Zaturdag 21 October. N°. 84. 1848. mm «istra™. Woensdag en Zaturdag. ONZE VOORUITZIGTEN. BEKENDMAKING. Inspectie op cle Vloedplanken. BEKENDMAKING. en veer- vprzoeko Weduwe en uit ondissc- >er 1800 geregi- Deur- van en (ijk B. hoorlijk aard ewooiul doende •rgader- lan het (fschrift Officier welke nd en he Cow- len en es jaars If ure Ier le- Zi'e- Idaar 1800 woon- waar- gesteld omen n brief 10 der- ïonder 10 acht vijftig n voor ulden lekend) zelfden n zijn iwezen ap van wils- unnen voor- rlijden ienden Deur- >0 aeht Iwecde zitting n den lertig ische- nnis is sgeven tsdien n Ge- zelve hijnt akte le ver- lestaat n Au- leester teresse >an dit als. COURANT. AB O WNEMEDÏTS-PÏVIJS*. Per drie maanden f 2.0Ö. Franco per post' f 2.15. Inzending der A dvert. daags fe voren's namidd. vóór 4? ure. verschijnt: FHUS OER inVEHTEJITIEN'. Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 1-6 regels f 1 behalve het Zegelregt. LER, der. rihzee, ■,ee. 3. teden 10 acht folio ,k zes ie ren- cents ig PP' en eefl Toen wij in ons blad van den 27 September, over Duitschlarid sprekende, de woorden ter neder schreven«De winter dien nlen in Duitschlarid fcrnet schrik ziet naderen gaan wij vertrouwend «tegemoet, want het behoud der rust is geheel «in handen der Nederlandsché regering," ge schiedde zulks in de vaste vooronderstellingdüt onze regering pogingen zou in het werk stellen en dat wel spoedig, om de lasten der arbeidende klasse le verligten, en de daaruit volgende vermindering derstaats-inkomsten te vereffenen door bekrimping der inkomsten vanhoogerestan den daar waar deze waarlijk te ruim mogen ge noemd worden. De uitzigten in de troonrede van Z. M. aan bet volk van Nederland gegeven, hebben, wij moeten het met sinart erkennen, die hoop geheel beschaamd de hoofdinhoud van dat staatsstuk is eene dankbetuiging aan het vólk róor zij-nege matigdheidvertrouwengehechtheid, aan wet en trde en verklgpf dheid aan het Huis van Oranje erder eene herinnering aan de dure verpliglingen an elk inwonerén aan hel pligtmatige van eene ex{drift, die geene offers te groot achtpri als ge- /olg daarvan komt eindelijk slechts ééne belofte, tamelijk datter bestrijding der behoeften van het mgenhlikmet gerustheid zu llen gevraagd worden •lieuwe bijdragendoor de omstandigheden vereischt. In het vorige jaar gaf de troonrede het uitzigt )p het van regeringswege tot stand brengen van nerken tot openhaar nulin verschillende oorden les rijks ten einde aan vele handen werk te Ker ch a ff hn en tevens nieuwe bronnen van bestaan te openen Een ieder weet, wat daarvan gekomen is; thans vordt het gebrek nog grooter, want elk jaar wor- len de behoeften der arbeidende klasse dringen- leren de regering schijnt er niet meer aan te lenkende lasten des volks te verligtenintegen- leelhelaas! Wij herhalen dus de voorwaarde waarop wij eiden dèn winter vertrouwend te gemoet té gaan amelijkzoo onze regering slechts half zoo veel oet als de Duitsche regeringen thans doen en lat is: Kolossale en allerbelangrijkste werken van penbaar nut, (waartoe niet alleen de schatkist laar vooral de gegoeden inden lande bijdragen n daarbij volstrekt geene belastingen op alle on- tisbare levensbehoeften. Het laatste vooral kan Nederland beveiligen oor dat wat men vreest; z.onder het laatste, ver- rouwen wij de toekomst volstrekt nietde druk és volks is grooter dan de regering schijnt te unnen gelooven GE. vos. IBurgrmrester pii wctkhmiers der Stad Zierikzee. Gezien hel licsluil van Zijné Excellentieden heer Slaats- ad Gouverneur dezer 'Provincie van d'en 9 Septem- lé'r )l. [Promnciaalblad n.° 93,) houdende aanschrijving H openbare afkondiging der bepalingen van de arli- fféii 27 en 42 dér wet op de Personele Belasting van den 29 Maart 1833, Staatsblad n.° 4 betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de supplelaire aangifte. Hebben goedgevonden De fn- en Opgezetcnen te berinneren aan de bedoelde wetsbepalingen luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei niet in gebruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstipenkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 20 2 bepaald dooi eenen huisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des dienstfaars betrokken, in gébruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belastingvolgens tie vier eerste grondslagen naar de hierboven bepaalde iegten deswe»e moeten worden voldaan; doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dierstjanrs hetwelk op h« t tijdstip der in gebruikneming, betrekking ofinéubélering overig blijft. 2. Ingeval «le belastingschuldige, welke zoodanig perceel als bij par. 1 bedoeld aanvaardt in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen, en l\ij dit totdien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met weg voet ing van alle roerende goede ren hoe ook genaamd, en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal liet bedrag van dente zijnen name op het kohier gebragten aanslag voor al de vier be doelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak, worden afgetrokken van dat des, op den voet als boven te doenen aanslag, zonder dat, indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere, er eeni-e ontheffing zal kunnen worden gevorderd. §3 De uitbreiding, vermeerdering verwisseling of aanschaf fing van belaslintts-voorwerpen der vier eerste grondslagen, na 15 Mei zal behalve in de gevallen bij par. 1 en 2 hierboven vermeld geen <?rond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjanrs. 4. Ter zake van zondanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen als na 15 Mei in «lieiist of gebruik genomen of aange schaft worden zal dé belastingnaar gelang van den oog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden niet andere waarvoor geene hoogere realen versclui Idigd zijn op zich zelve tot het nogmaals aan slaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoöilanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aatweleg»! of gebezigd waren zal met aanschaf fing worden gelijk gesteld zoomede wat aangaat de paardendér- zelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaavs. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat, volgens de tarieven van art. 17 en 21de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden, zal, wegeitsde diénst boden en paaiden aanvankelijk gehouden, die .verhooging voorden nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd Deze bepaling is mede van toepassing mét betrekking tot de paar» den bij het opkomen van de omstandighedenaan het eimlé van par. 7 van art 20 vei meld 7, Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen, ingeval die gelijktijdig voor een én hetzelfde rijtuig worden gespannen hem die zulks dóetof wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs ter zake van het grooter aantal paaiden hetwelk door hem alzno niogt zijn gebezigd, dan waren aangegeven mede aan de opklimming Aur belasting naar par 6 doen ouderweipen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst en werkhoden of paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting tot eene evenredige verhooging «Ier belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9- De tijd waarover «le belasting loopt zalin heirekking tot al de grondslagen, worden berekeml bij vjerendeelen' jaars op het dienstjaar overschietende, zonder «lat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst en zullen als vierendcelen jaars worden beschouwd de tijdvakken, aanvangende met" primo Mei, primo Augustus, prirno November en primo Februarij Artikel 42. De>7.oo«l3Tngenwelke., door cpnige der omstandigheden voorzien bij art 27, in der. loop des jaars komen te vallen onder de toepas singvan het aldaar b«*paahle zullen, al'vorriis 'en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete, bij art 35 en 39 vastgesteld veipligt zijn lot bet indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij art. 30 voorbeschreven zullende zij daar voor een biljet ter invulling bij «len Ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door open bare afkondiging en bekendmaking in de Stads Courant worden gebragl ter kennis van bel publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierikzee, den'18 October"1848. Burgemeester en Wethouders, D E CRANEvt., Tbr ordonnantie De Slads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester ni Wethouders <1 i-r Suil Zierikzee maken bekend (Jal op aanstaanden Woensdag den 25 dezer maand eetrd afgénteene schouwing zal plaats hebben zoo op de Yloedplanken der Slad als van de ingezetenen. Wordende een ieder bij deze aan zijne verpligting herinnerd otn de Vloedpianken alsdan gereed en in orde gestold le houden op straf van de bepaalde boete door de nalatigen te verbeuren. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd in de Stads Courant geplaatst en omgeroepen terwijl zulks aan den Stads Architect en Commissaris van Policie tol handhaving zal worden medegedeeld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee. den 18 October 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee herinneren de ingezetenen dat van Maandag den 23 tot en met Zaturdag den 28 October aanstaande als mede nog op Maandag an Dingsdag den 30 en 31 dier maand bij den heer Arrondissements Betaalmeester le dezer Slede op de gewone kantoor-uren ter inwisse ling kunnen worden aangeboden De ov.de voor 33 centen koers hebbende Schellingen en Sesdhtilvem en de één vierde Guldens welke met den 29 dezer maand buiten omloop worden ge steld en dien ten gevolge niet meer in betalingen voor dn schatkist zullen aangenomen worden noch door de ingezetenen zullen behoeven le worden aangenomen. Zierikzee, don 18 October 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE vt. Ter ordonnantie Dé Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De Sociëteit: Tot JVut en Ge noegen, le Zierikzee maakt bekend 1 -Dat Ua BEESTENMARKT te (lezer Stede zat plaats heb ben op Donderdag den 2 November ISiS op de aloude standplaats aan cle Balie, aanvangende des voonniddngs 10 ure. 2.° Ieder Veehouder wordt hij deze uitgenoodigd. om voorzegde markt, zoo door liet aanbrengen als ter verkoop aanbieden van Rundvee, zooveel mogelijk te helpen bevorderen. 3.° Tot aanmoediging zullen door genoemde Sociëteit de navol gende prijzen, premicn en getuigschriften worde» toegekend, als: Voorde best gekeurde Melkkoe, de prijs van /'6 en een getuig, schrift. (Wordende hierbij kennis gegeven, dat de éénmaal be kroonde Melkkoeriieimeer bij «le keuring in ainmerking zal komen.) Voor de daaraanvolgende best gekeuide Melkkoe, eene premie van f 4 en een getuigschrift. Voor de best gekeurdekalfdrager.de Vaars, de prijs van 5 en een getüigkclirift Voor de daaraanvolgende best gekeurde kalfdragende Vaars eene premie van 3 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde driejarige Vaars, de prijs van 4 en een getuit-Schrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde driejarige Vaars, eene premie van /'2 en een getuigschrift. Voor de bést gekeurde tweejarige Vaars, de prijs van f3 en een getuigschrift Voor de daaraanvolgende best gekeurde tweejarige Vaars, eene premie van f 2 en een getuigschrift. Voor dengenen welke «le vetste Koe zal aanbrengende prijs van f 6 en een getuigschrift. Voor dengenen, welke de vetste Vaars zal aanbrengen, de prijs van 6 eii een getuigschiift. Eene premie aan dengenen, welke het grootste getal vet Rundvee zal aanbrengen van 10. En eene premie aan dengenen buiten liet Poortambacht, welke liet grootste getal Rundvee zal ten toon stellen, van f 10. Welke prijzen premicn engetuigscluiften, namens hetEdel Acht baar Bestuur door «le Directie van voornoemde Sociëteit, na de keuring welke des voormiddags ten elf ure zal aanvangen, aan de bekroonden des avonds, ten huize «anden societeitbouder W. var Zandvoort, zullen afgegeven worden. 4.° Eindelijk worden de Leden van opgemelde Sociëteit ten vrien delijk sle uitgenoodjgdom «le te houden Vergadering op Donderdag den 26 October 1848 des voormiddags ten half twaalf ure ten, Huize van «len lieer P A df.Rkdr. bij te wonenten einde de be- laugen van 'genoemde Sociëteit te helpen bevorderen; in welke bijeenkomst de Commissie van Keuring voor de te houden Beesten-

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1