ZESIKZEESCHE Zat ur(lag 28 December. 1850. N.° 104. Woensdag en Zaturdag. BEST mm ADMINISTRATIE^ NIEUWSTIJDINGEN. buitenland. binnenland. ABOiaiaEM3S3SrTS-3?KIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren'snamidd. vóór 4L ure. VERSCHIJNT De Uilgevers achten het van hunnen pligi den tjlabors 1 n)>tjr Cour {lui aan te kondigen dal zij zich voorstellen met den aan ie vangen nieuwen tijdkring eenen nieuwen weg te bewan delen door namelijk in hare hoofd-arlikelen voortaan alle beschouwingen en redeneringen over staatkundige zaken achterwege te laten en zich hij onderwerpen de geschiedenis en oudheidkunde maar ook de hedendaagse/ie wetenschapen vooral de nijverheidhandellandbouw en veeteelt be treffendete bepalen. Zij achten de heoordee- ling der politiek in eens stads-courantwelke hei publiek als een half-officieelorgaan beschouwt min doelmatig en gepasten vertrouwen dat hun lilad daardoor bij allen meer welkom zijn zal. Jllendie tot de bedoelde onderwerpen eenige bijdrage kunnen leverenworden mitsdien vrien delijk uifgenoodigdhunne stukken bij de Uit gevers te bezorgendiezich hei regt van plaat sing voorbehoudende, heioven aan alles, wal, naar hun oordeelnuttig en wetenswaardig is door deze Courant openbaarheid te geven. NATIONALE MILITIE, ÏÏAgting van den jure 1851. Bebgkmekstek en Wktbobdebs der Stad 7>ierikzeeProvincie Zeeland. Gelet hebbende op de wetten der Nationale Militie, roepen bij deze op, alle manspersonen zonderonderscheid, die in 1832 geboren zi)i» e» voor de lifting van bet jaar 1851 de eerste Klasse moeten oitmaben om op Donderdag den 2 Januarij 1851 aanslaande en volgende dagen, des voormiddags van 9 tot 12 ure, zich ter Stedelijke Secretarie voor de Nationale Militie Ie doen inschrijven tot den 20 dier maand als wanneer het Inschrijvings-Register voorloopig zal worden gesloten; dat na dien tijd, tot den 28 Januarij daaraanvol gende, wanneer de finale sluiting van het register zal plaats hebben de nalatigen nog zullen worden ingeschreven, doch alsdan wegens verzuim van geene aangifte vóór den bepaalden tijd te hebben ge daan verwezen worden in eene geldboete van niet minder dan f 5 en niet te bovengaande de som van_y 100, of, ingeval van onver mogen, met eene gevangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft, welke boete en strafbepalingen ook toepasselijk zijn op de ouders voogden curators en regenten van publieke gestichten of andere instellingen van weldadigheid, die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of geadministreerde!» hetzij dezelve al of niet tegenwoor dig zijn, en dat na de finale sluiting van hetInschrijvings-Register geene inschrijving meer wordt toegelaten zullende de nalatigen ohmiddelijk daarna worden gearresteerd, om zonder loting in dienst te worden gesteld, onverminderd de betaling van het dubbeldder vorengemelde boete en het ondergaan van de verdere strafbepalino gen die ingevolge de wet op de nalatigen op de ouders, voogden curators of regenten zullen worden loegepast. Wijders wordt ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat de wettige woonplaats voorde inschrijving wordt gehouden, voor de ongehnwden de woonplaats hunner ouders en bij overlijden die van hunnen voogd of curator voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn beschreven en voor de gealimenteerden of die in godshuizen zijn opgevoed, de plaats welke de alimentatie bekos tigen of waar de godshuizen gelegen zijn. Dat een ieder, die zich ter inschrijving aangeeft, verzekerd moet zijn van zijnen ouderdom, waartoe de gelegenheid is opengesteld ter Stedelijke Secretarie voor zooveel zij in de stad geboren zijn doch die elders geboren zijn, moeten bij de inschrijving overleggen een ge boor te-ex tracthetwelk, op liunue aanvrage kosteloos zal worden afgegeven. Al verder worden opgeroepen allen die de vereischten bezitten en genegen mogt.cn zijn om als vrijwilligers, in mindering van het kontingent dezer Stad, bij de Nationale Militie te dienen, waartoe zij zich ter Stedelijke Secretarie bchooren aan te melden gedurende de geheele maand Januarij aanstaande; zullende aan eiken vrij williger. na door den Militieraad in deze Provincie te zijn goedge keurd, eene premie van dertig gulden uit de Stedelijke kas worden ter band gesteld, en waarvoor worden toegelaten alle Ingezetenen die op den Januarij aanstaande hun 19de jaar zijn ingetreden en liet 30ste niet hebber» volbragt, ten ware zij vroeger mogten gediend hebben in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelaten de lengte hebbende van 1 el 570 streep en gedurende •de laatatr 455 mnaïïrfep "Binnen de Stad Woonachtig v.fi-n geweest. Eindelijk prorden opgeroepen al de voor «ichzefven dienende manschappen die in den loop van dit jaar overeenkomstig de bepalingen van art. 91 en 9i der wet van den 8 Januarij 1817regt op vrijstelling hebben verkregen en mitsdien hun ontslag uit de dienst verlangen, om de schriftelijke bewijzen, daarvoor, naar aanleiding van art. 21 der wel, voorden 5 Januarij aanstaande ter Stedelijke Secretarie over te brengen, waartoe ook ouders, voogden, curators of gematigden van de belanghebbenden, evenzeer als de manschappen zelve, bevoegd zijn. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan te Zierikzeeden 27 December 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DF, CRANE, ut. Ter ordonnantie van dezelve W. 3. P. KROEF. BEK.ENDMAK.1NG. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, Provincie Zeeland. !n aanmerking nemende de beslaande verordenin gen lot wering der bedelarij in het algemeen. Hebben goedgevonden: 1." Orn aan alle beboeftigen Ie vei'Snieden ge lijk geschiedt bij deze om op den 1 Januarij eerst komende aan de woningen der ingezetenen rond Ie gaan om onder voorgeven van nieuwjaarwen- sehen te 2." ïer kennis van de ingezetenen in brengen dat ter verligting Yan den nood der armen op den tweeden dag van het volgende jaar des middags eene eoïEeicÉe zal gedaan worden om uit liet beloop daarvan eene buitengewone uildeeling aan alie behoeftigen binnen deze Stad te doen. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de ingezetenen uilnoodigen om op den aanstaanden nieuwjaarsdag geene giften aan hunne huizen uit Ie reiken of te doen uitreiken aan zoodanige armen die ondanks dit verbod aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de ingezetenen gelegenheid geven tot betoon van weldadigheid en orn alzoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de collecte te doen ten behoeve der waarlijk be boeftigen te dezer stede ten einde daardoor mede te werken aan het heilzame doe! hetwelk de rege ring bij het verbod van bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze in de Stads Courant geplaatst en op den laal- sten dag des jaars afgekondigd worden. Gedaan ten Uaadbuize der Stad Zierikzee, den 27 December 1850. j Burgemeester en Wethouders DE CRANE el. Ter ordonnantie Do Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Rurgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen ter kennis van de daarbij belanghebbende veehouders dat bij de plaats gehad hebbende feosa» ping- der Sprtng'stieren in de maand Septem ber jongstleden twee Stieren van WILLEM van WESTEN Landbouwer alhier woonachtig zijn gekeurd te weten Een driejarige grijs-bonte die reeds drie keurin gen beeft ondergaan en een tweejarige grijs-bonte die ééne keuring beeft ondergaan beiden tamelijk goed bevonden. En worden de veehouders bij voortduring opge wekt orn tot bet doen bespringen hunner koeijen PÏRIJS X'.n.»V3KÏiTÉWSISW Gewone. 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels aft, behalve het Zegetregt' bij voorkeur gebruik te maken van de Springstioren die bevonden zijn boven anderen uil te munten. Zierikzee, den 27 December 1850. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Slads-Secretaris W. J. P. KROEF, ödit3chx.a3su. Keulen 24 December. Eergisteren morgen trok ken lot groole verbazing dor inwoners C000 Bei- jerschen en Oostenrijkers te Kassei binnen. Het verzoek des generaals dat de burgerwacht hare wa penen vrijwillig af zou leveren is door de olïicioren eenslemmig geweigerd die besloten hebben alleen voor geweld te wijken. Uit Bohème wordt geschreven dat, niettegen staande de ontruiming der grenzen nog eene aan zienlijke menigte troepen in dat kroonland staat. D kavallerie alleen wordt op 30,000 man geschat en menig slot beeft nog eene inkwartiering van ruim 200 man te dragen. r s s k a a u b. Parijs 23 December. De Fransche regering zou aan de Oostenrijksche en Pruissische regeringen bob ben doen weten dat zij zich tegen elke verandering van grondgebied in Duitschland verzet en zou in di* opzigt eenstemmig met Rusland en Engeland denken. De strengste bevelen zijn door den minister van binnenlandsche zaken gegeven aan al de prefecten om een naauwlellend toezigt te houden op de slaat kundige uitgewekenen die zich met socialistische pro paganda bezig houden. Verscheidene Spaanscbe en Italia,ansche uitgewekenen zijn uit maatregelen van veiligheid over do grenzen gebragt. Do minister van binnenlandsche zaken beeft in eene circulaire aan de prefecten bevolen een sireng toezigt te houden op de almanakken en gevaar lijke schriften van allerlei aard welke op het platte land in zoo grooten getale verkocht worden op den nieuwjaarsdag. Men wil bier weten dat de keizer van Rusland een besluit heeft genomen, waarbij belangrijke voor deden worden verzekerd aan vreemdelingen", die in Rusland iurigtingen van nijverheid zullen oprigten en dat met doel om de vestiging eener binnenland sche nijverheid te bevorderen. Wegens de expeditie van 1823 eisebt Frankrijk van Spanje 80 millioenen terwijl Spanje meent dat 10 tnillioenen voldoende zijn om die schuld te liquideren. Uit Milaan wordt geschreven dat het Lorn- bardisch-Venetiaansch koningrijk na de opheffing van den slaat van beleg in twee verschillende koning rijken zal worden gesplitst onder eene soort van con stitutioneel charter. 's Gravenhage 24 December. Al de hoofdstuk ken der slaalsbegrooting zijn thans door de tweede kamer aangenomen. De kamer is beden uiteen "e- gaan tot nadere bijeenroeping. Zierikzee 26 December. Men schrijft uit Nisse (Zuid-Beveland) van den 23 dezer «Gisteren avond, omstreeks 8 ure. ontstond er brand op de hofstede van de hoeren Jiuijten Pijke

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1