MENGELINGEN. BEURS-, MARKTBERIGTEN ENZ. 1 ADVERTENTIES. AFKONDIGING VOLGENS ART. m B. 's Gravenhagf. 21 Oer. Bij bosluit van don 16 dozer is pene reorganisatie van bot departement van oorlog bevolen en zijn de chefs der verschillende af delingen bij dat departement onder dankbetuiging ont slagen terwijl voortaan de leiding der werkzaamheden dier afdeelingen aan geene hoogere rangen zal worden opgedragen dan dien van luitenant-kolonel. Fn de zitting van de tweede kamer der staten- generaal van gisteren zijn twee nieuwe wets-ont- werpen ingekomen betrekkelijk de helling van prov. opcenten in de provinciën Zeeland en Drenthe. Nog in deze zitting zijn die ontwerpen aangenomen. Ook de eerste kamer heeft heden al de laatstelijk door de tweede kamer aangenomen ontwerpen be krachtigd Zierikzee, 22 F)ec. Bij besluit van den 18 dezer heeft Z. M. benoemd hij continuatie tot burgemees ters der hierna genoemde steden ter vervulling der vacatures welke door de gewone aftreding met 2 Januarij aanstaande zullen ontslaan als: te Middel burg, jh.r m.r MC. Paspoort van Grijpskerkeie Zierikzeeden heer M C. de Crane; te Goes den heer m.T JC. van der Meer Mohr te Vere den heer J. Kleinman te Sluis, den heer J. B. Bekaaren te Hulst den heer J. L. van Dorlmondt. Met den overlandpost heeft men eene reeks ja- vasche couranten van 30 September tot en met 28 October ontvangen. Het laatste nummer bevat in het officieel gedeelte, eene kennisgeving van den raad van Indien gedagteekend van daags te voren waarbij wordt medegedeeld, dat de handelwijze van z. exc. den gouverneur-generaal ter gelegenheid der gebeur tenissen te Batavia in de maand Mei II. blijkens een koninklijk besluit van 19 Augustus, Zijner Majesteits volkomene goedkeuring hebben weggedragen en het Zijner Majesteits bedoeling is dat de gouverneur- generaal alles aanwende wat bevorderlijk kan zijn aan de belangen der nederlandsche onderdanen in Oosl- Indie maar ook tevens met gestrengheid keere alles wat de rust en orde aldaar zou kunnen bedreigen gevende voorts de raad van Indie zijne vreugde Ie ken nen dat 7... exc. de gouverneur-generaal zich niet in de noodzakelijkheid heeft gezien ernstige maatregelen aan te wenden. Volgens de laatsie herigten van Bali onderhield de nederlandsche krijgsmagt eene strenge blokkade en weerde ten strengste allen invoer van opium op g'rotid dat de insurgent en zich te eerder zouden onderwerpen. Hijst was zeer overvloedig op het eiland ten gevolge van het gestremd» verkeer. Het gaat dus mei de uiterste moeite en gevaar gepaard goederen af te zetten. F)e Balinezen worden gezegd zich zoo veel zij kunnen tegen de gevreesde hervatting der vijandelijkheden voor te bereiden. Wat on/o politieke toestand betreft, (rlus meldt oen hamielherigtzoo is Java geheel in rust, en heeft men bij oen verstandig bestuur niets kwaads te wachten. Eene van Amerika te Batavia nangebragte lading ijs, zijnde 200 ton, is in eens voor f 8000 verkocht. Vrachten voor schepen waren niet te krijgen er: het is niet raadzaam, (zegt het herigl voor liet motnent schepen op avontuur uit te zenden. Men verneemt dat hij de sub-commissie voor de aziaiische clwlera te Rotterdam de volgende opgaven zijn gedaan Getal lijders. Overledi Tot 17 December 1103 571 Bijgekomen op i 8 Dec. 13 3 10 22 10 20 12 10 Totaal 1150 594 Dus in behandeling 150. Hersteld. 383 3 6 4 396 JONGSTE EVJITENEJiEIIVSCHE TI JEINGEN. Lodewijk Napoleon heeft thans nagenoeg zesde-half millioen stemmen. Het vormen van hel aanstaande ministerie ondervindt vele moeijelijkheden. Het Journal des Dèbats deelt mede dat de maar schalk Bugeaud tot bevelhebber van het leger der Alpen is benoemd. Deze benoeming is van boog gewigl en heeft een' diepen indruk gemaakt. Uit Rome zijn heden gewiglige tijdingen tot den 11 ontvangen. Het voorlonpig bestuur is geprocla meerd geworden. De puus is van zijn wereldlijk gezag vervallen verklaard. De minister Sterbini heeft het volk toegesproken. Hij heeft verklaard dat de paus alleen onder den titel van bisschop hel regt zou be houden te Rome te komen dat zulks aan al do kar dinaals en prelaten verboden was. Het volk liep in geestdrift langs de straten onder het geschreeuw van dood aan den paus dood aan de kardinalen Ofschoon dit berigt niet officieel is zoo moet men toch ter naauwernood aan de waarheid er van twijfelen. Eene gewapende lusscbenkomst van Frankrijk schijnt dus onvermijdelijk. Volgens het dagblad van Genua zouden de oosten- rijksche troepen in Parma zich gereed maken naar Bo logna (Italië) op te.rukken. Met de eenheid van Dtiilschland is het gedaan (zegt een brief uit Keulen ze valt uiteen. De vorsten zijn in Iwist. In de zaturdag jl. te Rotterdam gehoudene ver gadering der afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw' is besloten dat door de afdeeling zal worden uitgeschreven 1.°, in de maand Mei aan staande eene tentoonstelling van paarden binnen de gemeente Rotterdam; 2.°, in Junij, een wedstrijd van grasmaaijers ingezetenen van Zuid- of Noord- Holland onder de gemeente Schiedam 3.° in Au gustus een wedstrijd van ploegers onder de gemeente Bhoon en 4.°, in het laatst van Augustus of het be gin van September, een wedstrijd van korenmaaijers en schovenbindersonder de gemeente Bloiswijk.. Voorts is onder anderen besloten lot het nomen van eene proef met de in Engeland zoo algemeen aangewende drains, of Iraaii-buizen tot losmaking en verbetering der on dergronden. Iedere landbouwer, welke tot dat doel wil medewerken zal daartoe in de gelegenheid gesteld kunnen worden door het verschaffen van de bewuste buizen. Eenige maanden geleden zag eene Landhuishoude lijke Courant het lichtonder de redactie van de hoeren d.' fV. C. H. Staring en d.* Wtlwaul, is thans aan deze courant eene uitbreiding gegeven welke getuigt dat velen door eene ruime deelne ming de waarde hebben weten te schatten van een blad dat, door zich met de verschillende, op land bouw en veeteelt betrekking hebbende vraagstukken bezig te houden van veel not voor Nederland zijn kan. De proefnommers welke zich door netheid en goeden druk zeer aanbevelen de matige abonne mentsprijs en de naam der redacteurs strekken allezins tot aanbeveling eener courant welker doel en strek king overigens geene aanbeveling behoeft. Het blad verschijnt iedere week en wordt te Arnhem bij den beer J. G. Meijer uitgegeven. De oitvner van granen in Rusland beeft bedragen in 1845 voor eene waarde van 16,193,782 r. in 1846, 28,517,492 r.en in 1847, 79,055,157 r. Een baardscheerder aan het Kamper Hoofd te Am sterdam wien men meermalen zijn uithangende kope ren bekken had ontstolen kwam op het ingenieuse denkbeeld door een gaatje in dat bekken een lange donkere draad te hechten aan een schelletje hetwelk hij op de buitentrappen van den kelder dien bij be woonde nederlag. De uitslag bekroonde zijn slim overleg, want weldra hoorde hij aan bet gerinkink van bet schelletje langs de straat hetwelk de dief als een paard voor eene arreslede onwetend met zich voerde dal men hem wederom bestolen had en bekwam hij niet alleen zijn ontstolen bekken terug, maar bad de satisfactie den brutalen dief te grijpen en hem zijne herhaalde ontvreemdingen met eene eenjarige gevange nisstraf te zien boeten waartoe bij in de vorige week door de correctionele regtbank veroordeeld werd. Onlangs beeft in de duinen onder de gemeente Was senaar liet volgende, ongeluk plaats gehad Een der zonen van de wed. Barnhoorn, van omstreeks zestien jarigen leeftijd, vergezeld van een jongentje van den boer bij welke hij dienstbaar was zag bij bel vallen van den avond een konijn in een der daar aanwe zige holen in het duin zich verbergende. De kleine jongen ging een spade balen waarmede de jeugdige boeren arbeider het duin begon af te graven, vervolgens kroop hij in het opengemaakte hol en op hetzelfde oogenblilr dat hij het konijn greep stortte een groot deel zand over hem heen waaronder hij geheel bedol ven werd. Toen de kleine boeren knaap dit zag liep hij aanstonds naar zijnen vader en vertelde het ge beurde men begaf zich dadelijk op weg om hem op te sporen doch het kind w'St de plaats niet meer aan te wijzen eindelijk na twee uren zoekens met lantaar- nen vond tnen de plek waar men hem levenloos van onder het zand te voorschijn haalde. Niet ver van Dublin hadeenigen tijd geleden het vol gend treurig en aandoenlijk voorval plaats twee kin deren broeder en zuster M'Grath genaamd het eene 14 het andere 16 jaren oud keerden tegen tien ure des avonds van de markt te Dergby terug. Hun lange weg liep door het kaal gebergte van Tiernan waar geen geëffend pad noch ergens eene woning is. Het stormachtige en gure weder op dien onstuimiger, avond schijnt daar hun leeder gestel te sterk geworden te zijn. lies morgens werden zij dood aan elkanders zijde ge vonden. Het meisje had hij bet van huis gaan, een halsdoek om en een katoenen zakdoek! bij zich. Die halsdoek vond men om de voeten en heeneii van haren broeder de zakdoek om zijn hoofd en zijnen hals ge wonden en zijne beide handen in den boezem der zus ter verborgen. Uit dit alles blijkt dat bet ongelukkig meisje terwijl zij zelve van koude omkwam nog ge tracht heeft het leven van haar broertje te redden (Zou deze trek van zusterlijke liefde niet geschikt en waardig zijn door het penseel eens gevoeligen schilders aan de vergetelheid te worden ontrukt?). Zierikzee 21 Dec. Heden is naar zee gezeild het engelsch sloepschip Handy-Jersey kapt. 1'. Dre- la lid van deze stad naar Engeland met stukgoederen. Den 18 October is van Batavia naar Zierikzee ver trokken het schoonerschip Maria Sophia kapt. M. van Gijzel met eene lading bestaande iq 4617 pic. rijst 1 i5 pic. peper 430 st. koehuiden 4o pic. rotting. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, den 21 December 1848. gebleven. 47% pC. Nederlanden, 2'/2 pC. Werk. Schuld 3 e Amorl. Syndikaat Handel-Maatschappij 3'A pC. 4% 4 56 Va 73->4 140'/, 72'/s De lager afkomende koersen der Parijsche beurs van eergisteren hebben ook beden op de binnenlandsche fondsen ongunstig gewerkt en waren alle tot verminderde koersen aangeboden. MIDDENPRIJZEN VAN DE VOEGENDE ARTIKELEN TE ZIERIKZEE van den 21 December 1848. De O. Tarwe 1847 J' N. dito 1848 - Zaai-Zomerdito - Ordinaire dito - Rogge- Wint.-Gerst - Zomer-dito- Haver- Paardeboonen - Wille dito - Bruine dito - Ned Mudde 8,30 a 9,00 6,50 a 0,00 a 0 00 a o,00 a 3,80 a 3,30 a 2.00 a 4 00 a 4.40 6,00 a 6.25 6,00 a 6.25 7,30 0.00 0,00 5,10 4,00 3,50 2,20 Graauwe Erwten J Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent Olie Lijn-Olie De Ned% Mudde 0,00 a 0,00 6.00 a 7,00 0,00 a 0.00 0,00 a 0,00 7,00 a 8 50 3 00 i 5,00 - 40.00 per vat. - 43,00 - 00,00 Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN DER MEEKRAP TE ZIERIKZEE van den 21 December 1848. TEELT 1848. Twee en een Twee en een Twee en een Een en een, Een en een Een en een Onberoofile On beroofde. Onberoofde Muilen eerste kwaliteit middelbare dito mindere dito eerste kwaliteit middelbare dito mindere dito eerste kwaliteit middelbare dito mindere dito f 20.00 a f 21,00 Z - 1,8,00 a - 19,00 - 15,00 a - 17,00 I - 18,00 a - 19,00 I a. - 16.00 a - 17,00 - 14,00 a - 15,00 - 19,00 a - 20,00 j - 17,00 a - 18,00 O I 2a - 14.00 a - 16,00 1 3 OO I a- Heden beviel voorspoedig van eene 3)ocIiier9 ELISABETH SC HU UB BISQUE BOEIJE geliefde Echtgenoot van 7jIP.RIR.zer M.' H. A."van ADRICHEM. den 17 December 1858. Bij Acte gepasseerd voor den E. A. Heer Kanton- regter le Zierikzee is door den Heer M.' W. J. P. KROEF aldaar handlisting verleend aan zijnen Zoon JU C. ff1. StUSWEPbij weike hij denzelven toekent de regten vast venen snees'dea'- jarigentol bet uitoefenen van 'nel bedrijf van Zeepzieder in de Slad Zierikzee mei den 3t;»ai«Sel in dit Fabrikaat. Zierikzee. den 21 December 1848. De Notaris M.' J. J. ERMERINS zal, Woensdag den 3 Januarij 1849, 's morgens ten 9 ure op de Hofstede van J. de VREDE °nder Dreischor presenteren te verkonpen Een aan zienlijke partij aware UPE1I BSMM5 ilWge schikt voorWerldiont, alsmede een part ij TROKKEN en MUTSAARD. De Notaris D. Q. de JONGE van dek HALEN, e Zierikzee. zal op Woensdag den 3 Januarij des middags ten 12 ure, ten vorzoekc van zijn principaal voor de te veilen perceelen pu bliek presenteren le verknopen Een hecht en sterk WOOXHUlS met PviSi- HUIS en jïï«rse, waarin sedert jaren eene ISi'OOrtSsaïlkeirsj is uitgeoefend staande en ge legen in de Sirit-üomusstraat en Molenstraat binnen de Slad Zierikzee zeer geschikt tot uitoefening van elk ander beroep of nering, kadaster sectie B, n.°' 542 en 485. ter stads drukkerij van de erven a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 2