Zaterdag 6 April, ,N°. 28. 1850. BESTORM ADMINISTRATIES. Bank van keening. NIEUWSTIJDINGEN, Woensdag en Zaturdag. BINNENLAND. ZD!BIKZEBSGHEgl& COURANT. jamtttdammtmmmtmmama lii n i n i i T'1 n i i" 1T1 'i mini mma aboitfltfebzez-ffts-'prijs: Per drie maanden f 2,00. Fraïico per post f 2,15. Inzending der Advert, daags te voren's namïdd. vóór óS-. ure. VERKOOPING aan de BANK V AIS LEEN ING Ie ZfrriXfeeb, öp Woensdag den 17 April 18oü, des namiddags ten twee ure van 'de paedepj verpand tot ultimo Jamrarij 1849. Diiigstlag namiddag van 3 lót 4 ure te bezien. BUITENLAND. suits c h l a s "Berlijn 31 Maart. Meh twijfelt ihans niet meer., öf de troepenbewegingen welke in RuslRhri plaats vinden tegen Duitschland zijn gerigt. De Pruiösische regering Vordert van Raden voor de onkosten tot demping van den opstand van Mei eene som van ƒ3,668,000. Het proces legen de vermoedelijke moordenaars Van de gravin Görliïzte Darmstadt heeft tót dus verre nog weinig licht in deze duistere zaak opgeleverd co zal nog wel eenigen tijd duren. Hel verhoor der -yple getuigen duurt onafgebroken voort. De verdedi- /ging heeft thans drie nieuwe getuigen a décharge g'è- vonden onder welke zich eene vrouw bevindt welke verklaart, de gravin, op den noodlottigen dag nog des avonds ten 5 ure gezien te-hebbed. Defcê omstandig heid is voor de verdediging van groot gewigt daar de experts beweren dat de gravin reeds des middags ge dood en eerst des avonds moet verbrand geworden zijn. Te Gotha is óp. den 14 dezer, op hare kamer, in het logement de tooneelknnstenores Wilhelmnia Schroder- Dcvrient met den Lijflandscheii grond-eigenaar v. Hoek in den echt veroehigd. Dit is het vierde huwelijk dezer dame, tertvijl hare drie vorige echtgenooten nog alle in leven zijn. Gelijktijdig met de onlangs plaats gehad hebbende uitbarstingen van den Vesuvius is in het nabij gelegen dorpje Sepia een luchtstfteh ter zwaarte van omstreeks twéé kilogrammen tiedergevnilcri. Die steen is opge raapt dooreen hoer, die hem hij éenen natuurkundige, doctor Sanari, te Caserte heeft gebragt. De heer Sanari heeft hem onderzocht voor eetien werkelijker ïuchtsteen erkenten Verder opgezonden naar de ko ninklijke academie te Napels, die dit gevoelen bevestigd heeft. Het is niet de eerste maal dat het vallen van zulk ceh steen gelijktijdig met eene uitbarsting van den Yesuvius is waargenomen* In 1794 heeft zulks ins gelijks plaats gehëd. f R A N K R ZJ Ki' Pabus, 31 Maart. Het is maar al te waar, dal de groote kapitalen onze hoofdstad verlaten. De ban kiers ontvangeii dagelijks nieuwe orders om de hun toevertrouwde fortuinen naar Londen of New-ïork over te brengen. Den makelaars in effecten slaat de wanhoop op het gelaat geschreven. Yen alle kanten wordt hun gelast, papieren van waarde of aandèelen in allerlei industriële ondernemingen tot welken prijs dan ook, te realiseren ten einde de opbrengst in klin kende specie bij de bankiers over te brenger» die de voor hun zoo noodlottige landverhuizing naar elders moeten bewerkstelligen. Hem die in de gelegenheid is om in de kelders van de heeren gebroeders Haring bankiers te Londen af te dalen wacht eèh der schitte rendste toóneelén uit den Monle-Christo. Gemeldë firma ontvangt dagelijks onnoemelijke schatten zoowel uil Frankrijk als uit vele andere oorden van hét vaste' land zoodat zij genoodzaakt was bijzondere schikkin gen te maken ten einde al die geldsommen en Voor werpen van waarde op èené Veilige plaats to bergen waar zij buiten bel bereik van brand of diefstal zijn. Zij hebben, namelijk, in hunne keldei's muren van gra nietsteen doen vervaardigen tusschen welken eené me nigte ijzeren kisten geplaatst zijn. Elke cliënt heeft zijne eigene nist, met eene bijzondere sluiting voorzien tvaar- VRu de sleutel hij de heeren Haring berust. Dagelijks verschijnt: wordt het hoek bestemd lot de inschrijving dier on metelijke waarden geverifieerd degelijke worden die Californische kisten nagezien en des avonds de sleutels van deze verschillende goudmijnen met het register hij een notaris bezorgd die aan een tegenovergesteld uiteinde van Londen woont. De policio houdt steeds een zeer waakzaam oog op de talrijke vreemdelingen die zich te Parijs bevinden. De brandstichtingen vermenigvuldigen iti de de partementen op eene schrikbarende wijze. Pap.iJfs 1 April. De beer Vidal die in dé depar tementen van de Seine en van den Berteden-Ri;n lot volksvertegenwoordiger was verkozen heeft aan den voorzitter der wetgevende vergadering berigt dat bij het departement van den Cetledén-Rijn wehselil te ver tegenwoordigen ten gevolge waarvan eerlang in deze hoofdstad op nieuw eene verkiezing zal moeten plaats grijpen. Emile de Girnrdih door zijné nieuwe vrien den der roode republiek geschraagd hoopt alsdan <lë meerderheid der Stemmen óp zich té véreenigen. Hét berigt dat in hét departement der Seine weder eene verkiezing noodzakelijk was werkte niet gunstig op de belirs. öaOOT-SÉITTAïïHIEKr. Londen 1 April. Bij Lloyds is berigt ontvangen van hel vergaan voor den mobd der Theems van het tusschen Londen en Cork varende stoomschip Hog ui Adelaide, waarhij, naar men vreest, meer dan 100 personen het leven hebben verloren. Op de Alabama-Rivier in Amerika is weder eene stoom bobt verbrand waarhij meer dan 80 menschen hét leveh verloren hebben. bodewijk Philips en zijn gezin zullen bij Brighton tégenover Dieppe en Treport het kasteel gaan bewo nen van den hertog van Bristolin afwachting dat zij hun kasteel van wederom /.tillen kunnen betrekken, De Times treedt in «enige beschouwingen over den staat van Frankrijk en heSluit met de rneening uit te drukken dat het veroordeëld is de republiek te blijven behouden als gevolg vati zijne rusteloosheid en onverschilligheid voor wet én Ware vrijheid zijn naja gen van de democratisbhe hersenschimmen in do plaats van wezentlijke regten. De Times gelooft dat Frank rijk te minder vooreerst van dien onzekere» tusscheh- stand zal ontslagen worden daar geen vorst dieeenig- zins óp behoedzaamheid of stellig regt aanspraak kan maken, er in zóu toestemmen, onder de tegenwoordige voorwaarden de hoogste verantwoordelijkheid der regering over zulk een volk op zich te nemén. Het blad betreurt die slotsorh voor den bloei de beschaving hét Redelijk karakter van een groot volk het ziet met leedwezen dat al de geestkracht der Ffansohën in maatschappelijke twistpunten in worstelingen om staalkundig beslaan verloren gaal; doch hel ziet geen spoedig einde aan dien éllendigen toestand van zaken door gewone middelen van wetgeving en liet méént dat Frankrijk waarschijnlijk voort zal gaan hel erfgoed van den Heiligen bodewijk én Lodeitiijh XIV te vermin- keil en te vernielen door de werktuigen van eene volks- magtwaarvan het noch gebruik kan maken noch zich kan ontslaan. Gedurende het jaar 1849 is do recde van S.'-He lena bezocht geworden doof 934 schepen waaronder 107 Nederiandsche. IS E ii G X E. Érussel 1 April. Een dier nóodlottigo toevallen die helaas maar a! te menigvuldig zijn door de on- voorzigtige behandeling van lucifers bragt heden de be woners van eene gelieele straatin de nabijheid van hel Ziiiilér-spoorweg-stolion, in rep en roef. Een kind dat zich van een doosje lucifers meester gemaakt had slak daarmede zijn béd in brand hij was in weinige oogen- blikken zoo deerlijk gebrand dat er' aan geeiie hulp meer (e denkén viel en bij ai spoedig bezweek. Te Brugge loopt het gerucht, dat de gewezen koning dér Franschen Lodewijk Philipsdaar eerlang, met eenige leden zijner familie verwacht wordt. paus dükasverottiem: Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Ooodberigten van 1 -6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt0 's GravennAge 2 April. Naar men verneemt, zal den 21 Mei aanstaande door HH. KK. HM. prins en prinses Frederik der Nederlanden hoogstderzel ver 25jarig huwelijksfeest gevierd worden bij welke gelegenheid Z. K. 13. de prins van Pruissen en eenige andere vor stelijke personen bloedverwanten van HH. KK. HH. herwaarts /.ouden komen. Bij Z.' M.s besluiten van den 29 Maart II. n.°" 1 en 2 is voor hel corps mariniers eene nieuvvo orga nisatie Vastgesteld en zijn gelijktijdig eenige wijzigin gen in de administratie- van hetzelve gebragt ten ge- voige van welk een en ander met den 1 Mei aanstaande do groote staf van bet corps en de depót-compagnie to Rotterdam worden opgeheven eh slechts twee division tevens depóts respectivelijk Ie Vlissingen en Willems oord zullen blijven bestaan door welke bepaling en de gebraste wijziging in do administratie voor het ver volg eene niet onbelangrijke vereenvoudiging en bezui niging zal verkregen worden. Bij het gouvernement Schijnt hot denkbeeld te beslaan om voor het vervolg de promiën en verdere tegemoetkomingen tot'aanmoediging der onderschei den takken van visscherij verleend wordende in to trekken waardoor eene besparing van 's rijks uitgaven van f 172,000 zou Verkregen worden. Gedeputeerde staten der betrokken provinciën aangeschreven gewor den zijnde om hun gevoelen omtrent dat onderwerp mede te doelen hebben bun ed. gr. achtb. de colle- giën der respective visScherijeii geraadpleegd en schij nen deze eenparig, in uitgewerkte rapporten en memo- riën, reeds te kennen te bobben gpgeverl, dat de tot dus verre genoten wordende ondersteuning tot instandhou ding onzer vissclterijen onontbeerlijk zouden zijn. Naar men wil, zullen ook alvorens eerie beslissing genomen Wordt de plaatselijke besturen umtrent deze aangele genheid worden gehoord. 's Gravkmuge 3 April. Bij koninklijk besluit van den 1 dezer is bepaald dat door den minister van justitie in eene openbare vcrecnigde zitting van de beide kamers der slalen-gènoraal zullen worden over- gebragt een ontwerp van wet, ter benoeming van eenen regent cn tot vaststelling van bepalingen ten aanzien der aanvaarding van het regentschap alsmede een ontwerp van Wet omtrent de benoeming van voog den en lot regeling der voogdijschap heide voor het geval der minderjarigheid van den troonopvolger bij zijne komst töt den troon. De leden der beide kamers zullen worden uilgenoodigd zich op vrijdag den 19 April aanstaande ten 12 ure ten voorschreven einde, in de vergaderzaal van de tweede kamer der staten- goncraal te vereenigen. ziekikzf.e 5 April. Op den 4 Mei aanstaande zal te Middelburg worden aanbesteed Het vernieuwen dor rijswerken en het maken van sleeuglooijingen aan do calemileuso polders van Zeeland gedurende het jaar 1850 met het onderhond van alle de werken tot den 1 April 1851 daaronder begrepen do levérantiën van allo vereisebte materialen en zulks in 33 perceelen van aanbesteding. De officier van justitie in bet arrondissement 's Herlogenbosch heeft ter kennisse van de ingezetenen gebragt dal dezer dagen ook in het kanton Grave vaI- sche 25-centsslukken zijn uitgegeven. Hij heeft er hij- gevoegd dat deze stukken van eene tin-compositie ver vaardigd zijn één wigtje minder dan de echte wegen het jaartal 1849 dragen en eene blaauwachtige kleur hebben. Hel stempelwerk, overigens volkomen gelijk aan dat der echte is grofde kartelrand zeer flaauw ter wijl de parelrand slechts door eenige strepen wordt aan geduid. Bij eenige opmerkzaamheid kunnen derhalve deze stukken zeer gemakkelijk van de echte onderschei den worden. In het dorp Lunteren nabij Amersfoort zijn den 1 dezer 23 huizen in de nsch gelegd. Door het nederdalen op de hoove van den landbouwer Floor, van eenen luchtbal met eene brandende kaars bij ge-

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1