Zaturdag 15 Julij. 1848 Woensdag en Zaturdag. BES-TIM m ADMINISTRATIES I Herijk der Maten en Ge wigten. BEKENDMAKING. AANBESTEDING. BUITENLAND. BINNENLAND. MRIKZEESCHE 'n" COURANT. abommements-peijb: Per drie maanden f 2,00. Franco per posl f 2,15. Inzending der A dvert. daags Ie voren,'s namidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs der advertentie)»: Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Hoodberigten van 1-6 regels af 1 behalve het Zegelregt, Burgemeester en Wethouders der Slad Zierikzee. Gezien de kennisgeving van den heer Arrondissements-IJker alhier van den 28 Junij jl. n.° 183. Brengen bii deze ter kennis van alle ijkpligtige in- en opgezetenen ran deze stau en het poortambachtdat in liet locaal van het voor malige kazerne-gebouw in de Manhuisstraat alhier met den herijk ran maten en gewigten zal worden aangevangen op vrijdag den 14 tol en met zaturdag den 29 dezer maanddadelijks in den voor middag van 8 lot 1 urewaarbij de volgende orde zal worden in icht genomen te weten: Voor wijk Avan vrijdag den 14 toten metdingsdag den 18 Julij Voor wijk Bvan woensdagden 19 toten met vrijdag den 21J ulij Voor wijkC, van zaturdag de «22 tot enmetwoensdag den 26 J ulij Voor wijk D, van donderdag den 11 tot en met zaturdag den 29 Julij Zullende op zaturdag den 22 Julij speciaal gevaceerd worden tot verificatie van liet medicinaal, goud- en zilvcrgewigt. En wordt al verder opgemerkt dat alle maten en gewigten behoor- ijk schoongemaakt zullen moeten worden aangeboden en dal ergeene lorden afgegeven waarvan de ijkregten niet zijn voldaan Wordende mitsdien alle nering- en winkcldoende ingezetenen tiitsgaders allen die tot uitoefening van hun bedrijf, zoowel als Imhtenaren en openbare Administration, die in derzelver ambtsbe- Irckkingcn verpligt zijn gebruik te maken van maten en gewigten, ij deze op het. nadriikkelijkst aangemaand om den opengeslelden frmijn voor den herijk niet te verzuimenzullende de nalatigen chzelven de gevolgen daarvan te wijten hebben. En opdat niemand hiervan onwetend zij, zal deze worden afgekon- igd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 10 ulij 1848. Burgemeester -,-ir AVrthoadsESsF -t DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Slads Secretaris W. J. P. KROEF. jreken >epa» Wor- 's of zij den en bij de zwart- )r zet geheel rt te il. H Burgemeester en Wethouders der Slad Zierikzee rengen bij deze ter kennis van de gegadingden dat op donderdag den 20 dezer maanddes voormiddags 10 ure recies op het Raadhuis alhier in het openhaar zullen orden verkocht«Ie Stads TSendevrUcliten 9 ver den jare en oogst van 1848waartoe de voor aarden van heden af ter Stedelijke Secretarie ter tzing liggen. Zierikzeeden 10 Julij 1858. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W, J. P. KROEF. Burgemeester en Assessoren van de Gemeente isterland brengen hij deze ter kennis van de belang- hbenden dat op Woensdag den 26 dezer maand namiddags ten 4 ure, in het Raadhuis der Ge- tente onder nadere goedkeuring aan den minst tchenden in het openhaar zal worden aanbesteed 'et "Vernieuwen der Besclioeijingon au het Veer, genaamd tic Staartmet Leverantie van de daartoe henoodigde Alaterialen Arbeidsloonen waarvan het Bestek en de Voor aarden van heden af aan iri de Raadkamer ter inzage Hen leggen terwijl op Vrijdag den 21 dezer maand s namiddags ten 4 ure aanwijzing in loco zal worden daan en intusschen nadere inlichtingen te bekomen n bij den Heer Burgemeester der Gemeente. Ooslerland, den 12 Julij 1848. Burgemeester en Asspssoren voornoemd Th. BROUWER Ji. Ter ordonnantie van dezelve, C. A. CAU. •v- Mank bafc'.-Evening. Verkooping aan de Banh van Beening te Zierikzee, op Woensdag den 19 Julij 1848, des namiddags ten twee urevan de openstaande Tanden, verpand tot ultimo April 1847. Dingsdag namiddag van drie tot vier ure te hezien. KEULEN den 10 Julij. In de zitting der banoversche tweede kamer van 7 Julij is een brief ingekomen van den koning, waarin hij verklaart zich wel is waar te kunnen vereonigen met de verkiezing van aartshertog Johnnn tot rijksvoogd doch tevens vrij duidelijk te kennen geeft, dat hij geen genoegen kan nemen met de uitgebreide magt den rijksvoogd opgedragen en liever het land te willen ver laten dan te zullen dulden dat een vreemde vorst zich in de hinnenlandsche aangelegenheden zijns rijks menge. Omtrent de wapenstilstand is nog al niels met zekerheid hekend. Intusschen blijven van tijd tot lijd groolere en ligtere gevechten lusschen de Denen en Duilschers plaats grijpen. Ue k n pi l u la tie van Venetie, waarvan op de Wee- ner beurs het gerucht liep, heeft zich niet bevestigd. Particuliere brieven van Triestvan den 5 dezer, meiden dat de hlokkfnie i-p) die-haven rnet de meeste strengheid gehandhaafd wordt. De toestand van het koningrijk Napels is treuri ger dan ooit en gedurig pakken zich dreigender wolken hoven het hoofd van den vorst zamen. De opstand in de provinciën neemt hand over hand toe herhaaldelijk- worden de koninklijke troepen geslagen geheide benden loopen naar de oproerlingen over, en vruchteloos zendt men uit Napels de pene versterking na de andere. De toestand van de hoofdstad zelve is echter zeer veranderd op ilie neerslagtigheid die. ontmoediging die sints 15 Mei in deze stad heerschte is thans meerdere bedrij vigheid gevolgd de plannen zijn gesmeed en met snelle schreden nadert het oogenblik der uitvoering. Politieke plakalen bedekken de muren de verstandige lieden be spreken en behandelen den tegenwoordigen toestand men begint zich met de oproerigen in de provinciën in betrekking te stellen in een woord de worsteling neemt een aanvang. De koning door gestadige onge rustheid gekweld voorziet een ongeluk men ziet hem nimmer in het openhaar en alleen van de geheele ko ninklijke familie is hij nog in zijne hoofdstad achterge bleven. De berigten uit de Dnnau-vorstendommen hoe wel verwarden onzeker, blijven belangrijk vooral om dat de gebeurtenissen aldaar op het lot van Oostenrijk en op de handelingen van Rusland van invloed kun nen zijn. De vorst van Wallachije heeft de vlugt moe ten nemen en is in dit vorstendom een republikeinsch bewind opgetreden. PARIJS, den 9 Julij. De toestand der hoofdstad blijft ofschoon voor het oog roslig evenwel treurig. Nergens heersebt ver trouwen elk oogenblik vreest men voor nieuwe ge beurtenissen. De bijzondere wraakoefeningen durpn voort. Des nachts worden alleenloopende soldaten en patrouilles vermoord of aangevallen hetgeen ten bewijze kan strekken dat de overwonnen partij niet van hare misdadige voornemens heeft afgezien. Hel getal gearresteerde personen beloopt thans niet minder dan 14,000. Nog dagelijks wordt dit getal grooler. Gisteren had op het plein der Bastille eene sterke kruidontploffing plaats waardoor het zich aldaar be vindend gebouw der wacht gedeeltelijk werd vernield een officier en verscheidene soldaten bekwamen daarbij gevaarlijke wonden. Sommige huiseigenaars in de straat Louis-le-Grand ifinbon ifhngegevt'i dat aj'des nachts in hansje kolden een onderaardsch cedruisch hoorden alsof men mijnen groef. Dit zonderling berigt is het bewind noglans van genoegzaam gewigt voorgekomen om een onderzoek naar de zaak te bevelen. Tijdens den Junij-opstand is aan de troepen en de nationale garde een getal van 2 millioen patroonen uitgedeeld die bijna alle verbruikt zijn. Tevens zijn meer dan 3000 kanonschoten gelost. De generaal Duvivier is aan zijne wonden over leden. Dit is dus de zesde generaal die ten gevolge der gebeurtenissen van Junij gevallen is. Een der dag bladen maakt hierbij de juiste opmerking dat in geen veldslag noch tijdens de republiek noch tijdens het keizerrijk behalve den moorddadigen slag bij de Mos- kowa zoo vele generaals zijn gesneuveld of gekwetst als gedurende de vier dagen van Junij waarbij zes den dood en even zoo vele wonden ontvangen hebben. De J ulij-feesten zullen dit jaar niet gevierd worden. Verluezing der leden voor «Ie Tweede S-ljimer der t§taten-<3-eneraaI. Noord-Braband gekozen de heer m.' L. D. Stormin plaats van den beer m.r P. Gouverneurherkozen jh.r L J. II. van Sasse van Ysselt. Gelderlandherkozen in.' .17. Jde Man; gekozen do •heer F. S. op ten A'owïin plaats van m.' U. Schecrs var. Harencarspel.(verzocht niet in aanmerking te komen.) Zuid-Hollandgekozen in plaats van den heer m.' L. C. Luzac, jh.' in.' J. A. ridder van der Heim van Huivend ij kcherkozen jh.r Boreel van Jloogenlande m.r C. B. Nederburgh en de heer A. van Rijckevorsel over de hepr P. Timmers Verhoeven en m.' J. R. Thor- becke is de stemming blijven sleeken de oudste moest de herkozene zijn hetgeen uit de geboorte-akten gebleken is de heer Thnrbecke te zijn. Latere heristen vermelden dat jh.r m.' J. A. ridder van der Heim van Huivendijke voor da op hem uitge- bragle keuze heeft bedanktwaarop in deszelfs plaats is gekozen m.r J. van Hum van IVoordeloos ook deze be dankt hebbende is benoemd de heer JE. baron Mackay. Tioord-Holland: herkozen de heeren m.' G. van Leeuwen jh.r H. Hooft en m.'Enschedé. Zeeland: herkozen inJ. F. Rijleveld. Utrecht: gekozen de heer J. H. C. C. IV. baron d'Ab/aing van Giessenburgin plaats van den heer H. Menso. Vriesland: gekozen de heer m.r Rinse Alberda in plaats van rn.' A. Telling, (verzocht niet in aanmerking te komen Groningen gekozen de hepr m.r A. Oudeman, in plaats van den heer m.' C. Star Rusman (verzocht niet in aanmerking te komen.) Overijssel: herkozen m.r W. H. Cost Jordens en jh.r C. MStorm van 's Gravesande. Hertogdom Limburg: de heer m' H. H. Gerardts in plaats van dpn heer L. F. H. Beerenbroek(verzocht niet in aanmerking to komen.) 'sGHAYENHAGE den 11 Julij. In de zitting van de tweede kamer der staten-gene- raal van heden zijn 'ingekomen twee wets-ontwerpen als i lot aanvulling der balen en lasten van den achterstand over 1840 en vroeger en 2.° tot regeling van het fonds voortspruitende uit de koopprijzen der domeinen tot uit.0 December 1847. In deze zitting is het wels-oniwerptot afschaffing der straffen van gneseling en brandmerk aangenomen met 30 tegen 21 stemmen. Thans is in de tweede kamer der staten-generaal verslag uitgebragt over 428 liberale petitiën betref fende de Grondwetsherziening met 40,250 ondertee- keningen en 334 anti-liberale petitiën met 12,384 onderteekeningen.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1