ZHMZBESB COURANT. Zaturdag 8 February i7 W.° 12. 1851, "V Woensdag en Zaturdag. BUITENLAND. IÜ- ABONNEMSMTS-PRIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren,'snamidd. vóór dÊ ure. VEBStrlIJNTÏ PRIJS DER ADTSRTENTIE» l Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijksen Doodbcrigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee Brengen door deze ter kennis van de daarbij belangheb benden dat de eerste zitting van den ITSilitie- Raad in deze Provincie en voor dit Kanton is bepaald op Donderdag den 13 Februari] aanslaande des morgens ten half 10 ure in de Abdij le Middelburg voor wel ken Raad verschijnen moeien de Vrijwilligers casu quo en de voor één jaar vrijgestelde dienslpliglige Gotelin gen van de liglingen 1847 1848 1849 en 1850, Voorzien van de bewijzen tot staving hunner redenen tan vrijstelling terwijl de zoodanigen welke op den bepaalden dag, uur en plaats aldaar niet verschijnen zullen geacht wórden, geeno redenen van vrijstelling te bezitten, en mitsdien voor de dienst worden gedesigneerd. Zierikzee. den 3.1 Januari) 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE it. Ter ordonnantie van dezelve De Slads-Secretaris \V. J. P. KROEP. BRAN -D SCHOUWING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengpn ter kennis van de in-en opgezetenen dat op Maandag den 10 dezer maand en volgende (lagen, eene algetueerse lirandsrlioiiuillg door al de wijken dezer Stad zal gehouden worden en worden miisilien alle eigenaren en bewoners uilgenoodigd om hoeren Branrlmeesteren den vrijen toegang in der- r.elver woningen en werkplaatsen te verleenen en hunne aanwijzingen tot voorkoming van brandgevaar op te volgen overeenkomstig de bepalingen van het Brand-Reglemenl voor deze Stad. En opdat niemand hiervan onwelend zij zal deze worden afgekondigd en omgeroepen mitsgaders in dezer Slads-Courant geplaatst. Zierikzee den 4 Fehruarij 1851 Burgemeester en Wethouders, Dij CRANE vt. Ter ordonnantie De Slads-S'ecrelaris W. J. P. KROEF. BERENDMARING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken hekend dat de BSegrooting' voor deze Stad en het loopende dienstjaar door heeren Gedeputeerde Stalen dezer Provincie gearresteerd den 15 Jariuarij jongstleden van heden afdagelijks gedurende veer tien dagen op de kantoor-uren ter Stedelijke Secre tarie voor een ieder ter lezing zal voorliggen. Zierikzee, den 5 Fehruarij 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, iit. Ter ordonnantie De Stads-Secrelaris W. J. P. KROEF. RDITSCHTiAKSg Frankfort 3 Februarij. Het revolutie-spook Maz- üinidat velen in Zwitserland hebben willen zien rond waren is niets anders, dan de juwelier Joseph Mazzini die de Zwitsersche kantons rondreist, om zijne kostbare waren aan den man le brengen. De andere Joseph Mazzini bevindt zich op dit oogenblik (e New-York en is drnk bezig om in de westelijke staten van Noord- Anicrika eet) Hongaarsch-llaliaausche volkplanting le stichten. Vrij algemeen is liet gerucht verspreid dat een Pruissisch leger van iO.OO'1 man eerlang aan den Rijn zal worden geconcentreerd'; als oorzaak hiervan kan slechts opgegeven worden dat men hier te regt of le onregte niet zonder bezorgdheid is over den onzekeren staat van zaken in Frankrijk of liever over de terug werking die eene nieuwe catastrophe te Parijs op het westelijk gedeelte van Duitscldaud zon kunnen uit oefenen. Dit is in allen gevalle zeker dat een aan zienlijk Bondsleger tot dat einde mobiel zal worden gehouden. r— Men schrijft uit Luxemburg van den 1 dezer dat aldaar Oostenrijksche troepen verwacht worden om.gezamenlijk met de Pruissische garnizoen te hou den men reide zelfs dat die troepen den 17 Maart zouden aankomen. Uit Keur-Hessen luiden de herigten zeer somher. Vele bemiddelde ingezetenen te Kassei en elders zijn willens het land te verlaten en zich naar Noord-Ame- rika le hegeven. Bij velen geschiedt zulks omdat zij den drukkenden toestand aldaar niet langer verdragen kunnen en omdat zij in de onwrikbare overtuiging ver- keeren dat vroeg of laat, weder eene vernielende om wenteling in Iluitschland moet uitbreken. In hel Weener dagblad van Lloyd van 1 Fe bruarij leest men Volgens de laatste berigtpn nit Venetie had de ziekte van den hertog van Bordeaux (graaf van Chamhord) een zoo hedenkelijken keer genomen dat men ernstig vonr zijn behoud bevreesd was. Z. K. H. had reeds de Sacramenten der stervenden ontvangen. In de laatste dagen waren zijne gemalin zijne moeder en de hertogin van Angoulême niet meer van zijn ziekbed geweken. Ook de hertog van Modena was te Venetie aangekomen. De dood van dezen vorst zou in de tegenwoordige omstandigheden eene gebeurtenis van groot belang voor Frankrijk wezen." Een brief uit Petersburg meldt, dat ruim 10,000 Russen hehoorende tol de rijkste familiën des rijks van den keizer verlof hebben gevraagd om bij gelegen heid der tentoonstelling eenige maanden te Londen le mogen doorbrengen. Hamburg 4 Fehruarij. Den 2 dezer heeft de nieuwe regering van Holstein eene proclamatio aan do bevolking uitgeschreven waarhij zij verklaart het hertogdom Holstein in naam vari Zijne Deensche Majesteit tot op de regeling der nog hangende kwestien van onderge schikt belang te zullen besturen. De uitwisseling der wederzijdsche gevangenen is in vollen gang. T R A S S B IJ K. Parijs 3 Fehruarij. Het blijkt dat men zich vergist heeft door te meenet) dat hpt ontwerp van wet op do dotatie tot aanvulling der inkomsten van den president der Republiek vooreerst niet ingediend zou worden. Die indiening is lieden in de wetge vende vergadering geschied. De aanvrage voor dit supplementair crediet is om 1,800,000 francs, dus wel minder dan sommigen verwacht hadden maar toch naar veler gevoelen nog rijkelijk hoog. De Bonaparlische bladen dagen de vergadering uit het aan gevraagde te durven weigeren, Een dier bladen ver heft Lodewijk Napoleon op eene zeer overdrevene wijze ja zelfs wat zijne algemeene populariteit betreft ho ven zijnen oom den keizer. De heer Granier de Cas- sagnac schrijver van hel hoofdartikel in de Consliluti- onnel. gaat zoo ver van te zeggen, dat de groote president het eenig hoofd der natie sedert de Merovingische ko ningen is die door het gansche volk erkend en gekozen is geworden. De redevoering door welke de minister van finan ciën de heer de Germing de indiening van het voor stel deed vergezeld gaan werd zeer slecht ontvangen en naar de benoemingen hij de vernieuwing van de bureaux der vergadering le oordeelen heeft de regering eene volkomen nederlaag le verwachten. Sommigen zeggen dat, wanneer de dotatiewet door de vergadering verworpen wordteene nationale in schrijving geopend zal worden ten einde de verlangdo r",om langs-djen weg te verkrijgen. Aiies te tarnen getrokken zoude de president aizoo in 1851 eene ronde som van 3 inillioen fr. genieten. Het Bulletin de Paris bevat gedurig eene opgaaf van de uitgaven lies presidents en meldt onder ande ren hoeveel, de receptiën kosten. Dn groote receptiën van donderdag kosten telkens 7- a 8000 fr., en die van maandag ongeveer 1500 fr. waarbij nog de uitgaven voor de voorafgaande diners komen ten bedrage van 1200 fr. Zoodat de president aan diners en feesten wekelijks 10- a 11,000 fr,of ODgeveer 50,000 fr, per maand uitgeeft. Zoo men zegtis dn hertog van Nemours zeer te gen alle geruchtmakende pogingen tot herstelling der dynastie van Orléans gestemd. Hij wil alles geheel aan den tijd hebben overgelaten en zou in dezen geest zeer stellig aan zijne vrienden te. Parijs geschreven hebben. De visseherij in het Kanaal gaat in den lantsten lijd zeer voordeelig. De vischrnarkten te Parijs zijn letterlijk overstroomd door de groote massa's zoevisch die er op worden aangevoerd. BINNENLAND. Zierikzee 7 Fehruarij. Te Middelburg circuleert thans eene polis van inteekening vergezeld van voor waarden of statuten tor nprigting eener reederij tot vrachtvaart op de Oost-Indien of andere groote vaart. De ondernemers zouden bij welslagen hunner pogin gen hel thans in aanbouw zijnde barkschip op de werf der commcrcie-compngnie aldaar aankoopen. Zaturdag II. is van de werf der commercio-com- pagnie te Middelburg met goed gevolg te water ge- Ioopen hel kofschip Adolf Eduard, gebouwd door den scheepsbouwmeester A. Ollovoor rekening van de hoeren Boddaert A" C.° aldaar; hel zal gevoerd worden door kapitein Johansen. Men schrijft uit Groede van den 30 Januarij «Zeker onder deze gemeente woonachtige arbeider gehuwd en vader van 8 kinderen heeft dezen ochtend door zich te verdrinken een einde aan zijn leven ge maakt. Verkeerde begrippen omtrent de godsdienst en huiselijke omstandigheden schijnen als de oorzaak de zer wanhopige daad te moeten worden aangemerkt." Door de Nederlandsche Bank is den 3 dezer voor een bedrag van 7 millioen guldens aan buiten koers ge stelde tien-guldenstukken verkocht geworden tot den koers van 11percent agio, zijnde per tien-gulden stuk ongeveer 71 cents. Gedurende de maand Januarij is de waterstand van hel Haarlemmer-Meer 4 duim verhoogd. Een on geluk aan één der stoomwerktuigen is daarvan een der voornaamste oorzaken. Het hof van Utrecht heeft het vonnis der Amers- foorlsche regthank bevestigd waarbij de persoon die te Schalkwijk op een huwelijksfeest een anderen per soon met een geweerschot doodde tot 2 jaren gevan genisstraf, f 50 boeto en in de kosten veroordeeld is en van welk vonnis de veroordeelde in hooger beroep was gekomen. De Democratische Hoofdvereeniging in Nederland heeft in hare vergadering van 30 Januarij laatstleden tot hare ontbinding besloten, en wel naar zij zegt uit hooftle van miskenning van de zijde der aristocratie, en gebrek aan deelneming hij de burgerij en het volk. Al hare papieren en correspondentiën zijn aan den mi nister van justitie gezonden om daarmede naar welge vallen te handelen. Jl. maandag avond had te Rotterdam een treurig ongeval plaats. Op het voor eenige dagen daar uit Qost-lndie teruggekomen schip Australië, was men met lossen bezigwaarhij de kapt. i). Voogd Anspach op het dek stond en surveilleerde, terwijl er te vens hoven iu het tuig werd gearbeid. Plotseling viel er een zwaar voorwerp naar heneden en trof het hoofd des kapiteins dermate dat deze on middel ijk op het dek nederzeeg en in weerwil van de dadelijk toegebragto geneeskundige hulp geen leeken van leven meer gaf.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1