Zaturdag 8 April. N°. 28. 1848. 3 I I BESTOREN ADIIMSTBATIEN. OPENBARE AANBESTEDING. h AFKONDIGING. Woensdag en Zaturdag. BEKENDMAKING. NIEUWST1J BUITENLAND. X pc. ling oJ> D had' 1 strek! lieu we eikei flaauv it. ceni ;e ko) '7,20 lager, laami 3,5» Lange iauwe onen 0 .0,25 Z1ERZEZEESCHE V. f COURANT. ABOKKEMENTS-ÏBIJ] i JRS: eves- aati at iri i 31 slge- pend iren. e en acht örg- stelt a 'bij 'S'l ten i. op i ten IJ, en vau igde uw, )U- öm erf' a te )E* te RF or- p4, te 13 rei nde dë Iels •,r drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. I' pending der Advert, daags te voren, 's namidd. vódr 4 we. De Staatsraad Godvernecr van de Provincie eeland Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen van it Gewest, dat, krachtens Zijner Majesteils besluit an den 1 dezer maand n.° 9 ook de Betaalsrollen vegens Lijfrenten, gedurende drie maanden, met in- iegrip van de maand waarin die zijn gedagteekend >ij de Betaalmeesters geopend zullen blijven en zulks jnet toepassing op de reeds ter dier zake in omloop gebragte Betaalsrollen. Middelburg, den 25 Maart 1848. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN YREDENBURCH. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken bekend: dat de op den 5 April eerstkomende aangekondigde besteding wordt uitgesteld lot op Woensdag den 12 April aanstaande des middags ten Ra.idhuize wanneer nog eenige meerdere WERKEN, onder nadere goedkeuring in bet openbaaraan de minsteischenden zullen worden aanbesteed bestaande in de volgende perceelen 1." Eenige geringe herstellingen en het onderhoud van de Stads uerken aan hel IKesl-liavcahoofdgedurende één jaar; 2." Het herstellenschoonmaken en opvoegen der kaai muren 3.° Eenige herstellingen en vernieuwingen benevens het onderhoud voor één jaar, der beschoeijingenbaard en paalwerken Het onderhoud van het diglste Sas, voor één jaar j5.° Het onderhoud van de houten bruggengedurende het loopende jaar 6.° De vernieuwing van negen stel ramen op de eerste verdieping van het Raadhuis 7.° Het onderhouden van de Stads Armenhuisjesge durende één jaaren 8." Het vernieuwen van de Poortiers-Woning aan de Zuid-Havenpoort. Waarvan de bestekken en conditiën, van heden af, ter Stedelijke Secretarie voor de gegadingdeo ter visie liggen alsmede bij den Stads Architectdoor wien drie dagen vóór de bestedingaanwijzing in loco zal worden gedaan. Zierikzeeden 29 Maart 1848. Burgemeester er. Wethouders, DE CRANEvl.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. IvROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee. I Brengen bij deze ter kennis van het publiek dat in gevolge de door den Raad dezer Stad bij deliberatie van den 1 Maart jongstleden vastgestelde en door bee- ren Gedeputeerde Staten dezer Provincie op den 17 dier maand goedgekeurde wijziging van artikel 4 van bet Reglement op het begraven van lijken te dezer stede afgekondigd den 14 Februarij 1844 dat artikel aldus moet worden gelezen De orde en netheid der begraafplaats medebren gende dat de graven zullen gedekt worden met eene zerk lang 2 ellen en breed 80 duim of wel met eene hoofdlei lang 80 duim en breed 31 duim, tot aandui ding van plaats en nummer, daarop uit te beitelen, zoo zullen de eigenaars of huurders van graven behalve iu den laatsten rang daartoe verpligt zijn te welen in de beide eerste rangen om eene zerk, en in de beide Volgende rangen om öf eene zerk öf eene hoofdlei te doen leggen dezelve zullen bij dp Stad verkrijgbaar vrhschunt: PRIJS DER ADVERTEKTDSN Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en. Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve het Zegelregt. zijn legen betaling van de som daarvoor bij tarief uit gedrukt." Exemplaren van deze afkondiging zullen worden ge zonden aan de Regtcrlijke Magt en Policie ten einde aan de uitvoering de band te houden mitsgaders aan den Ontvanger der begrafenisregten en den Opzigter der begraafplaats als met de uitvoering belast. Afgekondigd van den Raadbuize der Stad Zierikzee den 5 April 1848. Burgemeester en Wethouders DE CRANE, of., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteils besluit van den 6 Januarij 1831 n.° 68 Staatsblad n.°2 beeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën bij resolutie van den 6 dezer maand, bepaald do prijzen, bet opgeld daaronder begrepen, waarvoorde collecteurs, splitters en debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 204d° Lo terij zullen mogen uitgeven to welen Bij verkoop: i Bij verhuring: Ge'f.eele lotcX f 80,60 nGebeele lctcr, f 44,00 Halve - 41,00 0'Halve ..-22,00 Vijfde Tiende Twintigste - 16,40 - 8,20 4,10 Vijfde Tiende Twintigste 3,80 - 4,40 - 2,20 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is ^vastgesteld dat de collecteurs split ters en debilait.en gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 7 April 1848. Voor Zijne Excellentie den heere Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. LONDEN den 4 April. Alhier ontvangen particuliere brieven uit Parijs schil deren den staat dier hoofdstad zeer treurig afen ver gelijken hem bij dien welke het hevigst tijdperk der eerste revolutie in 1792 vooraf ging. De clubs dra gen dezelfde namen en belijden dezelfde gevoelens. Nu, gelijk toen is de regering zwak en het gepeupel alver mogend de zedelijkheid en eerlijkheid dagelijks aan het afnemen de vrees onder de boogere standen onbeschrij felijk groot; om alles in weinige woorden zamen te vatten het is een chaos van twijfeling vrees en angst in welken zij die denken kunnen niet willen of durven handelen en zij die handelen tot denken huiten staat zijn. BERLIJN, den 3 April. Volgens naauwkeurig ingewonnen berigten nopens het aantal der in den strijd van den 18 en 19 Maart hier gevallenen blijkt dat lot den 26 242 burgers en 1105 militairen waaronder 74 officieren dood en vermist waren. Dit getal zal nog vermeerderd wor den aangezien vele gekwetsten aan de gevolgen hun ner wonden zullen sterven. Hit Rusland is eergisteren een koerier met, voor onze regering zeer geruststellende depêches aange komen. De keizer van Rusland zou daarbijonder anderen de verzekering geven van zich buiten alle bemoeijenis met de binnenlandsche aangelegenheden van andere staten te zullen h/,v>-A)zoo lang zijn eigen rijk daarin niet betrokken raaktslechts dan wanneer het russische rijk door buitenlandsehe vijanden bedreigd mogt worden zou Rusland in wapenen te voorschijn treden. PARIJS den 3 April. In weêrwil van de vreedzame taal welke de voor- loopige regering telkens doet hooren is zij oorlogzuch tig zoo al niet in hare daden ten minste in hare wa peningen. Hierin toont zij op nieuw dat zij zichzelve niet gelijk blijft reeds was dit gebleken uit het luido verkondigen dor broederschap tusschen alle volken en het te gelijker lijd verdrijven van alle vreemde werk lieden. Verscheiden barer besluiten dragen daarvan mede de kenmerken. Bij besluit der voorloopige regering worden 80,000 man der ligting van 1847 in dienst gesteld en de reserves van 1845 en 1846 opgeroepen. De manschappen der ligting van 1841 die nog slechts twee maanden moeten dienen zijn mede onder de vanen geroepen. De generaal Bourjolly heeft den 31 Maart de vol gende dagorder doen afkondigen De divisie-generaal acht zich gelukkig aan de onder zijn bevel staande troe pen mede te deelen dat de hierna gemelde corpsen door den minister van oorlog geroepen zijn om de eersto divisie van het Alpen-leger uit te maken namelijk 1"" brigade: 4de bataillon jagers te voet13d° en 22""' ligte 2d8 brigade: 13d°66"" en 68s,e van linie 7da j regemerit huzaren twee batterijen artillerie waarvan eene vatrhet 4d"'.egement-, eene compagnie sappeur» van het 2de regement der genie. Deze divisie zal zich terstond naar de grenzen begeven wanneer de vorming der oorlogs-bataillous escadronsen batterijen voltooid zal zijn. De bestemming der corpsen welke niet in deze order worden opgeroepen zal hun weldra ken baar worden gemaakt. De generaal grijpt deze gele genheid aan om de troepen te herinneren dat de lucht de kracht en den roem des legers uitmaakt. Nooit is de gehoorzaamheid aan de bevelhebbers noodzakelijker dan op het oogenblik wanneer men tot verdediging des vaderlands moet optrekken. De fransche soldaten zul len zich thans beloonen wat hunne voorgangers in da schoonste tijdon der republiek geweest zijn." Het leger van linie die groote steunpilaar der repu bliek betoont zich zeer weêrspannig zelfs had den 30 Maart tc Lyon een oproer plaats dat welligt zeer droevige gevolgen na zich zou kunnen slepen. Reeds in den avond san den 29 verzetten de troepen het strenge consigne dat hun was opgelegd moede, zich tegen hunne officieren en doorkruisten de stad onder het zingen van allerlei vaderlandsche liederen. Zulks duurde den ganschen nacht voort en des morgens kwam men op het plein Bcllecour bijeen werwaarts zich ook vele werklieden begaven. Vervolgens trok men geza menlijk de stad door voorafgegaan door muzijkanten en tamboers terwijl uit een geschriftdat mede rond gedragen werd iili'ek dat men de loslating verlangde van een onder-officier die den vorigen dag wegens insubordinatie in hechtenis was genomen. Aan het hêlel van den luitenant-generaal Bourjolly gekomen werd dit letterlijk bestormd en de woeste menigte drong door tot in het vertrek waar genoemde luite nant-generaal zich bevond die toen zwaar beleedigi en gedwongen werd op staanden voet bevel te geven tot bevrijding van den gevangene. De oproerlingen trokken verder den ganschen dag door de stad onder het zingen van den Marseillaanschen marsch ook werd de kreetweg met de Carlisten gehoord. In den morgen van den 31 kwam men van Grenoble metdeo bevrijden onder-officier aan die terstond naar het stadhuis geleid werd. De onstuimige menigte ver langde dal hij zich op het balkon zou vertoonen waar bij weldra omringd door eenige der overheden ver scheen. Hij sprak van daar het volk toe vermaande het lot rust en orde en verzocht de soldaten naar hunne kasernen terug te keeren. Te Mans is mede een militair oproer uitgebarsten^ Men beeft daar eenige gevangenen op vrije voeten ge steld en hen in zegepraal rondgedragen.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1