3W\ BEURS-, MAIiKTBERlGTEN ENZ. IJZER-, KOPER- W METAALGIETERIJ »an de commissie gemaakt ook deze behoort dat de leden der eerste kamer voor 9 jaren zullen benoemd ■worden waarvan alle 3 janen een derde zal aftreden. Reeds heeft men in de Stants-Couranl een berigt gelezen wegens den ijver door de regering van Dene marken aan den dag gelegd om den verkeerden indruk weg te nemen dien het aanhouden van eenige hol- landsche schepen hier te lande gemaakt had. Men ver neemt van goederhand dat die aanhouding aan een' verkeerden ijver inoet geweten worden doch dat zoo dra de deensche regering kennis van het gebeurde bad erlangd zij het gedrag van de kapiteins die zich dit Veroorloofd hadden heeft afgekeurd en onverwijld be vel gegeven heeft de bedoelde schepen door te laten varen. Te zelfder tijd heeft de minister-resident van Zijne Nederlandsche Majesteit te Kopenhagen kennis be komen dat men volgaarne wegens het tijdverlies, dat ïij moglen ondergaan hebben eene billijke schadever goeding zou geven. Het is toch de ernstige begeerte der deensche regering om zoo min mogelijk den handel en de scheepvaart der onzijdige staten te belemmeren door de blokkade welke de omstandigheden noodzakelijk hebben gemaakt en te dien einde is dan ook aan de nederlandsche. vlas; alle gemakkelijkheid verleend om in verscheidene afgesloten havens binnen te loopen of die te verlaten. Men heeft ïelfs aan onzijdige schepen die in de tegenwoordige omstandigheden hunne reis naar de Oost-Zee niet ver- langdpn voort te zeilen vrijheid gegeven hunne la dingen te Elscneur of Kopenhagen in depót te laten onder waarborg van de deensche regering. Te Delfzijl blijft de 'aanvoer van geschut steeds voortduren zijnde in de gepasseerde week weder vier schepen aldaar met geschut, affuiten enz. gearriveerd. Al deze voorwerpen worden vooreerst nog in de maga zijnen opgeslagen, Men verzekert, dat de heer van Bevervoorde voormalig uitgever van de Burger en andere bladen iet land ver/aten heeft. MIDDELBURG, den 31 Mei. Tc Ylissingen heeft op eergisteren een droevig onge luk plaats gehad. Bij het werken aan een legen water put stortte een der arbeiders, die daarin was gedaald door stiklucht bevangen ter neder men schoot dadelijk ter zijner hulp toe, en bad het geluk hem nog een touw om het midden te kunnen vast maken maar Iwee der edelmoedige redders die zich in den put hadden ge waagd zijn het slagtoffer hunner menschlievendheid geworden en gestikt uit den put opgehaald terwijl de arbeider nog levend maar in zeer bedwelmden toe stand is gered. Er wordt alle mogelijke geneeskundige huln, aangewend om hem het leven te doen behoudeo. In de laatst gehouden algemeene vergadering van liet Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen op den 24 Mei jl. is onder anderen tot lid van dat genoot schap benoemd d.' II. M. de Bruijn de Nece Moll. rector van het gymnasium te Zierikzee. Door de Nederlandsche Handel—Maatschappij zijn bevracht 26 schepen, als: voor Amsterdam 14; voor Rotterdam 10; voor Dordrecht 1 en voor Middelburg 1 de Pkcenixkapitein P. J. Easse. JCKSSTÏ BtrrrEwaauBscHiE THBINGSN. De ongerustheid te Parijs was den 30 nog niet ge weken ofschoon de hijppnscbntingen zich niet herhaald hadden. Men vreest echter het misnoegen der am bachtslieden van de nationale werkplaatsen ten gevolge van het ontwerp daaromtrent dien dag aangenomen. Daarbij wordt bepaald dat het werken op het stuk door dagloonen zal vervangen worden dat detambachls- lieden niet te Parijs woonachtig uit de hoofdstad verwijderd en naar de departementen gerigt zullen worden. De inhechtenisnemingen duren voort. Intusschen wordt de instructie betrekkelijk den aanslag van den 35 met kracht voortgezet. In den morgen van den 30 heeft zich eene deputatie Van vtouwen een vaandel voor zich uitdragende naar den minister van justitie begeven om hem bare hulde te brengen wegens de aanbieding van een ontwerp van wet tot herstelling der echtscheiding. Men verzekert dat de gouverneur-generaal van Al geria aan den minister van huitonlandsche zaken berigt heeft dat cngelsche agenten onlusten trachten te ver wekken op ile kusten van Algerie en op verschillende punten der Barharijsche kust. Te Mainz zijn 1200 man Oostenrijkers binnen gerukt, tot versterking der bezetting. Op de Deensche eilanden en voornamelijk op het eiland Seelarid vertonnen onder de boeren ver schijnselen van oproerigheid ten gevolge waarvSn door de overheid de noodige maatregelen van voorzorg ge nomen zijn. -Er zijn thans rcgtstreeksche beriglpn uit Weenen lot den avond van den 27 ontvangen (zij bevestigen hetgeen boven is medegedeeld). Volgens de jongste uit Konstantinopel ontvangen tijdingen was de cholera aldaar op nieuw uitgebarsten. Op êéa dag waren er 27 personen door aangetast. Het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Yachtclub heeft voor den wedstrijd van zeil- en roei-vaartuigen welke den 10 Junij te Dordrecht op de Maas plaats zal hebben, onderscheiden prijzen en premiën uitgeschreven De weleerw. heer L. J. van Rhijninspector van het Nederlandsche Zendeling-Genootschap is dezer dagen van zijne tweejarige reis naar en in Oost-lndie in goeden welstand in liet vaderland teruggekeerd. Hij verliet Batavia den 1 Februarij en deed de reis per overland-mail. Op Ceylon hield hij zich vier weken op om daar het werk der engelsche zendelingen te zien vertoefde eene halve maand te CairoAlexandrie en omstreken werd door de onrustbarende berigten uit Europa van eene rois naar het Heilige Land terugge houden en kwam den 6 Mei te Triest aan van waar hij toen zijne reis over Weenen Praag Dresden Leip zig en Hanover naar het vaderland vervolgde. Den 17 dezer kwam hij na eene afwezigheid van twee jaren en zes dagente Arnhem a,»,n. -Binnen leer-ige dagen wordt do-heep van. It h ij u to Rotterdam verwacht nog in den loop van dit jaar denkt hij zijne reisbeschrijving uit te geven. De Algemeene Landhuishoudelijke Courant doet op merken hoe men ontdekt heeft dat de meikevers eene groole hoeveelheid olie bevatten en wel in die mate dat het vangen dezer kevers daardoor beloond wordt. Men bedient zich tot het maken dezer olie van een aar den of blikken pot welke door eene zeef met zeer fijne galen in twee deelen verdeeld wordt, en wier bovenste gedeelte in kookhitte gebragt kan worden zonder de onderste te verwarmen. De kevers worden in bet bo venste gedeelte geworpen de olie droppelt in het be nedenste en wordt dus zonder ander hulpmiddel dan voortdurende hitte geheel en al uit de kevers verkre gen. Één persoon kan dagelijks gemakkelijk 30,000 meikevers vangen welke een gewigt van 25 ned. pon den hebben. Deze 25 ned. ponden kevers leveren langs dezen weg 15 ned ponden smeerolie, welke, gediste- leerd zijnde ook tot branden of andere einden gebruikt kan worden. Deze zaak is te belangrijker, omdat dit vangen van kevers door lieden geschieden kan welke voor gewoon werk niet geschikt zijn of die geeu werk hebben. Bij het graven van een dok te Fécamp (Frankrijk) stortte den 26 Mei een gedeelte van het uitgegravene in waaronder vele werklieden werden bedolven. Voor men don lijd had gebad hen te bevrijden kwam de zee opzetten en maakte het staken van den arbeid noodza kelijk weinige oogenblikken later was dit vreesselijke graf door de golven overdekt. In de javasche berigten van Maart leest men De ingezetenen van Batavia verbeugen zich thans in bet voor hen nog geheel onbekende schouwspel van een Cirque Olympiquezijnde aldaar een gezelschap paar- denrijders aangekomen die reeds eene doelmatige tent hebben opgeslagen en eerstdaags met hunne voorstel lingen eenen aanvang zullen maken. BROUWERSHAVEN den 2 Junij. Binnengekomen Prinses Sophiakapt. J. H. Pelien- wessel Erf-Prinses van Oranje kapt. C. J. Kaleshoek Europa, kapt. D Keus, Maria Elizabeth, kapt. K. J. Jonker de Twee Anthonij's, kapt. A. Plug, van Ohhn-Barneveldkapt. O. Kieviet, alle van Batavia naar Rotterdam Mary aim Purdeykapt. C. Brown en Ebenezerkapt. J. Lock beide vao Liverpool naar Dordrecht. irvaaaf oer STOOMBOOT Van Zierikzee Zondag 4, 's morg. 3 ure. Woensdag 7, 4 o Vrijdag 9, STA» ZIERIKZEE .r.s: -.rf gedurende de masnd Junij 1848. Van Botterdam Dingsdag 6,'s morg. 7 ure. Donderdag 8, 9 Zaturdag 10, r> 40 DZLXGEBCE- CORRESPON DEREN DE Vertrek-uren van Ara a r Midde. Ik 7r-odag 4, 's morg. Maandag 5, Dingsdag 6, Woensdag 7, 's midd. Donderdag 8, 'snam. Vrijdag 9, Zaturdag 10, »IEKTSTE3«' OJP DE STOOMBOOT EN AANLEGGENDE AAN HET ZIJ PK; Zierikzee gedurende de maand Junij. -g: Naar Botterdam: 9 ure. Zondag 4, 's merg. 7 ure 10 n Maandag 5, 7 '/2 10l/2 Dihgsdag 6, 3% 12 Woensdag 7, 3'/» 12'/2 Naar Antwerpen iy2 n Maandag 5, 's morg. i 1 '/2 ure. 2J a Dingsdag 6 ,'s midd. 12 Woensdag 7, 'snaai. 1 MI»BEN(RIJZEV VAN DE VOEÖENDE ARTIKELEN TE ZIERIKZEE van den 31 Mei '1848. De O. Tarwe 1846 J' N. dito 1847 - Zaai-Zomerdito - Ordinaire dito - Rogge- Winter-Gerst- Zomer-dito - Haver- Paardeboonen - Witte dito - Bruine dito Ned Mudde. 0,00 a 0,00 6,00 a 0,00 a 0 00 a 5,00 a 3,00 a 32.0 a 2.50 a 500 a 0,00 a 7,00 0,00 0.00 5 50 3,20 3,40 2,60 5,20 9,00 - 0,00 a 7,50 De Ned. Mudde. Graauwe Erwten 0,00 a 0.00 Groene dito Gele dito - Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent Olie Lijn-Olie 6,00 a 6.50. 0.00 a 0.00 11,00 a 12.00 0,00 a 0 00 - 3 00 a 7,00 36,00pervat. 39,00 o o 00,00 Raapkoeken ƒ00:00 de 1040stuks. Lijnkoeken -00,00 o MARKTPRIJZEN DER .MEEKRAP TE ZIERIKZEE; van den 31 Mei 1848, TEELT 1847. Tweeeneen, eerste kwaliteit Twee en een. middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een, eerste kwaliteit Een en een, middelbare dito Een VfOU'i miiwiene «lite j Onberoofde, eerste kwaliteit Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen, eerste soort Middelbare dito 19,00 a f 20,00 - 17,00 a - 18.00 - 15,00 a - 16,00 - 18,00 a - i'd-'fO I «'OA a f - 44,00 a - - 10,00 a - 21,00 - 17,00 a - 18,00 - 14,00 a - 16,00 - 0,00 a - 0,00 - 0,00 a - 0,00 De vraag begint eenigzins te verlevendigen. 20ö« KONINKLIJKE MIDIBCMTOSCHÏ IOTEB1J. Eerste Klasse 2 LijstN.'"9349,/20,000; n.o2688./oOOO n IÜ738 /"1230: n.° 3239 778» 1S813 en 13032, ieder 1000. 3 n Geene. Getrouwd Bruinisse den 2 Junij 1848. T: J. van den BOUT en J. M. MEERMAN. Eenige kennisgeving. De ondergeteekende betuigt bij deze zijnen welmee- nenden dank voor de ondervonden bewijzen van deel neming in bet smartelijk verlies door het overlijden zijner Dochter, Vrouwe N. VOERMAN, van den Thoorn hem getroffen. Zierikzee C. van den THOORN. den 2 Junij 1848. te BORBRECHT. De ondergeteekenden bevelen zich tot het leveren van gegoten ijzeren Molenassenkunnende zij van de reeds vervaardigde de beste Certificaten overleggen Pomgvspilleu Sclteepsliercnnaar alle dimentiën en al hetgeen verder tot voorzegde vakken betrekking heeft. F. J. PENN C.° De Notaris D. Q. de JONGE van der JffMfW HALEN zal ten verzoeke van zijne princi- pa[en 0p Donderdag den 8 Junij 1848, des namiddags ten 3 ure ten Huize van J. Swarts in het Nieuwe Logement van Zeelandpubliek presen teren te verkoopen 1." Een dubbel Woonhuis met annexe Tuin üoetsBïuis en Stalling-staande en gelegen in de Meelstraal te Zierikzee, wijk B, n.° 399, kadaster sectie A n.° 363. Een netlogeabel zeer modern ingerigt Woon huis en Erf, staande en gelegen aan de noord zijde van de Oude Haven binnen de Stad Zierikzee, wijk A n." 346 sectie A n.° 565 thans bewoond door Jonkheer M.' Jacobos Schuurbeque Boeije. Een Woonhuis en Erf, staande en gelegen in de S.'-Domusslraatbinnen de Stad Zierikzee wijk D n.° 355 sectie B n.° 239 thans bewoond door P. Waardenburg. Een Tuin en Tuinhuisgelegen aan de Hooge Molenstraat binnen de Stad Zierikzee, thans in gebruik bij Nicouaas Leeuwe kadaster sectie A n." 685. 2. 4. Een dubbel Woonhuis met Boomgaard. Tuin en Erf, staande en gelegen in de Ge meente Noordgouweaan den Kloosterweg. nabij de Dreef van de Hofstede Zandvlietsectie B n."' 66 67 en 68 thans verhuurd aan diversen zijnde zeer geschikt om in te rigten tot een zoogenaamd Zomeroplrek. Alles breeder bij biljetten omsebreven. TER STADSDRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 2