ZEETIJDINGEN. i Londen 4 November. Ook i)e deken kanunniken en overige geestelijken der hoofdkerk van S.'-Paulus alhier hebben aan den lord bisschop van Londen een adres, naar aanleiding der benoeming van den Roomsch- Kalholijken aartsbisschop van Westminster, gerigt en met het adres der geestelijkheid van Middlesex hebben zich in éénen dag reeds meer dan 200 leeken vereenigd. Gisteren maakte deze aangelegenheid een hoofdonder-r werp der leerredenen in verschillende kerspelen uit in verwachting waarvan de kerken ongemeen vol waren. In onderscheiden andere Engelsche steden worden mede Proteslantsche demonstration georganiseerd on der anderen te Liverpool Manchester enz. BINNENLAND. Middelburg 6 November. Laatstleden maandag is voor het geregtshof dezer provincie in hooger be roep behandeld de zaak van den uitgever van de Ekster, tegen een vonnis van de arrondissements-regtbank te Zierikzee waarbij hij, wegens de plaatsing van een ar tikel veroordeeld was in eene geldboete. De uitgever A. A. Crafford heeft bij die gelegenheid zelf zijne zaak verdedigd. De uitspraak is bepaald op maandag den 11 dezer. Zierikzeb 8 November. Bij de gisteren alhier ge houden beestenmarkt, op welke bijna 190 stuks vee Waren aangebragt zijn van wege de sociëteit Tot Nut en Genoegen aan de navolgende veehouders prij zen premiën en getuigschriften toegekend voor het schoonst gekeurde rundvee te weten aanJ.de Vlie ger to Noofdgouwe B. van der Maasvan der MaasJ. A. Mulock HomoerA. Capelle en N. van den Boutte Zierikzee A. Moolenburgli te Eikerzee jB. de Glopper te Ellemeet en A. Giljam te Ouwer- kerk terwijl het grootst getal vet vee is aangevoerd door J. Hoogenboom te Noordwello en het grootst getal rundvee door J. de Vlieger, te Noordgouwe waarvoor mede premiën waren uitgeloofd. Onder het vet vee in grooten getale aangevoerd onderscheidde zich bijzonder door buitengewone zwaarte, de bekroonde os van den heer B. de Glopperte Ellemeet wegende 900 Nederl. ponden alsmede van den heer A. Moolen burgh. te Eikerzee eene koe van 780 en eene vaars Van 810 Nederl. ponden. Dingsdag voormiddag geraakte de locomotief Lu cifer die den eersten spoortrein van Amsterdam naar Botterdam voerde nabij het station Delft uit het spoor en werd de goederenwagen door den bevigen schok op den beestenwagen gesehoven waardoor die beide rij tuigen zwaar beschadigd werden en eene koe gekwetst werd. De passagiers hebben geen letsel bekomen en ten half vier ure was de spoorweg weder vrij voor de overige treinen. Den vorigen avond had op denzclfden spoorweg een treurig ongeluk plaats gehad. De conducteur de Goede stortte, nabij Haarlem bij het klimmen van den eenen op den andoren wagen naar beneden en zijne lede maten werden door den voortstoomenden trein verbrij zeld. Toen men hem bij de aankomst te Amsterdam miste en zulks naar Haarlem geseind was vond men hem deerlijk gekwetst buiten het spoor liggen en in den Joop van den nacht is hij overleden. De oudste reeders en kooplieden te Scheveningen herinneren zich niet, dat ooit gedurende den tijd van de eerste helft der haringteelt zoo veel haringschuiten aldaar zijn aangeweest als thans. De schuit die thans den meesten haring heeft aangebragt is die van den heer F. Varkevisser haro vangst beslaat uit 105,000 stuks. De haring houdt zich steeds digler hij onze kust dan bij de Engelsche op. De markt blijft steeds zeer hoog. JONGSTE BU1TENLANDSCHE TIJDINGEN. In het bevelschrift waarbij de Keur-llessische ge zant te Berlijn wordt terug geroepen zegt de Keur- llessische minister Baumbachdat de bezetting van Kassei door Pruissische troepen geschied is zonder ver zoek en tegen den wil van de keurvorstelijke regering en dat hierdoor de onafhankelijkheid van Keur-Hessen als bondsstaat is geschonden weshalve het ministerie protesteert tegen deze inbreuk op de souvereiniteit van den keurvorst. 'Volgens eene mededeeling uit Wilhelmshad zal het Keur-Hessische leger volkomen worden ontbonden al de wapens en kleedingstukken zullen in eene Beijersrho vesting bewaard worden. Te Mainz is het lot eene bloedige vechtpartij tus- schon do Oostenrijkers en Pruissen gekomen. In Oostenrijk is eene ligting van 60,000 man bevolen. De Slatulo van Florence meldt, op grond van par ticuliere brieve», dat het 8"' Ooslenrijksche armeekorps in Italië order heeft bekomen om zich naar Duitsch- land op marsch te begeven. Uit hoofde van den sterken ijsgang is in den mor gen van 27 October de Newa-brug weggenomen. SederS 1846 heef! de keer d.r J, li. van Muanen op den huize Briellardbij Barnevehl zich er op toege legd het verhouw der maïs op de zandgronden aldaar te bevorderen. Hoezeer vooralsnog daarin niet genoeg zaam geslaagd blijft hij daarmede echter ijverig voort gaan en na de goede uitkomst, door hem in weèrwil van het voor dit gewas hoogst ongunstig voorjaar la ter verkregen heeft hij de volle overtuiging erlangd dat het welslagen hier te lande grootendeels van de zor gen van den verbouwer afhangt en dat de opbrengst de uitgaven van werkloon rijkelijk vergoedt. Hij heeft van melkvee enkel met maïsgroen gevoederd goede boter hekomen Als eene bijzonderheid mag aangemerkt worden dat van den 24 September tot 29 October II. en dus ge durende 5 weken onder de bevolking van den Helder eene gemeente van ongeveer 6000 zielen zich geen enkel sterfgeval heeft voorgedaan. Het kerkhof van Père Lachaise te Parijs hevat op dit oogenblik 15,750 vaste graven dat van Montmartre 4260 dat van den Mont-Parnasse 3340 gezameutlijk 23,340. Het geheel aantal begravingen die sedert de opening in 1804 in deze graven hebben plaats gehad bedraagt 1,380,000. Bij het graven op den huize Molenberg, te Vught lot verbreeding van den Vughtschen weg is dezer da gen het lijk van een soldaat met pallas en granaten twee voeten diep onder den grond gevonden. Uit alles maakte men op dat het van den tijd der Spanjaarden in 1629 heugde. De pallas is zoo groot dat men die moeijelijk regtuit kan houden en niet uit de schede trekken als men die op zijde heeft. Daar de persoon wiens lijk gevonden is eene buitenmatige lengte gehad heeftzal de schedel gezuiverd en zorgvuldig bewaard worden. Volgens den Carnarvon Herald ligt in de haven van Alberystwith een sloepschip hetwelk bijna 140 jaren oud is in den loop van dit jaar heeft het nog verschei den reizen naar de westkust van Engeland gedaan. Te Rudny leeft een man Matthias Je/lics genaamd die reeds den ouderdom van 125 jaren heeft bereikt; hij had nog onder den beroemden London gediend is nog frisch en gezond en verhaalt dikwijls met innig genoegen onderscheidene bijzonderheden van zijnen veldheer hij heeft twee zonen van welko (ie een 70, deamlpr 75 jaren oud is, zijn grijs haar begint een groenachtige tint te krijgen en hij heeft nog negen goede tanden in den mond. De keizer van Rusland is voornemens onder de Newa een tunnel te doen graven even als die onder de Theems. In de provincie Gelderland zijn in het jaar 1849 geslagt 72.128 vette varkens, ter waarde van bijna f 1,184,800. Zierikzee 8 November. Volgens bnriat van kapt. Andersson voerende het barkschip Eendragl maakt Magtbestemd naar Valparaiso van den I September II. was hij te Rio-.Jane.iro met eenige averij op den 28 Augustus bevorens binnengeloopen zijnde het schip goed digt gebleven en de lading niet beschadigd en was alles wel aan boord. Na 77 dagen reis ge vorderd zijnde tot op 41 gr. z.-b. en 50 gr. w.-l. slak er eene hevige storm op welke met steeds toe nemende kracht 10 dagen aanhield en waardoor eenige schade aan het tuig en de verschansingen aan stuurboordszijde word toegebragt die evenwel na hij eenigzins bedaarder weder om do Noord te zijn geloopen weder in zooverre werd hersteld dat de reis, evenwel onder voortdurend stormweder, tot op 57 gr. z.-b. en 56 gr. w.-l. kon worden vervorderd. Op deze hoogte gekomen begon het op eene verschrik kelijke wijze te sneeuwen en te hagelen en deed zich de felle vorst zoodanig gevoplen dal het drinkwater en de olie bevroor en de equipage reeds zoozeer uit geput door vermoeijenis buiten staat was eenig werk te verrigten. Al spoedig geraakte het schip geheel in hel ijs bezet gedurende 4 korte dagen en even zoovele lange donkere nachten wendde men alle pogingen aan door het ijs heen te raken doch te vergeefs heinde en ver was niets dan ijs te hespeuren en neg moesten 200 mijlen in de koers van w.-z,-w. worden opge werkt voor en aleer Kaap Hoorn was omgevaren. Tot behoud van schip en lading en bovenal van do vele menschenlevens werd dan ook besloten terug te keeren en zette men koers naar Rio-Janeiro waar zooals hierboven werd vermeld men behouden mogt aankomen. Volgens datzelfde berigt waren te S.'-Catharina alleen door gemelden lOdaagsclien storm 19 sche pen met averij binqengeloopen en waren te Monte video 13 schepen gestrand en geheel verbrijzeld ter wijl aan Kaap Hoorn een groot Engelsch driemastschip was gezonken. 'Brouwershaven "November. Binnengekomen Dispalet kapt. W. Darnell van Boness en stoom boot Stad Dordrecht, kapt. J. H, Stuitvan Londen beide naar Dordrecht. STAD HBKIKgSgy gedurende de maand November 1850. Vart ZierikzeeI Pan Botterdam Zondag 10,'smorg. 5 ure. I Dingsdag 12, 'smferg. 9 tur«* Donderdag 14, 8% /Vrijdag 15, 4 D2LIOSVCS- OISNSTE» - Naar Middelburg Dingsdag 12, 's morg.11% ure. Donderdag 14,'snaniid, 1 Zaturdag 16,'smorg. 6% (Dienst tusschen VÜ3singen en Rotterdam.) Naar P lissingen; Naar Botterdam Dingsdag 12,'s morg. 11% ure. I Maandag 11, Vinorg. 3%qr«, Zaturdag 16, 'snamid. 1% I Vrijdag 15, 7 (Dienst kmicitia.) Naar Antwerpen: Maandag 11,'snamid. 1 ure. Woensdag 13, 's morg. 3 Vrijdag 15, 5% BEURS-, MRMERM Ml FBIJZSN DJSB EFFECTEN TE AMITEBBABI, den 7 November 1850. gebleven^ Nederlanden 2'/2 pC. Werk. Schuld 567/w 13 o 67% '4 87% A mnrt. Syndikaat 3% pC, Nii-uweHandel-Maats. i H4'/2 Oost-indien 4 De O. Tarwe 1849 N. dito I860 - Zaai-Zomer dito - Ordinaire dito - Rogge - N. Wint.-Gerst - Zomer-dito - Haver- Paardeboonen - Witte dito - Bruine dito - TE ZIERIKZEE, van den 7 November 1850. Ned. Mudde. 7,00 a 6,50 ii 0,00 a 0.00 'a 5,50 a 4,10 a 4,00 2,40 a 4 50 7,00 a 8,00è 7,25 7,50 0,00 0,00 5,80 4,30 4,05 2,50 4,70 8.00 9,00 Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent-Olie Lijn-Olie ADVERTENTIES CORRESPONDERENDE Or DE STOOMBOOTENAANLEGGEND» AAN HET Z IJ P E. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Nmtmierm. (Dienst tusschen Middelburg en Rotterdam.) Naar Botterdam Zondag 10,'smorg. 7%are.j Woensdag 13, 7 Vrijdag 15, 8 pC? SIIDDENPRIJZEN VAN DIB VOEGENDE ABTIKELEN De Ned. Mudde. Graauwe Erwten J 0,00 a 0,00 - 6 50 h 7,50 - 0,00 a 0.00 - 8.00 a 10,00 - 00,00 a 00,00 - 0 00 a 0,00 - 40,00per vati - 43,00 - 00,00 Raapkoekenƒ00,00 de 1040 stuks» Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN DER MEEKRAP TE ZIERIKZEE van den 7 November 1850. TEELT 1850» Tweeen eenlste kw blank J 22,00 a 23,00 Twee en een, middelbare dito - 21,00 a 21,50 Twee en een, mindere dito 20,00 a 20,50 Een en een, lste kw. blank - 22,00 a 23,00 Een eri een, middelbare dito - 21.00 a 21,50 Een en een mindere dito 20,00 a 20,50 On beroofdelste kw.klank - 22,00 a 23,00 J Onberoofde. middelbare dito - 21,00 a 21,50 •Onberoofde, mindere dito - 19,00 a 20,00 Mullen- 4,00 a 500 Middelbare dito - 3,00 a 3,50 De Directie van het BEGRAFENIS FONDS onder de zinspreuk: TOT NV T VAN 'T ALGEMEENge- fit vestigd te Zierikzee. in aanmerking ne mende den 'günstigen staat, waarin genoemd Fonds zich steeds bevindt heeft besloten de xvckelijksclie Cuiitributie. die op 24 Junij jl. is geopend gewor den alsnu weder op den 11 November e. k. voor een onbepaalden tijd te sluiten en geeft door deze daarvan aan de belanghebbenden kennis met inacht neming van de bepaling vervat in Art. 19 van bet Reglement. liet onder bun beheer staande Kitirtep-BegtPa- feiiis-Sfontis blijft ook steeds goede resultaten opleveren en blijven alzoo deze beide fondsen tot deel neming aanbevelen. Zierikzee den 9 November 1850. Namens de Directie voornoemd De Boekhouder HOOGSTRAATE. TER STADS DR-tKEEIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 2