BINNENLAND. Zierikzee 26 Junij. Door heeren directeuren der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redden van Schip breukelingen gevestigd te Rotterdam is aan de zee varenden in het algemeen ter kennis gebragt dat zij besloten hebben in de vaart te brengen en te Brouwers haven onder toezigt van den heer H. H. van Maanen, te stationeren eene twpóde schokkprgenaamd: Zuitl- Hollaridsche Bedding-Maatschappij, N.° 2, hebbende als verkenningsteekens den naam in het grootzeil en eene roode vlag met eenen witten bol van den top van den mastgevoerd door schipper Marinus Braam en bemand door ervaren zeelieden die met al de zeegaten banken en droogten bekend zijn ten einde deze te doen kruisen langs de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche kusten wel speciaal om hetzij aan inkomende of uitgaande maar vooral in nood verkeerende schepen alle mogelijke en onbepaalde hulpen bijstand te ver- leenen. Ook indien de noodzakelijkheid zulks ge biedt de voor gaats komende schepen van een loods Ie voorzien of deze aan boord van uitzeilende schepen zich bevindende af te halen. VEBVOIMIDIIMil BEURS-, lUllkTBIJHIiTD ESI ADVERTENT!!. welke.de vrees reeds groot genoeg was maar de omtrek nog onderzocht moest worden eer men den aanval waagde. De generaal Oudinol had aan de vreemdelin gen voorgesteld zich over te geven en hen in het Afri- kaansche legioen op te nemen. Sommigen maken alreeds do berekening dat de ver dediging zal aanhouden tot op den 22 dezer als wan neer in Rome het berigt ontvangen zal kunnen worden van het in Frankrijk mislukt zijn der jongste revoluti- onnaire pogingen waardoor in Rome alle hoop opeen verkeeren der kans verloren zal gaan en de onderwer ping zal volgen. Het is thans zeker dat de heer Ledru-Rollin te Londen is aangekomen. 's Gravenhage 22 Junij. Bij kon. besluit van den 14 dezer zijn lot vereenvoudiging in het beheer van 's rijks directe belastingen in- en uitgaande regten en aecijnsen opgeheven de arrondissements-directiën te Eindhoven Zutphen Dordrecht Alkmaar Sneek en Roermond welke zijn vereenigd als volgt Einhoven met's Herlogenhosch Zutphen met Arnhem, Dord recht met Rotterdam Alkmaar met Hoorn Sneek met Leeuwarden Roermond met Maastricht. Bij arrest van den lioogen raad van heden in de zaak van Berhim tegen de erfgenamen van wijlen Willem Izijn laatstgemeblen veroordeeld tot betaling van f 24,935.95 wegens per reslo verschuldigde aan- nemings-penningen alsmede van f 10,111,30, wegens goederen enz. door den aannemer op het werk ach tergelaten en door de directie gebruikt (mits de aanne mer de rekening daaromtrent met eedo beveslige) alles met de interessen sedert den dag der dagvaarding. De vordering tot betaling der werkzaamheden builen liet bestek is afgewezen. De kosten van het regtsgeding zijn gecompenseerd. 's Gravenhage 24 Junij. Heden middag is H. K. II. prinses Mariannemet den gewonen spoortrein van hier vertrokken naar Arnhem met II. I). kinderen en gevolg die van daar de reis zullen voortzetten naar Berlijn II. K. H. zal van Arnhem lerugkeeren naar II. D. buitengoed onder Voorburg. Naar men verneemt zal II. K. II. inet de stoomboot Willem Ikapitein Saver!die daartoe door de prinses is afgehuurd in het begin der volgende maand de voorgennmenp reis naar het Heilige LanJ aanvaarden. l)e reis zal vijf maanden duren. De Toekomst meldt dat er op last der regering, door een der hnofd-amblenaren bij de rekenkamer aan den ministerraad een wets-ontwerp ter beoordeeling is gezonden regelende de comptabiliteit. Bij dit wets ontwerp zouden alt» overschrijvingen verboden zijn doch er wordt bij elk ministerie eene grnote som voor onvoorziene uilgaven voorgesteld. Zoo deze in den nnod niet mngt voorzien kunnen de ministers als de s'aten-generaal niet vergaderd zijn de hoofdstukken der begroeiing verhoogen om die nader door eene wet kracht te doen erlangen. De ministers zijn voor hel gebruik en misbruik dier gelden persoonlijk verant woordelijk gesteld. De heden per overland-mail ontvangen beriglen uit Batavia loopen tot 2(i April jl. en hebben ons de vrij gunstige tijding medegebragt van de overwinning der onzen op den 15 en 16 April op de Balinezen met dat gelukkig gevolg dat een der drie hoofdplaatsen van Balie Djagaraga genaamd stormenderhand is in genomen en geheel veroverd benevens nog verscheidene andere sterkten in bezit genomen en de oproerige vorsten in de rigting van Karang-Assem zijn gevlugt. Het is echter te verwachten dat de voor de expe ditie ingehuurde schepen nog wet eenigen tijd in dienst zullen blijven daar toch onze troepen het eiland Balie zoo spoedig niet verlaten zullen. Z. I). H. de hertog van Saxen-Weimar-Eisenach was den 14 April te Batavia aangekomen en had den 18 het hevel over het leger aanvaard. Volgens berigten van Serawak loopendo tot 23 Maart jl., te Singapore ontvangen waren de zeeroovers van Seribus en Sikarran in zee gestoken met tusschen de 60 en 100 praauwen en hadden zij zich meesterge maakt van de stad Gadong aan de rivier van Sadong. Om dit volk zoo mogelijk te redden de kusten te be schermen en de zeeroovers te bestraffen zou sir James Brooke, van Serawak uitloopen op eenen kruislogt bet hevel voerende over 55 op de inlandsche wijze getuigde praauwen voerende 1797 man en vergezeld door de booten van het stoomschip Nemisis beboerende aan de Brilsche Oost-Indische compagnie men hoopte dat den zeeroovers een slag rnogt worden toegehragt. Volgens de bandelsberigten van Java was in het algemeen de handel in de maand April vooral wat uitvocr-artikelen betrof, vrij levendig l)e omzeilingen in suiker waren zeer belangrijk en al hptgene ter markt werd gebragt vond gereeden af- Irek tot ferme prijzen. In het zaad heeft de suiker reeds aanmerkelijk geleden zoodat van den aanstaanden voorraad weinig goeds te verwachten is. De ongunstigo beriglen nopens den kofïij—oogst dezes jaars over geheel Java gevoegd bij de meerdere specu la tiegeest in Holland hebben dit artikel op Java eene veel stijvere houding doen aannemen. De oogst kan zonder overdrijving een derde minder gerekend wor den dan de vorige oogst. Ofschoon de vraag voor rijst onbeduidend was, heb ben de prijzen geene merkbare daling ondergaan en houdt men integendeel eene rijzing na verloop van weinige maanden voorhoogst waarschijnlijk uit hoofde het gewas in verschillende streken van Java grooten- deols is mislukt. Thee gaat hoe langer hoe meer op Java achteruit en zal waarschijnlijk geheel worden ingetrokken zoodra hel gouvernement lot vernietiging der contracten bij inagte is. Middelburg. 21 Junij. Naar men verneemt zullen de aanstaande vergaderingen der provinciale staten van Zeeland overeenkomstig de Grondwet met opene deuren gehouden worden. JONGSTE BUITENLANDS OHS TIJDINGEN. De berigten die de Duttsche bladen van het oorlogs- tooneel in Baden aanbrengen melden dat de prins van Pruissen de insurgenten op 22 Junij bij Waghausel geslagen uiïeft en dat de steden Mannheim en Heidelberg door zijne troepen bezet zijn. Met deze overwinning is over bet lot van Baden beslist en kan het herstel der wettelijke orde door het geheele land zich niet lang meer doen wachten. Volgens lieriglen uit Weenen heeft de stad Ancona op 18 Junij gecapituleerd en is zij den 19 door de keizerlijke troepen bezet. Het russisch hoofdleger heeft op 17 en 18 Junij in 4 kolonnen de Hongaarsche grenzen overschreden. Het hoofdkwartier van vorst Paskewilz was te Bartfeld. De Fransche en Ilaliaansche beriglen behelzen heden weinig stellig nieuws. Dag aan dag worden nog troepen en krijgsbehoeften uit Frankrijk naar Italië gezonden. Particuliere brieven uit Java melden dat de ge neraal Michielsals gewoonlijk steeds in het heetste van het gevPcht was geweesten zelf hel 13d" bataljon welks kommandant gekwetst was in liet vuur heeft ge voerd maar dat hij onhezeerd er uit is gekomen of schoon een zijner epauletten door een geweerkogel was afgeschoten. In diezelfde brieven wordt als eene bij zonderheid gemeld, dat onze expeditie geen enkele vrojiw of kind op Balie heeft gezien vermoedende men dat deze allen reeds vooraf naar binnenlands zijn gezonden waar het voor onze troepen moeijelijk zal zijn hen te volgen. Het verlies der onzen aan gesneuvelden en gekwetsten wordt in die brieven op 300 begroot. Men maakte zieb gereed om Itlong-Kong en Karang- Assam aan te vallen. Algemeene verbittering had hel te Batavia verwekt dat men in het paleis van den gouverneur-generaalen op andere plaatsen naamlooze brieven had gevonden waarin deze in zijne ambtsgedragingen en in zijne par ticuliere betrekkingen werd aangevallen en welke ein digden met de bedreiging dat men hem bij de eerste gelegenheid zoude doodschieten. Men onderstelde, dal die brieven afkomstig %varen van een of anderen leleur- gestelden ambls-kandidaat zoodat dan ook de inhoud dier brieven algemeene verontwaardiging had verwekt. AF V A A BT DEB TO OBIBOOT gedurende de maanden Van Zierikzee Vrijdag 29/smorg. 6 ure. J. w 4, li 6, 'smiild 42 8, 's nam. 1214 11/smorg. 4 13, 5 Itf. 7 Va 48, 11 20, 'smidd. 12 22, 's nam. 12% Woensdag 25/smorg. 4 Vrijdag 27, 5 29, 7'/, Zondag Woensdag Vrijdag Zondag Woensdag Vrijdag Zondag Woensdag Vrijdag Zondag Zondag 8TA2> ZIERIKZEE, Junij en Ju lij 1849. f an Rotterdam 2aturdag Dinesdag Donderdag Zaturdag Dingsdag Donderdag Zalurdag Dingsdag 30, 's morg. 11 3. 3 5, 4 7, 10, 12, 14, 17/smidd. 12 5 7 8 Donderdag 19.'s morg, Zaturdag 21, Dingsdag 24, Donderdag 26, Zaturdag 28, Dingsdag 31,"smidd. 12 VA 5 7 8 9% BZIXOENCS- DIENITEH CORRESPONDERENDE OP DE STOOMBOOTENAANLEGGENDE AAN HET ZÏJPE; Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maanden Junij en Julij, (DIENST TUSSCHEN MIDDELBURG EN BOTTERDAM.) Naar Middelburg: Donderd, Vrijdag Zaturdag 30, Zondag 1, Maandag Dingsdag '3nam. l'/2ure. 29, 2% 3 1 3 "2. 's morg. 5% 3, 6 Naar Rotterdam: Dónderdag 28, 'a morg. 5 ure, Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag 30, U 2, 3, 6% 7% 8% 9% 10 (DIENST AM1CITIA.) Naar Antwerpen Donderdag 28, 's namid 2 Vrijdag 29, '3 morg, 31/2 Zaturdag 30, 4 PBIJZEN 0EB SFFEOTEN TE AMITIBDAM, den 28 Junij 1849. gebleven. N eder lande n, 2% pC. Werk. Schuld 3 a o 4 a Amort. Syndikaat .3% pG. Harulel-Maatschappij 4% a Oost-lndiên 4 o 50'/„ pC, 58"/i8 77% 79 148% 76 Binnenlandsche fondsen waren heden een weinig lager in prijs dan gisteren. KOTTEBD AMden 23 Junij Tarwe Zeeuws. Vlaams, en Overm. ging heden tot ruim vorige prijzen van de hand en vond eenige vraag ter verzending goede en puike Nieuwe f 8,70 a 9,20; Mindere f 7,30 a 8,80; Jarigeƒ8,75 k 9,25. Rogge prijshoudend, Overm., Zeeuws, en Vlaams. ƒ4,40 a 5,28. Gerst Zeeuws Vlaams, en Overm. Winter ƒ3,50 a 3.80, dito Zomerƒ3,30 a 3.80. Haver* Zeeuws, en lnl. K orle/"2,5Ü a 3.30 dito Lange f 1,90 h 2,80. Erwten Zeeuws. Graauwe /'o,75 a 8 dito Groene/o.23 a 7,25dito Wit te 5 50a 7. Bonnen. Zeeuws en Watch. Witte f' 7,80 a 8.80 dito Bruine j 11 a 13*, dito Paardeboonen schaars en 20 cents booger j'4,40 a 4,70. 208ste STAaTS-LOTEBIJo Derde klasse 1ste Lijst, N.o 19343 /"25.000 fi.°7027, 1250; n.° 10371, 16881 18441 en 421 ieder/'4000. Zierikzee 23 Junij. Heden is ter reede dezer stad gearriveerd het barkschip Paulinekapt. B. J. Post van Passurouang raar Middelburg. Te Batavia is den 3 April gearriveerd het barkschip Schouwen kapt. R. A. Tange van Zierikzeeen is den 24 naar Samarang vertrokken om te laden voor Rotterdam. Brouwershaven 23 Junij. Binnengekomen S'oe- rabaija kapt. A. M. Swarts en Hendrik Jankapt. P. Wap beide van Batavia naar Rotterdam. Allen die iels verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van den Boedel van wijlen den Weledelen zeer gel. Heer J. J. BOF1JE in leven Medicina; Doctor te Oos ter landhij Zierikzee ge lieven daarvan betaling of opgaaf te doen aan den aldaar resitierenden Notaris J. M. Bouvin. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen ABEL van AGTHOVEN in leven Land bouwer gewoond hebbende en overleden onder iVieu- lüerkerk in Uuivelandgelieven daarvan opgaaf of beta ling te doen vóór of op den 15 Julij 1849 aan den Notorig J. P. van Borkendam te Zierikzee. MDe Weduwe en Voogden over de minderjarige Kinderen van wijlen J. ARENDS zullen na bekomen Regterlijke magliging op nader te bepalen tijd enplaats publiek presenteren te verknopen Een VI OOI lira*. ERF en Gevolgen, staande en gelegen in de Korte Sint—Jansstraat te Zierikzeewijk D n.° 351 kad. sectio B, n.° 163, waarin sedert vele jaren een goed beklante Smederij is gevestigd. Een dito en ditoin de Sint-Domusstraat aldaar wijk C n.° 125 kad. sectie B n.° 702. Een dito en ditoin de Bagijnestraataldaar wijk C n.° 554 kad. sectie B n." 838. Een P VKIJU8 en ERF in de Korte Sint- Jansstraat aldaar wijk G n.° 265 kad. sectie B, n.° 144. Een dito en dito in de Lange Sint-Jansstraat aldaar wijk C n.° 243 kad. sectie B n.° 727. TER STABS DRUKKERIJ VAN BE ERVEN A. BE VOS,

Zierikzeesche Courant | 1849 | | pagina 2