N°. 38. Zaturdag 11 Mei. 1850. *v* o 7 Woensdag en Zaturdag. BESTOREN ADMINISTRATIS. r NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. 12 ure$ ZIERIKZEESCHE COURANT. abonnemekts-pbijs: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der A dvertdaags fe voren.'s namiddvóór 4H ure verschijnt: prijs deraövehtentieb: Gewone 15 cents de regelGeboorte-Huwelijks- en Ooodberigten van 1-6 regels af 1 behalve het Zegelreat- ;8>/aarat 0 Insclirijving voor de Schutterij. PUBLICATIE. Burgemfesteï. en Wf.thoudkhs der Stad Zierihzee. Gezien tie wet op de Sclmtterijén van den 11 ApnV 1827, en spe ciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wetdie in betrek- Jtine staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo'tot de bereids claar- gestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijvkiff die ge durende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kenr.isse van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de gebo renen in de jaren 1825 tot 1816 ingesloten, zuilen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het eerstgemehle jaar behooren alsmede van hen welke, in de vorige jaren geboren zijndesedert de laatstvorige inschrijving zich alhier meter woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn «Ie militairen welke na dien lijd zijp. gepasporteerd ,en de vreemdelin gen welke sedert dezen tijd van builen het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd, voor zooverre deze laatster) hun voornemen om zich in dit rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd, lietzij doorcene uitdrukkelijke vei klaringhetzij door de wei kelijke overbrenging van den zetel 'van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte heirekking als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uit gezonderd maap dat allen. zonder onderscheiddaarin begrepen zijn. al ware het ook dat zij zouden mogen verineenen, volgens de wel tot de vrijgrstelde.n of nitgeslotenen te behooren en dien ten gevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de scliulterlijke dienst reeds hebben bekomen zullende derhalve alle de bovengemehlenals daartoe bij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten Baadhuize dezer Gemeente, op 15 Mei en volgende dagen ten einde zich te Jaien inschrijven ieder in dat register, waartoe hij voluens zijnen ouderdom behoort. De ze registers zullen op den eersten Junij 1850 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmployeerden in huizen van negotie klerken van notarissen advokaten enz., bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in dp gemeenten alwaat zij hunne studiën liouden werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambte naren en geëmployeerden aan hetProvinciaal Gouvernement en alle anderen ai wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die buiten 'stands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de bui- itenlandsche zeevarenden in de plaatsen waar zij hun wettig domi cilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en mobilair of wegens bun vaartuig belasting betalende daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligtzijn bij hunne in- sch rij ving opgave Ie dóen van hunne namen, voor- en bijnamen Van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van wijken nommer. het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwenaars van bet getal hunner kindoren van beider sekse (welke laatste opgaven moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, afgegeven door den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen; en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat hen van de schullerfijhe dienst zouden vrijstellenof daartoe onbevoegd maken, naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet, met opgave Van het art. en het onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijkbuiten deze gemeente geboren aangemaand, om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien, en zich alzno van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de in schrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor Ie komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle 'in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken, willen hebben vermaand en gewaarschuwdom zich van deszelfs vcrpligting in deze te kwijten, vermits uit kracht van art. 9 der wet en art. 6 van Zr. Ms. besluitvan 21 Maart 1828, al degenen die zich vóór het sluiten der registers op den eersten Junij eeist- Itomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen "worden ingeschreven, en dat dezelve dipn ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat ertijdens de verzuimde inschrijvinggeene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebruikelijk is. I Zierihzee don 2 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CBAINEvl. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secreta ris W.J.P. KROEF. den nageleefd wordende een iegelijk bii deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten stoepen en goten elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt <V? zijn, terwijl de Beambten der Policie bepaalde lijk zijn belast, om op de voortdurende reinheid van straten, stoe pen en goten te letten en zonder oogluikingwegens alle overtre ding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zierihzee den 10 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, vt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders tier Stad Brou wershaven brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de'gewone EgLermis ofdaai8- liiapkt in gemelde Stad zal worden gehouden op den 7 en 8.Junij aanstaande en dat bet verboden is om op dezelve eenige hazardspelen of bedelarij uit te oefenen. Gedaari le Brouwershaven den 8 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. LOPSE HOCKE vt. Ter ordonnantie van dezelve J. M. GELUK .!z. BEKENDMAKING. 4 Bubgemekstf.r en Wkthoudfbs der Stad Zierihzee maken bekend dat er op Zaturdag den 18 dezer maand eer. omgang door de Stad en langs de Dijken geschieden zal, om zich te overtuigen of al de bepalingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom wor. duits che.an u» Keulen 7 Mei. Het is nu zeker dal bet congres der vorsten van de unie niet te Gotha maar te Ber lijn gehouden wordt. Daar «wacht de vorsten een luisterrijk onthaal men zegt dat zij allen bet ko ninklijk slot bewonen zullen. Behalve verschillende vorsten zijn ook de regerende burgemeesters van Hamburg, Bremen en Lubeck uitgenoodigd, dat congres bij te wonen. De liberale Duitsche bladen verwachten van dit con gres weinig goeds voor de zaak der volken. Dunne hoop is nog voornamelijk op den 'prins van Penissen gevestigd. Meer dan één dier bladen beweert op meerder of minder hevigen toon dat de vorsten- congressen sedert het eerste le Pilnitz in 1791 ge houden werd, nooit iets goeds maar wel veel kwaads voor de volken hebben uitgewerkt. Volgens de Vossische Zei tun g heeft de Pruissi- sche regering uit aanmerking van den dreigenden staat van zaken in Frankrijk bevel gegeven om het 89t0 legerkorps mobiel le maken. Prins Albert, broeder des konings van Pruisson (gescheiden echtgenoot van prinses Marianne der Ne derlanden) heeft thans te Dresden een morganatisch huwelijk met zijne vroegere beminde eene dochter van den overleden minister van oorlog von Rauch gesloten. Men zegt dat freule von Rauch bij die gelegenheid lot gravin is verheven. [Rolt. C.) De kleine stad Hagno in Dalmalie is bijna geheel en al vernield door eene aardbeving. Na de schokken stroomde eene met zwavel bezwangerde vloei stof uit den grond. f r a n k r ij k. Parijs 6 Mei. Verscheiden Parijscho dagbladen komen op tegen het geuit denkbeeld om den zetel der regering uit die hoofdstad naar een der departe menten over te brengen. To Parijs dus beweert men worden de omwentelingen gemaakt. Toege stemd antwoorden die dagbladen maar maakt Pa rijs zelve die wel of worden zij daar gemaakt door die bewoners uit de provinciën welke zich daar van al de posten meester maken en daar alle aanslagen tegen de bestaande regeringen smeden De goede ingezetenen van Parijs zouden niets liever wenschen, dan dat al die zelfzoekende en woelzieke bewoners der departementen ten spoedigste naar hunne steden en velden terugkeerden. De persoon die onlangs de gouden franjes van het bed van Lodewijk X.IV, in hel paleis van Ver sailles heeft gestolen, is gearresteerd. Men heeft ook een gedeelte van het gestolene hij een uitdrager te ruggevonden. De gearresteerde moet een der wachters van het paleis zijn. Het officieel dogblad van Madrid van 1 dezer behelst, een nieuw plan tot schuldvereffening door de heeren Ramon, Santilhm A. Perez en Carsetano Cortes geteekend. Het hoofddenkbeeld daarvan is eene conversie van al de schulden van Spanje, geene uit gezonderd in 3 percents schuldbrieven, door in schrijvingen, op naam vertegenwoordigd, van welke de interestbelaling et Madrid geschieden zal. Volgens dit plan zou de gehoele publieke Spaansche schuld die op ongeveer 151-/, milliards geschat wordt door de voorloopige schikkingen op ongeveer 71./s milliards worden verminderd en zouden jaarlijks de interesten der nieuwe 3 percents ongeveer 228 millioen realen bedragen. Volgens de laatste herigten uit Borne was al daar alles rustig; zoowel in de hoofdstad als in do provinciën kwam alles op een. geregelden voet. Bijzondere brieven uit Brazilië melden dat ondanks de waakzaamheid van de Britse.he kruisers, duizende slaven van de oostkust van Afrika aldaar on langs waren aangebragt. Op 35 mijlen van Hong-Kong heeft de Fngelsche scheepsrnagt eene rooversvioot van 13 jonken vernield waarbij 220 movers gedood moeten zijn een GOOlal was bet aan land ontkomen. Men twijfelde echter, of die gevoelige lessen veel zouden helpen. 's Gravend age 7 Mei. Als eene merkwaardige bijzonderheid verdient te worden aangeleekend dat zich heden in de residentie bevonden en ter audiëntie van den minister van justitie begeven beeft eene com missie zamengesteld uit drie onafhankelijke Roomsch- Katbnlijke ingezetenen der Noord-Brabandsche gemeente Deurne. Na verschillende pogingen die de ingezete nen dezer gemeente niet hadden bevredigd heeft deze commissie aan z. exc. nogmaals den volstandigen wensch «Ier gemeente kenbaar gemaakt, dat zeker Protest a ntsch. kandidaat aldaar lot. notaris mogt worden benoemd. De commissie heeft den minister een adres van gelijke strekking overhandigd de naamteekoningen dragende van nagenoeg twee honderd op weinigen na alle Roomsch-Katholijke ingezetenen Heden is bij de tweede kamer ingekomen eene koninklijke boodschap ten geleide van een ontwerp van wet houdende bepaling der som bestemd tot goedmaking der kosten van het regentschap. De minister van financiën heeft aan de heeren gouverneurs der provinciën eene missive gerigt waarhij (daar waarschijnlijk met 1 Augustus de alge- meene bepalingen der nieuwe poslwet zullen worden ten uitvoer gelegd en hol verminderde tarief in al zijne deelen ingevoerd onder de aandacht van ge noemde gouverneurs worden gehragt sommige punten welke hun een algemeen overzigt geven van de maat regelen welke de administratie voornemens is nog in den loop van dit jaar te nemen. Zoo zullen on der anderen eenige nieuwe postkantoren worden ge vestigd de briefwisseling langs de spoorwegen zal gemakkelijk worden gemaakt terwijl van de stoom- booten en andere middelen van vervoer zal worden partij getrokken en men zich met do voornaamste post-administratiën zal verstaan tot vermindering van het briefport. De gouverneurs zijn uitgenoodigd, om aan deze maatregelen hunne meeste ondersteu ning te verleenen en die zooveel mogelijk in de hand le werken. De minister van financiën heeft een iegelijk dien het mogt aangaan herinnerd dat de muntbiljetten yan

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1