1848. r°. 47. "Woensdag 14 Junij, Woensdag en Zaturdag. lil.MIIID B AMIMSTRATIB. PUBLICATIE. BEKENDMAKING. BRAND WEZEN. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. r» I MIKZEESCHE COURANT. ab oïïnemesits-pbi js tyer drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. zending der A dvert. daags te voren's namidd. vóór 4 ure verschijnt: liïmm prijs eer advjsrtsntisei: Geioone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberiaten van 1-6 reqelsA f 1 bekr^c het 7eqelregt. ,r vla- "TT'-ifr- Burgemeester en Wethouders der Stad Zierihzee gelet op 'sKonings besluit van den 1 Augustus 1831 n.° 72 houdende bepaling dat de dankdag of godsdien stige viering der overwinning bij Waterloo op den der den Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de ingezetenen aan de pleglige viering van gernelden dag op Zondag den 18 dezer maand, met uitnoodiging om denzelven in eerbiedige stilte door te brengen zullende bij die gelegenheid alle herbergen en Itoffijhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaatshebben, ten einde dezen dag in betamelijke afzondering aan godsdienstige over denkingen en dankbare herinneringen toe te wijden. Ëri opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze wor den afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee, den 7 Junij 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierihzee hrengen bij deze ter kennis van dé ingezetenen dat op aanzoek van de bier gevestigde' Districts-Commissie van beheer over het Fonds ter aanmoediging en ondersteu ning van de gewapende dienst in Nederland op Maan dag den 19 dezer maand, des middags, van wege de Regering de gewone janrlijksche Collecte aan de huizen der ingezetenen zal worden gedaan ten behoeve van hetzelve fonds uit krachte van het Koninklijk besluit van den 9 November 1815 daargesteld. En worden mitsdien alle in- en opgezetenen aange zocht en dringend opgewekt, om door milde en ruime bijdragen naar vermogen dat fonds te helpen stijven waarvan de weldadige strekking is om de verminkte en gekwetste heldhaftige verdedigers van den vaderland- schen grond zoowel als de nagelatene betrekkingen van gesneuvelden in de dienst van het vaderland zoo ver de middelen zulks gedoogen te verzorgen en in hunne be hoeften te voorzien. Het Bestuurvan den vaderlandslievenden zin der ingezetenen ten volle overtuigd doet alzoo met ver trouwen het tegenwoordig beroep op de bekende mild dadigheid van deszelfs stadgenooten en achl het over bodig de aangekondigde Collecte meerdere aanbeveling bij te zetten dan alleen de vermelding dat uit gedacht fcr.rfsdoor de Districts-Commissie alhier over het jaar 1847, gratificatiën zijn verstrekt aan de navolgende gekwetsten en verminkten of derzelver nagelatene be trekkingen te weten Aan de Wed. F. Schropp f 43.30 M. Telle - 30,30 A. Hoogerheide - 30,30 J. B. Voshol- 30,30 D. van Zandijh - 33,30 zanien f 167,50 boven en behalve de toelagen aan de zoodanigen uil den g hij Waterloo in wier ongelukkig lot zooveel mo gelijk uit dit fonds wordt te gemoel gekomen. En opdat een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee, den 7 Junij 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANEvt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierihzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het reglement op den brand voor deze Stad. Op het voorste! van het Collegie van Brand- en Brandspuit meesteren. Hebben- goedgevonden 1." Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortamhacht te benoemen de horren Bastiaan van der Maas Johannes Plaating en Johannes GerautsCorn Leendert Kloek Ingezetenen dezer Stad aafl welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglementtegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in-en op gezetenen te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Brandmeesteren. 2." De in- en opgezetenen van deze Stad en het Poort ambacht te herinneren aan de voorschriften van meerge meld art. 26 waarhij bepaald wordt adat een iegelijk die hooi opslaat of gebruikt gehouden zijn zal om een of meer ijzers ter lengte van ten minsten twee ned. ellen of naar ma te der lomlilcitin de hom/dampen te laten stekendie ten allen tijde voor Brand- en Keur- meesteren toegankelijk zullen moeien zijn terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzeilen op verbeurte cener boete van drie gulden Voorts, dat hel aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te verknopen of vervaardigen dan na vooraf hekomene toestemming van dit bestuur en onder ver- pligting om zich in alles te gedragen naar de voorschrif ten daaromtrent gegeven hij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand-Reglement. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder'der benoemde Keurmeesters mitsgaders aan het Collegie van Brand-en Brandspuit meesters respectivelijk tot aanstelling en uilvoering en aan den heer Commissaris van Policie dezer Stad met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uilgenoodigd de Keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en legen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee, den 10 Junij 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt, Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. De Burgemeester der Stad Zierihzee brengt ter ken nis van de daarbij belanghebbenden dat hel kohier voor de belasting op het Personeel over het 4d' kwartaal 1841/8, op den 31 Mei jongstleden door Zijne Excel lentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in han den van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer stede ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligl is zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voette voldoen. Zierihzee, den 13 Junij 1848. DE CRANE. HAMBURG den 7 Junij. De oorlog lusschen Denemarken en Pruissen is we derom rriet vernieuwdo woede aangevangen. Op 5 en 6 Junij hebben er hij Sundewilt belangrijke en lang durige gevechten plaats gehad, waarvanhet gevolg geweest is althans zoo zeggen de duitscbe bladen dat de Denen teruggedrongen zijn. Intusschen melde.n toch ook diezelfde berigten dat de duitscbe troepen daarbij belangrijke verliezen geleden bobben. LONDEN, den 8 Junij. Wij zijn thans zeer kalm. De voorspelde tumulten hebben de laatste twee of drie avonden geen plaats gé- had en men hoopt, dat de in-arrest-neming van eenigo aanvoerders der Chartisten de op aanstaanden Pinkster maandag voorgenomone bewegingen zullen verzwak ken, zoo niet beletten. Men is eerder bevreesd voor regtstreeksche afzonderlijke misdadige aanslagen, daar door de vereeniging der Chartisten die laatst met de radicalen en repealers plaats badhet schuim is over gebleven. PARIJS den 8 Junij. Nog 7,estien regeinenlen die in de departementen gekanlonneerd zijn hebben hevel ontvangen om naar Parijs te komen waar zij aanstaanden zaturdag ver wacht worden. Blijkbaar is dit eene voorzorg tegen de mogelijke gevolgen van het legen zondag aangekon digde monstermaal. Men kent thans den uitslag der nieuwe parijsche vcr- ki"7!nmuj. en ziet daaruit dat bet .uitvoerend bewind gedurig meer van zijnen invloed begint te verliezen terwijl de partijen van vooruitgang en van behoud scherper dan immer, en zonder bemiddelende, tusschen- parlij tegen elkander overstaan. 'sGRAVENHAGE den 10 Junij. Men verneemt thans, dat, nu het ontwerp van ge wijzigde Grondwet in den raad van ministers is vastge steld en de raad van state daarop is gehoord do tweede kamer der staten-generaa] op dingsdag den 20 dezer zal bijeenkomen en hare werkzaamheden her vatten zullende alsdan het gewijzigd ontwerp haar ontniddelijk worden aangeboden. Naar wij vernemen zijn in den ministerraad ver schillende artikelen van het voorstel tot Grondwets wijziging veranderd_als o. a. art. 8 (drukpers), 10 (regt van vereeniging); 40 en 45 (voorzieningen in de afdeelingen regentschap voorkomende)55 (leger) 5(5 (koloniën); 72 (verkiezing der leden van de tweede kamer) 7482 (eerste kamer) 86 (over de uitsluitin gen van het lijmaatschap der slaten-generaal) 117 (verkiezingen van de provinciale staten)132 (stedelijke raad)160 (traktementen der leeraars)162 (vraagstuk nopens het placet; men verzekert, dal de bepalingen dienaangaande, in het ontwerp opgenomen thans zijn weggelaten 'zoodat de zaak niet hij de Grondwet zal uitgemaakt zijn.) Voorts moet gewijzigd zijn het ge- heele hoofdstuk nopens de defensie zoomede art. 183, aangaande het publiek onderwijs en eindelijk de additi- onnele artikelen zooals die door de commissie voorge steld zijn. Vervolgens moeten eenige artikelen der tegenwoordige Grondwet en welke in het ontwerp niet zijn opgenomen thans daarin gehragt zijn als o. a. art. 33 (inrigting van 's konings huis) 121 (wijze van afkondiging der wetten) 202 (de zorg des konings voor eene toereikende zee- en landmagt). Gelijk vroeger gemeld iszullen de leden der eerste kamer voor negen jaren worden gekozen mits dezelfde vereischten bezit tende als de leden der tweede kamermet wijziging echter van den censuswelks minimum titans van f 800 op f 500 zou gehragt zijn voorts aftreding van een derde om de drie jaren doch herkiesbaarheid van de uitvallende leden. Overigens zou de benoeming lot voorzitter der eerste kamer aan den koning even als tot dusver, uitsluitend verblijven. Ook de benoeming der burgemeesters zou reglslreoks aan den koning verblijven.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1