ZEETIJ VEEYOEMIDDELEN. BÉÜRS-. MARkTBIÏRIISTM ENZ. t a i t a Si c VI h tf B fj< r< «j loi on va oai jee een aantal figuren aangebragtzoo als Neptunus getrokken door dolphijnen Nimfen en wat dies meer zij de hengel en de tuit zijn niet minder fraai terwijl onder aan de laatste een der schoonste gedeelten van het werk verborgen is namelijk het hoofd van een tri ton met lange baren en rondfiadderenden baard. Het deksel is reeds een meesterstuk op zichzelfhet is plat en vertoont eene woelende zee waarin een dolphijn zwemt op welko een elegant beeldje ligt uitgestrekt in den vorm van een engeltje met uitgespreide vleugels. Het geheel (dat aan zilver 12 Ned. ponden weegt) is hoogst prachtig en strekt en den ontwerper en den ver vaardiger tot groote eer. Goes 13 Februarij. De beruchte Hendrik Boers, die reeds zoo dikwijlsten deele welgelukte pogingen tot ontvlogting uit zijne gevangenis heeft in het werk gesteld was gisteren wederom bezig met breken in zijne gevangenis toen hij nog hij lijds werd verrast. Nopens zijne laatste ontvlugling kunnen wij nog het volgende vermelden Door den substituut-officier te Goes is in den vroe gen morgen van den 5 dezer de gereglsdienaar IF. C. Platz (terwijl de andere geregtsdienaars naar de overige veren waren geëxpedieerd) per rijtuig gezonden naar Bath om te Kruiningen den gereglsdienaar M. Man- chtnius op te riemen. Tusschen Krabhendijke en Ril land aan de drie Haasjes raakten zij den onlvlugte op hel spoor en circa ten half 12 ure op de schorren van Bath komende zien zij na verloop van cenige oogenhlikken bem op het punl van met zijn gelei der C. Schweijckaardde diepe geul der Schelde te passeren. Deze laatste echter geroep hoorende en de heide geregtsdienaars en hunnen gids J. Cornelissen ontwarende weigerde den vlugleling verder behulp zaam te zijn en keerde zich tot de geregtsdienaars. Boers zwom daarop die diepe geul over en aan de overzijde gekomen salueerde hij met zijne pet zijne achtervol gers. Do geregtsdienaars en hunne gidsen hadden ook weinige oogenhlikken daarna de overzijde gemeente Woensdrechtbereikten door hun onvermoeid achter volgen al roepende: houdt hem! is de veldwachter dier gemeente, C. Leenaertsdaarop altent gewor den en heeft gewapend met een geladen geweer Boers den weg afgesneden staande gehouden en gear resteerd. Weinige minuten daarna hebben de heide geregtsdienaars hem van den veldwachter overgenomen en in den namiddag naar Bergen-op-Zoom getranspor teerd van waar zij hem den volgenden dag den 6 dezer behoorlijk verzekerd naar het huis van arrest te Goes hebben teruggebragt. Het zesde Nederlandsch Landhuishoudkundig Con gres tot welks bijwoning alle voorstanders der land huishoudkunde worden uitgenoodigd zal gehouden worden te Goes op dingsdag den 10 Junij dezes jaars tot en met vrijdag of zaturcing daaraanvolgende. Het programma zal eerstdaags worden openbaar gemaakt. Zierikzee 18 Februarij. Bij vonnis van het pro vinciaal geregtshof in Zonland van den 8 dezer, is TF. G. F. Vogelzang oud 29 jaren geboren en wo nende Ie 's Hage van beroep liedjeszanger schuldig verklaard aan het afleggen van valsche getuigenis in een correctioneel regtsgeding ten nadeele van beklaagden en dien ten gevolge eerloos verklaard en veroordeeld lot een confinement van 5 achtereenvolgende jaren. Men leest in de Nederlandsche SloompostWij kunnen thans met volkomene zekerheid vermelden dat de pogingen van den heer Dronlcersconcessionaris van de werken tot afdamming der Ooster-Schelde en indijking der door die afdamming aangewonnen gron den eindelijk gelukkig geslaagd zijn. In den loop van deze week is het waarborgs-kapitaal groot f 200,000 gesteld in handen van den agent van bet ministerie van financiën te Amsterdam. Het heeft Zijne Majesteit behaagd bij besluit van den 7 dezer aan de Nederlondsche Commissie voor de tentoonstelling te Londen op hare aanvraag eene aanzienlijke tegemoetkoming toe Ie slaan ter bestrij ding der kosten van vervoer der goederen en andere nitgaven voor de tentoonstelling Ie Londen. Naar men verneemt heeft Z. M. boogstdeszelfs verlangen te kennen gegeven om ook dit jaar zijnen verjaardag niet afzonderlijk te vieren en te dier gele genheid geene openbare feestelijke plegligheden te doen plaats hebben. Het buitenverblijf Boschlustgelegen aan het be gin van den Bezuidenhoutsehen weg te 'sHage, zal in de volgende maand publiek verkocht worden. Het is door wijlen den graaf van den Bosch aangelegd later het eigendom geweest van wijlen Z. K. H. prins Alexan der en thans van H. M. de knninein-nioeder. De mans-ledematen der Christelijke Afgescheiden gemeenle Ie Gorinchem hebben lot hunnen herder en Iperaar beroepen d.' H. J. Buddingthans in Noord- Atncrika. Den 15 dezer is te Schiedam gearriveerd het barkschip Sovloo aanbrengende de eerste vracht die van vvrge de Nederlandsclie Handcl-Maatschappij bin nen ilie stad wordt opgeslagen. Te Lakerveld gemeenle Lexmond heeft een bedroevend voorval plaats gehad. De twee bouwlie den A. van loor en zijnen zwager A. Kon, ingevolge de daar beslaande gewoonte de doodkist halende voor een der huren die overleden was kregen verschil met dat ongelukkig gevolg dot A. Kon zoo men zegt na ontvangene slagen slechts 6 uren daarna heeft ge leefd. De dader is reeds gearresteerd. Onder de gemeenle Ginneken en Bavel (Noord- Brahand) is dezer dagen bij een landbouwer de long ziekte onder het rundvee uitgebroken reeds zijn een zestal zijner beste runderen aan deze ziekte gestorven. Den 14 dezer heeft te Raamsdonk een smartelijk voorval plaats gehad. Fene moeder verliet hare twee kinderen om de wasch te droogen te hangen. Ter wijl zij daarmede bezig was komt een der kinderen builen loopen en roept om hulp. Do moeder ziet haar kind in lichtelaaijo vlam Spoedig hluscht zij dezelve en gaat vervolgens naar binnen waar zij het andere kind vond liggen zooy,ïeig verbrand dat het eenige uren daarna den geest ri;, Blijkens de jongsjp\s j'fpasche Couranten hebben ter westkust van Borneo Vy^er eeriige schermutselingen tusschen onze troepen ei)n Ie Chinezen plaats gehad. Ook maken de berigton gewt.ig van eene ontmoeting van de gouvernements-schoener Zeemeeuw en kruisboot n.° 7 met zeeroovers in de baai van Sampit. De roovers hadden de vlugt genomen. JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. De vrees wordt hij velen langs hoe grooter dot de vrije conferenliën te Dresden niets wezenlijks tot stand zullen brengen maar wat daar eigenlijk beraamd wordt schijnt behalve de ingewijden niemand met zekerheid Ie welen. Volgens berigten uit Marseille zijn er nieuwe versterkingen naar het Fransche leger te Rome gezon den hetwelk weder op den voet van oorlog zal gebragt worden. Men verzekert dat ook de hertog van Bordeaux voornemens is de wereldtentoonstelling te Londen te bezoeken. Brieven uil Mogador gewagen van de strengheid des winters in Marocco koude en honger veroorzaken veel sterfte onder de behoeftige bewoners men beeft Mooren op het veld aan een drie dagen te voren ge storven ezel zien knagen en den buit betwisten aan honden en raven. Als eene bijzonderheid wordt gemeld dat de land bouwer P. Bandringa in de Holin gemeente Leek provincie Groningen lot op dezen lijd 11 stuks hoorn vee bestaande in twentervaarzen in hel land heeft geweid die nog geen hooi of stroo genoten maar zich alleen met het daarop groeijende gras gevoed heb ben. Deze weilanden zijn zeer vruchtbaar en kunnen onder de grasrijkste dier gemeente worden gerangschikt. Volgens de horoskooptrekkers zal het jaar 1851 hij- zonder gelukkig zijn omdat er in het geheele jaar slechts één vrijdag is die op den 13 valt te weten op 13 J u n ij Veeljarige waarnemirigen hebben een te Keulen woonachtig nielereoloog in de juistheid der reeds door Nederlamlsche weêrkundigen gemaakte opmerking be vestigd dat dezelfde weérsgesleldlieid om de 35 jaren terugkeert. Even als het weder in 1846 gelijk was aan dat in 1811 gelijkt de tegenwoordige winter volkomen aandien van 1815 tot 1816. Gaat dit door, dan zouden wij een zeer natiën zomer te wachten hebben. Men is te Parijs niet zeer gesticht over een ballet dat tbons te Londen op bet schouwtooneel van Drury- Lane veel bijval vindt. Het ballet eindigt namelijk met de vertooning van het glazen paleis voor de ten toonstelling. Alle natiën der wereld komen hare bij dragen inleveren. Frankrijk komt het laatst met eene reusachtige kist waarop met groote letters lo lezen staat Voortbrengselen van Fransche nijverheid. Plot seling slaat de kist uiteen en, onder bet uitbundig gelach der toeschouwers ziet men niets anders dan eene bar ricade waaruil een aantal straatjongens verrijzen ge kleed in kielen met roode mutsen op het hoofd en ge wapend met geweren. Do jongens versterken vervol gens de barricade door middel van steenen en gaan dan aan het vuren, even als werden zij door de gewapende magl aangevallen. Volgens particuliere berigten van Batavia dd. 27 December 1850, was aldaar den 1 dier maand van Hong-Kong gearriveerd het Nederlandsch fregatschipde Boompol, kapt. H. H. de Boer om over Pekalongan en Soerabaija de terugreis naar Nederland aan te nemen zijnde reeds den 17 December van Pekalongan gezeild terwijl den 24 mede te Batavia arriveerde het Neder landsch barkschip Elizabeth en Johanna, kapt. J. A. Bal- lol na eene reis van 103 dagen was gereed om naar Tjilatjap te zeilen ter inneming der lading schepen I en equipage bevonden zich in den besten staat. A.TWT Den 6 December is mede Ier reede van Batavia ge- i-™ komer, het barkschip Schouwen, kapt. C. Kraan van Hong-Kong en is den 14 dier maand naar Soerabaija verzeild. Brouwershaven, 15 Februarij. Binnengekomen: Johanna Maria kapt. J. C. F. Lupcke van Batavia naar Rotterdam en vertrokken stoomboot Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. ATVAART DSB STOOMBOOT STAB ZIERIKZEE, gedurende de maand Februarij 1851. Van Zierikzee Donderdag 20, 'a morg. 5 ure. Zondag 23, 6 BXZ.XGEXCB- Van Rotterdam Vrijdag 21,'s morg. 8 ure. Dingsdag 25, 10% DIEK1TES g CORRESPONDERENDE Or DE STOOMBOOTEN, AANLEGGENDE AAN HET Z I.TP E. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Februarij (Dienst tusschen Middelburg en Rotterdam.) Naar Middelburg: Donderdag 20, 's morg. 9 ure Zaturdag 22. 9% Dingsdag 25,'snamid. 1 Naar Rotterdam: Vrijdag 21,'s morg. 7 ure; Zondag 23, 6% Woensdag 26, 9 (Dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam.) Naar Vlissingen Zaturdag 22, 'smorg. 8% ure. Dingsdag 25, 's midd. 12 (Dienst Amicitia.) Naar Antwerpen Vrijdag 21,'s midd. 12 Maandag 24, 'smorg. 3% Woensdag 26, 5% Naar Rotterdam Vrijdag 21, 'smorg. 4 Maandag 24, 6 Per In ze PBIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, der. 17 Februarij 1851. gebleven. 2% pC. Werk. Schuld57% pCj 1 3 67% 88-ylfl Amorl. Syndikaat3% pCé Nieuwe Handel-Maats.i Oost-lndiên4 o Nederlanden ROTTERDAM 15 Februarij. In Meekrap is deze week veel gedaan vooral in Onberoofde de landlieden waren meer genegen om tot onze markt te verkoopen de heldere ook beste Onberoofde waren hetzelfde; de incourante kleuren, waaruit de teelt van 1851 veel bestaat, konde men lager koopen. 1/1 wordt bijna niet geveild 2/1 slap. EOTTEBDAM, 17 Februarij. Tarwe Ni ruwe Zeeuws. Vlaams, en Overm. vond heden hij matigen aanvoer slechts trage koopers vooral de mindere soorten die 10 a 20 cents lager slepende van de hand gingen goede en puike 6 90 «4 7,40 Mindere /6a 6.80 gezolderde Jarige dito /'7,90 a 8.20. Rogge, Overm. Zeeuws, en Vlaams., 10 cents lager f 4 90 a 5.80. Gerst, Zeeuws. Vlaams, en Overm Winter /"3,70a 3,90; dito Zomer 3.50 a 3.80, Haver, Zeeuws, en Inl. Korte 2,30 a 3,20; dito Lange f2 a 2 50. Erwten Zeeuws. Groene /'5,50 a 7,25. Boonen Zeeuws, en Wal- chersche Witte 50 cents hooger f 7,75 a 8,75; dito Bruine, 50 cents hooger f 8 a 9,50 dito Paardeboonen 10 cents hooger, 4 50 a 4,90. Tegen Mei aanstaande een ongehuwde KOËTSIER benoodigd tevens huis werk kunnende verrigtenbij den Heer M. C. de CRANE. Het Bestedr over het BEGRAFENIS FONDS onder de zinspreuk: TOT NUT V AN 'T ALG E ME ENge vestigd te Zierikzee, in aanmerking ne mende de gunstige stand van voornoemd Fonds heeft in deszelfs vergadering dd. 6 Februarij jl. besloten de Hn»koiiist>GteI<fen lot hiertoe verschuldigd g-elieeï af te schaffen wesbalven zijdie tot deelneming genegen zijn «onder betaling van eenig entrèe-geldmits niet ouder dan veertig jaren zullen aangenomen worden. Zierikzee den 19 Februarij 1851. Het Bestuur voornoemd Namens hetzelve De Boekhouder HOOGSTRAAT E. Door den Boekdrukker A. J. de WILDE te Middelburg, is uitgegeven en onder ande ren bij de Erven A. de VOSte Zierikzee, verkrijgbaar gesteld PUÖJECT-WIJZIGHSGEST op het Zeeutvsche Polder-Reglementdoor Jh.' IF. D. DE JONGE. Prijs 15 Cents. ter stads drdrrerij van de erven a. de vos. Lie larj In a der Lee bel 1 Van sch lev Var doe Imi zij' dei lijk 7.fir 27 prij in ij Vai Lel nu aar Ver f «j md die te bel zij p] •'ine ziji Se2j brc ter me gei te riei dei IÏ8! an zal tin bn Rl£ br fer de be eis

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2