Zaturdag 1 September. N.° «2. 1850. Woensdag en Zaturdag* BESTUREN ABillNISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. BINNENLAND. ZHMZEESCHE 2$iLf COURANT. abonnements-prijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der Advert, dangs tevoren.'snamidd. vóór 41 ure. VERSCHIJNT TRIJS DIB ADVERTENTIES! Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt, Zierikzee5 September 185Q. Uitslag der stemming in het Kiesdistrict Zie- rili7.eevoor de verkiezing van tien leden dér Provinciale Staten van Zeeland De heeren M. C. de Crarre 471 M.r K. Wagtho 457. A, A. Mooi j aart 430. H. Moolenburgh 378. Jhr M.r J. F. S. Boeije 373. M.r W. J. P. Kroel 359. C. van de Stolpe, Mz.322. Jh.r "VV. 1). de Jonge 308. W. J. van Voorst Catshoek 279. M.r B. C. Cau 278. Jh.r J. L. de Casemhroot 250. Jb. van der Have 168. Jh.r K. W de Jonge 163. M.r J. W. D. van Dongen 144. M.1' C.'van der Lek de Clercq 135. L. L. Bolle 128. M.M. de Lartge 119 J. Hoogenboom, Bz. 114. MA. J. F. Egter 86. C. Moolenburgh 65. Jb. Schalkwijk 62. J. W. Vader 60. C. .1. van der Halen 57. Jh r F. C. de GasCm- broot 49. M.r J. J. Ernierins 35. L. Krepel 35. H. van Gorsele 24. A. Moolenburgh 24. J.L. vanStapelè22. LdeOude20. R.Steür20. M.r J. Berman 19. C. M. Ie Sage ten Broek 19. Joh.s Goernans 19. M.r A. Moens van Bloois 19. C. Ilocke Hoogenboom 18. W. Voorbeijtel 17. M.r 11. A. van Adrichem 15. Joh. Hocke, Dz. 15. Th. Brouwer 14. J. A. Bolle 13. P. C. Daane 13. J. J. Hoogenboom Wz.13. J. II. Bijbau 13. D. Uijttenhooven 13. M.r C. J. Fokker 12. D. Q. de Jonge van der Halen 12. M.r M. J. S. Boeije 11. A. van Damroe 11. J. A. Mulock Houwer 11. A. Vader 11. C. Lopse Hocke 10. G. A. de Kater 10; enz. Voor de volstrekte meerderheid was vereischt een getal van 329 stemmenzoodat bij deze eerste stemming bij volstrekte meerderheid zijn verkozen tot leden der Provinciale Staten, de heeren: M. C. de CBANE. M.' K. WAGTHO. A. A. MOOIJAART. II. MOOLENBURGH. Jb/ M.> J. F. S BOEIJE; en M.r W. J. P. KROEF. Terwijl voor de vier overigen eene herstem ming moet plaats hebben uit het volgende achttal de heeren C. van de StOLTE, Mz. Jh.r W. L). de Jonge. W. J. van Voorst Catshoek. M.r B. C. Cao. Jh.r J. L. de CaSEMBROOT. Jb. van deb Have. Jh.r K..-W» de Jonge; en M.r J. W. D. van Dongen. NOTIFICATIE. De Staatsraad Gouvernfur van de Provincie Zeeland Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden: dat door Zijne Exc. den Minister van Binnenland'sche Zaken, Opperhoutves termet overleg van Heeren Gedeputeerde Staten vau uit gewest is bepaald dat in deze Provincie voor dit jaar de GROOTS JAGT zal geopend zijn op Maandag den 1 IS September aanstaande;- mitsgaders datmet betrekking tot «Ie lange lugtop liet publieke Üagtveld in bet lstë 3de 4dfe en 8de l>istrietis vastgesteld a. Dat zij slechts tweemaal 's weeks als in bet 1sle District des Woensdags en Zaturdagsin het 3de Districtdes Maandags en Vrijdags, en in het 4de en 8de Districtdes Dingsdags en Vriplags zal mogen uitgeoefend worden. b. Dat niet meer dan vier hazen telken reize zullen mogen ge vangen worden C. Dat geene vereenigde Jagt mei lange Honden zal mogen ge bonden worden, en dat degenen welke die Jagt uitoefenen,, steeds 1000 Ellen of ongeveer -edne Nederlanclsèhe mijl van elkander verwijderd zuilen moeten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op gronden waarop nog, hetzij graangewassen of peulvruchten in den grond te velde staan.; wonlende de eigenaren van privatieve Jaglen grenzende aan de zee of.i ivierenaandachtig gemaakt, dat dezelve, mede aan .de zijde' van, die. wateren belmoren afgepa-n ld .te worden en wijde,rs<de belanghebbenden onderriut«lat degenen, die wild zul len wenscben Ie vervoeren naar provincie alwaar.de Jagt nog niet is geopend, zich. tot liet bekomen van consent biljetten, tot dat eyirle b?ij de Houtvesters zullen kunnen vervoegen. Deze Notificatie zal in het. Provinciaalblad geplaatst, en in den gebruikelijke» voim aan de Plaatselijke Besturen ter affixie toege zonden worden, i Middelburgden 2 September 1880. De Staatsraad. Gouverneur voornoemd, van vredenburch. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland Verwittigt de belanghebbenden dat de eerste bijeenkomst van de vergadering der-nieuwe FROVtKClALE STATEN van dit gewest zal plaats- hebben- op Maandag den 9 «lezer maand des middags ten 12 uur in de Concert-zaal Ie Middelburg en dat de deur van het gebouw, uitkomende op de Groenmarkt voor het publiek zal worden opengesteld. Middelburgden 4 September 1880. De Staatsraad Gouverneur voornoemd van vredenburch. De Rurgkmkfstrr der Stad Zicrikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohier voor de belasting op liet EPERSOTMEEIi lift. A,n.° 3, dienstjaar 1850/5] van deze stad op tien 30 Augustus jl. door Z. E den heer Staatsraad Gouverneur dezer provincie, is executoir verklaard en op lieden gesteld wordt in handen van den Ontvanger «Ier Directe Belastingen alhier, ten fine van invordering; eneindelijk.dat ieder ver pligt is zijnen aanslag, op den hij de Wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzec den 6 September 1880. DE CRANE. De Directie van de Tefkhnsciiooi binnen deze Stad maakt bij «leze den belanghebbenden bekend dat de School dit jaar zal worden geopend op Maandag den 7 October 1880 tot ultimo Maart 1881 Dat de Lessen zoowel in de BOUWKUNDE als in de HABJD TEEKENING en PLEISTERBEELDEN zullen worden ge geven des Maandags Woensdags en Vrijdags Dat op Vrijdag den 27 September 1850 van 's morgens 10 tot 's middags 12 lire aan liet lokaal «lor Teekenschool zal worden ge vaceerd tot het erlangen van aangiften door hen. welke wenscben tot de cursussen te worden toegelaten en bij diezelve gelegenheid aan «ie bekroonde leerlingen door de Directie de belooriingcn en prijzen worden uitgereikt. Dat wijders de contributie van eiken leerling voor dit saizoen be paald is op ƒ5.15, boven en behalve het benoodigde materieel, door hen aan te schaffen, terwijl aan hen, die vols trekt onvermogend zijn gratis onderwijs zal worden gegeven zullende in geen geval op. deze school leerlingen worden toegelaten die niet den ouder dom van 12 jaren zijn ingetreden. Directeuren van opgemelde school noodiget) ten slotte alle de zoodanigen welke daarbij eenig belang hebben uit, om van deze nuttige en onkostbare instelling gebruik te maken eene instelling waardóór de werkman zich in staat zal zien gesteld eenmaal des- zelfs beroep met vrucht te kunnen uitoefenen. Zieiikzee den 3 September 1850. De Divcciie van de Teekenschool voornoemd K. w. DE JONGE vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris J. N. van DER HALEN. Rotterdam, 2 September, Men verneemt, dat in den stedelijken raad alhier eenstemmig tot af schaffing van de broodzetting besloten is behoudens de goedkeuring der gedeputeerde staten dezer pro vincie. Wordt deze goedkeuring ontvangen dan zal de uitvoering van het besluit met een streng loezigt op de hoedanigheid van het brood vergezeld gaan. MinnELBDRG 5 September. In dit hoofd-district zijn lol leden der Provinciale Stalen benoemd de hee ren m.' IJ. du Buisson BeciusJh.r P. Damas van Cit- ters D. Uyttenhooven B. Bomme IK. M. Sneider C. Vis en M.r 5. van der Swalme. Terwijl uit het volgende achttal heeren vier bij her stemming zullen moeten worden gekozen als Jhr. m.' M. C. Paspoort van GrijpskerkeJh.' m.r Joh. van Reigersberg Versluis; S. iMteyn MA. F. Sifflé H. Holle G. J. Sprenger A. van den BroeckeJz.en J. J. de Kanier. Zierikzee 6 September. Men schrijft ons nit Goes Heeft de heer P. Martineigenaar van het Diorama- van Parijs te Vlissingen en Middelburg op de kermis lof ingeoogst zoo doet het ons groot genoegen te kun nen zeggen dat hij in deze stad allen roem heeft weg gedragen. Niet zonder redenen is hem daarvoor in de Middelburgsche couranten rnecr dan eenmaal lof toe gezwaaid en met grond daarin het onbegrijpelijke van zijne gezigtsveranderingon, op eene en dezelfde tableaux van dag- en nacht-, zomer- en winter-gezigten. Ook zijn Polyorama is der moeite waardig te bezigtigen en zonder daarvan iets meerder te zeggen, is dit hetzelfde, hetwelk ook bij den heer Robin hij de sluiting te zien is. Overigens vindt men hij den heer Martin nog eeno galerij van wassenbeelden de sprekende gelijkenissen van de voornaamste personen van de Piepubliek van Frankrijk en welke levensgrootte portretten des te meer indruk maken wanneer men bedenkt de groote gebeurtenissen welke daar hebben plaats gehad en men de personen altijd maar in de verbeelding zich heeft kun nen te binnenbrengen terwijl men hen nu allen met het oog kan aanschouwen. Men weet, dat de hoogleeraar Opzoomer de kandi datuur voor de tweede kamer hem door de Democra tische Hoofdvereeniging aangeboden afgewezen heeft met verklaring dat geen eerlijk en vaderlandslievend «man kan instemmen met de taal en bedoelingen van de lieden dier vereeniging." Hierdoor gebelgd, hebben van Bevervoorde en van der Voonamens de vereeniging, zich naar den hoogleeraar begeven om intrekking dier verklaring of althans de redenen daarvan te vragen. Na een onderhoud, waarin (Ie heer Opzoomer onder anderen zeide dat de Burger en de Hydra blijkbaar de snoode bedoeling hadden om de lagere volksklassen tegen liet regerend Huis op te zetten en daardoor eene omver werping der bestaande orde van zaken voor te berei den verklaarde nazi Bevervoorde, dat hij, overigens aan do hnofdvereeniging overlatende verdere maatregelen te nemen zich ook persoonlijk heleedigd achtte en daar voor voldoening eischte. Doch de hoogleeraar wees de formele uitdaging om te duelleren af, zeggende: dat hij zulks allerbelagcheiijkst vond. De Democratische Hoofd vereeniging heeft van hare zijde besloten den beer Opzoomer door van Bevervoorde in regten te doen ver volgen en verkondigt dit in de Burger. (R. C In den Courrier Balavs leest men een brief dd. 20 Augustus jl. van Ledru-Rollinnamens de Europescho Democratische Hoofdcommissie te Londen aan den redacteur van den Courrier van Bevervoordewelke aan genoemde hoofdcommissie, onder toezending van eenige nommers van zijn blad aangeboden had in betrekking met haar te treden. De beruchte Fransche volksleider antwoordt, dat hij dit aanbod gaarne aanneemt; dat hij de pogingen van van Bevervoorde, om de republi- keinsche beginsels in Nederland aan te wakkeren toe juicht dat echter lol bevordering van de zaak der de mocratie in Europa geld noodig is dat volken zoo als het Nederlandsche wier welvaart door geene revo lutie geleden heeft, de volken, die zich om den wille der vrijheid aan de schaden der omwenteling hebben bloot gesteld, moeten te gemoet komen, waarom hij door tus- schenkomst van van Bevervoorde geldelijke bijdragen van de «Balaafscho Democraten" wenscht te ontvangen. (ld.) JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. Jl. woensdag morgen is in de kapel de Tuileriën fa Parijsook een pleglige dienst gevierd voor de rust der ziel van koning.Lodewijk Philips Zodewijk Napoleon is thans op reis naar Cherbourg. De graaf van Chambord is van Wiesbaden naar Frohsdorf gereisd. Alvorens omving hij een afscheids bezoek van de te Wiesbaden aanwezige legitimisten, en rigtle lot hen met eene heldere duch ontroerde slem nog eenige woorden die telkens door liet geroep van VwehBoil werden afgebroken. Deze woorden lui den nagenoeg d.us «Mijne vrienden! Gij allen die

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1