd tot bedenken gelaten. 's GravenhaGe 15 Maart. H. M. de koningin is heden morgen over Rotterdam naar Stuttgart ver trokken. Men verzekertdat een van de leden der tweede kamer bezig is met de zamenslelling van een nieuw ontwerp van wet op de regterlijke organisatie. De commissie tot vereffening der nalatenschap van wijlen Z. M. Willem II heeft met de stedelijks regering van Tilburg eene overeenkomst gesloten volgens welke de kavallerie-kazerne met al hetgene daartoe behoort in de wijk Heuvel te Tilburg be nevens een exercitie-plein ter grootte van circa 30 bunders, gelegen in de nabijheid der Warande, aan de stad Tilburg in eigendom zullen overgaan. De minister van hinnenlandsche zaken heeft magtiging verleend om zoodra de miliciens der lig- ting van 1846 zullen zijn gepasporteerd aan de mili ciens verlofgangers der ligting van 1847 vergunning te verleenen tot de uitoefening der buiteniandscho zeevaart hoewel zij dat beroep niet vóór hunne in lijving hebben uitgeoefend. Middelburg, 14 Maart. Bij de op gisteren alhier gehoudene aanbesteding van het houwen van een zee keerenden bekleedings-muur in de linkerface van bas tion n.° 9 te Vlissingon is dit werk aangenomen door den beer Pieter Monjéte Breskens voor f 14,000. Zierikzee 18 Maart. De verloting van vrouwe lijke handwerken enz. den 10 dezer alhier gehouden heeft zuiver opgebragt de aanzienlijke som van f 409,03 met inbegrip van hetgeen in de bus is gestort geplaatst hij het afbeeldsel der S.'-Lievens-Monsterkerk welko giften f 30 hebben bedragen. Zoowel zij die door de toezending van voorwerpen als zij die door deelne ming aan deze heilzame inrigting van hunne belang stelling jegens do armen deden blijken kunnen niet dan met blijkbaar genoegen wederom deze opbrengst vernemen. Zij allen en ook niet minder de dames die zich met do bemoeijing van dit loffelijk werk bij zonder belasten kunnen hiervan niet dan dankbaarheid in oogsten. Inzonderheid wordt ook opregte dank toegebragt aan de heeren Borrendamme en Korsten die met zooveel welwillendheid hebben bijgedragen tot de algemeena belangstelling, door de tentoonstelling van hunne ver schillende talenten. Mogt dit voorbeeld door velen worden nagevolgd opdat ook in onze stad kenbaar worde dat koost op prijs wordt gesteld. Deze som wordt Ier hand gesteld aan de dames-ver- eeniging Dorcaswelke die som gebruikt om nuttige werkzaamheid onder een aantal behoeftige vrouwen te verspreiden waardoor een eerlijke aalmoes niet gege ven inaar verdiend wordt zij is gewoon jaarlijks iets daarvan af te staan voor de uitdeeling der Soep en ten voordeele der Waarborg-Vereeniging zoodat hoezeer deze vereeniging door Proteslantscbe dames wordt daar- gesteld zij zonder aanzien van godsdienstige gezind heden -, aan allen do voordeelen daaruit voortvlooi- jende doet genieten en uit dien hoofde zich durft beloven dat niet alleen Protestanten maar ook zij die andere gezindheden toegedaan zijn krachtig zullen blijven medewerken tot instandhouding dezer instelling. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer is be noemd tol ontvanger 'der directe belastingen en accijn- sen te Tholen c. a. A. J, Hvan den Rosclithans in dezelfde betrekking te Oude Tonge. In het 4d' district van Zeeland is een adres in omloop waarbij aan Z. M. wordt verzocht dat in dat district een.scheepvaart- en uitwatering-kanaal moge worden daargesteld. Den 15 dezer is z. exc. de heer Duymaer van Twist, benoemd gouverneur-generaal van Nederlandsch lodie met gevolg te Arnhem gepasseerd zich per stoomboot der l.lssel-maatschappij naar Keulen bege vende om van daar de reis over Weenen Venetia en Triest naar Alexandrie voort te zetten on die dan met den land-mail te vervolgen. Per telegrafische depêche uit Triest zijn tijdin gen uit Batavia ontvangen loopende tot den 27 Jan. Gebeurtenissen van bijzonder gewigt waren niet voor gevallen. De beste rust was iu onze Oost-lndischa bezittingen heerscheude.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1