N°. 32. Zaterdag 20 April, 1850, m Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF. BUITENLAND. BINNENLAND. abonnebients-fbijs: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. inzending der Advert.daagste voren,'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs dek advertenties!: Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dooiberigten van 1-6 regels af 1 behalve hetZegehegt. BEKENDMAKING. "Burgemeester en Wethouders der Stad Z i er ik zee brengen ter iennis van dè daarbij belanghebbenden dat de Lijst der bevoegd 'N erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunde, v in deze Provincie, over het loopende jaar zoo als die is vastge steld ter vergadfering van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, den 22. Maart jongstleden, henevens de Lijsten dor GeneésriiiddelenWerktuigen en Vergiften, van heden af, ter Stedelijke Secretarie, op de kantoor-uren ter visie van de belang hebbenden zullen voorliggen. Zierikzee j den 18 April 18b0. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vl. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J. P. K.ROEF. De Directie der Bubger-Bkwaarschool Binnen deze Stad maakt langs dezen weg bekend dat zij voornemens is aanstaanden Maan dag den 22 dezer, 's namiddags ten me in een der zalen van het Raadhuis REKENING en VERANTWOORDING van haar overliet afgeloopen jaar gehouden financieel beheer te doen, en noodigt tevens degenen die haar door hunne inschrijvingen tegen mogelijk tekort hebben gelieven te verzekeren, uit, om daarbij wel te willen adsisteren. Zierikzee17 April ISriO. De Directie der Burger-Bewaarschool voornoemd Namens dezelve P. J. ANDREjE Secretaris. dditscei.id9, Frankfort 24 April. Verscheidene Beijcrsehe re- peinentrn hebben hevel ontvangen zich marschvaardig te houden. Zij zullen eerstdaags deels naar de Wur- tembergsche deels naar de Badensche grenzen trekken. De officiële courant van Weenen bevat weder twee kolommen doodvonnissen welke echter in langere of kortere gevangenisstraf zijn veranderd. oboot-brittamniekt. Londen 15 April. In Mirzapnor (Eng. Oost—Indien] A lijn de Hindoesche en Muzelmansche bevolkingen legen elkander opgestaan en bij de gevechten die uit hun nen godsdiensthaat geboren worden is die stad lot den grond ine afgebrand. Onder de slagtoffers van het verongelukken der Engelsehe stoomboot Royal Adelaide, tusschen Cork en Londen varende op den 30 Maart jl. behoorde zekere heer A. Ie Hermet zijne vrouw en 6 kinderen na melijk 3 zonen en 3 dochters van welke kinderen het ondste 16 het jongste 8 jaren bereikt had. Van deze on gelukkige familie blijft niets over dari ééne dochter die zich niet mede op de noodlottige reis schijnt te hebben bevonden. b e e o i Brussel, 17 April. Langenhaehcn heeft zich in den kerker te Leuven door verworging van het leven be roofd. Men herinnert zich dat hij drie jaren geleden Zijne vrouw en dochter vermoord had en hoe deze misdaad eerst nu aan het licht was gekomen hij het afbreken der woningvroeger door den misdadiger be woond. De voorstelling van dén Profeet in den scbouw- 1 burg te Antwerpen werd den 14 dezer op eene schan delijke wijze verstoord daar een steenhouwer die zich van eéné flesch jenever voorzien had de geledigde flesch in het vierde bedrijf van de galerij op het tooneel wierp en daarmede mad."° Adeline Lacombe die als Fidès was opgetreden eene wond aan de hand toehrsgt. De voorstelling werd geslaakt maar kon gelukkig spoedig hervat worden terwijl de dronkaard op staanden voet in verzekerde bewaring werd genomen. P R A IS K R IJ K. Pakijs, 15 April. Nog altijd verzekert men dat v door den president der Republiek gewiglige plannen worden beraamd en hij er aan denkt zich door an dere door nieuwe mannen te omringen. Inmiddels neemt do spanning hier meer toe dan af. Het democralisch-socialistisch cornmitlé heeft bepaald den hekenden romanschrijver Eugene Sue als zijnen kandidaat voor de verkiezing in het departement der Seine aansewezen. Er is gestemd tusschen de heeren Sue en Jean Danieldeze laatste soldaat bij het 23,te linie-regeme.nt 140 stemmen verklaarden zich voor Eugene Sue en 80 voor Jean Daniel. Terstond werd deze lijding met ongemeene snelheid niet alleen door de hoofdstad en hel departement der Seine maar door geheel Frankrijk verbreid want al zeer spoedig nadat de uilslag hekend was geworden werden 180 duiven die uit alle hoofdplaatsen der departementen en uil andere groole steden daarvoor herwaarts waren gebrngt opgelaten elk aan den hals en den linker—vleugel met den naam van den kandidaat voorzien. De heer Fernand Foy blijft nog altijd de kandidaat der gematigde partij ofschoon door sommigen geijverd wordt voor de kandidatuur van den heer Leclerc die nadat in .lunij 1848 zijn oudste zoon iu den strijd legen de oproerlingen aan zijne zijde gedood was zijn anderen zoon een jongeling van 18 jaren van huis haalde om rnet dezen den kamp voort te zetten. Een aantal afgezette onderwijzers van de Dor- dngne hun berouw hebbende betuigd over hunne vroe gere gedragingen en beterschap voor de toekomst heb bende beloofd zijn in andere gemeenten weder aange steld. De laatste tijdingen uit Rome luiden gunstig wat de gezindheid des volks jegens den paus aanbelangt. Zoodra de II Vader in zijne hoofdstad zal zijn terugge keerd zal hij eene amnestie uitvaardigen van welke slechts 70 personen zouden worden uitgezonderd. 's Gkavenhage 15 April. Hunne Majesteiten de koning en koningin henevens H. K. H. prinses Louisa, zijn hetlen middag van Amsterdam in deze residentie teruggekeerd. Z K. H. prins Hendrik heeft zich naar H. M. de koningin-moeder begeven. fngevnlge het herigt dat ook te Rio-Janeiro de gele koorts in een' hevigen graad is uitgebarsten zijn ten aanzien der van daar komende en in onze ha vens binnenvallende bodemsmet bestemming naar Nederland n[ zonder bestemming gelijke maatregelen van quarantaine voorgeschreven als ten aanzien der vaartuigen komende van Bahia en Fernambncq. 's Graveniuge 16 April. Heden is door de tweede kamer der staten-generaal het wets-onlwerp betrek kelijk het toezigl én de zorg over de zaken der munt gewijzigd aangenomen met 33 tegen 16 stemmen. De Slauls-Courant van heden bevat drie konink lijke besluiten van den 10 dezer, allen betrekking heb bende op de instelling van een comité van defensie. De Stuals-Coxirant deelt mede eene opgaaf van het getal Nederlanders, gedurende 1849 als landver huizers uit Nederland vertrokken. Dat getal bedraagt 2078 zielen. Daaronder behoorden 111 tot den wel- gestelden 395 tot den mingegoeden en 117 tot den behoeftigen stand. 's Gravenhage 17 April. De Staats-Courant deelt mede eenen staat van de opbrengst der middelen in de eerste drie maanden van 1850 tegenover de opbrengst van de eerste drie maanden van 1849. In 1850 heb ben dezelve bedragen f 1,964,689,13 en in 1849 f 12,482,305,95'/! totaal-minder in 1850 dan in 1849 f 517,616,82'/,. De directe belastingen hebben in 1850 minder dan in 1849 opgebragtf 405,502,02'/, hetwelk gedeeltelijk daaruit voortvloeit dal over 1849 de kwade posten in de begrooting van uitgaven waren gehragt terwijl die over 1850 van de opbrengst wor den afgetrokken en is mede gedeeltelijk daaraan tne te schrijven dat de wet op de middelen voor 1850 eerst in de laatste dagen van 1849 bij de kamers aan genomen zijnde de kohieren op de grondbelasting van 1850 niet overal even tijdig ter invordering zijn afgege ven kunnen worden. Gedurende hel jaar 1849 zijn aan 's rijks muntte Utrecht de navolgende muntspeciën vervaardigd Voor rekening van het rijk 43,034 rijksdaalders, 11,630,743 viif-en-twintig-cenlsstukken en 7,309,285 tien-centsstukken. Voor rekening van bijzondere personen 1,980,564 rijksdaalders 2,387,981 guldens en 14,363 gouden dukaten. Zijnde dus in zilver geslagen voor een gezamenlijk bedrag van f 11,085,590,25. Zalt-Bommel 16 April. Zekere Dart van Halton wonende te Waardenburg met zijne mede zper be jaarde vrouw, in een kamertje van het huis door hem aan Kees Verburgl aldaarin eigendom afgestaan woonachtig onder beding dat kamertje en een ge deelte van den daarbij gelegen tuin, gedurende hun le ven te kunnen blijven bewonen en gebruiken gevoel den zich laatstleden zaturdag, na des middags zuurkool te hebben gegeten waarvan een kooksel door dé huis vrouw van Verburgt aan die van van Hattem voor hun middagmaal was verstrekt zeer onpasselijk. Door den toestand waarin deze oude lieden verkeerden ont stonden er dadelijk vermoedens van vergiftiging. Na dat door den geneesheer Smelten, te Waardenburg alle middelen lot behoud van hun leven aangewend waren bleven die echter opzigtens van Hattem vruchteloos. Onder de hevigste pijnen bezweek hij nog dienzelfden dag. Men verneemt dat de vrouw ge noegzaam geheel hersteld is. Gisteren hebben de hee ren regter-comrnissaris en suhstitulit—officier vergezeld van den substituut-griffier der arronilissements-regt- hank te T'iel zich lot het noodige onderzoek naar de plaats des ongevals hegeven en werd aldaar de schouwing van het lijk verrigt. 's Hertogenboscii 15 April. In het naburig dorp Liempde overleed dezer dagen ten huize van zekeren Hendrik Sche/fereen 4jarig kind genaamd Elisabeth, van der Eist, hetwelk door het armbestuur der gemeente Zes Gehuchten met hare vijf broertjes en zusjes in den kost was besteed kort na dat overlijden vernam men in de gemeente Liempde een gemompel als zoude dat kind door gebrek aan voedsel den geest hebben gege ven van daar dat de justitie onmiddelijk nasporingen deed en dat de heeren regter-commissaris m.' van der Does de Willebois en officier van justitie m.' Papo zich naar die gemeente hebben hegeven ten einde te onderzoeken wat van de zaak was. Kort na de aan komst van gemolde heeren is de genoemde Sche/fer in verzekerde bewaring gesteld en moet uit het voorloo- pig ingesteld onderzoek voorshands gebleken zijn dat bedoelde door het armbestuur bestede kinderen naast hel varkenskot op een hand vol hooi en stroo dat schier tol mist ivas overgegaanhunne legerstede hadden en dat zij niet zoo gespijzigd werden als men meende te mogen verwachten daar het voedsel dat zij voor hun middagmaal gebruikten meestentijds bestond uit door henzelve bijeengeraapt wordende wortelen en groen dat in de nabijheid der woning gevonden werd. De justitie zet haar onderzoek verder voorthetwelk wij niet willen vooruitloopen intusschen is deze zaak der overweging waardig voor alle armbesturen welke kin deren elders dan in hunne standplaats iu onderhoud besteden. Maastricht 15 April. Een treurig voorvalwaar uit alweder het gevaarlijke blijktom kinderen zon der behoorlijk loezigt alleen te huis maar ook wape nen onder hun bereik te laten had gisteren morgen to Limbricht plaats. De secretaris dier gemeente was met zijne echtgenoot ter kerke gegaan en had zijne nog jeugdige kindereu te huis gelaten deze vermaakten zich in de woonka mer door met boeken te spelen waarvan er een paar onder eene kastgeraakten; het 7jarig dochtertje liet haar broertje van 13 jaren dezelve van daar weghalen waartoe het jongetjo eer. geweer dat hij dezelve in

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1