"Woensdag 16 Augustus. [f°. 65. 1848. Woensdag en Zaturdag. TLHEX BEKENDMAKING. ZMKZEESCHE COURANT. AË ONNEMENTS-P H.X JS 'er drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. nzending der Advert, daags te voren,'s namidd. vóór dÜ. ure. verschijnt: PHIJS DEB ADVJSSTEMTIEB! Gewone 15 cents de regelGeboorte-11 uwelijks- en Doodberigten van l-ö regels aft, behalve hel Zegélregt ie g de ure ikzt I J. Ka IV.ZIE -5rïï.r.Kt'WKf., nebben wij in ons blad van den 9 dezer met rijmoedigheid en onpartijdigheid geopenbaard, at, wat ons na een opzettelijk onderzoek geble- cn isde wenschen van een groot deel des Ne- erlandschen volks te zijn, innerlijke wenschen aarvoor velen niet openlijk durven uitkomen 'ij voelen ons evenwel aan de andere zijde ge- oopt onze meening te kennen te geven dat er oor alsnog' geen uitzigt bestaat, en niet bestaan, an, om dergelijke wenschen in hunnen geheelen invang vervuld te zien. De tijd tot die vervul- ng is nog niet tot rijpheid gekomen, ze zijn dus oor het tegenwoordige oogenblik nog ontijdig. liet moge voor latere tijden bewaard zijn rege- ende personen te bezitten die hunne eereposten ;ratis bekleeden openbaarheid van alle regeri ngs- landelingenhoegenaamd ook, te zien plaats lebben, afschaffing der nationale militie en alge- neene dienstpligtigheid in tijd van oorlog te zien nvoeren, slechts eene eenige belasting bij hoo'f- lelijken omslag te zien heffen; op den huidigen oogenblik zou de plotselijke invoering van al die in absiracio zoo sehoone zaken, misschien niet kunnen plaats grijpen, dan met schokken, en wel, omdat er zoo vele belangen zijn, die zich tegen die plotselijke invoering verzettenbelangen die men bij die invoering geheel zou moeten ter zijde stellen. Immers het spreekt van zelve dat al wie bij het tegenwoordige stelsel onzer staatsinrigting, dat bezoldigde ambten, verschcidenaardige belastin gen, kostbare legermagt enz. enz. medebrengt, u-el vaartin elk geval slechts tegenkanting biedt aan alle stelsels bij welker invoering daarin ver andering gebragl worden zoude; en daar het getal van ben die bij het tegenwoordige stelsel wel varen in ons vaderland hoewel in betrekking tot de be.volking die de kosten draagt zeer klein evenwel nog vrij aanzienlijk iszoo spreekt het van zelve dat dit aanzienlijk getal bevoorregten zich tegen de besprokene hervormingen steeds zullen aankanten. Zie hier dus de innerlijke drijfveer van het stelsel van behoud, eigenbelang. Maar zeg mij wat is de drijfveer van de groote massa des volks dat hervorming wilis het ook niet om hun eigen belang- Het eenige onderscheid is hier slechts dat het behoud handeltin het belang van eenige weinige bevoorregtehde liervormingsgezinden beöogen echter het belang van velen, zeer velen. Bovendien zijn die hervormingen ten slotte ook in het belang van hen die nu nog tegenstand daaraan biedendaar zij hen voor erger rampen die, God weet hotwelligt hoe nabij zijn, en die zij in hunne eenzijdigheid niet voorzien,, behoeden zullen. vos. Onze wenschen zijn dan, ja hervorming, radikale hervorming, maar men versta ons wel, wij willen niet eensklaps dat ingevoerd zien wat wij bevon den hebben den innerlijken wensch des volks te zijn; ook aan eiken geleidelijken zachten over gang wij onze ondersteuning behooren te schenken, en dus ook aan het tegenwoordige ministerie, inzoo verre dit op den weg vari verbetering is, en zoo doende het idéaal nastreeft, dat het volk zich van eenen goeden, ja voor allen goeden7 regerings vorm voorspiegelt. Klit, op de Marlet&it binnen de Stad fflievikfteë. (iVcri>olg fcri slot van ons vorig N Art. 29. De toegangen tot de tenten m kramen en de doorgangen op en rond dezelve, znllen vlij en Onbelemmerd moeten blijven. Art. 30. Kwakzalvers, planeetlezers horoskooptrekkersHj- felaars loterij-kramers, dobbelaars, alsmede bel .houden van draai en werpborden zijn verboden; en zullen de overtredersovereen komstig de bestaande wetten worden gestraft. Art. 31. Geene gochelaars, muziekanten, springe^ en andere dergelijke, luin bedrijf langs de stralen uitoefenende, en bij t. van artikel 3 der wet van den 21 Mei 1819 Staatsblad n.° 34) van patent vrijgesteld, zullen hïm bedrijf binnen de Slad of op het grondgebied openlijk mogen uitoefenen, zonder toestemming der Stedelijke Policie. en niet anders dan op de. tijden en plaatsen voor ieder hunner bepaald. Art. 32. Gemelde personen zullen steeds moeten voorzien zijn van om op aanvrage van den Marktmeester of de Beambten vier Stedelijke Folicie dadelijk Le kunnen vertonnen, liet vergunnings- biljet. aan ieder hunner kosteloos, aft'' geven door den Gommis - saris van Policie dezer Stad, welk biljet zal behelzeneene aan duiding van bunnen naam vaste woonplaats en beroep alsmede vari de herberg of slaapstede, waar zij alhier nachtverblijf houden. zesde hoofdstuk. Van de voldoening van hel Markt- en Slaanregt. Art. 33. Voor hetgebruik van Stads grond op de onderscheidene markten pleinen, kaaijen of andere publieke plaatsen waaronder ook behoort bet stilstaan met eenig voertuig en hel zitten met man den, zakken of andere inhoudsmiddelen zal zoodanig staanregtnf markt geld worden betaald, als in het hierna volgende tarief is uitgedrukt. Art. 34. Van deze bepaling zijn eöhter uitgezonderd de voor worpen welke van elders worden aaogebragt en op den kant dhr kaaijen verblijven; mild dtw^t-^g dj.....7(>|f.!en worden weg gevoerd enin geenen deele ter verkoop gesteld zullende zij in tegen overgesteld geval aan de voldoening der region onderworpen zijn. Art. 33. Het staan- oftnaiktgeld zal dadelijk bij de aangifte moeten worden voldaan in handen van den Maiklhiceslel", die van de gedane betaling een behoorlijk bewijs zal afgeven. Voor de voldoening Van hel jaarmarkt-geld voor tenten en kramen, zal echter des verlangd worde de, crediet kunnen worden verleend tot tegen het'eind der jaarrharkt, mits de belanghebbenden zich onderwerpen aan de voorzieningen welke ingeval van wanbetaling, Ier verzekering van dit middel, door hel Stedelijk Bestuur zullen worden in het werk gesteld. Wegens liet regt voor tenten tot openbare vertootiingeti zullen Burgemeester en Wethouders met de belanghebbenden, overeen- komsten kunnen aangaan, en zal. onder der/el ver goedkeuringdö Marki meesterwegens het regt voor het stilstaan of zitten met tafels, kruiwagens, karren of manden op Stads grond of straat, bij wege van jaarlijksch abonnement of anderszins, schikkingen kunnen maken. Art. 30. Het tarief zal zijn als volgt AANDUIDING der VOORWERPEN. 1. Jaarmarkt. besloten tenten kramen van buitengewone hoogte en lengte gewone kramen kapslallen, tafels en wagens mallemolens of carrousseis 2. Hal f-Pas te-Markt. koek-, broeder en wafel kramen 3. Afslag of TVete. zakken of manden -ter in houd van eene halve mud waarin de aard- en boom vruchten ter verkoop wor den aangebragt, per stuk 4. Diverse pla&tsen bet op stads grond stilstaan of zitten met een kiuiwa- genmet zakken of man den, tol hei uitventen van goederenper dag BEDRAG van bet regtper vierk. el. 0,25 - 0,23 - 0,20 - 0,13 -0,13 0,10 BIJZONDERE ^REGIEN. ƒ0,03 -0,03 AANMERKINGEN. deze regten gel den voor den ge heelen duur der jaarmarkt. als kramen van gewone grootte worden aange merkt die van 3 el lenglebij3.3el hoogte. deze regten zijn geldende voor Veertien dagen. kleinere mandjes naar evenredig' heid. zevende hoofdstuk. Van de Qv*r'redwgen cv derzelver Gevolgen. Art. 37. De öveHiedingfen tegen de onderscheidene bepalingen van dit reglement zullen, voor zoo vfcr daartegen bij de algemeène wetten en verordeningen geene andere straften zijn bedreigd wot- den gestraftals volgt Die tegen de bepalingen van art. 16, 30, 31 en 32 met eene boete van den lot drie gulden. Die tegen de bepalingen van art. 7, 8, 10, 17, 18, 19, 20, 22 28. 29 en 34, met eene boete van drie tot tien gulden. Die, tegen dc bepalingen van art6,9,11, 12 en 13, met eene boete van tien tut vijf en twintig gulden. Én ingeval van herbaalde overtreding in hetzelfde jaar, met eene verdubbelde boete, of zullen de overtreders met e'e'n dag gevangenis door den Regter kunnen gestraft worden. Art. 38. Dc tentoongestelde of ter verkoop aangebodene voor werpen mitsgaders de -instrumenten of andere goederen, zullen kunnen worden aangehouden lot de boete zal zijn betaald of gecon signeerd zullende de overtreders daarenboven vcrpligt zijn ingeval van overtreding zich dadelijk naar de-aanzegging der daartoe be voegde Beambten te gedragen en zal hun wederstreven in dezen als weerspannigheid worden aangemerkt. Art.. 39. De Marktmeester mitsgaders de beambten der politie zijn bevoegd om de voorwerpen welke door hen in contraventie met dit reglement bevonden worden, voor rekening der overtreders te doen wegvoeren of afbreken en van alle overtredingentegen den inhoud van Hetzelve relazen op te maken welke aan tien Ambtenaar van het openbaar ministerie bij liet Kantongcregt zullen worden verzonden. Art. 40. Bij ieder vonnis, waarbij eene geldboete wordt opge legd zullen de overtreders tevens verwezen worden in eene gevan genisstraf van een dag, voor het geval dat zij onvermogend bevonden worden om de opgelegde boete te voldoen. De boeten komen ten voordeelt der plaatselijke kas. Art. 41. Het reglement voor de boter- en eijermarkt, van den 20 October 1843 wordt ingetrokken en van heden af voor vervallen gehouden. Aldus vastgesteld Ier vergadering van den Raad der Slad Zierikzee, den vijftienden Julij des jaars 1800 acht en veertig. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, Kt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee hrengen ter kennis van al de patenlpligtige in- en op gezetenen dat de Patentbladen voor bet loopende dienst jaar ingevuld gereed liggen en dat tot de uitgifte daarvan zal worden gevaceerd van Maandag den 14 tot en met Zaturdag den 19 dezer maanddagelijks gedurende de kantoor-uren ter Secretarie dezer Stad en worden de patentpligtigen uilgenoodigd om in persoon hun patent te komen afhalen zullende aan hen welke daarin na latig mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door de deurwaarders der directe belastingen tegen betaling van 10 cents voor ieder onafgehaald patent blad ingevolge de wet. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierilizee, den 11 Augustus 18-18. Burgemeester en Wethouders DE CRANE et.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BUITENLAND. FRANKFORT, den 11 Augustus. Uit Innsbruck verneemt men dat de keizer aan de hem uit Weenen toegezonden deputatie geantwoord heeft dat hij den algemeenen wensch volgen en den 8 dezer de reis naar zijne hoofdstad aannemen zal. Uit hoofde van den nog zwakken staat zijner gezondheid zou dit met korte dagreizen geschieden. PARUS, den 9 Augustus, Twee gowigtige berigten betrekkelijk Italic zijn heden bekend geworden. Het eerste bevestigt het gerucht van eene nieuwe nederlaag des konings van Sardinië voor i

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1