Zaterdag 9 Februarij, W°. 12. 1850. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIES. MEWSTMIim. anuHnsQn COURANT. abonkkmemts-peijs: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der Advert, daags te voren,'snamxdd. vóór 4 ure. verschijnt: 5?rijs deh ad vebte31tien: Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve het Zegelreat. Nationale Militie BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen dool: deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de eerste zit ting van den Militie-Raad in deze Provincie en voor dit Kanton is bepaald op Donderdag den 14 dezer maand des voormiddags ten half 10 ure in de Abdij te Middelburg voor welken Raad behoo- i-en te verschijnende vrijwilligers cusii quo en, de vooreen jaar vrijgestelde dienstpligtige Lotelingen van de ligtingen 1840, 1847, 1848 en 1849, voorzien van de bewijzen tot staving hunner redenen Van vrijstelling; terwijl de zoodanigen welke op den bepaalden dag, uur en plaats, aldaar niet verschijnen zullen geacht worden, geene redenen Van vrijstelling te bezitten en mitsdien voor de dienst worden gödesigncerd. Zierikzee den 5 februarij 18S0. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DF, CRANEvt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BUITENLAND. touitschlaktd. Keulkn, 31 .Januarij. De liberale partij in Pruissen is geenszins voldaan over de inwilligingen iloor de ka mers aan de kroon gedaan en beschuldigt de meerder heid van zwakheid en karakterloosheid. De berigten uit Berlijn dat de honds-commissie zich de Deensche vredes-onderhandelingen zoude aan trekken hebben te Kopenhagen zeer slechten invloed uitgeoefend. Meer dan ooit is men van de noodzake lijke overeenstemming tot het sluiten van den defini tie ven vrede verwijderd. BacuAbaCii 1 Fehrtiarij. Sedert zondag staat ons stadje ryid'er water en wel sedert woensdag morgen 4 ure op eene na 1784 ongekende hoogte. Het water steeg zoo snel dat vele lieden daardoor in hun bed verrast werden en zich gelukkig moesten achten de bovenverdiepingen te hereiken met achterlating van alle meubelen en voorraad. IJsschollen ter hoogte van verdiepingen drijven door de straten waarvan nu nog slechts eene enkele met 20 huizen van het water Verschoond is gebleven. De meeste gehouwen van de lager gelegene stralen zijn door de bewoners verlaten daar het water tot op de tweede verdieping doordrong en vele dreigden in te storten. De ellende is onbe schrijfelijk en haar einde niet te voorzien want de ijs massa's zijn ongeveer 50 voet hoog. In de Evangelische kerk staan de postpaarden en veel rundvee. Reeds voor 1632 stond op het Rbijn-Eiland een huisje dat eiken ijsgang trotseerde en thans is eene enkele muur alles wat er van over blijft. In de apotheken zijn de meeste medicijnen door het water bedorven. Meubelen drijven door de straten heen. De pen is onmagtig om het on geluk te beschrijven dat onze stad getroffen heeft. Vele weken lang zullen de woningen onbruikbaar zijn cn niet betrokken kunnen worden. De naburige plaat sen brengen reeds veel hulp aan maar lang kunnen deze middelen niet duren. Hel is daarom dringend noodzakelijk dat bijstand van alle kanton toevloeije daar zelfs de welvarendsten alhier al hunnen voorraad vernield zien. r a a h K b ij k, Parijs 1 Februarij. In weerwil van de blokkade der Griekschc havens door Engeland en van de vrij ze kere verdrijving der demagogen uit Zwitserland on dervond de Purijsrhe beurs eene rijzing van 50 cent. Dit geeft hel bewijs dat de republiek den vrede wil en genie vloot naar Griekenland geen leger naar Zwit serland denkt te zenden. De socialisten zorgen ook wel dat het gouverne ment op 24 Februarij 1848 door hen daargesteld zich niet érnstig met hel buitenland ken bemoeijen. In de eerste levensmaanden der tegenwoordige repu bliek sprak men van een leger sterk 800,000 man, en van eene vloot tollende 20 schepen ter zake van de Oostenrijkscho kwestie Wat de Grieksche zaken betreftzoo begint men zich meer en meer te overtuigen dal het niet betalen der achterstallige renten door het Grieksche gouverne ment, niet de eigentlijke reden is, welke Engeland tol het nemen van zoo krachtige maatrpeclen geleid heeft. Veeleer gelooft men, dat het belemmeren der Russische politiek de geheime bedoeling is welke het kabinet van S.'-James in deze aangelegenheid leidt. Volgens som mige wil Engeland eenige eilanden in den Archipel be- meesteren ter vergoeding tegen de Donau-vorstendom- men welke tegenwoordig door Russische troepen bezet zijn. Volgens andere zou Rusland niets minder willen dan de abdicatie van koning Otto en diens vervanging door den hertog von Leuchtctibergschoonzoon des kei zers. Engeland nu zoo als ligt begrepen wordtzoude thans dit ontwerp krachtig willen tegenwerken. Wat betreft de Zwitsersche aangelegenheden houdt men het er voor dat het Zwilsersch gouvernement zelf, de socialistische uitgewekenen het land zal uit drijven. Parijs 2 Februarij. Het geruchtdal Oostenrijk en Pruissen de verwijdering der verschillende uitgewe kenen van het Zwitsersch grondgebied eischeri heeft zich bevestigd. Eene daartoe betrekkelijke nota is door de regeringeti der genoemde landen aan de Eransche en Sardinische gouvernementen gerigt ten einde hunne medewerking in deze te verzoeken. Ter beurze heeft zich heden eene daling geopen baard die door velen wordt toegeschreven aan de vrees voor nieuwe verwikkeling waartoe de zaken van Grie kenland en Zwitserland aanleiding zouden kunnen geven. Mén houdt het er vrij algemeen voor dat ons gouver nement zich door deze laatste zaak in niet geringe ver legenheid gebragt ziet. Men houdt het daarvoor dat het zich niet ongaarne aan de andere mogendheden zou aansluiten om de verwijdering Van de politieke uitge wekenen uit Zwitserland te verkrijgen en daardoor eene bron van onrust ook voor Frankrijk té helpen stoppen maar dat het aan den anderen kant niet daar toe zal durven overgaan uit vrees voor bewegingen der hevige republikeinen die hier en daar weder met meer dere stoutmoedigheid bet hoofd beginnen te verheffen en bepaaldelijk alhier in de door de policie bevolen wegruiming der vrijheidshoomen eene gereede aanlei ding hebben gevonden om de gemoederen op te zetten. Parijs 3 Pebruarij. Er heerscht wederom onge rustheid in deze hoofdstad. Men schijnt weder in liet duistere te wroeten en allerlei geruchten in omloop te willen brengen. Gisteren zeide men dat er Wederom een aanval op de wetgevende vergadering op til was. Heden gewaagt men van wanordelijkheden te Lyon. Al die geruchten zijn ongegVond maar bet blijkt meer en meer dat do staalkundige horizont weder niet ge heel zuiver is. Het nederhalen der vrijheids-boomen brengt som mige wijken gedurig in beweging. De vrijheidsboom welke men gedacht had te bevei ligen door hem te wijden aan den aartsbisschop van Parijs is desniettemin onder de bijlslagen der policie gevallen. De Februarij-dngen zullen dit jaar niet gevierd worden cr zullen slechts lijkdiensten plaats hebben. Lamartineweder ter vergadering verschenen verzekert, dat het socialismus in het departement der Loire meesier van het terrein is. De beroemde en eens zoo gevierde dichter kan geen kooper voor zijn landgoed vinden en leeft thans haast als vergelen burger. Het schijnt alsof hij balling is in zijn eigen land. Parijs 4 Februarij. De veldtogt door den pre fect van policie tegen de vrijheidshoomen ondernomen, nam heden een ernstig karakter aan. Toen men hel zinnebeeld der vrijheid door de Februarij-revolutie aan Frankrijk geschonken slaande in de straat S.'- Martin wilde omhakken stelde het volk zich daar tegen te weer en was men genoodzaakt de militaire mogt en ettelijke agenten van policie ter hulp in te roepen. Twee personen zegt men werden gekwetst cn een stads-sergeant gewond of gedood. Zelfs het leven van generaal de Lamoricièredoor het toeval daar ter plaatse gebragtliep groot gevaar. Eenige welgezinde burgers hielpen hem de woede des volks ontkomen en wel door een venster over het dak van een huis Heden avond was de rust geheel hersteld. Velen zijn ontevreden over het vermaak dat de policie er in schijnt te vinden om het werkvolk te tergen en ook in do nat. vergadering werd daar over beklag ingediend. Behalve door hetgene waarvan men hier oogge tuige is wordt men nog verontrost door het berigt dat te Lyon en in de oostelijke departementen sterke gisting heerschtzoodal de militaire overheden aldaar om versterking vragen. Te Lyon waren 200 perso nen in verzekerde bewaring genomen omdat zij als gevaarlijk beschouwd werden wegens hunne overdre ven gevoelens en hunne betrekking tot geheime ge nootschappen, Volgens den Cottrrier Frungais is bevel gegeven tot het bijeentrekken van een observatie-leger op de Zwitsersche grenzen onder hevel van den generaal Schramm. De wetgevende vergadering stond heden de ver lenging van het beslag op de goederen van Lodewijk Philips toe. Het als gerucht door vele bloden medegedeelde berigt dal het huis van den Engelschen consul in den Piraerls door de Grieken in brand gestoken is wordt door de Fransche stoomboot Tekmaque die Athene den 23 verlaten had en le Marseille is aan gekomen bevestigd. Griekenland werd door het Engelsche eskader dat voor Salamis ten anker ligt in staat van blokkade gehouden. (Het in brand gestoken zijn van het consulaat schijnt in Engeland nog onbekend te wezen immers de Times zwijgt er van ofschoon hij Overigens thans het relaas der reeds bekende gebeurtenissen mededeelt in een artikel waarin de handelwijze var> het Britsch gouvernement hoogstens door hem gelaakt wordt.) gïtoot-brzttawbrielv, Londen 2 Februarij. De Grieksche aangelegenhe den trekken hier algemeene belangstelling. Al de ha vens in den Piraeus zijn geblokkeerd. De admiraal Parker eischt behalve de achterstallige rente de over gave der eilanden Sapientia en Cabrera ten zuid-wes ten van Morea. Koning Olto heeft echter geweigerd. Er was hij de verschijning van bet Ëngelsch es kader in den Piraeus zoo weinig blijk of teeken van vijandelijkheid dal al de officieren op een bal op liet paleis van koning Ollo ontvangen werden en reeds den volgenden dag had alles een geheel ander aanzien liet Engelsche blad de Globe wil ook dat de ex peditie legen Griekenland eerder Rusland bedoelt dan eerstgenoemd rijk maar men begrijpt toch niet hoe Engeland Rusland zou willen kastijden door Grie kenland te slaan. In het. werkhuis te Limerick is 11. dingsdag avond een vreesselijk ongeluk gebeurd. 500 arme vrouwen sliepen er op eenen zolder toen plotseling het ge roep van brand werd aangeheven. In de verwarring van het oogenblik snelden allen te gelijk naar do smalle ladder die do eenige toegang lot de beneden verdiepingen uitmaakte. De ladder brak en velen vie len op den grond van eene hoogte van 10 voeten 27 vrouwen werden vertrapt of verstikt en nog vele anderen zoo gewond dat men aan haar behoud wan hoopt. De brand zelfs is vrij spoedig gebluscht. Men spreekt van de ontdekking eener goudmijn nabij Panama waarom vele reizigers op weg naar Californie nu daar terugbleven. BINNENLAND. 's Gravenhage 5 Februarij. Z. M. de koning is gisteren ten half twee ure in dezo residentie terugge-

Zierikzeesche Courant | 1850 | | pagina 1