Vit de hand te koop MENGELINGEN. CORRESPONDENTIE. YERVOMllireiH. - BEURS-, MAURTBERÏGTEN ENZ. f Inkt voor Stalen Pennen. afzonderlijke perioden van liet adres zullen voorgesteld worden. Voorts spreekt men beden van een belang wekkend voorstel dat uit den boezem der eerste kamer eerlang zal uilgaan. Jl. zaturdag middag ten ongeveer half twee ure, beeft er eene stoute aanranding op den Scheveningschen straatweg plaats gehad. Een manspersoon kwam eens klaps van achter een boom te voorschijn plaatste zich voor drie dames die op den heschulpten dijk wan delden, en beroofde met geweld eene der dames van een gouden horlogie dal aan oen gouden ketting hing. !n allerijl liep bij weg. De bestolene ofschoon, gelijk van zelf spreekt zeer onthutst verloor echter hare tegen woordigheid van geest niet maar riep een vodden- zoeker toe, die op den grooten weg achter een melk wagen liep dat hij eene belooning van twee gouden tien-gnlden-stukken zoude hebben als bij het horlogie kon terug bezorgen. De voddenzoeker bedacht zich geen oogenblik om den dief achterna te loopen met dat gelukkig gevolg dal bij hem op den wal bij het Nachtegaalspad inhaalde alwaar de dief zich afgemat nederzette en het horlogie wegwierp. Toevallig be vond zich aldaar een agent van policie die den boos wicht die G. B. A. Felbri genaamd is beeft aange houden en naar bet raadhuis gebragl. Hij onderzoek bleek dadelijk dal hij ofschoon slechts 27 jaren tel lende reeds vier malen ter zake van diefstalen zakken rollerij veroordeeld is geweest. 's ïïertogfnboscii 19 Feb. Gisteren is in alle R. C. kerken van het bisdom 's Hertogenbosch een mandement van Z. H. Ew. den bisschop van Emaus, J. P. I. administrator-generaal van genoemd bisdom bekend gemaakt waarbij de geloovigen worden uitge- .noodigd tot het verleenen van hijstand aan Z. H pans Pius IX, ten welken einde op aanstaanden zondag eene algemeene collecte in de kerken zal geschieden. Arnhfm 19 Feb. In het laatst der vorige week is onder Westervoort in eene sloot gevonden het lijk van 1 Villeni Eversdie terwijl hij bezig was gras te snij den voorover in het water is gpvallen en door zijn ge brekkig ligchaamsgeslel geene pogingen heeft kunnen aanwenden om zichzelven ie redden. De persoon die hem des avonds in dien toestand vond heeft hem halverwege uit het water gehaald en toen den ganschen nacht laten liggen en eerst den volgenden ochtend aan gifte daarvan gedaan zoodat het ligt mogelijk is dat hel overblijfsel van leven hetwelk welügt nog aanwe zig was en had kunnen worden opgewekt daardoor geheel is verdwenen. Deze achteloosheid is te wijten aan een oud bijgeloovig vooroordeel want genoemde persoon die het lijk gevonden had gaf te kennen dat hij meende dat men een drenkeling niet dadeirjk geheel uit hel water mogt halen en hulp toebrengen. Groningen 18 Feb. Er worden in eenige strekeri dezer provincie nog aanhoudend adressen ter teekening gereed gemaakt om bij het gouvernement en de ka mers aan te dringen tol het spoedig ten uitvoer leggen der zoo noodzakelijke als algemeen verwachte bezuini gingen en vereenvoudigingen. Zterikzee 23 Feb. In den nvor.d van den 17 dezer ongeveer ten elf ure ontstond er brand in den rosmolen van den molenaar Authouij Marinus Maris, Slaande hij de Oudelandspoort nabij Tholen welke echter door spoedig aangebragle hulp weldra ge- bluscht werd. En daar in de maand December II. in denzelfden molen brand was ontslaan doch ook toen spoedig gebluscht rees het vermoeden dat zulks thans moed willig was geslicht. Op grond daarvan althans begaf de E. A. hepr officier van justitie dezer regtbank zich vergezeld van de E. A. beeren jonkheer van Doorn, regter- commissaris en W. Borrendammesubstituut-griffier bij dezelve regtbank den 20 dezer naar Tholen ten einde ter plaatse zelve het vereischte onderzoek in te stellen, met dat gevolg, dat de vermoedelijke dader Theodoras Begthoarbeider, en voornoemde koorn- molenaar Maris als medepligligena ingesteld en ge houden verhoor op den 21 dezer gevankelijk in het huis van arrest alhier zijn opgehragt. Naar men verneemt is het der justitie reeds, door baar beleid en instructie gelukt den dader en mede pliglige lot volle bekentenis hunner misdaad te brengen. JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN, Jl. dingsdag heeft in de nationale vergadering te Parijs de.heer Ledru-Rolli?i het bewind geïnterpelleerd nopens de aangelegenheden van Rome. De minister van buitenlandsche zaken antwoordde, onder anderen hierop dat de zaak zeer ingewikkeld was; want de paus, tijdelijk hoofd van een' kleinen staal is tevens geestelijk hoofd der Kerk. De val des pausen heeft onrust over de geheele Christenheid gebragt. De fmnschc regering kan daarbij niet onversohil- hg blijven. Zij heeft zich bezig gehouden de mid delen te beramen tot bereiking van hel doel dat in aller harten is bel herstel namelijk der orde in de Christenheid. De regering denkt de romeinsche constituante niet tot voorbeeld te nemen. Zij zal af wachten en indien een besluit noodzakelijk is, niet vreezen aan de vergadering een voorstel te doen zich vooraf reeds van hare ondersleuning verzekerd houdende. De Romeinsche republiek heeft hare bewinds lieden geconstitueerd. Jn hare vergadering van den 11 is besloten, dat de constituerende vergadering zou regeren niet door ministers maar door een uit voerend bewind bestaande uit de burgers Armel- lini SaJiceti en Monteccki. Op het einde van Jnnuarij bedroeg bet getal vertrokkenen uit New-York naar Californie 5719, in 99 schepen en geheele vloten lagen gereed te vertrekken. Van Mazallan wordt het ophouden der goudwasscbingen gemeld daar de sneeuw een voet hoog lag. Onlangs is reeds melding gemaakt van een treurig voorval aan boord van bet schip Amelia, dat zich van Californie naar China begaf. Thans verneemt men dienaangaande nog de volgende bijzonderheden De Amelia kapt. Alva was een mexicaansch schip en de equipage bestond grootendeels uit Peruanen Amerikanen Engelschen en Ieren de plaats van be stemming was China waar rnen tegen eene hoeveel heid stofgoud ter waarde van 300,000 p. st., zijden stof fen wilden inruilen. Aan boord bevond zich een Ame rikaan (wien een groot gedeelte van het goud toekwam) met zijne vrouw en hunne dienstmaagd. Den 3 Oc tober op de hoogte der Sandwichs-Eilanden ver moordden drie per.uaansche matrozen Cabrero Tor res en Bolderio den stuurman den kapitein en den heer Cooke. Vervolgens sloten zij mevrouw Cooke met hare dienstmaagd en den heer Mac. Nally een Ier in de kajuit op waarop zij zich meester maakten van het vaartuig Laatstgenoemde die bedek lelijk in verstand houding stond met den scheepstimmerman stelde den Peruanen voor hun toe te laten het schip naar Peru te brengen mits bet den timmerman en den Ier vrij stond met de beide vrouwen en met eenige levensmid delen in eene kano naar Honolulu over te steken. De drie Peruanen schenen er in toe te stemmen maar zij maakten nog dienzelfden dag gebruik van een oogen blik toen de Ier niet op zijne hoede was bonden bem en wierpen hem over boord ook de scbeepsboeken en papieren smeten zij in zee en verdeelden toen het goud onder allo matrozen waarbij zij de meest naauwge- zetten onder anderen ook den timmerman dwongen een deel te ontvangen. Er werd een feest gevierd en de equipage dronk daarbij onmatig brandewijn zoodat allen beschonken werden. De timmerman had op dat oogenblik gewaeht, en kloofde niet bijlslagen de hoof den der drie Peruanen hij sloot de anderen in het ruim op. Twee engelsche knapen Gunnon en Mac Donald genaamd hebben bet vaartuig in de Santlwicbs- Eilanden hinnengebragt. De manhafte timmerman beet Schmit en is een Hollander van Rotterdam ge boortig. Al het stofgoud is gedeponeerd bij den bn- gelsehen consul-generaal in wiens buis mevrouw Cooke en hare dienstmaagd gastvrij zijn opgenomen. Die dame za! met de eerste gelegenheid naar de kust van Mexico terugkeeren. DILIGENCE- AFVAART DEB STOOMBOOT STAR ZIEBIHËEE gedurende de maanden Februarij en Maart 1849. Fan Rotterdam Van Zierihzee Zondag 25, 's midd. 12 ure. Dingsdag 27, 'smorg 7 ure. Donderdag 1,'s.morg. 5 Vrijdag 2, 9 Zondag 4, 8 Dingsdag 6. 4 Woensdag 7, 10 Donderdag 8, 4 Vrijdag 9, 11 Zaturdag w, 5 Zondag 11, 's midd. 12 Dingsdag 13, 6 Woensdag 14,'smorg. 4 Donderdag 13, 7 Vrijdag 16, 5 Zaturdag 17, 8 Zondag 18, 6% 21, 9 Dingsdag 20, 10 Woensdag Donderdag 22, 4 Vrijdag 23, 40 i Zaturdag 24, 4 Zondag 23, 11% Dingsdag 27, 8% Woensdag 28, 4 Donderdag 29, 7 it Vrijdag 30, 3 Zaturdag 31» »i 8>4 it DIENSTEN CORRESPONDERENDE OP DE STOOMBOOTEN, AANLEGGENI)Ë AAN HET ZIJ TE; Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Februari). Naar Middelburg Zondag 25,'smorg. 8% ure. Dingsdag 27, 9% Naar Rotterdam: Zondag 25, 's morg. 6'/jure. Dingsdag 27, 7 Naar Antwerpen Maandag 26, 'smorg. 10% ure. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, den 22 Februari] 1849. gebleven. Nederlanden, 21/2 pG» Werk. Schuld49,l/]B pC. 3 4 t> T> S Amorl. Syndikaat 3% pC. Handel-Maatschappij 4% Oost-Indien 4 88 Binnenlandsche fondsen waren heden over het algemeen flaauwer» MIDDENPRIJZEN VAN DE VOLGENDE ABTIKELEN TE ZIERIKZEE, van den 22 Februari] 1849. O. Tarwe 1847 N. dito 1848 Zaai-Zomerdito Ordinaire dito Rogge Wint. -Gerst Zomer-dito. Haver Paardeboonen Wine dito Bruine dito De Ned Mud.de 8,00 a 6,50 a 0,00 a 0Ó0 a 5.00 a 3,50 a 3,00 k 2.00 a 4 00 a 6,50 a 7,00 a 8,50 7,50 0,00 0.00 5 10 3,60 3.25 2,20 4,10 7,00 7,50 De NedMudde Graauwe Erwten J 0,00 a 0.00 Groene dito - 5,50 a 6,00 Gele dito - 0,00 a 0.00 Koolzaad - 0,00 a 0,00 Zaai Lijnzaad 10,00 a 14.00 Slag-Lijnzaad - 3 00 a 7,00 Raap Olie 43.00pervat. Patent-Olie - 46,00 Lijn-Olie - 00,00 Raapkoeken /"00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken - 00,00 o MARKTPRIJZEN DER MEEKRAP TE ZIERIKZEE van den 22 Februari] 1849. TEELT 1848. ƒ21,50 a ƒ22,00 - 20,00 a - 20 50 - 48,00 a - 19,00 - 19,00 a - 20,00 - 17.50 a - 18,00 - 0,00 a - 0,00 - 22,00 a - 23,00 - 20,00 a - 21,00 - 16.00 a - 19,00 - 3,00 a - 4 00 Middelbare dito - 0,00 a - 0,00 207de STAATS—LOTERIJ* Derde Klasse. 2de Lijst, N.9047, ƒ1250. n.° 17628, 4241 en 6348, ieder 1000. 3de N.® 18551, ƒ5000. n.° 6944. ƒ2500. —n.® 8857, 15443 en 489, ieder1000. 4 de Geene, Twee en een eerste kwaliteit Twee en een middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een, eerste kwaliteit Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofdeeerste kwaliteit Onberoofde. middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Op den brief, aan de Uitgevers toegekomen uit Willem stad in dato 13 dezer, onderteekend X. diene tot antwoord Datindien het door hem geschrevene waar is en hel licht mag zien hij dan opgave gelieve te doen van naam en beroep behoorlijk gecertificeerd als wanneer het op zij ne verantwoordelijkheid zal geplaatst worden doch, dal onze Courant nooit open staat voor beleedigingen van wettig geconstitueerde magten of bijzondere personen. Openbaarheid is onze leus - geen schuilen achter naam loosheid om anderen te kwetsen. De ondergeteekende adverteert hij deze aan alle belanghebbenden dat zich thans voor 5ü hen de gelegenheid aanbiedt om in den loop der maand Mei aanstaande met een tweedekf nieuw gebonwd en gekoperd Bark schip, voor een vrij billijkeren prijs dan in eenige andere plaats van ons Vaderland de reis naar ]¥eu)'~3trork, in de Vereenigde Staten te bewerk stelligen. Alle helanghehhenden worden intusschen vriendelijk verzocht om zich binnen het verloop van veertien dagen te willen aanmelden hij den onderge teekende hij wien tegen franco brieven alle infor matie» dien betreffende te erlangen zijn. Dordrecht, den 20 Februarij 1849. A. van WIJNEN. Ruim 9 Bunders S4.00R1W* en 9 bekend op 'iet kadaster voor de beste - <&romlenleggende 'in den Polder de Vier-bannen van Duivelandonder Ouwerkerk Een groot en welbetiminerd WOSMSI- HUSS, waarin 3 groote Kamers, hoek- keaKen met Regen- en Welpompen enz. als mede BOOMS-AARD en TUI1U groot ruim 37 Roeden - en Eene BOERENi-SCHUUR - een en ander lot alle gemak ingerigt. Alles le bevragen hij J. Wagemaker te Ouwerkerk. Bh de Uilgevers dezes is te bekomen beste sc'siu ijf.inktzeer glansrijk jaren lang na deszells gebruik, niet verflaanwendemaar hoe langer zoo meer in zwartheid e» glans toenemende a 60 cents per flesch en 32cents per halve flesch bij grootere hoeveelheid tot verminderden prijs. IER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DB VOS.

Zierikzeesche Courant | 1849 | | pagina 4