W.° 76. Zaturdag 21 September. 1850. ,r> NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. ZEESCHE L Sgjfc ABONjiEHSNTS-fBUS Per drie maanden f '2,.00. Franco per post f 2,15. Inzending der Advert, daögs tevoren' snamidd. vóór 4 ure. PBII3 PEB ADVEKTEHTIÏ® Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks— en Doodberiglenvan 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt, Zierikzee, 19 September 1850. Uitslag der herstemming in het kiesdistrict Zierik7.eevoor de verkiezing van vier leden der ^Provinciale Staten van Zeeland. Op het voorgestelde achttal van kandidaten, waarover de keuzen tot herstemming zijn be paald zijn uitgebragt de volgende stemmen op de heereu Jonkh.r W. D. de Jonge 385 stemmen. W. J. van Voorst Catshoek, 297 C. var de Stoere Mz.289 Job van der TTave Cz.289 Jotskh.'J. L. de Casemrro'ot 274 M.r J. W. D. van Dongen, 254 M.r B C. Cau, 222 Jonkh.1' K. W. de Jonge 204 zoodat de meeste stemmen zijn uitgebragt op de heeren Jonkh.r w. D. de JONGE. Ie Zieriki.ee; W'. J. van VOORST CATSHOEK, te Tholen; C. van de STOLPE, Mz.te Bruinisse, en JOB van der HAVE, Cz., te Ouwerkerk welke vier heeren mitsdien tot leden der Provin ciale Staten zijn verkozen, en waarmede het ver- eischte tiental leden is aangevuld. Df, Staatsraad, Gouverneur van de Provinóie z eel and "Verwittigt de belanghebbenden, dal de VBRCtAI5ER5KilB |)EK FKOVI2WCIAiE STATïN van dit Gewest in plaats van op Maandag den 23 dezer peli|U vroeger was bepaald zal gehou den worden op Dingsdag den 24 dezer des voormiddags ten elf uur in de Concertzaalte Middelburgen dat de deur van het gebouw, uitkomende op de Groenmarkt, voor het publiek, zal worden opengesteld. Middelburg) den 17. September 1850. De Staatsraad Goilveriietlr voornoemd, VAN VRËDENBDRCH. BEKENDMAKING. De Burgemeester der Stad Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohier van hetPATETSTREGT voor deze Stad over het loopende dienstjaar, op den 13 dezer Itiaand, dóór Zijne Excellentie dér» heer Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, is executoir verklaard en op heden gesteld wordt ■jn banden van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer stede, ten fine vatt invordering eh eindetijk dat ieder verpligt 13 zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzeeden 19 September 1850. DE CRANE. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee bTengen ter kennis van de belanghebbenden dat aangezien het korps MtKRS thans weder onvoltallig Is, de vrijwillige overgang van ttniiICIEliS bij hetzelve, thans wederisopengesteld. Zierikzeeden J4 September 1850. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J.P. KROEF. DCITSCHLAND. Keulen 17 September. Den 13 dezer verspreidde ïich na de aankomst van een koerier uil Hanover te Kassei het gerucht dal volgens zijne depêchesde zetel der regering vooreerst niet verlegd zou worden den volgenden dag vernam trien echter uiteene dagorder aan de bezetting dat die zetel naar de kreils Hanau zou worden overgebrag!en later dat Bockenheim de daartoe bestemde plaats is. Te Bockenheim lag een j bataillon Pruissische troepen in bezetting maar beeft j nu bevel ontvangen uit Keu r- Hessen terug te trekken, en zich of naar Hessen-Darmstad of op Pruissisch grond gebied te hegeven. Tot gisteren toe had het hof van appél te Kassei nog geone uitspraak gedaan op den eisch der Commissie uit de Stenden dat de ministers in slaat van beschuldiging zouden worden gesteld. De. luitenant-generaal Bauer was nog steeds opperbevel hebber der troepen. De keurvorst van Hessen is gis teren morgen Ie Frankfort aangekomen. Bijna gelijktijdig kwamen zijne ministers Hassenpflug, Jlnynnu en von Baumbach aldaar aan, hielden eeno con ferentie met hunnen vnrst en later met de leden van den bondsdag. Graaf Thun zou den keurvorst bijstand van Oostenrijksche en Beijerscbo troepen hebben toege zegd in geval de bevolking lot. gewelddadigheden over sloeg hetwelk echter lot hiertoe het geval niet is ge neest. De keurvorst vertrok des avonds naar Hanau. Drie Duilscho vorsten hebben sedert 1848 vrij willig hunne stalen verlaten de keizer van Oosten rijk de groot-hertog van Baden en de keurvorst van Hessen. Bij den eersten was het vrees hij den twee den liaauwhartigheid hij den derden schijnt het enne .verfoeijelijke krijgslist geweest te zijn om zijn vnlk als het ware tot een opstand uit te tarten. Maar die krijgslist zal hem niet gelukken want het volk weel nu wal het wil en zal er naar handelen. De keizer van Oostenrijk heeft aan Haynau zijne deelneming betuigd wegens do hem in Louden aange dane bejegening. f B A S X R II H, Parijs, 16 September, Sedert de terugkomst van den president wordt dagelijks aan het Elysèe een minis terraad gehouden. Heden zou daar gesproken zijn over de wanordelijkheden welke bij de wederkeering van den president aan hel stationsgebouw hebben plaats ge grepen. Lodewijk Napoleon zou verlangen dat deswege een gestreng geregtelijk onderzoek worde ingesteld. Het genootschap l)e tiende December is thans bezig met het ter onderteekening rondzenden van eon ver zoekschrift, waarbij liet volgende verlangd wordt: de herziening van de constitutie het presidentschap in den persoon van Lodewijk Napoleon voor den tijd van tieu jaren, eene civiele lijst van zes millioen francs, en dat de president de Tuilerien bewonen zal. Zierikzee 19 September. In hel hoofd-kiesdistrïct Middelburg zijn bij herstemmingtot leden der pro vinciale staten gekozen: Jh.' m.r M. C- Paspoort van GrijpslierlteG. J. SprengerS. Luteyn en jh.r m.' J van Reigersberg Versluys. Dit Groningen meldt men van den 16 dezer Gisteren nacht had hier een treffend voorval plaats. De vrouw van den verwersknecht Jan Pieterswo nende op de Nieuwstad alhier nam haar kind een meisje van 8 weken uit de wieg hij zich te heil en aan de horst. Beiden sliepen weldra op nieuw in ook de man lag gerust nevens hen te slapen. Toen nu de moeder 's morgens opstond legde zij het kind in hare plaats en ging aan haar huiswerk. Echter nog eens naar het kind willende zien of het goed lag ontwaarde zij dat het hoofdje der kleine koud was en bij nader onderzoek ontdekte zij tot hare ontzet ting dat haar zuigeling dood was. Men vermoedt dat het kind zich al slapende te diep met het gezigtje in de borst der tnoeder heeft gedrukt en zoo geslikt is. De arme moeder is ontroostbaar. Door de Vriesche staalkundige vereenigingen te Leeuwarden op den Bildtte Heerenveen Sneek Dragten en Gorredijk onderling verhonden onder de zinspreuk Eendragt maakt Magtis uitgeschreven de volgende prijsvraag Men stelt zich van de invoe ring eener algemeene regtstreeksehe inkomsten-belasting vele voordeelen voor en wel met name Bevorde ring van vrijheid voor handel nijverheid en landbouw besparing van kosten op de inning van het belasting bedrag en eene meer- evenredig drukkende verdeeling van dat bedrag lusschen de burgers. »Men mag als waar aannemen dal de inkomsten de meest billijke grondslag van belasting zijn. Tot nog toe is men echter afgestuit op de zwarigheid om het bedrag van ieders inkomsten met genoegzame zekerheid en juistheid te bepalen hetgeen echter noodzakelijk schijnt om ze toteenen meer billijken en minder wille- keurigen grondslag te maken dan de grondslagen waarnaar de tegenwoordige of andere belastingen ge heven worden. «Men vraagt alzon »Hoe is hot mogelijk in het algemeen en in het bij zonder voor Nederland het bedrag van elks inkomsten met zoodanige zekerheid en juistheid te bepalen dat eene belasting daarnaar geheven er. minder willekeurig en meer billijk zou zijn dan andere vooral dan de tot nu toe geheven wordende zonder daardoor inbreuk te maken op het beginsel van vrijen handel en wandel althans meer dan door andere belastingen geschiedt? «Moet ook een zeker gedeelte van ieders inkomsten van die belasting worden uitgezonderd of sommige stan den verschoond En moet de helling in zuivere even redigheid der inkomsten geschieden of moeten ook hoogere inkomsten hooger worden belast? Indien dit laatste in welke inate moot dan de heffing klimmen «Moet zoodanige belasting ter vervanging van alle thans bestaande of slechts van sommige worden in gevoerd Moet zij in eens ter vervanging der af te schaffen be lastingen worden ingevoerd of trapsgewijs in een bepaald getal jaren En welke belastingen moeten dan eerst worden vervangen en welke later en het laatst? Welke voor- en nadeelen zijn uit de invoering eener inkomsten-belasting te wachten Om óe noodige gelden ter bestrijding der aan deze prijsvraag onafscheidelijk verbondene uitgaven te beko men zal eerie inteekening voor alle Nederlandscbe bur gers worden opengesteld zijnde ten einde de deel neming zoo algemeen mogelijk te doen zijn de som van ieders inteekening bepaald op 50 cents het aan elk bovendien vrij latende aan de hierna genoemde com missie lot hetzelfde doel geschenken toe te zenden. Aan dsn schrijver van het best gekeurde antwoord zal een prijs worden uitgereikt van f 1000 en een gou den eerepenning van eene nader door de. commissie met de regeling dezer prijsuitdeeling belast te bepalen waarde terwijl indien het bedrag der ter bestrijding der kosten voor de prijsuitdeeling gedane inteekeningen dit toelaataan den schrijver van het antwoord het welk geoordeeld wordt het meest in waarde met het bekroonde gelijk Ie slaan eene nader door gemelde commissie te bepalen belooning hetzij in geld hetzij in een' eerepenning zal worden uitgereikt. De overige voorwaarden zijn bijna die gewoonlijk aan prijsvragen verbonden terwijl de antwoorden óp een later te bepalen tijdstip aan de commissie moeten worden ingezonden, In het Antwerpsche Journal du Commerce leest men, onder het opschrift: een Europeesch Hoog Geregts- hof, het volgende artikel De brief dien Ledru-Rollin aan den heer van Bever voorderedacteur van den Courrier Batave. heeft ge schreven schijnt aan de Europesche gouvernemen ten eindelijk de oog en geopend te hebben voor het gevaar, dat voor de rust der wereld daarin kan ge legen zijn dat men de aanvoerders der nieuwe har haren straffeloos den val van alle maatschappelijke in stellingen laat voorbereiden. De Fransche Monileur du Soir zegt uiteene stellige bron te weten dat deze brief eene gewiglige kwestie heslist heeft, die reeds in de verschillende kabinetten van Europa behandeld was geworden. Het openbaar aangekondigde plan om niet alleen langs bedekte wegen Frankrijk bij voortduring ineen slaat van omwenteling te houden maar om ook ge-

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1