W°. 30. Zat ur dag 13 April. 1850. A* Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN. MÜZEESC "Z GODRA ABONNEMENTS-PBI5S: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der A dvert. daags te voren's namidd.vóór dü ure. verschijnt: PRIJS DER ADVERTENTIE»! Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels h behalve het Zcgelreat. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland. In aanmerking nemende, dat, achtervolgens de wet van den 8 Nov. 1815, {Staatsblad n.° 51), de rekeningen of declaration van alle schuldvorderingen, ten laste van het.rijk, over het dienstjaar 1849, vóór of op den laalsten Junij dezes jaars bij zoodanige testuren administratiën, collegië'n, autoriteiten of ambtenaren welke de orders tot het doen der leveranciën ofanderzins gegeven Rebben, behooren te zijn ingediend, terwijl bij achterlijkheid, de schuldvordering zal worden gehouden voor verjaard en vernietigd. Herinnert bij deze alle belanghebbende besturen administratiën en particulieren in deze provincie, aan de bepalingen der bovenbe doelde wet*, onder nitnoodiging tevens, om de indiening hunner pretentiën overl849, daar en waar het behoort, zoo spoedig moge lijk te bewerkstelligen en daarvoor het aangegeven tijdstip van 30 3unij 1850 niet af te wachten. Middelburgden 6 April 1850. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBIJRCII. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierilzee bij het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 31 October 1845 Proi'wciaalblad n.° 110uitgenoodigd, om derzel- ver Ingezetenen jaarlijks in de maand April aan de bepalingen te herinneren van het Reglement op het zoeken en rapen van eijeren van wild gevogelte goedgekeurd hij Koninklijk besluit van den 13 October 1845, n.«> 57. Brengen bij deze terkennis van het publiek, den inhoud van Voorschreven reglement, als volgt Art. 1. Het zoeken of rapen vnn eijeren van eendvogels, kievittenen ander wild gevogelte zal jaarlijks met den 30 April moeten worden gestaakt. Na dat tijdstip zal zulks anders dan op eigen of gehuurden grond, in weiden, velden, duin val leijen, zee duinen of moerassen verboden zijn. Art, 2. De overtreding van dit verbod zal worden gestraft met eene geldboete van drie gulden. Wanneer de overtreder binnen den tijd van 12 maanden na de eerste bekeuring dezelfde over treding andermaal begaat, zal hij door den Begter veroordeeld worden hetzij tot het dubbel der bedreigde geldboete betzij tot eene gevangenisstraf van drie tot zes dagen. Art. 3. Bij de vonnissen waarbij geldboeten worden opgelegd zullen de overtreders tevens verwezen worden in eene gevangenis straf van ëén dag voor het geval dat zij bevonden worden onver mogend te zijn om de hun opgelegde boete te voldoen. Art. 4. Tot hot constateren der overtredingen worden behalve de Hoofden der Plaatselijke Besturen de Commissarissen en Agenten van Policie en de Veldwachters, ook bevoegd verklaard de Opzie ners der Jagt. Van de overtredingen zal proces-verbaal moeten worden opgemaakt hetwelk ter vervolging zal moeten worden gezonden aan der, Ambtenaar belast met de waarneming van het openbaar Ministerie bij hel betrokken Kanton-geregt. Aldusgearreateerd door de Staten van de Provincie Zeeland, enz." En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, /.al deze .Worden afgekondigd op heden en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee den 10 April 1850. Burgemeester en Wethouders, ÜE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BUITENLAND. 9UITSCHLMID. Frankfort 7 April. Volgens berigten uit Zwit serland heeft het bewind van hel kanton Genève geweigerd het besluit van den ecdgenootscbappelijken raad betrekkelijk de uitdrijving der leden van de Duit- sche genootschappen van werklieden voor zooveel dit kanton betreft ten uitvoer te leggen. De raad heoft ZÏch vooralsnog vorRonnemt i»m aan 'In "i. Genève eene nieuwe meer dringende uitnoodiging toe lo zenden om het bedoelde besluit in alle zijne deelen zonder verwijl ten uitvoer te leggen. Do Ite'ichs '/.tg. deelt bijzonderheden mede, betref fende het uiteinde van den luitenant graaf Fuggeron langs gefusilleerd en vermeldt daarbij een trek van vaderlijke hardvochtigheid welke men ofschoon de zelve van verschillende zijden bevestigd wordt schier niet kan gelooven. Een enkel verzoek, zegt dit be- ri0teene voorspraak door een of ander daartoe gereg- tigd persoon had den ongelukkigen jongon man gewis het leven gered. Zijn vader de rijksraad en regerende graaf Fugger-Glölthad dan ook werkelijk een smeek schrift aan den koning gerigl namelijk dat het doodvonnis mogt voltrokken worden. De baron Jellachich heeft van den keizer van Oostenrijk uit de verbeurd-verklaarde goederen van den generaal der opstandelingen Airs, eene donatio verkregen die hem ongeveer 80,000 gl. jaarlijks op brengt. Ook de baron H&gnau moet eene dergelijke donatie verkregen hebben en wel ten bedrago van 27,000 morgen land in der. omtrek van Pesth. f R A N H R IJ K, Parijs 7 April. De voorzitter der Republiek heeft heden bijgewoond de opening van den algemeenen raad van landbouw pn koophandel en hij die gelegenheid eene rede uitgesproken welke algemeen voldaan heeTt. Hij heei't daarin gezegd dal hel beste middel om stelselmatige vijanden te doen zwijgen daarin bestond om te onderscheiden welke hunner vorderingen billijk waren en daaraan gehoor te verleenen. Hij beeft, onderscheidene wetten aangekondigd die strekking hebbende. Hij eindigde met deze woorden Laten wij ons haasten de tijd dringt en dat do slechte driften ons niet voorbij snellen I" De regering heeft door den telegraaf hel stellig berigt van het vertrek des pausen ontvangen. Z. H. heeft den 4 Porlici verlaten. Hij zou met zeer korte dagreizen zijn' weg vervolgen. Parijs 8 April. Moglen de socialisten thans weder hij de verkiezingen de zege behalen dan meent men zal de regering aan de vergadering voorslaan hel kies stelsel te wijzigen. OSOOaf-BBITTAHKriEN. Londen 7 April. Uil opgemaakte staten blijkt dal het getal der in dit rijk aan de verschillende spoor wegen werkzame personen den 30 Junij des vorigen jaars 159,784 bedroeg. De ontvangen herigten van de Kanp-de-Gocde- Hoop tot den 4 Fehruarrj melden dat de boeren in het district Graaff-Reinet zeer onvergenoegd waren dat men de bandieten in de Simons-Bnai liet blijven en dat het fatsoenlijkste gedeelte van dal licchaam vast besloten had wanneer de bandieten geland werden eerder dan hunne huisgezinnen en kinderen te verlagen, door zich met zulke karakters te vermengen de kolonie te verlaten om elders eene veilige schuilplaats te zoe ken daar zij reeds genoeg beroofd en geplunderd zijn geworden door zwarte zonder iels te doen Ie hebben met witte Kaffers. In den nacht van zondag den 6 Januarij is in de snuvereiniteit omtrent zeven uren te paard aan gene zijde van de, Groot-Rivier dus schrijft men van de Kaapstad vermoord geworden een Duit- scher genaamd tlanscmei zijne vrouw en drie kin deren een jongen en eene meid zijnde al degenen die zich op de plants bevonden het huis werd met de zich daarin bevindende lijken in de asch gelegd. Wat zou dus voegt de berigtgevor er hij het gevolg zijn wanneer bandieten in dat oord kwamen en zich met zulke horden vereenigden Vreezen de grensbe woners niet met reden voor derzelver invoer?" London 8 April. Volgens een berigt uit Athene te Triest ontvangen zou Engeland de Grieksche sche pen van welke het zich meester heeft gemaakt willen verkoopen om zich schadeloos te stellen. Mogt dit zich bevestigen dan zou JlRk .viKKoinigciraaitieiuiiig geven. Er zijn thans berigten ontvangen van de Kaap- (Je-Goede-Hoop van den 14'FebruarrjDe depêche in welke het besluit der En^lsche regering omtrent de bannelingen aan boord van ce Neptune wordt medege deeld was aldaar met de g'ootste blijdschap ontvan gen. Eindelijk (zoo vana het hoofdartikel van een der Kaapsche dagbladen aan hebben de kolonisten de zegepraal behaald De Go des Hemels heeft hunne pogingen doen gelukken I Dtschande hun aangedaan is uitgewischten de Ncptiie zal misschien binnen weinige uren de kolonialetranden voor eene andere heslemming verlaten." lit is werkelijk het geval geweest want volgens eemader berigt is van Die mens-Land tot bestemminpord van genoemd schip aangewezen. Het Anti-Balietengenootschap welks rustige tegenstand zooveel tcde behaalde zege bijdroeg hield den 14 der genoemilanaand eene vergadering n welko eenparig tot het rigten van adressen van ge- lukwerischtng besloten werd. Op den dag, als de Neptune Simons-Baai verliet zou iti de Kaapstad eene algemeene illuminatie plaats hebben. BINNENLAND. 's Gravenhage 9 April. Heden morgen zijn hij Z. M. ten gehoore ontvangen de leden van <le Algemeene Synode der Nederl. Hervormde kerk die thans alhier eene buitengewone vergadering houdt. D.' Gützlaff, die de eer gehad heeft hij H. M. de koningin ten gehoore ontvangen te worden heeft gisteren ook een bezoek hij Z. K. H. prins Frederik af gelegd. Op last van den raad van adminislratio der Hol la ndsche IJzeren spoorweg-maatschappij is hekend ge maakt. dal de zomerdienst met zondag den 14 dezer een' aanvang zal nemen. 's Graveniiage 10 April. HM. MM. de koning en koningin, henevens 'L. K. H. prins Hendrik, met hoogstderzelver talrijk gevolg zijn heden middag ten 123/, ure met den gewonen spoortrein van hier naar Amsterdam vertrokken en aldaar ten 21/, ure aange komen en aan het paleis afgestapt. HM. KK. HH. prins en prinses Frederik en hoogstderzelver dochter H K. (3. prinses Louisa, zullen op morgen op het zelfde uur van hier vertrekken. Onderscheiden ministers en hooge staatsambtenaren zijn mede uit deze residentie naar Amsterdam vertrok ken. Volgens de Arnhemsche Courant zal het onder zoek der nieuwe kieswet bij den raad van state in plaats van schriftelijk thans mondeling geschieden. Dit is waarschijnlijk de kunstmatige wijze waarvan de Nederlander heeft gesproken. Zierikzee 12 April. Men leest in het Handelsblad van heden Wij vernemen uit eene goede bron dat de erfgenamen van wijlen koning Willem II thans be sloten hebben de nalatenschap van den overleden vorst te aanvaarden dat op 17 dezer do daartoe strekkende verklaring zal worden afgelegd en dat reeds den vol genden dag een aanvang met de betaling der schulden van de nalatenschap zal worden gemaakt. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappij zijn bevracht geworden 11 schepen als voor Amsterdam 5 Rotterdam 4 Dordrecht 1 en Schiedam 1. Vrijdag is van de werf van den heer F. Smit, aan den Kinderdijk te Dordrecht met goed gevolg te water gelaten, het voor rekening eener reederij onder directie van de hoeren A.J. Verbeek van der Sande in.' C. A. Vriesendorp en G. van der Sande gebouwd ijzeren stoom-scliroef-sehoenerschip Stad Dordrecht, groot ongeveer 400 ton en bestemd voor de vaart tus- schen Dordrecht en Londen. Uit Oosterwijk meldt men van den 5 dezer het volgende Nadat eenen gcruimen tijd een punt van overweging heeft uitB»'"""1'' °a. ttoo 1-onJors heide aan do n«m«..ie behoorende in koop af te slaan verneemt men dat de gemeenteraad eindelijk daartoe besloten hebbende, alsnu de autorisatie des konings heeft aan gevraagd. Daar hel voornemen bestaat om die heide en woeste gronden binnen weinige jaren geheel la ontginnen cn tot houw- en weilanden en boscli aan to leggen zoo leeft men in hot vooruitzigt dat niet alleen eene barre heide weldra in vruchtgevenden grond zal herschapen worden en dat een gedeelte der arbeidende klasse onzer ingezetenen daarin werk en bestaan zal vinden maar ook dat deze verkoop zal aanleiding go- Ven lot het aanleggen van eenen grindwegleidende van deze gemeente naar den grooten weg van 's Bosch op Iilburg waaraan groole behoefte bestaat en sedert lang bestaan heeft. Uit Hoorn meldt men van den 8 dezer Bij do alhier op gisteren gehouden parade, bij gelegenheid van den verjaardag van H. K. II. de prinses Sophia bad er een voorval plaats hetwelk do noodlottigslé

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1