Woensdag 2B Augustus. 1848. I Inzending der Advert, daags te voren'snamidd. vóór dH ure. Woensdag en Zaturdag. BESHHEN EN ADMTMTIR BEKENDMAKING. Inspectie op de Straten. ISEkEXDM A KI Ml. MIMMIllllMitA. BUITENLAND. W°. 67e mmmsm COURANT. abonnemewts-pbijs Ter drie tnaandëh f 2,00. Franco pér post f 2,15. verschijnt: prijs beb ae>verxekttienj Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-8 regels h f 1 behalve hot Zegelregt Burgemeester en Wethouders der Stad Zieriltzee I■verwittigen bij deze het publiek 'dat de gewone KËR- MIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal (gehouden worden als vanouds aanvangende op den bat isten maartdag in Augustus, gedurende twee weken en I alzoo van den 28 dezer maand lol den 9 September aun- slaande. De kramers worden verzocht tot het bekomen van plaatsen zich in lijds met vrachtvrije brieven hij deri I heer A. van der Velde, Cz. Stads Architect en IMarktmeester alhier, aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien, I terwijl g'eene rijfelaars horoskooptrekkers of bedelaars [op de kennis zullen worden toegelaten. Zieriltzeeden 9 Augustus 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE of-. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zieriltzee krengen ter kennis van de ingezetenen dat er on Za turdag deti 26 dezer maandBené algenreene inspectie op de Straten zal worden gehouden weshalve eën ieder wordt verzocht om te zorgen dat de straten voetpaden goten eh stoepen iéder vóór zijne woning of erfbe hoorlijk schoongemaakt en gereinigd zijn onder her innering aan de strafbepalingen hij het bestaande poli- cic-reglement tegen de nalatigen verordend. Ën opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende ial deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Slads Courant geplaatst. Zieriltzee, den 18 Augustus 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Slads Serrelans W. J. I5. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zieriltzee maken bekend dat de laatst gearresteerde Rekening faer Stad over den jare 184,5 van heden af, dagelijks gedurende j4 dagen i 0p de kantoor-uren ter Stedelijke pcretarie voor een ieder ter lezing zal voorliggen. Zieriltzee, den 18 Augustus 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BERLIJN den 17 Augustus. Het tusscheo Duitschland en de Nederlanden bestaande jeschil betreffende Limburg wordt hier zeer afgekeurd moral daar men eene goede verslandhouding met ïederland voor de duilschè belangen noodzakelijk oor- itell. - Daags na zijne terugkomst in zijne hoofdstad, leeft de keizer van Oostenrijk eene proclamatie aan de ingezetenen vafi Weenen uitgevaardigd om zijnen dank kor de ontvangen bewijzen van verknochtheid te he iligen, en hed, ter meerdere bevordering van het nieuvk i) te trekken staatsgebouw tot eendragtorde en o'n- 'tlanigheid aan de wet te vermanen. Opmerkelijk iadat men ,'st.Jerl'skei? :rs terugkomst de doitsche vlag van het paleis ziet waaijen. HAMBURG den 15 Augustus. De deensche regering welke tot nog toe zich verge noegd bad de opgebragte duitsche schepen en hunne ladingen onder beslag te leggen en te condemtieren heeft thans bekend gemaakt dat de gfecondemoeerde prijzen te beginnen met den 28 zullen worden geveild. Volgens officiële berigten is ook te Archangel de cholera uitgebroken. PARIJS den 16 Augustus. De geruchten van gevreesde bijna van ontstane onlusten te Parijs versterken zich. Treffend zijn de woorden die een brusselscb dagblad gebruikt om het tegenwoordig voorkomen der fransehe hoofdstad te be schrijven. «De toestand van Parijs (zegt het)", zonder eigenlijk nog donker té worden schijnt evenwel tot ongerustheid te neigen. Er beginnen doffe onbepaalde geruchten in ofnloöp te komen min of meer gegronde bekommeringen gevoed te worden men spreekt op nieuw van geheimzinnige ontdekkingen van komplot- ten van zamehzweringen van hijeenscholingen en Verwachte volksoproeren. Wat mag er van dit alles werkelijk waar zijn? Niemand kan het zeggen. Maar stellig is het dat nog weder eenmaal ais het ware eene men weet welke ongerustheid in de lucht zweeftdat Parijs zich eenigermale in dien zedelijken toestand be vindt die eene gewigtige gebeurtenis vooraf gaat." Belangrijk ziin de heden uil de Kerkelijke Sleten ontvangen berigten. Het garnizoen, dat generaal Welden. na de inname van Bologna in die stad had achterge laten is daags daarna door de burgerij weder naar buiten gedreven de stad is door de Oostenrijkers drie uren lang gebombardeerd na verloop waarvan de stel ling die zij buiten de stad hadden ingenomen door de burgers met storm werd ingenomen en de Oostenrijkers ook van daar verdreven. Volgens de jongste lijdingen waren tie vijanden op nieuw tegen de stad in aantogt. Men zegt dat de fransehe en erigelsclle ambassadeurs tegen dit bombardement geprotesteerd hebben. Te Rome is de geheele nationale garde onder de wapenen geroe pen terwijl de kamer van afgevaardigden besloten heeft een beroep op Frankrijk te doen Gisteren avond heeft de heer Du'pin ainë eertijds président van de kamer der afgevaardigden een gast maal aan al de leden van de commissie ter zamenstelling der constitutie gegeven. De generaal Cavaignac was er bij tegenwoordig 011 moet van lijhe politiek spre kende gezegd hebben Ik weet dat de vrede mij zal doen Vallen maar ik zal de waarachtige belangen van het land niet verzaken." PARIJS den 17 Augustus. Héden is de toestand alhier nog volkomen hetgeen hij den vorige» dog geweest was en toch is de stemming der gemoederen en het voorkomen der stad geheel ver anderd. Men is even kalm ja onbezorgd als men weinige uren te voren treurig en zwaartillend was; «In Frankrijk alleen zegt een brief, «ziet men zulke «wonderlijke contrasten, maar alles wordt er door de «mode geregeerd zelfs de revolutiön." Men moet zich echter niet verbeelden dat met deze meerdere gerustheid ook meerdere neiging tot verznen- lijkheid zich van de gemoederen heeft meester gemaakt. De partijen blijven even verbitterd en de thans bijna onvermijdelijke discussie van het önderzöekings-rappor t dreigt met de ergerlijkste looneelen. De officieren der nationale garde moeten verklaard hebben datzoo de nationale vergadering de hoeren Caussidière Louis Liane en Ledru-Rollirl niet in staat van beschuldiging stelt zij zeiven bet regt in handen nemen zullen. Het zijn nog altijd de gebeurtenissen te Bologna die het belangrijkste onderwerp der italiaanScho berigten uitmaken. Volgens sommigen zijn de oorzaak van het oproer en de gevolgen daarvan toe te schrijven aan eene buitengewone Contributie én de uitlevering van 8 gijze laars, die door Welden gevorderd waren volgens an- 1 deren aan zijnen eisch lot uitlevering van sommige per-1 scae.i die reeds vroeger oproerigheden hadden trachten uit te lokken. Gisteren eindigden wij met te zeggen dat de Oostenrijkers den 9 op nieuw naderden dit is inderdaad gebeurd zij hebben andermaal de stad be schoten en daarbij eene geheele voorstad en twee palen- zen in den brand gesloken maar zonder eenig gevolg want in den namiddag van dien dag waren zij wederom afgeslagen en tot eene snelle vlugt genoodzaakt geworden. Ofschoon men te Rome het bombardement van Bo logna nog niet kende bleef de gisting er echter voort- dure», ja nam er nog met elk uur toe. Eenige ge ruststelling was echter door de definitieve zamenstelling van het ministerie aangebragt. Ofschoon bel ministeria nog denzelfden dag in de kamer van afgevaardigden ver klaarde dat zijn stellig voornemen was krachtdadige verdedigings-maatregelen te nemen en dat ook de paus in deze plannen instemde bleek echter reeds daags daarna dal de verwachtingen die men van dit defini tieve ministerie gevormd had ijdel waren daar de minister van oorlog Campello zijn ontslag nam omdat de paus eene door hem opgestelde proclamatie, waarbij de onmiddelijko vorming van een vrijkorps bevolen werd niet wilde goedkeuren. Deze afkeuring heeft algeineene verontwaardiging verwektzoozeer zelfs dat zoo er geene revolutie op gevolgd is zeggen de correspon- dentiën A dit aan den tegenwoordigen toestand vau Italië te danken is daar men vreest dat éeno binnen- landscho worsteling te Rome de wapenen der Oosten rijkers zoude hevoordeelen." In den avond vat) den 7 heet' er eene groot® .cl!;-démonstratie voor bel paleis der fransehe ambassade plaats gehad orn de intervenlia van de republiek in te roepen. Al deZe gebeurtenissen leggen zoo als wel te denken is de vreedzame bemiddelling van Frankrijk en Enge land nieüwe moeijelijkhedeti in den weg. Ten strengste keurt men in eerstgenoemd land de handelwijze van generaal Welden of, vooral daarom omdat de paus, ten koste zijner populariteit.altijd hoogst vreedzame gevoelens heeft aan den dag gelegd. Dit is echter niet alles omtrent Lombardije begint men ook nieuwe ongerustheid te koesteren wel verro van de gemoederen lot kalmte te brengen heeft de wapenstilstand er op nieuw gisting verwekt. Uit dé harde voorwaarden van dat voor zes weken gesloten verdrag kan men reeds duidelijk opmaken dat bij dö definitieve vredes-vcorwaardcn Oostenrijk de door kracht van wapenen gemaakte veroveringen zwaarder zal doen Wegen dan mén oorspronkelijk gemeend had. De fransehe afgezant aan hot spaansche hofde heer Lcssèps heeft het spaansche ministerie eene nota doen toekomen waarbij herinnerd wordt aan de schuld die Spanje ten gevolge der bezetting van 1823 tegen over Frankrijk had aangegaan. Met de betaling dezer schuld was werkelijk een aanvang gemaakt maar onder het ministerie van den graaf Toreno op het tijdstip van den burger-oorlog was die geschorst en later niet hervat, PARiJS, den 18 Augustus. De organen van hel bewind twijfelen niet aan den goeden uilslag der vreedzame bemiddeling in Italië. Zij zeggen dat de keizer van Oostenrijk die bemiddeling heeft aangenomen en dat de conferentiën te Grenoble zouden geopend worden. Er moeten heden zeer be langrijke depêches van onzen gezant te Rome den heer d'HarcOurl, aangekomen zijn. Dadelijk na de ont vangst is dé raad van ministers onder voorzitterschap vhji den generaal Cavaignacbuitengewoon vergaderd geweest. Meer en riteer bemerkt men dat ovëral in Itafie da wapenstilstand met een kwaad oog wordt aangezien en dat dë verschillende stalen geenszins gezind zijn aan de bepalingen dér graote mogendheden zich blindelings te onderwérpen. Uit Bologna verneemt men geen nieuws de vijand trok ndg altijd terug. In Rome bleef de groutste spanning Beerschen. Héden is ëeh tweede bezending van insurgonten ter deportaiie sterk 493 man vertrokken. Alles is in de meeste Orde afgeldopent De gevangenen schenen gelaten i

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1