Nó. 43. "Woensdag 31 Mei. 1848. Woensdag en Zaturdag. Schouwing op de Wegen en Straten. BEKENDMAKING. BB ANDSCHOUWING. BEKENDMAKING. ~bekei\'DmakingT~ 3, ZMIKZEESCHE COURANT. ABONNEMENTS-PRïJS: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2.15. Inzending der A dvert. daags te voren,'s namidd. vódr 4 ure. verschijnt: prijs dbr advertenties!: Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huivelijks- en Doodberiglen van 1-6 regels a f 1 behalve het Zegelregt. N DEE brinci- 1848, arts resen- iiin elegen 399, [>OU- ioord- ■ikzee voond oeije. elegen ■ihzee ivoond 3D de thans tie A ard. 3 Ge nat) ii n.°' zijnde ïaamd andag op de Land- Een )ITO, i Kal- VGEN toebe- welka ^AAR e Zie- GLOP- os. lüii- Burgemeester en Wethouders der Stad Zierihzee maken bekend dat er op Woensdag den 7 Junij aan staandeeene algemeene Schouwing zal plaats hebben over al de Buurtwegen en Voetpaden in het Poortam- hacht dezer Stad en worden de wegpligtigen of gelan den mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voet paden slooten heulen en duikers in behoorlijken staat van onderhoud bevonden worden overeenkomstig de bepalingen van het Reglement op het beheer on derhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedgekeurd hij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 n.° 106. Voorts dat er op Zaturdag den 3 der zelve maand Junij een omgang door de Stad en langs de Dijken geschieden zal om zich te overtuigen of al de bepa lingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze ge waarschuwd om te zorgen dat de straten stoepen en goten elk voor en achter zijne woning of erfbehoor lijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de be ambten der Policie bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten *e letten en «onder oogluiking wegens alle overtre ding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende r.«l deze worden afgekondigd omgeroepen aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Ziertkzeeden 26 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Slad fieri!;zee brengen bij deze Ier kennis van de landbouwers grond eigenaars en pachlors van landen dateven als in vorige jaren thans weder aan ieder hunner een biljet zal wor den bezorgd waarop zij gelieven in te vullen de bun derlallen met onderscheidene veldgewassen en voort brengselen bezaaid voor zooveel ieders eigendom of pacht-bezit binnen deze slad en bet Poortambacht be treft met vriendelijk verzoek deze biljetten met de vereischle naauwkeurigheid ingevuld en onderteekend in den loop dezer maand ter Stedelijke Secretarie te willen terugbezorgen ten einde het Bestuur in staat Ie stellen, aan do opgave, welke daarvan door de Hooge Regering jaarlijks wordt verlangd te kunnen voldoen rekenende men bierbij op dezelfde bereidwilligheid waarmede in vorige jaren gelijke-opvrage door een ieder is beantwoord geworden. fierikzeeden 26 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Bürgkmeestkr on Wethouders dor Slad Ziertkzee verwittigpn de ingezetenen dat er op Maandag den 5 Junij aanstaande, eene algemeene inspectiC'Op de Brand- lluschtniddelen te dezer slede zal gehouden worden, en herinneren mitsdien aan de hi p,dingen van de art. 44 45 en 46 van het Brand-Reglcment voor deze stad op- dal alles in goeden bruikbaren staal worde ten loon ge steld en niemand alzoo door onwetendheid vervalie in de boete tegen de nalaligen .verordend. Zier ihzeeden 29 Mei tcJtl. Burgemeester pn Weihouders, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders iler SladJ/Jrötticers- haven brengen bij deze ter kennis van de belangheb benden dal de gewone Kermis of Jaarmarkt in gemelde Stad zal worden gehouden op den 9 en 10 Junij aanslaande en dat het verboden is om op dezelve eenige hazardspelen of bedelarij uil te oefenen. Gedaan te Brouiccrshaven den 29 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. LOPSE ItOC.KEvt. Ter ordorinanlip van dezelve, J. M. GELUK Jz. De ArrondirsemkNts Begtfunk te fierikzee Gehoord de voordragl van den heer Voorzitter dezer Begthank Geboord den heer Officier van Justitie Gelet op de artikelen 17 en 18 der wet op de zamen- stelling der Reglerlijke Magt.en het beleid der Justitie, mitsaaders de artikelen 13 en 15 van het Reglement betreffende de wijze van eeds-aflogging enz. vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 14 September 1838 Staats blad n.° 36) Heeft goedgevonden te bepalen zoo als bepaald wordt bij deze dat gedurende de Vacantia begin nende met den 1 Juli dezes jaars en eindigende tnet den 31 Augustus daaraanvolgende de Regtbank tot afdoening der spoedvereischcnde Burgerlijke en Han delszaken bare terpgtziüingén zal houden Des Diogs- dags den 4 Juli Vrijdags den 14 Dingsdags den 18; Vrijdags den 28 Juli Dingsdags den 1 Augustus; Vrij dags den II Dingsdags den 15; Vrijdags den 25 en Dingsdags den 29 Augustus des voormiddags ten tien ure terwijl de behandeling der Strafzaken op de gewone dagen en uren en alzoo telken Vrijdag ten half elf ure zal plaats hebben. En zal biervan door aanplakking aan bet Geregts- gebouw en door aankondiging in de Zierikzeesche Cou rant openlijk kennis worden gegeven. Gedaan ter openbare civile teregtzitting der Regtbank voornoemd van den drie en twintigsten Mei 1800 acht en veertig. De Voorzitter der Arrondissements Regtbank Ie Zierikzee: M. J. S. BOEIJE, vt.Regter, L. P. Ter ordonnantie van tlezelve Regtbank De Griffier J. BERMAN. Gezien door mij Officier van Justitie bij dezelve Regtbank P. PAULUS. BUITENLAND. KEULEN den 27 Mei. Berigten uit Stokholm van den 16 melden dat men daar onafgebroken voortging met zich len oorlog uit te rusten. Berigten uit Rome melden dat de jongste ge beurtenissen aldaar bij de leden van liet corps diplo matique den wensch hebben doen ontslaan den Hei ligen Vader de belangstelling te gaan verklaren die zij voor zijnen gebeiligden persoon koesteren. De afge zanten van Beijeren Brazilië Chili Portugal Rus land Spanje Ecuador, Pruissen Wurlemberg en Relgie en a.an bun hoofd de buitengewone afgezant gevolmagtigd minister van Z. M. den koning der Ne derlanden graaf van Liedekerke hebben zich te dien einde naar den paus begeven er, zijn bij Z. H. toege laten. Het gebeurde te Napels is bet hoofd-onderwerp der italiaansche berigten. Uit bet treurige'relaas van het gebeurde aldaar ziet men dat het voorioopig be- rigt der gruwelijke daden in die stad gepleegd geens zins overdreven was. Het is intusschen te hopen dat officiële berigten indien de tijdingen der italiaanscho bladen overdreven zijn de zaken in het ware daglicht stellen. Wat er echter ook van zij betgeen men vroe ger zeideals zoude de zaak met bet dempen van het oproer niet zijn afgeloopen schijnt zich te bevestigen. Groot moet vooral de verbittering in de provinciën zijn die zich in de ondubbelzinnigste bewoordingen legen koning Ferdinand uitlaten. Uil Solerno zijn troe pen tegen Napels (dat is te zeggen tegen den koning) opgerukt te Genua is bet napelsche wapenschild opent- itjk verbrand kortom de woede der bevolking straalt in al hare handelingen door. LONDEN den 25 Mei. De aandacht is'hier) bovenal ophot gebeurde met Spanje gevestigd de geschiedenis levert geen voorbeeld op dat Engeland nog immer eene zoo zware beleedi- ging aangedaan is als die welke het thans van het hof van Madrid moet ondervinden te welen dat om eens enkele woordenwisseling, aan zijnen ambassadeur te ken nen gegeven is, dat bij zijne paspoorten moest vragen. De Times zegt beden dat het te wenschen ware dat Engeland zich bewust mogl wezen, die belecdiging on dergaan te hebben zonder de aanleiding er toe gege ven te hebben maar dat het ongelukkig maar al te blijkbaar is dal die eerstepaanleiding {gezocht moet worden in den wrok van lord Palrnerston tegen alle personen hoe hoog geplaatst ook die Engelandsstaat kunde in de spaanscbe huwelijken gedwarsboomd heb ben. Onder deze omstandigheden twijfelt men zeer of lord Palrnerston zal kunnen aanblijven. LONDEN, den 27 Mei. De door het lagerhuis bereids aangenomen wet op d« emancipatie der Israëliten is eergisteren door het hoo- gerlmis verworpen. De Times noemt dit besluiton staatkundig onverdraagzaam en geheel slrijdigjmet den tegenwoordigen geest des tijds. De beer Bulwerbritsch ambassadeur te Madrid is eergisteren alhier uit die stad aangekomen en heeft des namiddags een langdurig onderhoud met den minis ter Palrnerston gehad. PARIJS, den 26 Mei. Tn de zitting der nationale vergadering van bede beeft bet wets-ontwerp betrekkelijk de uitbanning v de familie van Oileans, tot eene langdurige en tic beraadslaging aanleiding gegeven. Onderscheide amendementen Werden voorgesteld onder anderen eet strekkende tot bet weglaten van de uitdrukking: te. eeuwigen dageen een ander, dat dit decreet ingetrok ken zou worden zoodra de rust geheel hersteld en do republiek volkomen gevestigd zou zijn. Alle amende menten wetjden echter verworpen en het decreet aan genomen met 632 tegen 6-3 stemmen van de 695 aan wezige leden. Tegen dit decreet waren twee brieven ingekomen behelzende] protesten van drie gewezen fransche prinsen de hertogen van Nemours en w Aumaleals ook den prins van Joinvillc, bun leedwezen betuigende dat zij van den franschen grond verbannen zouden worden. De werkelijke sterkte der op dit oogenblik in Parijs aanwezige, troepen bedraagt 46,000 man. De lijdingen uit de departementen luiden gun stig. De arbeid neemt allerwege weder toe.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1