N.° 47. Woensdag 12 Junij. 1850. Woensdag en Zaturdag. BESTOREN ADMINISTRATED NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. ZERKZEESCHE J-i-r y COURANT. abonnemeihts-prijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der Advert, daags tevoren? snamidd. vóór 4L ure verschijnt prijs der adverteïötïen Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve het Zegelregt. SCHOUW OP DE WEGEN. Burgemeester e.n Wkthouders der Stad Zierikzee maken bekend dat er op ÏVocnsdag den 19 Junij aanslaande eene algemeene schouwing zal plaats hebben over a! de BUURTWEG-EN en VOETPADEN in bet pocjrtambachtdeier Stad, en worden de wregpligtigen of gelanden mitsdien aangezocht, om, ieder voor het zijne, te zorgen, dat op .d<jn bepaalden dag de wegen voetpaden slooten, heulen en duikers in behoorlijken staat van onderhond Bevonden worden overeenkomstig de bepalingen van het Regle ment op het beheer, onderhoud en de poiicie der buurtwegen en voetpaden in deze provinciegoedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 n.° 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de Stads-Coui ant geplaalst. Zierikzeeden 27 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders, K. W. de JONGE vt. JVeihouderl. B Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J.P. KROEF. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zier ik zeecelet op 'sKonings besluit van den 1 Augustus 1831, n.° 72, houdende be paling, dat de dankdag of godsdienstige viering der overwin ning bij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de ingezetenen aan de plegtige viering van gemelden dag op Zondag den 46 dezer maandmet uitnoodiging om den/elven in eerbiedige stilte door te brengen zullende bij die gelegenheid alle herbergen en kofpjhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben ten einde dezen dag ir. betamelijke afzondering aan godsdienstige over denkingen en dankbare herinneringen toe te wijden. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 12 Junij 1850. Burgemeester en Wethouders, 1)F, CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BRANDWEZEN. Burgemeester en. Wethouders der Stad Zierikzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar kracht dadig belmoren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het reglement op den brand voor deze Stad. Op bet voorstel van het'Collegie van Brand- en Brandspuitmees- teren Hebben goedgevonden: 1.° Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortambacht te benoemen, de heer en; Bastiaan van der Maas, Johannes Plaating en Johannes Gkradts Corn. Lkendert Kloek. Ingezetenen dezer Stad, aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglemcnttegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk, te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie hij de in- en opgezetenen te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Brandmeesteren. 2." De in- en opgezetenen van deze Stad en het Poorfambacht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26, waarbij bepaald wordt. „dal een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal cm eén of meer ijzerster lengte van ten minsten twee Ned. ellen of nciar male der localileilin de hooiklampen te laten steken ,die ten allen tijde voor Brand- en Keurmeester en toegankelijk zullen moe ien zijn let wijl niemand zich tegen derzelver orders zalmogen "herzettenop verbeurte eerier boete van drie gulden Voorts, dat het aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te verkoopen of vervaardigen dan na vooraf bekomene toestemming van dit bestuuren onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voorschriften, daaromtrent gegeven bij de art. 34 en vol gende van voornoemd Brand-Regleirient. En zal deze. tot een ieders informatie en parigt, worden geplaatst in de Sfads-Courantterwijl afschriften zullen woiden gezonden aan ieder fier benoemde Keurmeesters, mitsgaders aan het Collegie. van Brand- en Brandspuitmeesters, respectiveliik tot aanstelling en uit voering, en aan den heer Commissaris van Poiicie dezer Stad, met last „om de naleving dezer bepalingen te handhaven, daartoe uitge nood igd de Keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen Cn tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 5 Junij 1850. Burgemeester en Wethouders. K. W. de JONGE, vt. ïVelUoudeTlB. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. De Arbondissf.ments-Regtbank te Zierikzee Gehoord de voordragt van den heer Voorzitter dezer Regtbank Geboord den heer Officier van Justitie, Gelet op de artikelen 17 en 18 der wet op de Regterlijke organi» satie en het beleid der Justitie, mitsgaders de artikelen 13 en 15 van het Reglement betreffende de wrjze van eeds-afiegging enz., vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 14 September 1838 Staats blad n.o 36). Heeft goedgevonden te bepalen zoo als bepaald wordt bij deze, dat, gedurende de vacantïe beginnende met den 1 Julij dezes jaars en eindigende, met den 31 Augustus daaraanvolgende, de Regtbank, tot afdoening van spoedvereischende Burgerlijke en Han delszaken bare teregtzittingen zal houdenop Dingsdag den 2 Vrijdag tien 12, Dingsdag den 16 Vrijdag den 26 en Dingsdag den 30 JulijVrijdag den 9, Dingsdag den 13 Vrijdag den 23 en Dingsdag den 27 Augustus, des voormiddags ten tien ure, terwijl de behan deling der Correctionele Zaken, op dezelfde dagen ria afloop der Civile teregtzittingenzal plaats hebben. En zal hiervan, door aanplakking aan het Geregtsgebouw endoor aankondiging in de Zierikzeesche Courantopenlijk kennis worden gegeven. Gedaan ter openbare civile teregtzitling der Regtbank voornoemd van den 31 Mei 1850. De Voorzitter der Arrondissements-Regtbank A. .1. F. EGT ER. Ter ordonnantie van dezelve, W. BORRENDAMME Substituut-Grijper. Gezien door mijOfficier van Justitie bij dezelve Regtbank P. PAULUS. BEKENDMAKING. Burgemeester en Assessoren van de Gemeente Oosterlnnt! brengen donr deze Ier kennis van dn daarbij belanghebbenden dat de gewone .Jaarmarkt nf Si er smis aldaar zal plaats hebben op Woensdag en Donderdag den 19 en 20 dezer maand en dat op dezelve geenerlei snort van hazardspelen zullen toe gelaten en de bedelarij (en strengslen worden geweerd. Oosterland, den 10 Junij 1850. Burgemeester en Assessoren voornoemd Th. BROUWER Jz. Ter ordonnantie van dezelve C. A. CAU. Het HLauioop van den Arronmsse- ments-I!etaalmeesïer te 7Acriks.ec zal ge durende zijne afwezigheid worden waargenomen door den Heer II. J. HALFFMAN. Zierilczcc 8 Junij 1850. B. S. BOEIJE. SDITSCHIAK IV. Keulen 9 Junij. Uit Mewe (Prnisscn) schrijft men, dat een vaartuig, waarin zich 120 bedevaart gangers bevonden in de rivier de Weichsel nabij die stad is omgeslagen en dat ongeveer 100 men- schen daarbij het leven hebben verloren. Te Dresden is van regeringswege afgekondigd dat de doodstraf, welke sedert 3 Jan. 18-19 was afge schaft van den 5 Junij 1850 af weder van toepassing wordt verklaard en alleen in bijzondere gevallen door den koning in eene zachtere straf zal kunnen worden veranderd. r a a n k b ij k. Parijs 5 Junij. Diepen indruk heeft hier ter slede een ontwerp van wet gemaakt dat gisteren door den minister van financiën aan de wetgevende vergadering is ingediend. Dat ontwerp strekt tot verhooging van het inkomen van den president der Republiek met eene maandelijkscbe toelage van 250,000 francs uit hoofde der vele uitgaven waartoe de President verpligt is het jaarlijkscbe inkomen van den President zou dus tot 3,600,000 francs gebragt worden. De minister verzocht dat het ontwerp aan de com missie voor de supplementaire credielen zou worden verzonden maar de vergadering besloot met eene groote meerderheid tot de verzending aan eene speciale door de afdeelingen benoemde commissie. Men spreekt van hel indienen van een onlwerp van wetwaarhij alle beraadslaging over socialistische leerstellingen en het gebruik van den naam socialist verboden zouden worden. j - Men verzekert dat nog veel moeite gedaan is om den president het indienen van het ontwerp tot ver hooging van zijn inkomen af te raden doch te vergeefs. De heer Vieilla'rd hééft zich gisteren met dat doel nog herhaalde malen uit de vergaderzaal naar het Elysêe be geven maar niets haatte de president ziet zich tot dezen slap gedrongen daar.zijne schulden naar men zegt reeds het cijfer van 1,500,000 francs hebben be reikt. eBOOT-BRIITASHEIK, Londen, 5 Junij. Hetcommitté voor de daarstel- ling van een gebouw voor de groote tentoonstelling van nijverheid heeft aan de besturende commissie ver slag uitgobragt nopens het onderzoek der 245 inge komen ontwerpen. Ofschoon vele daarvan merkwaar dig zijn heizij wat het geheel hetzij wat de bij zondere gedeelten aanbelangten er zich zelfs kunst stukken van groote verdiensten onder bevinden be antwoordt geen io zoodanige mate aan hetgene men verlangt dat de aanneming daarvan kan worden voorgesteld maar met behulp der ingekomen plan nen heeft het commilté eene teekening doen ver-' vaardigen naar welke het werk zal worden ten uit voer gelegd. Bij bet verslag zijn twee lijsten gevoegd' van architecten wier ontwerpen bijzondere vermelding verdienen. De eerste bevat 70 namen en is eene lijst dergenen die regt hebben op eene gunstige en ver- eerende onderscheiding. De tweede is eene lijst vau hen, die op eene nog-grootere onderscheiding aanspraak mogen maken daarop bevinden zich slechts 18 namen Ie welen: 3 van Engelsche en 13 van Fransche ar chitecten henevens dien van een Amsterdamsch en van een Weener architect, Londen, 7 Junij. Met de stoomboot Pacifiedia op 25 Mei New-York heeft verlaten heeft men be- rigten uit Havanab tot 20 Mei de bevestiging bren gende van het gerucht dal de generaal Lopez bij Car denas, op Cuba met 500 man was geland welke plaats hij in bezit nam de bezetting van 60 man gaf zich na eenigrn tegenstand waarbij drie soldaten sneu velden aan de Amerikanen over men verwachtte de landing van nog 1000 volgelingen van Lopez. Te Havanah beerschte de grootste schrik de stad was in staat van beleg verklaard overal werden troepen ge worven zelfs de vreemde ingezetenen waren tot dienst neming opgeroepen, De kapitein-generaal had eene proclamatie uitgevaardigd waarhij Cuba in slaat van beleg en blokkade verklaard en aangekondigd werd dal ieder der aanranders die gevangen wordt geno men op slaande voet wordt gefusilleerd hetzelfde lol hebben zij te wachten die de Amerikanen van geld, leeftogt of anderen onderstand, mogten voor zien. Reeds waren 2000 man Spaansche troepen tegen Lopez afgezonden. Bij bet vertrek der stoomboot uit Havanah verhaalde men dat de strijdmagt van Lopez tot 2000 man was aangegroeid. De Spaansche krui sers hadden aan de kust van Yucatan reeds een groot schip der aanranders weggenomen hetwelk bevelen was wachtende om zich bij de expeditie te voegen men gelooft dat de daarop gevonden manscbappen zouden worden gefusilleerd. 's Gravenhage 10 Junij. Hedenmorgen ten tien ure heeft, in de orde en op de wijze hij hol daarvan opgemaakte programma bepaald de plegliso begra fenis plaats gehad van wijlen K. H. Willem Fre- derik Maurits Alexander Hendrik Karei, prins der Nederlanden. Ten tien ure heeft de trein 's konings paleis verlaten. De lijkkoets was met zwart fluweel overdekt; de pluimen aan de vier hoeken van den lijkwagen geplaatst, wit en zwart. De koninklijke kroon was op een rood fluweelcn kussen op de kist beves-

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1