N°. 104 Zaturdag 30 December. 1843. BESTUREN IBlfSTIUTIlN. Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN. nieuwe iet min- st kun- I1ÜHSGII COURANT. abonnements-pkijs: Per drie maanden f 2,00. Franco per posi f 2.15. Inzending der A dvert. daags te voren,'snamidd. vóór ure. verschijnt: prijs deh advertenties?: Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van t-6 regels d j^\ behalve het Zegelregt. bekendmaking. Bürgrmeester en Wethouders der Stad Zierikzee, Provincie Zeeland. In aanmerking nemende de bestaande verordeningen tot wering der bedelarij in bet algemeen. Hebben goedgevonden 1.° Om aan alle beboeftigen te verbieden gelijk ge schiedt bij deze om op den 1 Januarij eerstkomende, aan de woningen der ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van nieuwjaarwenseben Ie bedelen. 2." Ter kennis van de ingezetenen te brengen dat ter verligting van den nood der armen op den tweeden dag van het volgende jaar drs middags eene collecte zal gedaan worden om uil het beloop daarvan eene buitengewone uitdeeling aan alle be- hoeftigen binnen deze Stad te doen. Ten welken einde Iiurgemeesler en Wethouders de ingezetenen uilnoodigenom op den aanstaanden nieuw jaarsdag geene giften aan hunne huizen uit te reiken of te doen uitreiken aan zoodanige armen die ondanks dit verbod aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de ingezetenen gelegenheid geven tot betoon van weldadigheid en om alzoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de collecte te doen ten behoeve der waariijk beboeftigen te dezer Slede ten einde daardoor mede te werken aan liet heilzame doelhetwelk de regering bij het verbod van bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 29 December 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KKOEF. NATIONALE MILITIE. Mjigting van denjave 1849. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, Provincie Zeeland. Gelet hebbende op de wetten der Nationale Militie roepen bij deze op alle manspersonleb zonder onder scheid die in 1830 geboren zijri en voor de ligling van het jaar 1849 de perste klasse moeten uitmaken om op Maandag den 1 Januarij 1849 aanstaande en vol gende dagen des voormiddags van 9 tot 12 ure zich ter Stedelijke Secretarie voor de Nationale Militie le doen inschrijven tot den 20 dier maand als wanneer het Inschrijvings-Register voorloopig zal worden geslo ten dat na dien tijd lot den 28 Januarij daaraanvol gendewanneer de finale sluiting van het register zal plaats hebben de nalaligen nog zullen worden inge schreven doch alsdan wegpns verzuim van geene aan gifte vóór den bepaalden tijd te hebben gedaan verwe zen worden in eene geldboete van niet minder dan ƒ5 en niet te bovengaande de som van ƒ100 of, ingeval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft welke bnete en straf bepalingen ook toepasselijk zijn op de ouders voogden curators en regenten van publieke gestichten of andere instellingen van weldadigheid die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijkeen tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of geadministreerden betzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn en dat na de finale sluiting van het Inschrijvings-Register geene inschrijving meer Wordt toegelaten zullende de nalaligen on middel ijk daarna worden gearresteerd om zonder loling in dienst te worden gesteld onverminderd de betaling van het dubbeld der vorengemelde boete en-hel ondergaan van de verdere strafbepalingen die ingevolge de wet op de nalaligen op de ouders voogden curators of regen ten zullen worden toegepast. Wijders wordt ter kennis van de belanghebbenden ge- bragt dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt gehouden voor de ongehuwden de woonplaats hunner ouders en hij overlijden die van hunnen voogd of curator voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn beschreven en voor de gealimenleerden of die in godshuizen zijn opgevoed de plaats welke de alimentatie bekostigen of waar de godshuizen gelegen zijn. Dat een ieder die zich ter inschrijving aangeeftver zekerd moet zijn van zijnen ouderdom waartoe de ge legenheid is opengesteld ter Stedelijke Secretarie voor zooveel zij in de stad geboren zijn doch die elders geboren zijn moeten bij de inschrijving overleggen een geboorte-extract hetwelk op hunne aanvrage kosteloos zal worden afgegeven. Al verder worden opgeroepen allen die de vereischten bezilten en genegen mogten zijn om als vrijwilligers in mindering van het konlingent dezer Stad hij de Nationale Militie te dienen waartoe zij zich ter Ste delijke Secretarie behooren aan te melden gedurende de geheele maand Januarij aanstaande; zullende aan eiken vrijwilliger na door den Militieraad in deze Provincie le zijn goedgekenrd eene premie van dertig gulden uit de Stedelijke kas norden Ier hand geste!d en waarvoor worden toegelaten alle Ingezetenen die op den 1 Januarij aanstaande hun 19'le jaar.zijn. ing.iU_re.den en het 30"° niet hebben volliragt. ten ware zij vroeger mogten gediend hebben in welk geval zij lot den ouderdom van 35 jaren worden toegelaten de lengte hebbende van 1 el 570 streep en gedurende de laatste 15 maanden binnen de Stad woonachtig zijn geweest. Eindelijk worden opgeroepen al de voor zichzelven dienende manschappen die in den loop van dit jaar overeenkomstig de bepalingen van art. 91 en 94 der wet van den 8 Januarij 1817, regt op vrijstelling heb ben verkregen en mitsdien hun ontslag uil de dienst verlangen, otn de schriftelijke bewijzen, daarvoor, naar aanleiding van art. 21 der welvóór den 5 Ja nuarij aanslaande ter Stedelijke Secrelarie over te bren gen waartoe ook ouders voogden curators of gemag- ligden van de belanghebbenden evenzeer als de man schappen zelve bevoegd zijn. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in do Stads—Courant geplaatst. Gedaan te Zierikzee, den 29 December 1848. Burgemeester en Wethouders, DE 'CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BUITENLAND. duits chi.and. Berlijn 23 Deo. Ten gevolge van het berigt der verkiezingen van Lodewijk Bonaparte lot president der fransche republiek is aan den minister van oorlog alhier een crediet van een millioen daalders bewilligd tol het aankoopen van 12,000 paarden voor de ruiterij van den landweer. Ook uit Maintz berigt men, dal daar toebereidselen gemaakt worden, om die vesting ineen geduchten slaat van verdediging'le slellen. Frankfort 24 Dec. Zoo even heeft een koerier alhier de hoogst belangrijke tijding aangebragt dat de keizerlijke oostenrijksche troepen de stad Raab den sleutel van Hongarije genomen hebben. t r a ss k r ij ko Parijs, 25 Deo. De revue is gisteren in de beste orde afgeloopen. Des morgens ten half zeven ure werd appél geslagen in de verschillende arrondissementen van Parijs en in weèrwil van de koude en het sneeuwachtige weder, kwamen de hotaillons in grooten getale op. Het leger plaatste zich in de Champs Ely- sèes de mobile garde op het plein de la Concorde en de nationale garde hij de Tuilerien en langs de boule vards. Ten 10 ure verliet de president der republiek in de uniform van1'generaal en chef der nationale garde het Elysée Bourbon en besteeg een ligt bruin paard hij doorliep nu met ongemeenen spoed al de door de troepen en do nationale garde gevormde liniën zulks was omstreeks 12 ure afgeloopen wanneer de presi dent zich voor de obelisk plaatste met den rug naar de Champs Flysóes gewend om het defileren bij le wonen hetwelk nu een aanvang nam en niet minder dan 4 uren duurde. Het weder was inmiddels veel helderder geworden en de sneeuwjagt had opgehouden. Ofschoon de geestdrift hij deze revue niet groot was dëdpn zich echter eenige malen de kreten leve de Re publiek en leve Napoleon 1 hooren ook moet door eenige bataillons der nationale garde geroepen zijn r leve de Keizer! terwijl door de artillerie der nationale garde en door het zesde legioen van Parijs de kreet leve de amnestie geuit- werd. Het leger begroette den president met geen enkelen kreet. Tegen 3 ure werden de lachspieren der op het plein de-la Conc'orde aanAvezigen in beweging gebragt toen men een papieren vlieger in de gedaante van een arend door de lucht zag zweven. Het plan van den oplater was zeker den togt van Boulogne in het geheugen terug te roepen en dit veel beteekenend zinnebeeld hoven het hoofd van den president der republiek te doen zweven dit oogmerk werd evenwel niet bereikt maar de oplater van den vlieger en de vlieger zelf door de wachters van Parijs in verzekerde bewaring genomen. Door den minister van justitie is aan den procu reur der republiek en aan den prefekt van policie bevel gezonden om alle personen in hechtenis te nemen en le vervolgen die leve de Keizer mogten roepen daar deze kreet als eene aanranding van de constitutie der fransche republiek moet worden beschouwd. De president der republiek bepft voor zijn eigen gebruik 26 equipages besteld en een 50tal paarden doen koopen. De oom des presidents Jeromegewezen koning van Westfalen is tot gouverneur der Invaliden en de maarschalk Molitor tot groot kanselier van het legioen van eer benoemd. Jerome's zoon Napoleon zalnaar men als zeker meldt met eene buitengewone zending naar Engeland en naar Busland gezonden worden. Prinses Bachiocchigeboren Bonaparte is op de reis uit Italië naar Parijsdezer dagen door Lyon gekomen. Het Journal des Débats strektin een uitmun tend geschreven hoofdartikel ten tolk der verontwaar diging van allen wier christelijk gevoel nog niet geheel verstompt is over de aankondigingen in de dagbladen der democratische en socialistische republiek wegens de wijze op welke de voorstanders van deze voornemens waren het heilig Kersfeest te vieren. Zulks moest in den Kersnacht zeiven door prachtige banketten in gewoonlijk aan luidruchtige vermakelijkheden gewijde plaatsen geschieden. Hier was de regeling van het feest aan dezelfde vrouwen opgedragen die het banket in de Chaussée du Maine hadden geregeld elders be roemt men zich het geboortefeest van Jezus die het zinnebeeld is der socialistische leerstellingen met de vereischte weelde en pracht te zullen vieren. En wat al dezegodslasteringen de kroon opzetis dat onder de voornaamste genoodigden tot een dier banketten de verfoeijelijke Proudhon behoort die onlangs volzinnen tot loochening van Gods bestaan schreefdie de pen weigert oyer te brengen.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1