kapitale Mofstede NIEUWSTIJDINGEN. ZËETJJÜljM. VERVOEH-IDDEiJiL BEURS-, IIMTBMlfiTIl ENZ. ADYERTENTIEN. MARINE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen Ier kennis van het daarbij belanghebbend pu bliek datten einde in bet beslaande gebrek aan manschappen voor 's Rijks Zeedienstzooveel mogelijk te voorzien de werving vaiï ïecvolk die sedert eenigen tijd beperkt was thans weder door het Departement van Marine 'geheel is opengesteld zoo dat er gelegenheid bestaat om zich bij de Marine voor een bepaald getal jaren in dienst te verbinden mits daartoe de geschiktheid bezittende waartoe mitsdien Vrijwilligers worden opgeroepen; Zierikzeeden 4 Februarij 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt. Ter ordonnantie. De Stads-Secrelaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. De Burgemeester der Stad Zierikzee noodigt de in gezetenen elezer Stad uit om zoo zij elders in de Directe Belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór den 15 dezer maand bij hem te doen blijken door over legging van hunne aanslag-biljetten naar aanleiding van art. 7 der Wet van den 4 JuIij 1850 Staatsblad li." 37) regelende het kiesregf en de benoeming van afgevaardigden ter Eerste en Tweede Haincr der Staten-Geiieraab Zierikzee, den 1 Februarij 1851. DE CRANE. De Burgemeester der Stad Zierikz.ee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bet kohier der (üi-ossdbelasting van deze Slad over het jaar 1851 op den 30 Januarij jongstleden door den heer Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provin cie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Slede ten fine van invordering en eindelijk dal ieder verpligl is zijnen aanslag op den hij de Wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee den 4 Februarij 1851. DE CRANE. BINNENLAND. Zierikzee 4 Februarij. Jl. zaturdag werd alhier met bet beste gevolg van de werf van den heer C. Smit te water gelaten bet door den bekwamen scheepsbouwmeester C. Mak gebouwde barkschip de Schelde groot 450 Ja va-lasten bestemd voor de vaart op de Oost-Indien zullende hetzelve gevoerd worden door kapitein Jvan DelftCz. voor rekening der reederij onder directie van de heeren de Jonge Heller, alhier. De gewezen minister van bnilenlandsche zaken de baron Nagel van Ampsen beeft onlangs bet geluk gehad zijn twee-en-zeventigste huwelijks-verjaarfeest te mogen vieren. De baron teil 96 en zijne echtgenoot 90 dus te zamen 186 jaren. Wij mogen echtfeest en ouderdom wel als een bijzonderen zegen beschouwen. Met openbaar ministerie beeft apel nangeteekend van de vrijspraken welke door de arronilissements- i egt bank te Amsterdam gegeven zijn in de zakeD be trekkelijk de overtredingen der poslwet. Met provinciaal gereglshof in Zuid-Holland heeft den 1 dezer in hooger beroep een vonnis der arron- dissements-regtbank te Leiden bevestigd waarbij zekere A. Verburg en diens buisvrouwzijn veroordeeld, de eerste lot 5 jaren en de tweede lot één jaar gevange nisstraf als hebbende zij voor eenigen tijd op hel strand bij Katwijk zich schuldig gemaakt aan diefstal gepleegd op een vrouwelijk lijk dat was aangespoeld en dat zij ontdaan hadden van alle sieraden en kledingstukken. Nog heeft voornoemd hof, den 28 Januarij bevo rens, mede in hooger beroep uitspraak gedaan in eene zaak uit Dordrecht waarbij het gold eene beweerde overtreding der wet nopens bel postwezen. Het bof heelt de drie beklaagden die in deze zaak betrokken waren t van alle regtsve.rvolging ontslagen en daarbij uitgemaakt dat om overtreding in deze daar te stel len er blijken moet van de ontvangst van eenige vracht, of dat het vervoer tegen genot van eenige vracht is ge schied. Door een der rijks-veeartsen is de aandacht van den gouverneur van Zuid - Holland gevestigd op de na- deelige gevolgen welke liet gebruik van mest uit de loodwit-fabrijken afkomstig voor de gezondheid van hel vee hebben kan. In eene gemeente waren 24 koei- jen van denzelfden veehouder op die wijze vergiftigd. Overigens schijnt de bedoelde mest ook met andere vermengd voor de landen insgelijks nadeelig te zijn en ofschoon het verkoopen en gebruiken van denzel- ven niet kan worden verboden heeft de gouverneur thans echter gemeend te moeten waarschuwen tegen bet gebruik van bovengemelde mest. Te Sieeu en Daierveen in de provincie Drenthe, weid woensdag den 22 Januarij des avonds ten 9 ure tot tweemalen toe een kort op elkander volgend bon zend geluid gehoord1, met dreuning vergezeld, ten naastenbij overeenkomende met eene ontploffing op verren afstand eentj aardschudding of een in de verte gelost stuk zwaar gèschut. Velen begaven zich naar builen om de oorzaak hiervan te vernemen maar het verschijnsel herhaalde zich niet meer. Ongeveer een half uur vroege? viel op de wijze eener zooge naamde vallende ster een klomp vuur van den he mel die een vuurstraal van meer dan 100 ellen achter zich liet en waardoor eene zoo groote ver lichting werd le weeg gobragtdat enkele woonver trekken daardoor voop'dat oogenblik geheel verlicht werden. Bij eene familie te Vollenhove werd dezer da gen voor de eerste maal een brief ontvangen dd. 15 October 1850 van hunne betrekkingen uit Caii- fomie na eene afwezigheid van ruim 3J/2 jaar. De Steen wij her Courant deell uit dezen brief het volgende mede u Na eene niet onvoorspoedige reis zijn wij in welstand te New-York aangekomen doch na aldaar slechts 8 dagen vertoefd te hebben zijn wij naar Chikago vertrokken. Daar zetleden wij eene slagerij op maar helaas onze geringe verdiensten daarmede, stelden onzei verwachtingvan iets te kunnen over leggen geheel te leur zoodat we daar slechts drie maanden bleven. Wij pakten wederom onze biezen en togen naar Oltowa begonnen ook daar onze oude affaire eene slagerij uit te oefenen en hoewel onze pogingen hier beter slaagden dan te Chikago zoo zagen wij toch. ons groote doel, orn vooruit te ko men ook bier niet le zullen bereiken waarom wij na aldaar 9 maanden gewoond te hebben besloten om in vereeniging met eene compagnie eene voetreis te ondernemen naar het goudland, Californie ten einde daar ons geluk te beproeven. Ons plan werd verwezenlijkt en wij namen de onbeschrijfelijke moei- jelijke reis naar Californie aan met eenige ossen koeijen een paard en een wagen. Wij maakten per dag van 10 tot 20 mijlen ook wel reisden wij dag en nacht door al naar men gras en water voor de beesten konde bekomen zoo zetleden wij onze reis, door ontzettende bosseben en bergen voort. Wij had den bet ongeluk dat eenige onzer ossen stierven en ons ook eenigen werden ontstolen door de wilden die men daar in enorme aantallen ontmoet en die ons dikwijls door hunne afzigtelijke gedaanten met angst en schrik vervulden wanneer zij geheel naakt echter altijd met pijl en boog gewapend onze tent naderden ten einde van ons eenige spijs te bekomen. Na eene hoogst moeitevolle reis van één jaar en 16 dagen kwamen wij behouden te San-Francisco aan en begonnen aldaar bij herhaling eene slagerij en kruideniers-affaire en ofschoon wij deze bedrijven slechts vijf maanden bij de hand gehad hebben zoo mogen wij ons reeds in hel bezit eener overgelegde som van circa 18,000 guldens verbeugen, welkegel- den wij groolendeels hebben gebezigd tot aankoop van een zeeschip hetwelk ons mede aanmerkelijke win sten oplevert. B l ij f t ons het fortuin bij voortduring begunstigen, dan hopen wij zoo God wil en wij leven met drie jaren naar het lieve vaderland terug le keeren." JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. Den 29 en 30 Januarij II. zijn te Hamburg 4 batal jons Oosienrijkscbe infanterie en eene batterij van 8 stukken binnengerukt en bij de burgers ingekwartierd. Gok Lubeck zal Oosienrijkscbe inlegering ontvangen. De Keur-Hessische bevolking ziet zich in zijne verwachting dat de Bondstroepen het land zouden ruimen te leur gesteld daar dezelve op verlangen van den keurvorst nog voor onbepaalden tijd bet land zullen bezet houden. De landverhuizing uit bet groot-hertogdom Ba den zal in het voorjaar zeer groot zijn. Een brief uit Rome van den 22 Januarij ll. zegtdat aldaar op verlangen van de Napelsche poli- cie talrijke arrestaliën gedaan zijn. Men wil te Na pels eene groote zamenzwering op het spoor gekomen zijn wier doel niets minder zoude zijn dan eene om wenteling door geheel Italië te beginnen met bet ver moorden van den koning van Napels. Aan de Times wordt uit Home geschreven dat paus Pius IX er aan denkt afstand te doen van den pauselijken troon en zijne verdere levensdagen in een klooster te gaan slijten. Heeds vroeger moei Z. H. hiertoe bel voornemen hebben opgevat maar de kar dinalen bewogen hem toen zijn voornemen te laten varen zeggende Wacht ten minste tot na uwe herstelling op bet Quirinaal en geef Mazzini en de Republiek geen aanleiding zich te kunnen beroemen dat zij het pausdom in u vernietigd hebben en dat zij alleen u gedwongen hebben uwe souvereinileit en uwe magl te laten varen." Sedert zijne terugkomst te Home haakt de II. Vader echter meer dan ooit altijd volgens den briefschrijver naar de kloosterrust daar de gevolgen zijner liberale staatkunde hem grie ven vooral ook om tie vele rampen welke hij daar door over zijn vaderland beeft gcbi'agt. Te Bentheim konirgrijk IT.inover zijn dezer da gen eenige lierlen die met liet leger van Napoleon naar Rusland vertrokken le Moscnu gevangen zijn genomen en van dien tijd af in Siheric hebben door- gebragt teruggekomen welke hebben medegedeeld dat zij waarschijnlijk nog door anderen zouden gevolgd worden In de gasthuizen te Parijs zijn talrijke proeven genomen met een krachtig middel tot genezing van de longtering welke met den gnnsligslen uitslag zijn be kroond. Dit middel is bet iödium hetwelk bij inade ming of inwrijving wordt, toegediend. De uilvinder van het stelsel is de beer Cliartroule. Het laatst uitgekomen nommer der officiële cou rant van Peking meldt dat zes weken geleden een pleiziertrein van verscheiden jonken gekommandeerd door een mandarijn van de derde klasse uit Canton naar Engeland is vertrokken. Iedere jonk bevat vier familiën die voor het grootst gedeelte tot de klasse' der thee- en porselein-handelaars behooren. De trein wordt door stoombooten gesleept. Brouwershaven 1 Februarij. Ui (gezeild Jamais Pensékapt. H. II. Smidt naar Ostendo als bijlegger alhier binnen geweest en stoomboot Slad Dordrecht, kapt. J. II. Sluit naar Londen beide van Dordrecht. af taakt dxb stoomboot stab zierikzes, gedurende de maand Februarij 1851. Van Zierikzee Donderdag 6, 'smoig. 5 Zondag 9, 6 V an li otterdam Vrijdag 7,'sinoig. 7'/, ure» Dingadag 11, 10 diensten CORRESPONDERENDE Or DE STOOMBOOTEN, AANLEGGENDE AAN IIET Z IJ P E. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Februarij Dienst, tusschen Middelburg en Rotterdam.) Nac Donderdag Zaturdag Dingsdag r Middelburg 6. 's niorg. 9 S, 9 11, 'smidd. 12 Naar li otterdam Vrijdag 7.'smorg. 7 ure; Zondag 9, 6'/2 Woensdag 12, 8 (Dienst Arnicitia.) Naar Antwerpen Vrijdag 7, 's rnorg. 11 \/.2 ure. Woensdag 12, 5 ROTTERDAM 31 Januarij. Tn Meekrappen is deze week meer omgegaan, doordien de land lieden hunne prijzen meer in verband mei onze markt stelden. De gioeijende Ouberooftle kocht men wel zoo gemakkelijk als in de vorige week doch de heldere die ook liet minst in deze teelt voor komen hetzelfde. ROTTERDAM, 3 Februarij. Tarwe Nieuwe Zeeuws., Vlaams, en O vorm.meer ter markt en als vorpn aan gebruikers en verzending van de hand gegaan; goede en puike 1' 7 a 7.40; Mindere f'20 a (>.90; gezolderde Jarige dito/7.90 a 8,20. naar kwaliteit. Rogge, Overm. Zeeuws, en Vlaams., f 5 a 6. Gerst t Zeeuws. Vlaams, en Overm. Winter/3.50 a 3,80 dito Zomer /'3.20 a 3.60, Haver, Zeeuws, en InlKorte, 2,30 a 3,20 dito Lange Tl,90 a 2.50. Erwten Zeeuws. Groene /6 a 7,50. Fioonen Zeeiuvs. en Walchersche Witte f' 7,20 a 8.20 dito Bruine, 7,50 a 8,75} dito Paardeboonen ƒ4,10 a 4,60. De Notaris M.' J. L ER.V1EB1NS zal op Vrijdag den 14 Februarij 1851 's morgens ten 10 ure verkoopen Ruim 50 Roeden,; 7jarig Esaeüieat 83AKSS®ilfTin bet Bosch van de Erven CATS gelegen in het Gouweveer. -j De Notaris M.' C. van der LEK de CLERCQ zalton verzoeke van de Erfgenamen van wijlen WOL- FERT de VKIEZE en BOUDINA KROONE met Regterlijke autorisatie op den 17 Februarij 1851 des namiddags ten 2 ure in bet Ge meentehuis le Bruinissepubliek presenteren te ver koopen Eene bestaande in Woonirais Schanr, Wagen- Smis en verdere tSebosiwen staande onder Brui nisse, gemerkt B n.° 84 met de numbre van 38 Bunders 58® Roeden B© Ellen SSSISZTTSJMNf, HOtHfS.fMzi.ASlB, BIJBiftNBOUW. en WEtSjAS DSSIVgelegen onder Bruinisse. Oos- lerland en Nieuwerkerk nader bij uitgegeven biljetten omschreven. TER STADS DRUKKERIJ VAN DB ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2