VERVOERMIDDELEN. BEURS-, BARRTBERIGTM ML. oigonllijkfi talen gerekend te worden aan bijzondere lantlslreken eigen zijn. Daarenboven kende hij al de ooslersche en indiscbe talen. Parijs 30 Maart. Deden is in de nationale ver gadering officieel bekend gemaakt dat het gouverne ment de tijding ontvangen had dal Radetzky Turin niet zal binnenrukken, en dal bij een provisionelen wa penstilstand toegestaan had. groot-brittantnien. Londen 30 Maarl. Gisteren avond is het scboone Olympic Theatre tol den grond toe afgebrand. Om streeks 5 ure zag men eensklaps zware rookkolommen uit bel gebouw oprijzen en voor dat de brandspuiten goed in werking waren had de vlam zoodanig de over hand bekomen dat aan geen blusschen te denken viel en men allpen voor het behoud der naburige huizen moest zorgen; dit gelukte echter slechts ten deele dowiji r.og het huis van een hakker en het logement 7he King of Prussia, eene prooi werden van het ver nielende element verscheiden andere gebouwen hebben in meerdere of mindere mate schade geleden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan onvoorzigligheid bij liet aanleggen van nieuwe gaspijpen achter het tooneel. In 1848 hebben «Ie invoeren van levensmiddelen te Londen uit Nederland voornamelijk bestaan uit het volgende: Aan boter 189,500 centenaren; behalve 32,000 vaten aan kaas 2,150,1 GO stuks voorts 15,200 kisten en 57.952 centenaren aan genever 1360 vaten en 53.590 kannen; aan granen 299.800 quarters en 11,930 zakken; aan runderen 25.663 stuks, kalveren 12,839 stuks en schapen 122,320 stuks; aan aardap pelen 260,500 centenaren en 29,600 zakken aan cijeren 610 centenaren. Uit nederlandsfhe havens zijn in 1848 te Londen ingeklaard 338 nederl. schepen. Londen, 31 Maart. ïn het hoogerhuis verklaarde de .markies rnn Landsdowne onder anderen dat. de nieuwe koning van Sardinië een wapenstilstand met Jiadeizky gesloten had en dat er aan heide zijden ge- volmagtigden waren benoemd ter verdere leiding der onderhandelingen, die, naar men hoopie een duur zame» vrede zoude ten gevolge hebben. De Times beschouwt de spoedige en beslissende Leeindiging van den veidtogt in Opper-Italie als de gelukkigste gebeurtenis, welke tol dusver in dit ver warde land heeft plaats gehad. Hel was zegt het blad een afdoend antwoord op de onverdragelijke snoeverij der italiaansche omwenteüngs-gezinden en dat hel in de plaats van ïjdele hoop en onderhandsche diplomatie zoowel de niagt als het regt van Oostenrijk zoodanig vaststelt dat er geen voorwendsel meer over blijft tot eenige ernstige verstoring van den vrede in Europa, b z g 1 e. Brussel 29 Maart. Hel congres van Brussel om trent de italiaansche zaken is uiteen gegaan zonder dat bet bestaan heeft. De hervatting der vijandelijk heden in 1 talie heeft hel den doodsteek gegeven. Gisteren is men hier (te Brussel) getuige geweest van eene omstandigheid die hij al de geruchten van woelingen en kornplolten welke dezer dagen geloopen hebben niet zonder belangrijkheid is; zre hier hoe de fr,dépendance het voorgevallene verhaalt Gisterpn omstreeks half een ure des middags op liet oogen hl ik dat het 5dc reg. infanterie van eene militaire wandeling naar de stad terug gekeerd de buitenste Rue Royale doortrok deed de koning die inisl van Laeken aankwam zijn rijtuig stil houden en hield vervolgens te voet een wapenschouw over dat regement. Na die inspectie bleef Z. M. tegenover den kruidtuin staan om het regement voorbij hem te laten defileren. In een oogenblik zag de koning zich hier door vijf-of zeshonderd mensehen omsingeld en zoo danig gedrongen dat hij verzoeken moest of men wel eenigzins achteruit wilde gaan om het, regement voorbij ie laten trekken. Een in eene kiel gekleede werkman (Lid tegenover den koning zijn pet zwaaide trad toen op Z. M. toe en zeide Wees niet bang voor ons mijnheer wij zijn u allen genegen De koning ant woordde Daaraan twijfel ik in het geheel niet vrienden." Gedurende geheel den tijd van deze kleine Dnverwachte plegligheid is Z. M. met eenparige toe juichingen begroet. Alvorens weder in zijn rijtuig te treden heeft de koning den kolonel van het 5de rege ment geluk gewenschfc met het goede voorkomen van dat regement, dat, gelijk men zich herinneren zal in de maand Maart van verleden jaar te Risquons-lout s-tond." Betrekkelijk het komplot zelf zegt voorts heden de Indépen dance Zoo wij ons onthouden hebben van over den aard van het te Brtissel ontdekte komplot le spreken, is het, omdat de vereiscble berigten ter beoor- npebng van het gewigt dier republikeinsche zamenzwe- rine nog ontbreken. Nogtans moeten de daadzaken buiten kijf en de bedoeling misdadig zijn daar de justi tie verscheiden personen heeft doen vatten en drie reg- ters van insructie zich met het verhooren der beschul digden en het geregtelijk onderzoek bezig houden. De fl'mancipation ontkent het komplot en beweert dat er slechts eene kleine intrigue beslaat. Eene zonderlinge intrigue waarlijk die de publieke orde cn rust in ge vaar brengt het vertrouwen verstoort en van brand en plundering gevolgd moest worden Dat de donker- roodo dagbladen met de maatregelen van voorzigtigheid door het bewind bevolen den spot drijven dit Itogrij- pen wij maar dat een dagblad dat zichzelf achting toedraagt en beweert de orcle en rust voor te staan de zijde kiest dergenen die de vaste houding der re gering gelaakt hebben ziedaar, wat wij niet wachtende waren. »In afwachting van meer omstandige bijzonderheden wenschen wij le mogen gelooven dat de aanslag van zaturdag II. de grootte van eene uitgestrekte zarnen- zwering niet heeft maar wanneer men zich herinnert dat er lieden zijn die voor geenerhande onderneming terug beven, en die van het regt op arbeid spreken, alleen om dat zij zei ven tot arboid te lui zijn zoo is er nim mer iets onbeduidends in de manifestation waartoe zij uitlokken om dat zij steeds beroep doen op de harts- togten der menigte." BINNENLAND. Amsterdam 31 Maart. Naar man verneemtzoude Z. M. ile koning zich tegen den 12 April eerstkomende herwaarts begeven tol ontvangst der autoriteiten. Naar wij vernemen hebben ook in onze hoofdstad even als in zoo vele andere sleden onzes vaderlands onderscheidene ingezetenen zonder door ambtsbetrek kingen daarloe geroepen te zijn. besloten, uiterlijke tee ltenen van rouw over 's konings dood aan te riemen. Zoo beeft men zelfs reeds eenigen opgemerkt, met eene kokarde van zwart floers waardoor een oranjelint is gehaald op den hoed. 's Gravenhage 31 Maart. Men leest heden aan hal hoofd van het Journal de la Flaye Onvoorziene omstandigheden en die wij niet heb ben kunnen oplossen verpligten ons immers voor het oogenblik de uitgave van het Journal de la Haye te staken." Blijkens de daarvan gedane annonces in de dag bladen heeft zich eene commissie gevormd onder voor zitting van den heer E. W. van Dam van fsselt lid van de 2a" kamer der slaten-generaal met het doel om een standbeeld voor wijlen 7. M. koning Willen If binnen de slad 's Gravenhage op te rigten. Voorloopig zijn de inwoners van alle plaalsen des vaderlands uit - genoodigd zioh wel door middel van sub-commissiën aan haar le willen aansluiten en mede te werken ter bevordering van deze nationale zaak. Zij slelt zich voor later meer bepaald, hare ge dachten hieromtrent publiek le maken doch gaat nu reeds van liet denkbeeld uit dat hel maximum van ieders gewenschte bijdrage de f 5 niet le boven ga rriaar ook mindere sommen kunnen worden aangeboden. Bij gelegenheid dal door de nederlandsche zee- magt de eed van trouw aan den koning is afgelegd heeft het Z. M. den koning behaagd mede eene dagorder te rigten aan de nederlandsche marine. Middelburg 30 Maarl. Uit den staat van hegroo- ting dezer stad die thans voor het publiek verkrijgbaar is gesteld blijkt dat de inkomsten zijn geraamd op f 176,745,29'/, en de uitgaven op f 178.741,95'/. zijnde alzoo het batig saldo f 3,34. i)e bevolking be droeg 15,501 zielen. Zierikzee 3 April. Gisteren middag is de dienst doende schutterij dezer stad henevens het alhier ge plaatste detachement lanciers vergaderd geweest en is hun, door den heer kommandant der schutterij, voor lezing gedaan van de koninklijke proclamatie bij welke door Z. M. kennis van hoogstdeszelfs troonsbestijging gegeven is; daarna hebbende officieren in handen van den heer burgemeester dezer stad den eed van trouw aan den koning afgelegd. De Ulrechtsche Courant spreekt van een gerucht volgens hetwelk prins Hendrik tot minister van marine zou worden benoemd. De heer Rijk zou tot andere function worden geroepen. zoivasTE BSiissizBisscaa TumiiSEir, In bijzondere brieven uit Parijs van 31 Maart, wordt het vermoeden uitgedrukt dat de fransche regering ter voldoening aan het besluit der vergadering eene afdeeiing troepen op eeoig punt in den Kerkdijken Staat zal doen ontschepen alwaar zulks met het minste ge vaar voor verwikkelingen met vreemde mogendheden zou kunnen geschieden. De koning van Denemarken beeft zich 24 Maart op Alsen bevonden en zich van daar naar Fridericia begeven. Tol de officieren moet hij hebben gezegd dat, indien op 3 April geen bevredigend antwoord uit Londen was ontvangen geen uur met inrukken in Sleeswijk zoude worden gedraald. Óo tijdingen uil Italië hebben veel van haar be lang verloren. Aan geruchten ontbreekt het niet. Zierikzee 3 April. Heden is alhier gearriveerd het engelsch sloepschip Handy of Jersey kapl.-P. Dre- laud van Swansea met steenkolen voor deze stad. Brouwershaven 2 April. Binnengekomen Agneta kapt. J. D. Dekker Vice-Admiraal Gobiuskapt. J. PnrlevlietJz. heide van Batavia naar Botterdam Orwell, kapt. J. Payne, Queen, kapt. \V. Amos heide van Liverpool en Langrorkapt. J. C. Trapp van Marseille alle drie naar Dordrecht. AFT aart DER 8 t oomboot star zierze2ee, gedurende de maand April 1849. Van Zierikzee Vrijdag 6, 's morg. 10% ure. Zondag 8, 'smidd. 12 Woensdag 41,'smorg. 3% dimgence- Van Rotterdam: Zaturdag 7,'smorg. 4*4ure; Dingsdag 10, 6 Donderdag 12, 6'/2 diensten CORRESPONDERENDE Or DE STOOMROOTEN, AANLEGGENDE AAN HET ZÏJPE; Vertrek-uren van Zzer/Azee gedurende de maand April. (dienst tusschen middelburg kw rotterdam.) Naar Middelburg Donderdag 5, 'smorg. 6% lire Vrijdag 6. r> O'/o Zaturdag7, n 7 o Zondag 8, 7% Dingsdag 10, 9 Woensdag 11, 9 Vrijdag 6, Zaturdag 7, t> Zondag 8, o Dingsdag 10, Woensdag 11, (dienst tusschen vi.issingkïf en rotterdam.) Naar Rotterdam; Donderdag 5,'s morg. 9% ure, 10 11 ll1/» 6% 7 6, 's morg. 9 ure. 8, 9 y2 Naar V lis sin penNaar Rotterdam Zaturdag 7, 's morg. 6 ure. Vrijdag Maandag 9, 7'4 Zondag (dienst amicitia.) Naar Antwerpen Vrijdag 6, 'smorg. 8 Maandag 9, o 10 Woensdag 11. 11 prijzen der effecten te amsterdam v den 2 April 1849. gebleven. Neder lande n2J/2 pC. Werk. Schuld o 3»* o Amorl. Syndikaat 3'/2 pC. Handel-Maatschappij 41/2 Oost-Jndiën 4 49% 7.7'a PC, 147)/, 76 V, Hollandsclie fondsen waren lieden over het algemeen ten slotte een weinig lager in prijs. rotterdam, den 2 April. Tarwe, Zeeuws., Vlaams, en Overm. ging heden bij niet rui men aanvoer en eenige vraag voor verzending tot vorige prijzen slepende van de handgoede en puike Nieuwe ƒ7,70 a 8,20,* Mindere ƒ6,50 a 7,50Jarige ƒ7,70 a 9. Rogge stil; Overm., Zeeuws, en Vlaams./4,30a.5,20. GerstZeeuws, Vlaams, en Overm. Wirtfer 3,40 a 3.70 ditoZoiner f3 a 3,30. Haver Zeeuws, en Inl. Korte f 2,30 a 3 dito Lange 1.80 a 2,20 Erwten Zeeuws. Graauwe /'5 a 0,50; dito Groene /4,75 a 6; dito Witte/' 5 a 6. Rootten. Zeeuws, en Walch. Witte /'6 a 7; dito Bruine'scliaarsehen gezocht, ƒ7,25 a 8,50; ditoPaardeboonen, ƒ3,60 a 3,90. 207de staats—eo te rij Vijfde Klasse 2de Lijst, Geene. 3de o N.° 10223 1786 en 11464 ieder 1000. 4de o N.o 10181 en 19818, ieder ƒ1000. 5de n IS.o 7448 en 10837ieder 1000. Heden beviel van een' Zoosa, MARIA CATRINA K1TZEN Echtgenoot van Zierikzee den 1 April 1849. P. VERBOON. Algemeene kennisgeving. Na eene kortstondige ongesteldheid is te Zierikzee op den 29 Maart 1849, in den ouderdom van 83 jaren en bijna 5 maanden overleden de Weduwe van den Heer J. DROOGLEEVER Gz.geb. W. i. Fortüijst. Eenige kennisgeving. De Notaris M.' .1. J. ERMER1NS zal ten ver. ffifif zoeke var. de Wed. GERRIT KOEVOETSc. s. op Woensdag den 18 April 1849, 'smiddags ten 12 ure vóór het gebouw presenteren te verkoo- pen Een WOONHUIS en ERVE, staande en gelegen aan de westzijde van het Korte Groenendaal binnen de Stad Zierikzee, wijk D, n.° 457 kadaster seclie B, n." 277. Zijnde inmiddels uit de htzmCt te fcrtnp. Nadere information te bekomen ten kautore van voornoemden Notaris. ter stads drukkerij van de erven a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1849 | | pagina 2