Woensdag 10 Mei. N°. 31; 1848. Woensdag en Zaturdag. WAARSCHUWING. AANKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. t hunne i. Het jzonder aten nl ken om lid het Kroon tZEEj 8 y2 urej 11 3 :ggeis«e ZBERIKZEESGHE x 12/2 ure. 3 o pG 2% PA i ivendigen Spoorwe- 3 f 8,20, Zomer. 1 /'o,oo} sche dito kelebs JW-uJcki )0 k 9,00 10 a 6,a0 •0 a 0,1 10 a 0,00 MO a 11,00 H3 a 7,00 >0per vat. h) i0 o 040 stuks. abonnéméiïts-pbijs: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der A dvert. daags Ie wren's namidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs oer advsrteistïen: Gewone 15 cents de regel. Geboorte' Huwelijks- en Doodberiglen van 1 -6 regels a f 1 behalve het Zegelregt. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, gevolg gevende aan eene daartoe ontvangene uitnoodi- ging van den heer Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Slede waarschuwen bij deze de achter lijk geblevene belastingschuldigen dat geen langer uitstel door den Ontvanger kan worden toegestaan maar dat hij verpligl wezen zal tegen de nalatig blij- venden het middel van inlegering te bezigen weshalve 2Ïj ten ernstigste worden aangemaand om alsnog hunne verschuldigde belasting ten spoedigste aan te zuiveren ten einde dwangmaatregelen te voorkomen. Zierikzee, den 3 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen bij deze ter kennis van de daarbij belangheb benden dat de in de Slaals-Courant van den 25 Decem ber II. aangekondigde Tentoonstelling van Voorwerpen van Inlandscbe Nijverheid voor de provinciën Zuid en iSi>ord~ U ollandweike in de maand Julij aanslaande, binnen de stad Delft zal plaats hebben ingevolge mag- tiging des Konings voor één jaar is uitgesteld. Zierikzee, den 9 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. -5 <w 25: nen hete ieft, n een' B. 97K ;<i Brou emeenl Iast i I ierikzei len Hee te Zit laats lc and be iquirf tvrtit equtt hou vos. HAMBURG, den 4 Mei. De berigten uit Denemarken en Sleeswijk zijn niet tonder belang. Het is thans zekerdat het embargo Jok tot de hanzeatische hanoversche en mecklenburg- che schepen is uitgestrekt. Van wege bet deenscl.e ;ouvernement is daarvan de officiële kennisgeving aan den senaat der stad Lubeck gedaan en reeds is een ubecksch vaartuig in de Sont in beslag genomen, folgens verzekering van een deensch zee-officier, aan enen Engelschen koopvaarder gedaan was de geheele luitsche kust der Oost-Zee in staat van blokkade ver- daard. Officieel echter is die verklaring nog niet ge- icbied. Voor de Elbe is een deensch oorlogschip aange- tomen en heeft verscheidene schepen het uitzeilen belet. Van den anderen kant meldt men dat Pruissen den iorlog aanvallenderwijs zal voortzetten tot Denemarken n de gestelde voorwaarden van vrede genoegen zal lebben genomen. Deze voorwaarden zouden zijn ;eheele ontruiming van Sleeswijk teruggave van alle luitsche schepen afschaffing van den Sontschen tol. Het voorloopig bewind van Sleeswijk-Holstein heeft lene memorie aan lord Palmerslon gezondenter ver lediging van het regt der hertogdommen legen Dene narken. [In het engelsche lagerhuis zitting van den 4 heeft 'ord Palmerslon aangekondigddat zoowel Pruissen als Denemarken de bemiddeling van Engeland in deze zaak tebben aangenomen.) - In Hamburg is de kiel gelegd voor het eerste Jorlogsvaarluig van de duitsche zeemagt. HAMBURG den 5 Mei. De intogt der Üuitschers in Jutland is thans zeker en de generaal von IFrnneX'tieeft den 1 eene proclamatie aan de Jutlanders gerigfdie'sederl 189 jaren geen' en aan de Jutlanders geng vijand op hunnen bodem gezien hebben. De Denen zetten daarentegen hunne maatregelen van blokkade van havens en aanhouding van duitsche schepen met kracht voort een deensch smaldeel is gisteren voor Helgoland gekomen en Iaat zelfs geen loods door. Den 29 April heeft de koning van Denemarken eene verkla ring in vier talen uitgevaardigd waarbij de havens kuststreken en riviermondingen van Pruissen Hanover Oldenburg Mecklenburg en de Hanzesteden en de door Dnitschers bezette deensche streken in staal van blok kade worden gesteld. De hamburgsche zaakgelastigde Paulite Kopenhagen is beleedigd geworden en heeft zijne passen bekomen. Omtrent de terugwijzing van nederlandsche en zweedsche schepen in de bogt van Kiel melden thans de holsteinsclie dagbladen dat de nederlandsche en zweedsche consuls te Kiel bij den kommandant van het deensche oorlogschip Galalhea tegen deze .laad van ge weld bepaaldelijk geprotesteerd hebben en dat die kom mandant hun in zeer beleefde lermpn heeft te kennen gegeven dat hij slechts op last van zijn gouvernement aldus handelde. KEULEN den 5 Mei. Per estafette ontving men hier gisteren berigt uit Trier dat aldaar een hevig gevecht tusschen de burgers en militairen ontstaan is waarbij verscheidene men sehen gedood zijn en dat de straten versperd waren. De verkiezingen hadden aanleiding tot dezen strijd ge geven. (Uit bijzondere berigten blijkt dal de aartsbisschop van Trier, mons. Arnoldide wijk naar Aken heoft moeten nemen. Den 4 is de or.Ie hersteld.) De berigten uit Posen luiden bij voortduring zeer bedroevend. Daar heerscht eene volslagene anarchie. In Hongarije vooral Ie Presburg hebben de ver volgingen tegen de Israëliten eene verregaande hoogte bereikt. De winkels werden in laatstgenoemde plaats geplunderd de koopwaren verdeeld en bet huisraad verbrijzeld. Om een einde te maken aan deze gruwe len heeft de regering van Presborg bij publicatie de Israelite.) uitgenoo.ligd om binnen 24 uren de sta.l te verlaten alleen dan luidt de proclamatie zou de rust hersteld worden. Dien ten gevolge hebben onge veer 300 Joodsche fatniliën nadat 28 uren geroofd en geplunderd was, de stad verlaten, waarop de burgers zich wapenden om de ledig gestolen winkels te bevei ligen. Zelfs het Israëlitische gasthuis werd geplunderd en zieken en grijsaards daaruit geworpen en mishandeld. De militaire kommandant knn met zijne geringe onder hebbende manschappen de rust niet herstellen. Uit Italië heeft men nog verwarde berigten van eene belangrijke gebeurtenis namelijk dat de Oos tenrijkers door de bevolking weder uit Udine zouden zijn geslagen, met verlies van 2000 man. Griffmi zou zich daarbij vooral op den voorgrond gesteld hebben. Het moet een vreesselijk bloedbad zijn geweest. PARIJS, den 3 Mei. Men zegt dat de oostenrijksche gezant bij de voor malige regering graaf d'Appony officieus opheldering heeft gevraagd over de zamentrekking van het leger der Alpen op de grenzen van Italië en dat bij zijnen pas heeft gevraagd omdat gecne voldoende ophelderingen gegeven waren. Men verneemt nu, dat generaal Oudinol opperbevelhebber van dit legernaar de grenzen is ver trokken. PARIJS den 4 Mei. De zitting der nationale vergadering van Frankrijk is geopend niet de minste rustverstoring heeft daarbij plaats gehad ofschoon een anders goed onderrigt dag blad l'Assemllée Nationale, gewaarschuwd had legen nieuwe woelingen der radicale partij. - De eerste bij eenkomst der vergadering heeft echter weinig belang rijks opgeleverd, behalve de plcglige uitroeping der re publiek. De president van het voorloopig bewind Duponi (de I' Eure) heeft eene korte aanspraak ge houden waarhij hij verklaart, dat het bewind zijna magt in den schoot der vergadêring nederlegt. Feitelijk echter is alles in statu quo gebleven en de vergadering is, zonder verder zich met de politiek in te laten overgegaan tot het onderzoeken der geloofsbrieven harer leden. Dit werk zal waarschijnlijk nog meer dan ééna zitting kosten. Van de 900 afgevaardigden waren er ongeveer 150 nog niet aangekomen. lntusschen houdt men zich hier algemeen met de vraag bezig welke nu de vorm van bet gouvernement zal zijn. Men wil weten dat Lamarline gepolst is over het presidentschap der republiek (gelijk in Noord- Amerika) en dat hij dit afgewezen zou hebben. Nil spreekt men van een triumviraat dat de oppersta leiding der zaken zou hebben. Graaf d'Appony de oostenrijksche gezantis wer kelijk van Parijs vertrokken en te Brussel aangekomen. Sommigen zien in zijn vertrek slechts eene kwestie van vorm en beweren dal hij thans niet langer te Parijs kon vertoeven nu de republiek wél voor goed gecon stitueerd maar nog niet door Oostenrijk erkend is. Anderen echter houden voldat zijn vertrek in verband slaat met do voornemens van het voorloopig bewind ten aanzien van het leger der Alpendeze meenen eene bevestiging van hun gevoelen te vinden in een krediet van ruim 80 millioen franks, dat bij decreet van heden den minister van oorlog verleend is. 's GR A VENHAGE den 6 Mei. De 's Gravenhaag sche Nieuwsbode zegt vernomen t# hebben dat de aanstaande terugkomst der leden van de tweede kamer der stalen-generaal geene betrekking heeft tot de herziening der Grondwetmaar naar men baar verzekert zullen H. M. zich met enkele andera voordragton hebben bezig te houden. Daartoe moet behonren een wets-onlwerp strekkende tot voorloopiga afschaffing der lijfstraffen het geeselen en brandmerken en zulks in afwachting dat zal kunnen worden inge voerd de nederlandsche strafwetbij welker eerste boek, zoo als dit onder hel voorgaand bestuur in getneen over leg met de stalen-generaal was vastgesteld het begin sel der afschaffing van alle lijfstraffen reeds is aangeno men. Voorts spreekt men van eene voordragt van wet houdende belasting op bet inkomen en zulks ter dekking van het verlies dat do schatkist zou komen ta lijden door de gelijktijdig voor te dragene vrijstelling van den accijns op de rogge en het spek, en de vermin dering van dien op andere voorwerpen van gemaal en geslagt. 's GRAVENHAGE den 7 Mei. Het ministerie heeft in de laatste dagen wederom veelvuldige en langdurige vergaderingen gehouden. Heden morgen was het reeds ten half negen ure bijeen. Men verzekert dat zulks in verhand staat met de ont werpen die in de aanstaande week bij de hervatting van de werkzaamheden der kamersaan haar zulleu worden aangeboden. Hier ter stede wordt thans door vele ingezetenen een aan de tweede kamer gerigt adres onderteekend waarin men aandringt op eene spoedige behandeling en afdoening van de zaak der grondwets-herziening en tevens op het aannemen van hel stelsel van reglstreeksche verkiezingen. Z.' M.' schoeners Adder Schorpioen en Ambon zijn uit de Noord-Zee, de laatste van Vlissingen te Ilellevoelsluis teruggekomen. HARDERWIJK, den 4 Mei. Den 18 e. k. moeten van hier vertrekken 150 onder officieren en manschappen om met het schip Flevo naar onze O. I. hezittingen vervoerd te worden. Wij vernemen echter dat het moeijelijk. zal wezen 150 man schappen te leveren doordien het aantal in dienstlro- denden zeer gering is. Waarschijnlijk staat dit in ver hand met de oorlogen in Sleeswijk cn Italic, Menig

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1