ZERIEZEESCHE GODBAHT. N°. 36. Zaturdag 6 Mei. 1848. T Woensdag en Zaturdag. BESUREN EN ADilIIMSTRATIEN. PUBLICATIE. AFKONDIGING» WAARSCHUWING» NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. de Go irkhof land 129, gen als - in onder 72 den i wijlen ven. s ten 9 n aan* 'lelli oeijen varkens tgen op Ivagen 1 Rol- innen J ;e Hek- aange- AB O NNEMEWTS -PRIJ SI Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der A dverd- daags ie voren.'s namidd. vóór 4 ure. VERS c humt: prijs dek adveeientien: Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve het Zegelregt. "Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie van den 17 dezer maand Provinciaal blad n.° 40 Brengen bij deze ter hennis van de Ingezetenen Dat met het primitief beschrijvingswerk voor de Personele Belas ting, overhet dienstjaar 1848/49 een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den S Mei aanstaande, en de beschrijvings.biljetten den Ssten dag na derzelver uitgifte, door of van vvege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald; met aanmaning om die biljetten raauwkeurig in te vullen ton einde zich voor schaden en onaangenaamheden tc vrijwaien, alsmede dat zij, welke bij de beschrijving mogten worden overgeslagen, zich ten spoedigste om zoodanig biljetbij den Ontvanger behooren aan te meldenten einde hetzelve vóór den 31 Mei, ten kantore van denzelven ingevuld terug te bezorgen ingevolge art. 30, 4 der wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad n.° 4,) met verdere informatie, dat tot. Tegenschallers voer deze Stad, om van de zijde der belastingschuldigen in voorko mende gevallen to dienen, bij continuatie zijn benoemd, de lieeren a. van dkr VELDE, Cz.L. KOOLE, P. van der LINDEN en h' PHAPF, ingezetenen dezer stad. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 20 April 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, iit.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. ■n' Heet te Zie- jats ter id het luinj ormi\ msqllli' BjO» t os. De Burgemeester der Stad Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dal bet sup pletoir kohier voor de Belasting op het Personeel zes maanden regt dienstjaar ISi1/, van deze Stad op den 29 April jongstleden door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is execu toir verklaard en op heden gesteld wordt in banden van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede, ten fine van invordering, en eindelijk, dat ieder ver- pligt is zijnen aanslagop den bij de wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee, den 3 Mei 1848. DE CRANE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, gevolg gevende aan eene daartoe ontvangene uitnoodi- ging van den heer Ontvanger der Directe Belastingen te dezer SledeWaarschuwen bij deze de achter lijk geblevene belastingschuldigen dat geen langer uitstel door den Ontvanger kan worden toegestaan maar dat bij verpligt wezen zal tegen de nalatig blij- venden het middel van inlegering te bezigen weshalve zij ten ernstigste worden aangemaand om alsnog hunne verschuldigde belasting ten spoedigste aan Ic zuiveren ten einde dwangmaatregelen te voorkomen. Zierikzee, den 3 Mei 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CBANEvt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris \V. J. P. KROEF. FRANKFORT den 30 April. In de bondsvergadering van zaturdag is commisso riaal verklaard geworden het onderzoeken van bet plan tot eene algemeene staatsregeling voor bet vereenigd Duitschland door het commilté van de 17 's volks ver trouwen bezittende mannen ontworpen. De hoofdtrekken van dit ontwerp zijn. Vereeniging van al de duitsche provinciën Sleeswijk daaronder begrepen doch onder voorbehoud van na dere beschikking omtrent Posen en Islria. Het alge meen rijksgezag berustend bij een algemeen rijksboofd dal te Frankfort zal resideren en bij den rijksdag. De waardigheid van rijks-opperhoofd of duitschen keizer er felijk een verantwoordelijk ministerie; onafhankelijk bestuur in de onderscheiden Duitsche Staten doch on dergeschikt aan het algemeene belang. De rijksdag be staat uit een booger- en een lagerhuis bet hoogerhuis telt 200 leden zaamgesteld uit de regerende vorsten een afgevaardigde uit ieder der vier vrije steden en rijks raden door de afzonderlijke staten voor 12 jaren geko zen alle vier jaren een derde te vernieuwen, Het la gerhuis bestaat uit volks-afgevaardigden een per elke 100,000 zielen deze worden voor zes jaren gekozen en alle twee jaren vooreen derde vernieuwd. De ver kiezingen regelen zich naar de wetgeving van iederen slaat. Het hoogste rijksgeregt heeft zijnen zetel te Neurem- berg telt 21 leden voor een derde door den keizer een derde door het hoogerhuis en een derde door het lagerhuis te benoemen het houdt zijne zittingen in het Openbaar het vonnist in het hoogste ressort over alle geschillen tusschen de onderscheiden stalen en vorsten over de troonsopvolging hel regentschap enz. in het criminele wordt bel gezworenen gcregl gebezigd. DANTZ1G den 25 April. Be regering heefl hier beslag gelegd op hot scheeps- t'Pa,vie''tiont dat fiia* voor deeosche rekenine is, aan- gekocht. Het zekere berigt dat de Denen pruissische schepen hadden opgebragl is oorzaak van het nemen van dezen maatregel. HAMBURG den 27 April. Heden z.ijn eindelijk in de haven van Altona twee deensche schepen door de Duitschers in beslag geno men terw ijl men nog in de vorige week zulk een schip door eene stoomboot op sréeptouw nemen liet en bui ten de haven brengen. KEULEN den 2 Mei. Te Kraknu is des avonds van den 26 der afgeloopen maand de opstand uitgebroken, waartoe het afvorderen der wapenen van eenige uit Frankrijk teruggekeerde poolsche emigranten tot aanleiding of voorwendsel strekte. Een hevig gevecht ontstond in hetwelk de Oostenrijkers wel de bovenhand behouden hebben maar gedurende hetwelk de generaal Casliglioni gekwetst isen ongeveer vijftig soldaten en burgers gedood zijn. Genoemde bevelvoerende generaal heefl last gegeven dot alle niet te Krakau te huis behoorende Polen on verwijld vertrekken moesten, zoo niet, dan bedreigde hij de stad met een bombardement. Yolgens te Eerlijn ontvangen berigt waaraan men meende eenig geloof te mogen slaan moesten de russische garden den 27 April naar de grenzen opruk ken waar vóór hel einde van Mei eene krijgsmagt van driemaalhonderd duizend man vereenigd zal wezen. Te Karlsruhe had men eergisteren officieel berigt, dat de roofzieke vrijschaar onder aanvoering van Her- weghtusschen Schopfbeiin en Dossenbach door wur- tembergsche troepen aangetasten geheel uiteengedreven is met verlies van 23 dooden en ruim 200 gevangenen. Herwegh heeft zich zoodra het gevecht begon met zijne vrouw uit de voeten gemaakt. Volgens telegrafische depêche uit Altona van den 27 Aprilwaren de Denen hij Alsen afgesneden en trokken naar Tondern om Ripen te hereiken. Den 29 was men te Altona nog jn het onzekere of de honds troepen al dan niet te Hadersleben waren binnenge rukt maar wist wel dal dien dag aldaar nog kwartier voor 4000 Denen gemaakt was. De hertog van Augus- lenburg was den 28 te Alpenrade. De duitsche troepen rukten slechts langzaam voort hetwelk aan behoed zaamheid toegeschreven werd dewijl het deensche leger zich in twee kolonnes gesplitst had waarvan de eene noordwaarts de andere oostwaarts trok. Te Sleeswijk sprak men ttfh 'aangevangen viddesond'eriianfdeficgen. Van Holtenau schrijft men den 28 laatstleden dat dia haven voortdurend door deensche oorlogschepen ge blokkeerd werd en verscheiden nederlandsche schepen naar Pruissen bestemd teruggewezen waren. Met opzigt lot deze noch officieel bekend gemaakte noch door de onzijdige mogendheden, welker vlaggen meda teruggewezen zijn erkende blokkade oppert men de belangrijke bedenking of de Denen ook aan de engel- sche schepen de vaart door het Sleeswijk-Holsteinsch- Kanaal zullen weigeren. PARIJS den 1 Mei. De tijdingen van hier zijn minder ontrustend dan die der vorige dagen maar hoogstbedroevend is hetdat al de dagbladen der meer heethoofdige republikeinsche partij opentljjk de verdediging der oproermakers opne men en in de hevigste uitdrukkingen de regering laken dat zij geweld gebruikt hoeft om hen te keer te gaan eene noodzakelijkheid die men niet twijfelen kan of is voor haar zelve smartelijk genoeg geweest. Even zoo verheffen die bladen zich thans tegen het algemeene stemregt hetwelk zij nog onlangs als het eenige red middel van den staat hadden aangeprezen. Ook gevent zij niet onduidelijk te kennen dat zij zoodra slechts de gelegenheid daartoe dienstig is ook hier te Parijs eenen opstand willen verwekken om en regering en nationale vergadering ondersthoven te werpen. Men is echter voor hunne bedreigingen weinig beducht. De Monde Hépublicaineen dagblad dat de partij T.edru--fiollin is toegedaan laat zirh d"5 over de ver kiezingei, urrIn het westen hebben de Legitimisten de Royalisten der restauratie en de priesters de hoven- hand. In het oosten en noorden worden de Orleanisten hoven de Republikeinen verkozen. In het zuiden is het eene mengeling van Republikeinen van morgen en aan hangers der dynastie van gisteren. Kortom bet is bijna overal eene algemeene uitsluiting der waarlijk democra tische partij. Met eene vergadering als die welke wij zullen hebben wordt Frankrijk bedreigd met het regent schap of wel blootgesteld aan de optreding van Hen drik V, dien bastaard-vertegenwoordiger der legitimi teit of liever aan de veroordeeling tot een monarchaal presidentschap onder den mantel van een Legitimist die Republikein is geworden. Wij zijn ontsteld be droefd, verschrikt over eene zoodanige uitkomstwelko wij echter voorzien en voorspeld hebben. En de open bare fondsen stijgen ter beurs Domme menschen slechte burgersmannen zonder hart en zonder trouw ziet gij den afgrond dan niethoort gij dan de dreigende stem van het vertoornde volk niet? Ongelukkigen Gij hebt door uwe kuiperijen en uwe lastertaal jegens ons opregte en eerlijke Republikeinen hoort gij die stembiljetten van welke het bloed afdruipt tusschen de vingers der kiezers geplaatstGij hebt den burger oorlog gewild. Die zal noodlottig voor u zijn want die Republikeinen welke gij veracht welke gij ver werpt welke gij gevreesd hebt die Republikeinen welke alleen door liet gevoelen der broederschap bezield waren zij hebben u zulks sedert twee maanden be toond die Republikeinen zullen van lammeren leeu wen worden. Gij zult het gewild hebbenDat het bloed hetwelk gestort zal worden op u op u alleen terugkome." In de departementen duren de troebelen voort. AmiensNantes en Limoges hebben vooral onstuimige tooneelen opgeleverd; in laatstgemelde stad bleef men nog weêrspannig. Te Elbeuf en Rouaan is het tot geene nieuwe uitbarsting gekomen een buitengewoon commissaris der regering is naar die plaatsen gezonden. Abd-el-Kader heeft het fort Lamalgue verlaten en is onder een behoorlijk geleide uit Toulon vervoerd naar Pau alwaar hij aanvankelijk op last van het voorioopige gouvernement gevangen zal worden gehouden. De emir heeft het besluit der bewindslieden te zijnen aan zien met blijkbaren tegenzin vernomen. Hij gedraagt zich in alle omstandigheden echter voortdurend als een onderworpen geloovig Muzelman.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1