ZIERIEZEESCHE Woensdag 6 December. |f°. '97. 1848. Woensdag en Zaterdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. BINNENLAND. COURANT. ab ohtnements-pkijs! }er drie maanden f 2,00. Franco per post f >2,15. nzending der Advert, daags te voren,'s namidd. vóór dt ure. verschijnt: prijs deb advshtesttisn: Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- eri Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve het Zegelregt. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee rengen ter kennis van het belanghebbend publiek dat et afschrift van het Proces-Yerhaal van sternopneming oor de verkiezing van een lid voor de Tweede hamer er Slaten-Generaalop den 2 dezer maand van heden f, gedurende acht dagen ter Stedelijke Secretarie al- ier ter inzage van een iegelijk is nedergelegd ter- ,'ijl voor den tweeden kandidaat der Eerste Kamer ene herstemming moet plaats hebben. Zierihzee, den 4 December 1848. Burgemeester en Wethouders K. W. de JONG li, vt.. Wethouder, L. B., Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Zierikzee 2 Dec. Uitslag der stemming in het hoofd-kiesdistrict van Zeeland alhier: 634 kiesgeregtigden hebben hunne stemmen uitge- 'agt. Voor het lidmaatschap der tweede kamer van de kten-generaal zijn stemmen uitgebragt op de vol- jnde heeren II M.' G. A. Fokker Middelburg. 16 M.' W. J. P. KroefZierikzee. 21 J H. L- Vader Wisseherlie. 10 Jh.' W. D. de Jonge Zierikzee. 6 M.r J. W. D. van Dongen idem, 6 M.' A. J. F. Egter idem. 6 M.' C. van der Lek de Clercq idem. 5 M. C. de Crane idem. 3 Jh.' K. W. de Jonge idem. 3 H. Moolenburgh Zonnemaire. 3 J. W. Vader Corlgeen. 3 M.' J. J. Ermerins Zierikzee. 2 Jh.' M.' J. F. Srhuurbcqne Boeije idem. 2 Jh.' M.' M. C. Paspoort van Grijpskerke,1 Middelb. 2 M.' J. Boeije Zierikzee. 1 M.' B. C. Cau idem. 1 J. A. Mulock Houwer idem. 1 M.' J. Berman idem. 1 M.' K. Wagtho Tholen. 1 C. Bruinings Zutphen. 1 Jh.' W. Versluijs Domburg. J M.' J. F. Bijleveld Middelburg. 1 G. Moolenburgh Zonnemaire. 1 Professor Thorbecke Leiden. 1 A. Pické Koudekerke. 1 T. Brouwer Jz. Oosterland. En als kandidaten voor de eerste kamerop de volgende heeren 1456 M.' C. van der Lek de Clercq Zierikzee. If 92 M.'W. C. M de Jonge van EllemeetOostlcapelle. Il84 M. C. de Crane Zierikzee. |l82 Jh.' W. D. de Jonge idem. 64 H. Moolenburgh Zonnemaire. 39 M.' J. G. Hinlópen Middelburg. 30 A. Vader Cortgeen. 22 P. Daane Cz. Tholen. 18 M.' W. C. de Crane Zierikzee. 11 Jh.' K. W. de Jonge idem. I 10 Jh.' M.' M. C. Paspoort van Grijpskerke Middelb. 10 H. van GorselTholen. 7 A. Pické Koudekerke. 6 1. G. J. van den Bosch Wilhelminadorp. 3 J. de LooffWissekerke. 3 Jh.' M.' E. Baron van Vredenburch Middelburg. 2 A. Kakeheeke Jz. Krabbendijke. 2 Jh.' W. Versluijs Domburg. 2 C. Vis Middelburg. 2 D. Dronkers idem. 2 A. J. van den Broecke idem. 2 J. van 't Hof, Neuzen. 2 Jh.' M.' J. van Reigersberg Versluijs Middelburg. 1 Jh.' P. D. van Cilters idem. 1 Jh.' M.' J. P. Boddaert idem. 1 J. J. Sprenger idem. 1 W. L. Vader Wissekerke. 1 Jh.' B. de Jonge Middelburg. Zoodat tot lid van de tweede kamer is geproclameerd rn.' 93. A. Fokker, te Middelburg en lot eersten kandidaat voor de eerste kamer m.' C. fan dep ILefe de CSei'cq, te Zierikzee zullende voor den tweeden kandidaat eene herstemming moeten plaats vinden lusschen de heeren m.' IF. C. M. de Jonge van Ellemeet en M. C. de Cranewelke de meeste stemmen op zich hebben vereenigd. BUITENLAND. BBiTscaaasjBi Berlijn 30 Nov. De nationale vergadering is giste ren wel voor de derde maal vergaderd geweestmaar nogmaals zonderuit hoofde van niet genoegzame vol talligheid iels te kunnen uitrigten. Heden wilde men weten dat de tot dus -verre teruggebleven leden dier vergadering voornemens zouden zijn zich morgen ge- zamentlijk naar Brandenburg Ie begeven om aldaar dien dag de zitting eenmaal bij te wonen en door de meerderheid die zij daardoor zouden aanvoeren het verdogen der vergadering tot tijd en wijle dat er een ander ministerie zou wezen te doen besluiten. Te Kremsier heeft het nieuwe oostenrijksche mi nisterie in de zitting van den 27 zijn programma voor gedragen. Het verklaart zich in den gematigd libera len geest voor de constitutionele monarchieoveri gens merkt het op dat de zaken nog niet rijp genoeg zijn om te kunnen bepalen welke de duurzame ver houding voor Oostenrijk tot het vereenigd duitsche rijk zal moeten wezen maar dat Oostenrijk inlusschen zijne verpligtingen jegens den bond getrouwelijk zal vervul len. Overigens waren de discussiën lusschen de heide partijen vrij scherp geweesten is de voorlezing van het programma gevolgd door onderscheiden interpella tion van welke het ministerie schriftelijke mededeeling heeft verzocht om er op te kunnen antwoorden. r s A n k s !I E. Parijs 1 Dec. Heden heeft men hier het hoogst gewigtige herigt vernomen dal de paus den 24 Novem ber des avonds te 5 ure heimelijk Rome heeft verlaten zich naar Frankrijk zal begevenen te dien einde te Gaeta aan boord zal gaan van de fransche oorlogsstoom boot Tenare. Dit herigt is den 26 te 3 ure van Civila-Vecchia afgezonden ten gevolge van het slechte weder eerst den 1 December te Marseille aangebragt en oogen- nlikkclijk door middel van den telegraaf ter kennis van den minister van buitenlandsche zaken gebragt. Do minister van justitie en eeredienst is reeds naar Mar seille vertrokken ten einde den paus hij zijne komst daar ter stede behoorlijk te on vangen. De telegrafische depêche houdt voorts nog in dat de bevolking van Bome volmaakt rustig en zelfs onver schillig was eindelijk dat de vertegenwoordigende vergadering daar ter stede een besluit had genomen waaruit bleek dat het nieuwe bewind aldaar het ver trouwen der meerderheid bezat. De generaal Cavaignac heeft in de zitting der natio nale vergadering van heden het bovengemelde herigt ter kennisso der afgevaardigden gebragt. De minïsler Vivien heeft medegedeeld welke maatregelen de rege ring dacht te nemen om den paus op eene waardige wijze te ontvangen. Deze bewindsman heeft daarbij gevoegd dat zoodra er iets naders van bel kerkelijke opperhoofd zou worden vernomen de afgevaardigden daarvan onverwijld zouden worden verwittigd ten einde zoodanige maatregelen te verordenen als de achtbaarheid van den paus «in de waardigheid der fran- scbe republiek zouden vorderen. De afgevaardigde I'arisisbisschop van Langrès heeft daarop het woord opgevat en de regering dank gezegd voor de wijze waarop zij het hoofd der Kalho iijke Kerk dachten te behouden. Deze prelaat heeft op diep bewogen toon gezegd «Ik geloof, dat ik do tolk ben niet alleen van alle belijders der Kalhoiijke godsdienstmaar van alle waarlijk godsdienstige en vrije lieden wanneer ik verklaar dat wij geestelijken ten hoogste getroffen zijn en voldaan over de houding zoowel «jer regering als van de vertegenwoordiging bij de rampen welke onze opperste geestelijke Vader hebben getroffen. Thans moer dan ooit zullen wij vurig den goddelijken zegen afsmeeken over onze staat kundige instellingen over ons vaderland. Weest dan gezegend mijne heeren afgevaardigden in naam van «Ie fransche kerk in naam van de geheels Kalhoiijke Christenheid." Men begrijpt ligtelijk dat de gezamenlijke afgevaar digden zonder onderscheid van staatkundige geloofs belijdenis met de levendigste deelneming het herigt betreffende «Je vlugt van den paus hebben vernomen. De door den bisschop van Langrès gesprokene woorden zijn met geestdrift toegejuicht. Eenige weinige aan hangers der Bergpartij hebben de woorden van dien prelaat wiilen bespotten doch hunne daartoe strek kende pogingen hekhen groolelijks afkeuring gevonden. Te Florence had men het herigt uit Rome ontvangen dat van al de kardinalen slechts 4 a 5 iu die stad wa ren gebleven dat al de overige de vlugt hadden genomen. gkoot-bhittaunzen. Londen 1 Dec. In den afgeloopen nacht hebben hier twee zware branden plaats gehad bij een van welke eene zwangere vrouw en haar man in de vlam men hun leven hebben verloren. De handelszaken beginnen zich van lieverlede te verbeteren hebbende do massa der artikelen van uit voer reeds weder do hoogte bereiktwaarop zij stond voor de fransche revolutie. Amsterdam 2 Dec. .II. donderilag hepft de cor rectionele reglbankzekeren magnetiseur PW. F. A. W. Ier dezer slede en zijne somnambule zekere jufvrouw G. O.elk tot fHb boete veroordeehl de eerste wegens onbevoegde uitoefening van eenen tak der geneeskunde als hebbende de geneesiniildelen door de somnambule in haren magnetischen slaap opgegeven aan patiënten voorgeschreven en de tweede wegens strafbare mede- pligtigheid aan deze daad door zich wetende dat zij in haren slaap den magnetiseur de «loor hem voor te schrijven geneesmiddelen moest indiceren vrijwillig in slaap te doen brengen en alzoo met weten laatslge- inelden te hebben bijgestaan in do b««drijven die dien den om het door hem gepleegde feil te doen gelukken en hetzelve voltoohicu. Amsterdam 3 Dec. Blijkens officiële kennisgeving van ons stedelijk bestuur hebben zich sedert 27 Nov. jl. hier ter stede geene nieuwe c/ioiern-gevallen ver toond. De vroeger voorgeschrevene maatregelen om trent het afgeven van «leclaratoren door geneesheeren en Ier begraving van lijkon zijn dan ook reeds wederom opgeheven. Uit Zwolle schrijft men dat in den loop dezer week eenige valsche 25 cents-stukken ontvangen en aan de policie ter hand gesteld zijn. Zij zijn zeer gemak kelijk te onderscheiden van de echte stukken daar zij hoofdzakelijk uit lood bestaan de kleur is blaauwach- ligen wanneer men ze in de vingers neemt, merkt men dadelijk het verschil door de ongewone gladheid dezer valsche stukken.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1