BEURS-, 1IARKTBERIGTEN ENZ. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIE! ropa te verlaten een accoord maakt-voor zijn vervoer van New-York naar zijne verdere bestemming. Men doet bem gelooven dat bij dit verzuimende groot gevaar loopt van lang op gelegenheid te moeten wach ten of een exorhilanten prijs te moeten betalen. «Deze voorgevensen al wat men verder met het zelfde oogmerk mogt verhalen zijn volstrekt onwaar en wie er aan gelooft en dien overeenkomstig handelt, kan verzekerd zijn dat hij bedrogen wordt. «F.r zijn van hier slechts twee wegen naar de Wes telijke Slaton de eene leidt over Albany en Buffalo de andere over Philadelphia en Pittsburg en naar beide die plaatsen vindt men het geheele jaar door dagelijks meer dan ééne reisgelegenheid. Er bestaat nooit eenige moeijelijkheid om van New-York weg te komen en er zijn zoo talrijke ondernemingen tot den vervoer van reizigers dat exorbitante of zelfs hooge prijzen door de onderlinge mededinging dier onderne mingen ten eenenmale worden voorgekomen ook zal (Ie reiziger deze nooit „ehoevon te betalen indien hij zich slechts zorgvuldig wacht om niet met don eersten den besten die zich aanbiedt een accoord te maken maar zich een weinig moeite wil geven om te onder zoeken welke onderneming hel meest vertrouwen ver dient en het goedkoopst is. »Het is zonder onderscheid het geval dat degenen die in Europa plaatsbriefjes voor de reis naar binnen 's lands gelegen amerikaanscbe plaatsen nemen daarvoor meer (en gewoonlijk zeer veel meer) moeten betalen dan anderen die daarmede wachten tot dal zij hier zijn. De agenten in Europa die zulke plaatsbrieijes verkoo- pen moeten er eenig profijt bij hebben en dit profijt hetzij veel of weinig wordt bij den gewonen vracht prijs gevoegd en het is de landverhuizer die het betalen moet. Er zijn voorbeelden ter kennis van liet commilté gekomen dat het verschil niet minder bedroeg dan drie dollars per persoon Maar dit is niet alles. De gevallen zijn geenszins zeldzaam waarin bet later bleek dat de duur betaalde plantsbriefjes volstrekt geeno waarde hadden, Zij dragen den naam van kantoren of ondernemingen die nooit bestaan hebben of wel de kantoren op wier namen zij afgegeven zijn worden gesloten gevonden met weinig of geen uitzigt dat zij ooit heropend zullen worden of de landverhuizers worden geadresseerd aan kantoren die weigeren den agent te erkennen door welken de briefjes zijn afgege ven en in al die gevallen is de landverhuizer het geld kwijt dat hij er voor betaald heeft. »Het is te hopen dat op deze bekendmaking zoo veel acht zal worden gegeven als zij verdient en de com missarissen vertrouwen dat de landverhuizers zich deze waarschuwing ten nutte zullen maken en in het vervolg voor hun vervoer naar bel binnenland van Amerika niet zullen betalen of accoord maken al vorens zij hier aangekomen zijn. «Bij hunne aankomst alhier moeten zij aan geenerlei voorstellen het oor leenen noch eenige overeenkomst aangaan alvorens den raad gevraagd te hebben hetzij van do commissarissen voor de landverhuizing hetzij van de emigranten-maatschappij der natie tot welke zij behooren heizij van den consul dier natie en wan neer zij vragen naar het kantoor der maatschappij of der commissarissen of van den consul behooren zij goed toe te zien dat men hen niet naar verkeerde plaatsen brengt. Er zijn vele lieden die er geenerlei gewetensbezwaar in vinden om den vreemdeling opzet telijk Ie misleiden. Indien deze bij voorbeeld naar bet agentschap van de duilscbe maatschappij voor land verhuizers vraagtdan zal de persoon tot wien hij zich wendthom zeggen dat hij de agent dier maatschappij is of dat hij den vreemdeling aan haar kantoor zal brengen maar in plaats van dit te doen zal hij hem ergens brengen waar hij nagenoeg zeker is van opge- ligt Ie worden. Als algemeene regel geldtdat de landverhuizer ingeval men hem dringt om eene plaats voor de reis te nemen of ingeval men hem geld wil afnemen voor den raad dien hij vraagt niet ter plaatse is waar hij wenscht te zijn. Daarom zij het hem ook aanbevolen dat hij oplet of de namen der personen of kantoren die hij zoekt wel aan de deuren der huizen staan waar men hem brengt. Al de vreemde consuls zoowel als de maatschappijen voor landverhuizers en de commissarissen voor de emigratie hebben borden boven de denren hunner kantoren. Het kantoor der duilscbe maatschappij voor landverhuizers is gevestigd n.° 95 Greerjwichstreetdat der ierscbe maatschappij n." 22 Spruceslreet en dat der commissarissen voor de emigratie in een der openbarestads gebouwen in het Park. »Ten slotte zij aangemerkt dat indien de landver huizers in zoodanige omstandigheden verkeert dat hij noodzakelijk terstond van hier moet vertrekken zon der tijd of gelegenheid te hebben om aan een der zoo even aangewezen kantoren raad te vragen hij vooral moet zorgen om niet terstond plaats te nemen voor den geheelen afstand dien hij heeft af te leggen maar slechts tot aan het eerste station op den weg dien hij verkiest, dal is of tot Albany, of tot Philadelphia. Hij onthoude dat de vracht van hier naar Albany vijf tig cents (f\ ,25) en naar Philadelphia twee dollars en vijf en twintig cents (ƒ5,621/,) voor den persoon be draagt en niets meer. »De commissarissen vleijen zich dat deze waarschu wing opgenomen zal worden met dat vertrouwen het welk zij verdient daar zij gedaan wordt door perso nen die geen ander belang hebben dan het welzijn der landverhuizers die uit hoofde hunner ambtsbetrekking met de zaak volkomen bekend zijn en die in dezen niet als bijzondere burgers handelen maar op gezag en onder toezigl der regering van den staat. «Namens de commissarissen voor de zaak der land verhuizing Het Committé GülianC. Verplanck President van den Raad. Leop Bierwirth, Pres. der Duitsche Hlaatsch. John H. Griscom M. D. Algemeen agent." De raad van commissarissen bestaat uit tien leden waartoe de mayors of burgemeesters der steden New- York en Brookym ambtshalve behooren. Zierikzee 19 Jan. Naar men verneemt zal de stoomboot Stad Zierikzee de dienst van deze stad op aanstaanden zondag den 21 dezer hervatten afva rende des morgens 10 ure. Aan een bijzonder berigt uit Gorinchem ontleenen wij, dat den 17 dezer te Brakel eene doorbraak heeft plaats gehad en dat de geheele Bommeler- waard vol liep. Er was reeds eene menigte vee uit den Waard te Gorinchem binnengebragtde com municatie was gestremd. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden dat te Westbroek den 3 dezer is overleden de weduwe C. Baas in den ouderdom van 86 jaren welke heoft gehad 10 kinderen 8 behuwdkinderen 70 kindskinderen 3 behuwdkindskinderen en 12 kind kindskinderen te zamen 103. Hiervan zijn nog in leven 76 van welke op den 9 dezer 64 der overledene de laatste eer hebben aangedaan van deze waardige vrouw tot aan haar graf te vergezellen. Te Heilhronn werd den 30 der vorige maand een man van ongeveer 70 jaren die vroeger sterk aan den drank verslaafd was maar zich gedurende den laalsten tijd nadat hij door eene ernstige ziekte was aangetastdaar van onthouden moest, opzijn bed verbrand gevonden zonder dat men daarvoor eene andere oorzaak dan in wendige ontvlamming vinden kan. Het hemd was van voren geheel van achteren slechts weinig verbrand en ook het bed had niet veel geleden. Vóór het lig- chaam lag een hoopje asch en de ooren waren met het hoofdhaar tot op het gebeente weggebrand. Dezer dasen is te Selestat (departement van den Beneden-Rijn) een grijsaard overleden van 88 jaren die in diepste armoede scheen te leven zichzelve in zeker opzigt het volstrekt noodige onthield en on ophoudelijk over de duurte van den lijd en de vele nooddrufien des levens klaagde. Toen de grijsaard gestorven was vond men ten zijnent in eene dubbel afgeslotene kast eene som van 80,000 fr. in klinkende munt waaronder stukken van allerlei waarde die uit de tijden der eerste republiek waren nog geheel nieuw schitterende van den metaalglans als of zij van de muntzaal kwamen. Had de gierigaard dit geld weten te gebruiken hij had er driemaal de waarde van kunnen hebben. En behalve dezen schat behooren nog tot de nalatenschap van den overledene regten ter waarde van 70,000 fr. De vermaarde schrijver Alexander Dumaseen der genen die medegewerkt hebben om de fransche om wenteling van Februarij tot stand te brengen schijnt thans ook te behooren tot de slagtoffers dier gebeur tenis. Gewoon om groole voordeelen met zijne ge schriften te behalen en op hoogen voet te leven is hij thans zoo zeer in bet naauw gebragt dat hij aan de regtbank verzoek heeft ingediend om toege laten te worden tot het -voorregt van afstand zijner goederen. Hij voert daarvoor aan de groote verlie zen welke hij geleden beeft door den ontredderden toestand zijner uitgevers, het te niet gaan van zijn bestaan, door de weinige aandacht welke in Frankrijk sedert de omwenteling aan letterkundigen arbeid ge schonken wordt, en het gevaar waarin hij verkeert sedert de wederinvoering van den lijfsdwangvan in gijzeling gezet te worden. De regtbank heeft dit voorregt waartegen zich geen der schuldeischers verzette voorloopig toegestaan. Brouwershaven 16 Jan. Binnengekomen Lucie kapt. J. van der Schaft, en Delft, kapt. B. J. Muller, beide van Batavia naar Rotterdam. Deze laatste bodem heeft de reis heen en terug afgelegd iu den tijd van 7 maanden en 22 dagen. PRIJZEN SER EFFECTEN TE AMSTERDAM, den 18 Januarij 1849. gebleven. N e der lande n, 2y2 pC. Werk. Schuld 3 Amorl. Sjridikaat 3y2 pG. Handel-Maatschappij 4l/2 Oost-Indien 4 49:{/8 76 pG. MIDDENPRIJZEN VAN DE VOEGENDE ARTIKELEN TE ZIERIKZEE van den 18 Januarij 1849. De Ned. Mudde. O. Tarwe 1847 8,25 a 8,50 N. dito 1848 - 6,50 a Zaai-Zomerdito - 0,00 a Ordinaire dito - 0,00 a Rogge- 5,00 a Wint.-Gerst Zomer-dito. Haver a Paardeboonen Witte dito Bruine dito 3,80 3,30 a 2,00 a 4 00 a 6,00 a 6,00 a 7,50 0,00 0,00 5,25 4,10 3,50 2,20 4,20 6,25 6,25 Graauwe Erwten J Groene dito - Gele dito - Koolzaad - Zaai-Lijnzaad - Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent-Olie Lijn-Olie De Ned, Mudde 0,00 6,00 a - ,0,00 a - 0,00 a - 7,00 a - 3 ,00 a - 42.00 per vat. - 45,00 - 00,00 0.00 6,50 0,00 0,00 8,50 6,00 Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 sluksi Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN DER MESKRAP TE ZIERIKZEE Twee en een Twee en een Twee en een Een en een, Een en een Een en een Onberoofde, Onberoofde, Onberoofde, Muilen van den 18 Januarij 1849. TEELT 1848. eerste kwaliteit ƒ21.00 a ƒ21,50 middelbare dito minderedito eerste kwaliteit middelbare dito mindere dito eerste kwaliteit middelbare dito mindere dito - 20,00 a - 20,50 - 17,00 a - 19,00 - 19,00 a - 20,00 I - 17.00 a - 18,00 - 15,00 a - 16,00 - 22,00 a - 23,00 I - 19,00 a - 20,00 - 16,00 a - 18,00 - 2,00 a - 3,00 Bevallen van een' Zoon, L. F. W. J. van der STARP geboren den Boer. den Bommel (Eiland Flahkee den 15 Januarij 1849. Heden beviel zeer voorspoedig van eenen welge schapen Zoon, D. J. van der VLIET, Echt genoot van Renesse, W. F. MENZEL, den 18 Januarij 1849. Pred. te Renesse. De Notaris J. de KATER Nz. zalten verzoeke van den Heer C. M. BOLLE, op Dingsdag den 23 Januarij 1849 des morgens ten 9 ure veilen en verkoopen 100 sluks EsscSxen en IJpen BOOMEK bijzonder geschikt lot Werkhout slaande onder Haamstede, achter de Vlasschuur, aan de Vaart. De Notaris M.' J. J. ERMER1NS zal op Woensdag den 24 Januarij 1849 's morgens ten 9 ure op de Buitenplaats Mon-Plaisir, onder Noordgouwe presenteren te verkoopen Circa twee Bund, zevenjarig ESsclxen en Elzen HAK HOUT, benevens een partij DROOSrHOUT» bestaande in UHutsaax-d en Knodscn. De Notaris J. M. BOIJVIN zal, op Maan- dag den 29 Januarij 1849 des namiddags BUB ten 2 ureten verzoeke van zijne princi palen in het Dorpshuis teOosterland, publiek presen teren te verkoopen Een AVOOKHUIS, ERVE en Gevolgen, slaande aldaar op de Marktnaast bovengenoemd Dorpshuis, gemerkt n.° 40 kadaster sectie F n.° 324 alsmede een TAJIKaan den Achterweg aldaar sectie F n.° 93 groot negen Roeden twintig Ellen laatstgenoemden Tuin in twee perceelen. Breeder bij biljetten omschreven. OI'EXB iBE E/JK/tWOJ'JVG van 7- en 8jarig Essclxen en Elzen HAKHOUT milsgaiiers eenige tot WerlUxout zeer dienstige Populieren BOOMENiop de Buitenplaats Rustenburgaan de Kloosterweg onder Noordgouweop Woensdag den 31 Januarij 1849 des voormiddags ten 10 ure. De Notaris J. de KATER Nz.zalnamens zijn principaal op Vrijdag den 2 Februarij 1849, des voormiddags ten 10 ure op de Buitenplaats Rozegaard, ouder Noordgouweveilen en verkoopen 8 IJpen BOOHEK, bijzonder geschikt tot K'erkliouten Een groole partij extra zwaar 8jarig Essclxexi HAKHOUT. IER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1849 | | pagina 2