Woensdag 2 Augustas, N°. 61. 1848. mizEESGm COURANT. ABONNEMEWTS-PRIJS: Per drie maanden f 2,00. Franco per pösi f 2.15. inzending der A dvertdaags Ie voren 's namidd. vóór ure. vehschijktt: Woensdag en Zaterdag1. O O phi5s 92r adrahtehtiem: Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve het Zegelregt. BELASTINGEN. Het berigt aangaande bel intrekken van het wets-ontwerp op de n i en we belastingenmoge zich tot dusverre niet officieel hébbén bevestigd, wij verwachten toch, of eene intrekking, öf eene afkeuring bij de tweede kanier, of in elk géval ten slotte eehe afstemming door dé eerste kamer der staten-genferaal. Vijanden als wij zijn van halve maatregelen kunnen wij ook daarom geenen vrede hebben hiet de van regeringswege voorgestelde wijzigihg en afschaffing van énkele accijns-middelen te min der omdat wij daarin geenszins eene zoo dringend nondigé vermindering van 's volks lasten maar veeleer eene vermeerdering daarvan zien terwijl de uitgeputte middelklasse of burger geeine hoo- gere belasting dragen kak. - Neen, de natie ver langt geheele afschaffing vati allea'ccijnsen en kon het zijn, van al de thans bestaande directe en indirecte belastingen, zegel patèntregtfen ért Wat niet al meer de industrie des volks belemmert en den handel kwijnen doet - en in de plaats daar van invoering van èéne eenige directe belasting "p de inkomsten of hoofdelijken omslag bijclas- 'ficalie (geenefinanciële inquisitie, waarvan thans irakeis .)naar de gegoedheid der ingezetenen ?ne bekisting, wat men er ook tegen zegge, d<' linst onzedelijke, altijd de eenvoudigste eïiregt- aardigsteomdat ze slechts drukt op hen die be- isting betalen kunnen terwijl de invoering niet joeijelijk noch onbillijk kali stijnwanneer het een ieder vrijgelaten wordt tegen zijnen door het plaatselijk bestuurals met dészelfs ingezetenen genoegzaam bekend te regelen aanslag of classifi catie, zijne bezwaren in te brengen en te staven. Eene zoodanige belasting biedt dan ook bet eenige middel aanom eenmaal bevrijd te worden van het heirleger van ambtenaren die kanker van den staatwelke alsdan geheel nutteloos worden zou den én die men met matig wachtgeld of pensioen langzamerhand kon laten Uitsterven. Het spreekt echter van zelf, datzal zoodanige belasting mogelijk zijn en niet verpletterend voor de gegoeden in den lande wezendezelve moet worden voorafgegaan door eene hoogst mogelijke vereenvoudiging en daardoor te verkrijgen be zuiniging van ons lands bestuur. Wie, die niet moedwillig blind is, ziet niét, dat ons dierbaar vaderland, door voort te bollen op denzelfden verkeerden wegte. gronde wordt gerigt,en dat eene geheele hervorming der staats huishouding dringende behoefte is. Een oogenblik hadden wij ons gevleid mét ver betering en herleving, toen wij mannen zagen optredendie den wil schenen te hebben met vaste hand, het hervormingswerk tot stand te zullen brengen- dan ook zij begrepen 's volks belangen, het waarachtig heil des vaderlands niet - onze droom was kort - wij zijn bitterlijk teleurgesteld En toch zullen er mannen moeten opstaan, met warme vaderlandsliefde bezielddie den koning het dreigende gevaar naar waarheid voor stellen, en van hem de magt erlangen om de billijke volksv/enschen te bevfedigen en eene Grondwet te ontwerpendie aan de waarachtige' behoeftè des tijds voldoetmaar' daartoe is ook geen tijd te verliezen - dé' oogenblikken zijn kost baar en wij biddendat het niet te laat zijn moge. BEST mm ErAiMTMim BEKENDM AÏONG Achlervoigens art. 3 van Zijner Majesteils besluit van den 6 Janirarij 183! n.° 68, (Staatsblad n.° 2.) beeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën bij resolutie van den 27 dezer maand bepaald de'prijzen bet opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters eh debitanlen der Koninklijke Nederlandsche koterij de loten en gjédfeeiten van dien voohjde tweede week der trekking van dn laatste klasse der 2051" Lo terij zullen mogen uilgevén te weten Hij verhuring Geheele loten f 30,00 Halve - 15.00 Vijfde - 6,00 Tiende - 3,00 Bij verkoop Geheele loten f 76,00 Halve Vijfde Tiende Twintigste 38.00 - 15,20 - 7,60 - 3,80 Twintigste - 1,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesleits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dal de collecteurs split ters en debilanten gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikseeden 29 Julij '818. Voor Zijne Excellentie dch heeré Staatsraad Gouverneur, van Zeeland De jBurgwncesttfr der Stad Ziorikzce K. W. i)k JONGE Wethouder L. li. De Ingelanden van Schouwen. Burgh en West/end worden ds'itifjemet uil- geliHotiigii oth huHné VERSCHUL DIGDE ÏEhiViUNEN of »/j Gedettlte tem spoe* dêgstem aan te zuiveren daar bet wel aan een ieder bekend za! zijn, hoe groote en belangrijke werken thans onderbanden zijn en welke allen als arbeidskanen zijnde 'con&ml moeten betaald worden cc ia iecïer ■waelaie zaeEa voo? seïassle. BUITENLAND. KEULEN éden 27 Julij. Tn een te Aken uit Roermond ontvangen brief wórdt gezegd dat de lijding van bet besluit der duitsche na tionale vergadering aangaande Limburg aldaar eene levendige vteugdé bij een groot deel der bevolking ver oorzaakt had die zich door het aanheffen van gezangen én van kreten ter eere des rijksbestuurders en der lim- burgsche afgevaardigden lucht gaf. Naar alle zijden Werden boden uitgezonden om sloffen tot bet vervaar digen van duitsche vlaggen te koopen welke vlaggen nten voornemens was van de kerken en andere openbare gebouwen te doen wapperen. KEULEN, den 28 Julij. In de algemeeno Duitsche Rijksvergadering te Frank fort is het voorstel der commissie om een gedeelte van Posen in den Duilschen Rond op te nemen met groote meerderheid aangenomen. In Pruissen wordt de stemming al gedufig ongun stiger omtrent hel te Frankfort geconstitueerd duitsch opperbestuur 5 bij de reeds vermelde weigering der troepen om den rijksvoogd als bunnen opperbevelheb ber te erkennen voegt men beden dal de Berlijners de duitsche kokarde alreeds beginnen af Ie leggen. liet binnenrukken der russischè troepen in dé Donau-vorslendommen beeft de contra revolutie Ie Bu charest ten gevolge gehad het provisioneel gouvernes inent is gevlugt de zich nog in het vorstendom bevin dende voormalige ministers hebben hunne functie» we der aanvaard en Vorst BibescO die naar Kroonstad geweken was, teruggeroepen. Of deze geneigd zal we zen terug te komen is nog onzeker. De oorlog lasc/hon Den-mai koe i n Duilscbland is weder begonnen. Zoowel hel pruissische ministerie als bet voorloopig bewind van Hoislein heeft officieel kennis gegeven van de hervatting dér vijandelijkheden. Van béide zijden rust men zich nu toe om den oor log met nadruk té voeren. De Deenen moeten reeds Weder bij Schleimunde (niet ver van (te stad Sleeswijk) geland zijn ook hebben zij reeds weder twe.o Mecklen- burge'r schepen genomen. Generaal Wrongel zou volgens bcrigten uit Rend'sbürg voornemens zijn Jut land binnen Ie rukken zoodra bet IX'1" armee-corps von den bond in Holstein en Sleeswijk zou zijn aange komen om de kust te dekken. Uit Pest!) wordt van den 21 gemeld dat de ka mer dér vertegenwoordigers dien dag besloten beeft 50,00 map ter ondersteuning van Oostenrijk naar Halie te zenden. PARUS, den 26 Julij. Meh zegt dat de regeringgeene kans ziende om de talrijke deelnemers aan den opstand die in de ka- tbegorie van transpórtatio zouden vallen op behoor lijke wijs te vervoeren en te plaatsen over zou gaan óm aan al de gevangenen op eenige weinigen na amnestie te verleenen. Alsnog is dit berigt weinig meer' dan een gerucht men moet zien of bet zich bewaar- heidt. Bij do nationale vergadering is liet voorstel vau den heer l'ïoudhón om buren schuldvorderingen renten enz. aan korting van een derde des bedrags te onderwerpen ingevolge rapport door den lieer Thiers iii naam van tiet financiële commitlé gedaan met af keuring ontvangen Nergens worden voorzeker de schokken die elke staalkundige hervorming vergezellen dieper gevoeld dan in hel zuidelijke schier-eiland nergens zijn zij langer van duur dan in Italië. Van Savoije en Piemont tol Calabrie en bet eiland Sicilië is alles in onrust in gisting veelal in eenen staat van regeringloosheid. Minder dan ooit zijn in het noorden de oorlogvoerende partijen tot vrede gezind ontzettend zijn de strijdkrach ten die zij ontwikkelen de hulpmiddelen waarover zij schijnen te beschikken dé woede en haat die ben woer- keerig schijnen te bezielen. Weldra zai Oostenrijk we der 120,000 man in (talie bobben en al mogt die magt niet toereikende zijn om bet eenen gunstigen uitslag te verzekeren zij is althans genoegzaam om van Italië voor Zijne vrijheid nog vele en dure offers te eisclien.. Maar oneindig gevaarlijker dan deze openlijke oorlog zijn de inwendige verwikkelingen tusscben schier alle stalen van Italië onder den schijn van vriendschap leeft Karei Albert in onmin met Toskatie omtrent Lunigiana met Rorno omtrent hol overwigt dat de aansluiting van zoo vele staten hem bezorgt met Napels omtrent do kroon van Sicilië, met Frankrijk eindelijk omtrent Savoije. Bij dit alles komen nog do twisten die in eiken staal in het bijzonder oprijzen in Toskane schij nen gedurig onlusten uit te barsten die niet dan moei- jelijk bedwongen worden in Sardinië is de koning evenmin overal van den goeden geest der bevolking overtuigd hel koningrijk Napels verkeert in openbaren staal van regeringloosheid en te Rome is de worsteling, hoewel nog Slechts dof aan bet woelen echter op bet punt van uit te breken en eens uilgebroken belooft zij (laar van ernstigen aard te zullen zijn. De romeinscbe bladen melden beden dat de crisis ten top gestegen is en dat binnen 24 uren over liet lot van Rome zoude beslist worden of de paus dan wel zijn ministerie en daarmede de kamer van afgevaardigden en de bevolking zegevieren. Ofschoon do regering ofiiciëel het gerucht heeft gelogenstraft, dal er des nachts, heimelijk, gevonnis- dén worden doodgeschoten zegt een dagblad dat de zoogenaamde r'oóitè republiek liet tegendeel beweert en van haren kant met eet) groot onderzoek bezig is ten gevolge waarvan zij (Ie plaats der strafoefening die waar de lijken been geworpen zijn (Ie namen der korp sen welke men gebruikt beeftals ook dio der slagl- offers en bun getalpubliek zal maken,

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1