X ZEETIJDINGEN. NERYOIMIDDELEN. BEERS-, IIMTBERIGTEN ENZ. Parijs., 19 April. Den ganschen nacht hehhen tal rijke patrouilles de straten der hoofdstad doorkruist. Alles is echter rustig. De democratische kies-vereenieingen weêrgalmen van de woeste en oproerige redevoeringen ter gelegen heid van het ongeluk van Angers. Dn regering heeft weder twee dier vereenigingen doen sluiten. De dagbladen uil Angers zijn van rouwranden voorzien. Gisteren zijn 181 van de slagtoffers plegtig Ier aarde besteld. Nog altijd deelen de dagbladen bijzonderheden mede betrekkelijk deze vreeselijke ramp waaronder de volgende aandoenlijke episode Een tuinman had een broeder in dienst bij bet bataillon. Hij gaat hem te gemoet en volgt aan de zijde zijns broeders het peloton. Op de brug gekomen verzuimt hij door de vreugde van het wederzien het passagegeld door de burgers verschuldigd te voldoen. De ambtenaar met de inning belast, roept hem terug bij gehoorzaamt en dit toeval redt hem het leven. Maar welk een vreesselijk schouwspel toen hij, terugkeerende om zijn broeder in te balen hem met zijne kameraden voor eeuwig in den afgrond ziet verdwijnen. De sultan heeft aan den president der Republiek eene prachtige decoratie in diamanten ter waarde van f 20,000, laten overhandigen, als blijk van erkente lijkheid voor des presidents bernoeijingen ten goede, bij de kwestie der politieke uitgewekenen. OROCT-BEIIllSHIÏU, Londen 19 April. Gisteren is in het huis der ge meenten eene wels-bepaling aangenomen waarbij op misdadigers heneden 16 jaren wegens kleinen dief stal de straf van geeseling zal worden toegepast. Jl. donderdag namiddag werd Dublin door een geweldigen storm vergezeld van donder bliksem en hagel geteisterd. De hagelbuijen verbrijzelden bij duizenden de glazen men berekent de schade aan ven sterglas op 30,000 p. st. alleen in Dublin. In de ge- heele stad waren in den avond voor dubbel loon niet genoeg glazenmakers te verkrijgen. De hagelsteenen waren zoo groot als knikkers sommigen zelfs grooter. De heer Henry GrinnellIe New-York rust thans eene expeditie uit die op 1 Mei aanslaande on der zeil zal gaan en bestemd is tot mede-opsporing van sir John Franklin. Uit Noord-Amerika wordt wederom op nieuw een vreesselijk stoomboot-ongeluk gemeld. Op bet oogenblik dat de stoomboot Troy voor Buffalo aan kwam en bijna al de passagiers reeds op het dek waren gekomen om aan wal te gaan sprong de ketel en vloog het vaartuig grootendeels uit elkander ten ge volge waarvan 12 of 13 personen het leven verloren en velen gekwetst werden. B R I G I Z. Brussel 20 April. De regering beeft tot de ont manteling besloten van de vesting' Marienburg van bet fort Bezel te Oudenaarden en van een gedeelte der vestingwerken van I.ierre omdat hel strategisch gewigt dier punten niet beantwoordt aan de kostbaarheid van bet personeel en materieel dal zij nooilig maken. Te Matignon bij Dinant had dezer dagen een schrikwekkend voorval plaats. Een landbouwer hakte op eene boerenplaats brandhout terwijl verscheidene kinderen rondom hem speelden. Een der kinderen stiet een zijner makkers vooruit die ongelukkiglijk struikelde en op hel blok viel, op denzelfden oogenblik, toen de man de bijl had opgeheven, om toe te slaan op het hout. De bijl viel neder en sloeg het hoofd van het kind af. De wanhoop van den ongelukkigen man was grenzeloos het was zijn eigen kind BINNENLA WD. 's Gravenhage 19 April. In de vereenigde zitting van de beide kamers dor staten-generaal van heden zijn de voordragten nopens hel regentschap en de voogdij ingekomen. Z. K. 11. prins Hendrik wordt voorgedra gen als regent. Als leden van den raad van voogdij worden voorgedragen II. M. de koningin Z. K. H. prins FrederikZ. K. H. prins Hendrik; graaf van Limburg Slirum voorzitter der eerste kamer baron van Golsiien voorzitter der tweede kamer baron van Voorn van West-Capelleoud-minister; de heer van der Poll tijdelijk voorzitter van den raad van state, ba ron Schimmelperininck. ran der Oye gouverneur van Gelderland generaal Spengler, minister van oorlog ba ron van Drienrn van de Groole Lindlen ridder van Rap- pard.directeur van het kabinet des knnings. Naar men vernoemt, word! bij het departement van binnenlandsche zaken met kracht gewerkt aan de voor te dragen wetten op de provinciale en gemeente verkiezingen en moet het de stellige wil des ministers ?ijn dat dezelve nog in den lnop der tegenwoordige zitting van de kaniers worden afgedaan opdat nog dit jaar de nieuwe verkiezingen zouden kunnen plaats heb ben en zou er eene transitoire wel worden voorgedra gen om de gewone vergaderingen der tegenwoordige provinciale stalen daarom te verschuiven. 's Gp.avfnuage 21 April. Aan HH. MM. de ko ning en koningin zijn gisteren door O. Goeeijnbiertui nier te Wateringen, de eerste nieuwe aardappelen aan geboden. Volgens berigten uit Venezuela ontvangen was men daar gezind eene genoegdoening te geven voor do beleedigende uitdrukkingen door eenen hongen amb tenaar in de zitting van den senaat van den 1 Maart 1849 jegens Nederland gebezigd ten gevolge waarvan voor eenigen tijd de betrekkingen met het Nederlandsclte consulaat-generaal te Caraccas zijn geschorst geweest. Miduelburg 19 April. Met genoegen hebben wij vernomen dat bij wijze van naamloos vennootschap een plan is tot rijpheid gekomen om alhier op eene groole schaal aan te leggen eene garancine-fabrijk door de beeren Salomonson Sf C.°in overeenstemming met de hecren Spoors if Sprenger. De kennis die de eerstgenoemden sedert eenige jaren van de Zeeuwsche meekrappen en het theoretisch gedeelte dat daarmede in betrekking staathebben verkregen zoowel als hun handel aan ilit artikel gewijd, doen met veel grond op eene goede uilkomst hopen vooral als men in aanmer king neemt de groote voorkeur, die door de verbruikers aan de garancine boven de meekrap als verwstofge geven wordt, voortspruitende uit deszelfs volkomene reinheid als zijnde van alle nadeelige cn overbodige bestanddeelen gezuiverd alsmede de goedkoope trans portkosten van dit artikel als houdende in eene meer kleine volume hetzelfde, deel verwstof, als de meekrap in eene veel groolere waarbij ook nog mag gewezen worden op de gunstige ligging dezer stad in bet mid den der meekrap-cultuur. Wij wenschen dat de po ging van onze geachte stadgenooten tot vestiging dezer fabijrk met hot beste gevolg moge worden bekroond. Zierikzee 23 April. De stoomboot Stad Zierikzee varende tusschen deze stad en Rotterdam zal op dings- dag den 30 dezer de dienst hervatten en voortzetten op de dagen en uren hierachter omschreven. Z. M. heeft het departement van oorlog gemag- tigd om de miliciens van 1849 voor den tijd van drie maanden onder de wapenen op te roepen ten einde gekleed en geoefend te worden mitsdien zullen de be doelde miliciens op den 15 Mei zich in de hoofdplaats der provincie verzamelen. Door de Nederlandsche Ilandel-Maatschappij is het besluit genomen om de opgehouden koffij tot aan de Seplember-veilingen niet onder veilingsprijs af te geven. Noord-Braband zal twee-derde gedeelten der op- gebragte som, of/133,000, ten behoevo der onge lukkigen van de overstroominggenieten. De provincie Groningen heeft bedankt voor eenig aandeel in die col lecte wijl de aangerigte verliezen aldaar minder be- teekenen. Het dichtstukje van onzen volksdichter Tollens, getiteld Goeden nacht van de armen aan derijken, geheel kosteloos uitgegeven door het fonds Dorensonder be scherming van H. M. de koningin der Nederlanden heeft ten voordeele der armen van 59 gemeenten, waarin het verkocht werd, opgebragt f 1816.88; 8000 exem plaren werden er verkocht. Men schrijft uit Wapeningen het volgende: De Onstenrijksche regering welke sedert eenige jaren vee! tabak in deze omstreken voor hare regie doel opknopen heeft thans een landman uit onze streek naar Oosten rijk beroepen om op onderscheidene punten des kei- zerrijks de tabaksplant naar Hollandsche wijze in te voeren. JONGSTE BDITEIILABBSGHE TIJDINGEN, Een aantal afgevaardigden te Parijs willen de 200,000 francs voor het feest van den 4 Mei bestemd nu ten behoeve van de ongelukkigen van Angers aanwenden. In het departement der Seine zijn thans 1dJ5- a 130,000 woningen ledigen zijn 4 a 5000 grondeigen dommen te koop. De dagbladen van Bome zijn opgevuld met prn- clamatiën over de gelukkige terugkomst van Pms IX. Allen melden dat hij met levendige geestdrift is ont vangen. Sommige dagbladen hebben vermpld dat te Hal- berstadt niet ver van Maagdenburg de cholera op eens was uilgebroken en binnen weinige dagen een zeer groot aantal slagtoffers gemaakt had. De nu ontvangen be rigten uil Maagdenborg zijn dienaangaande veel min der verontrustend. Vooreerst is het nog ver van be wezen dat zich in genoemde stad gevallen van werke lijke Aziatische-cholera met al hare hoofdkenmerken hebben opgedaan ten andere heeft het geheel getal der aan de daarvoor gehoudene ziekte overledenen van 1 tot 18 April niet meer dan dertig bedragen, De werken aan den spoorweg over de land-engte van Panama zijn moeten gestaakt worden ten gevolge van de hitte en de koorts de meeste arbeiders zijn ge storven of weggeloopen. Men leest in de Drentsche Courant het volgende be- rigt uit Beilen Sedert, verscheidene jaren wordt door iemand die veel kieviets-eijeren zoekt, voorspeld of wij een droo- gen of natten zomer zullen hebben en telkens heeft hij dit geraden. Hij weet liet hieraandatwanneer de kievieten op de hoogten leggen wij een natten in de laagten, een droogen zomer te wachten hebben. Dit.™, jaar leggen zij in de laagten en kunnen wij, volgens hem, op een vrij droogen zomer rekenen. Op den 16 April is in de gemeente Langezwaag in den ouderdom van 101 jaren overleden de wed. T. E. Huisman op haar 86"" jaar had zij nog eene vlugge schaats gereden. Men heeft berigten wegens de navorscbingen van d.' Layard te Nimrod en Nineveh. Eene groote menigte koperen vaatwerk is laatstelijk opgegraven en vele andere voorwerpen komen dagelijks te voorschijn metschonne afbeeldingen die veel licht werpen op het leven en da w zeden der oude Assjriers. D.r Layard zal nu een uit stap doen naar Chaboor het Cbaboras der Romeinen en het Resen der II. Schrift, thans Reiss Anna ge noemdbezoeken. Het fregatschip de Roompotkapt. H. H. de Boer van New-Castle naar Hong-Kong is in den avond van dén 18 dezer met verlies van ankers en ketting ta Leilh binnengeloopen. Brouwershaven 22 April. Binnengekomen Hugo Grotiuskapt. J. Glazener Mosambiquekapt.T. .1. i. Bouman van Batavia Jane Jackson kapt. J. Hart van New-Castle allen naar Rotterdam, Jsiskapt. W. B. Derks van Batavia Calharinakapt. F. Bi«t- meijer van Valparaiso cn Sybina Titiakapt. H G. Scbreudervan Liverpool, allen naar Dordrecht. AFVAART Dl STOOMBOOT STAD ZIERIKZEE, gedurende de maanden April en Mei 1850. Woensdag Vrijdag Zondag Woensdag Vrijdag Zondag Vart Zierikzee nnorg 4 i 5 6% 10 u% 12, 'snamid 12'/2 Woensdag 15, 'smorg Vrijdag Zondag Woensdag Vrijdag Zondag Woensdag 29, 's inorg. Vrijdag 31, 17, 19, 22, 24, 26,'snamid 12'/> sv5 4 4 5 G'/2 10 11 14 DIL2GSNCX Van Rotterdam Dingsdag 30, 'smorg. 6'/>ure. Donderdag 2, 8 Zaturdag 4, 9 Dingsdag 7,'smjdd. 12 Donderdag 9, 12 Zaturdag 11, 'smorg. 4*4 Dingsdag 14, 0 Donderdag 16, 714 Zaturdag 18, 9 Dingsdag 21,'s midd. 12 Donderdag 23, 12 Zalurdag 25, 'smorg. 4', Dingsdag 28. 6 Donderdag 30, 7 DIENSTEST CO ItnESPON DERENDE OP DE STOOMHOOTEN AANLEGGENDE AAN HET ZIJ P E Vertrek-uren vanZierikzeeuednrende demaand April. (Dienst tussclien Middelburg en .Rotterdam.) Naar Middelburg: Woensdag 21. 'smorg. 7 d Pondei dag 25, 7 Vrijdag 26, 7'4 Zaturdag 27, 8 Zondag 28, 8'/2 Dingsdag 30, 9 Naar Rotterdam Woensdag 24, 's morg. 10'/2 ure. Donderdag 25, 11 Vrijdag 26, 11/4 Zaturdag 27, 'smidd. 12 Zondag 28, 's nam. 12'/2 Dingsdag 30, 's morg. 6 (Dienst tussclien Vlissingen en Rotterdam.) Naar I' lissingen: I Naar Rotter da, Zaturdag 27, 'smorg. 71/2ure. Vrijdag Dingsdag 30, 8'/2 J Maandag (Dienst Amicitia.) Naar Antwerpen 26, 29, iraorg. VVopnsdag 24, 's morg. 7 ure. Donderdag 25, 8 Vrijdag 26, 8/4 Zaturdag 27, 9 Maandag 29, 10 Dingsdag 30, 11 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, den 22 April 1850. gebleven. Schuld Nederlanden 2j/2 pC. Werk 3 4 Amort. Syndikaati Mandel-Maatscliappij Oost-Indiên 314 pC. 414 4 a»»/,. 65 6 85 pC* ROTTERDAM 19 April. Meekrap hetzelfde er is weinig ter markt gebragtde meeste lieden op bet land houden hunne prijzen boven de markt en dit is de reder. datals men veel noodig had gehadmen deze week de courante heldere soorten eer hooger, dan lager had moeien beta len. De aanstaande veiling van 620 vaten alle soorten en gewas sen zal ook meerder markt maken. ROTTERDAM 22 April. Tarwe, Nieuwe Zeeuws.Vlaams. enOverm. was heden vrij rnim aangevoerd, en ging vooral in de afwijkende soorten, 10 a 20 cents lager aan consumptie en verzending langzaam van de hand goede en puike ƒ6,90 a 7,30 Mindere 5,70 a 6,80 Jarige ƒ7,25 a 7,50.Rogge als voren Overm. Zeeuws, en Vlaams. /"4a4.80. GerstZeeuws.Vlaams, en Oyerm Winter f 2.90 a f 3,30; dito Zomer ƒ2,80 a 3,10. Haver, Zeeuws, en Inl. Korte ƒ2,10a 2,90; dito Lange /'1,70 a 2,30. Erwten, Zeeuws. Graauwe j4.50 a 5; dito Groene 3,75 a/5; dito Witte ƒ4,50 a 5.25. BoonenZeeuws, en Waich. Witte ƒ4,25 3 5,75- dito Bruineƒ5 a 7,50 dito Paardeboonen, ƒ3 a 3,70. TER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE YOS%

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 2