u Zaturdag 1 Apr.iL N°. 26. Woensdag en Zaturdag. BUSMEN fel 4M1S1M» BEKENDMAKING. OPENBARE AANBESTEDING. WWSTIJDOGm BUITENLAND. BINNENLAND. IÜ ZMKZEESGHE COURANT. ABOKKEMESITS-PBIJS Ter drie maanden f 2,00. Franco per posi f 2,15. Jnzending der Advert, daags te voren, 's namidd. vóór 4 ure. VEjascHijarTf PBIJ3 35ER AD'VERTESJTIEI^ Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- Doodberigten van 1 -6 regels a f 1 behalve het Zcgelvegf. ofd- igde uw, OU- om terf- n te I QE- te 5RF aor- 94, ite dag het sen- i op H VF de 74; als en ras- i de Vit- ler- en 3;- al- EI- D. igeu E. aort ;ens wde aan vor- aat- m'il" GE- 01 tore I De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland.; Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen van dit Gewest, dat, krachtens Zijner Majesleils besluit van den 1 dezer maand u.° 9 ook de Betaalsrollen wegens Lijfrenten, gedurende drie maanden, met in begrip van de maand waarin die zijn gedagteekend bij de Betaalmeesters geopend zullen blijven en zulks met toepassing op de reeds ter dier zake in omloop gebragte Betaalsrollen. Middelburgden 25 Maart 1818. De Staatsraad Gouverneur voornoemd "VAN VREDENBURCll. Acbtervolgens art. 3 van Zijner Majesteils besluit van den G .lanuarij 1831 n.° 68 (Staatsblad n.° 2 beeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën bij resolutie van den 30 dezer maand, bepaald do prijzen, bet opgeld daaronder begrepen, waarvoorde collecteurs, splitters en debitanlen der Koninklijke Nederlandscbe Loterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 204"" Lo terij zullen mogen uitgeven te weten Bij verkoop: Geheele loten Halve "Vijfde Tiende Twintigste f 70,00 - 38,00 - 15,20 - 7,GO - 3,80 Bij verhuring: Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste loten .f 30,00 - 1,5,00 - 6,00 - 3,00 - 1,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteils besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs split ters en debitanlen gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 31 Maart 1848. Voor Zijne Excellentie den heere Staatsraad Gouverneur van Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee maken bekend dat de op den 5 April eerstkomende aangekondigde besteding wordt uitgesteld tot op Woensdag den 12 April aanstaandedes middags, ten Randhuize wanneer nog eenigo meerdere WERKEN onder nadere goedkeuringin bet openbaaraan de minsteischenden zullen worden aanbesteed bestaande in de volgende perceelen 1." Ecnige geringe herstellingen en het onderhoud van de Stads werken aan het West-Havenhoofdgedurende één jaar; 2.° Het herstellenschoonmaken en opvoegen der kaai muren 3." Eenige herstellingen en vernieuwingen benevens het onderhoud voor één jaarder beschoeijingenbaard en paalwerken; 4." Het onderhoud van het diglsle Sas, voor één jaar 5." Het onderhoud van de houten bruggen, gedurende het loopende jaar 6.° De vernieuwing van negen stel ramen op de eerste verdieping van hel Raadkuis 7." Het onderhouden van de Stads Armenhuisjesge durende één jaaren Hel vernieuwen van de Poortiers-)Voning aan de Zuid-Havenpoort. Waarvan de bestekken en conditiën, van heden af, [ter Stedelijke Secretarie voor de gegatlingden ter visie iiggen alsmede hij den Stans Architect, door wien drie dagen vóór de bestedingaanwijzing in loco zal worden gedaan. Zierikzee, den 29 Maart 1848. Burgemeester er. Wethouders, DE CRANEvt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. P. KBOEF. ANTWERPEN den 28 Maart. Gisteren morgen begaf ik mij naar Rijssol en te Moucron het laatste belgische station gekomen zag ik er eene ontzagwekkende militaire magt, zoo infan terie als kavailerie voorts met schroot geladene stuk ken kanon die op het station van Moucron en den weg naar Frankrijk gerigt waren. Een generaal de- geen die te Doornik kommandeerde bad zich mede derwaarts begeven gelijk ook de administrateur der brusselsche policie. Deze zamentrekking van rnagt te Moucron had ten doel bet gewapenderhand in Belgie binnenrukken te beletten eener bende van ongeveer 2000 onverlaten onder bevel van den beruebten Ernst Gregoire van wiens vertrek uit Parijs de regering be- rigt hekomen bad. Die bende lag gisteren namiddag te Seclin bij Rijssol gekampKTd c begon zich op het ontvangen berigtdat do belgische grenzen zoo goed bewaakt werden reeds Ie versUooijen. Bij het legioen hetwelk te Quievrain is uiteen ge jaagd bevinden zich ook eenige Nederlanders die men bier te lande niet begeert te houden en door de policie tot aan do grenzen van bun vaderland zul len worden vervoerd. Tc Brussel is in de laatste dagen een aantal per sonen in hechtenis genomen die wanorden wilden doen ontstaan. Een dezer antwoordde dus op de tot hein gerigte vragen: Uw naam? Deleslré Uw land? lk ben Franschman. Uwe woonplaats? De Tuileriën waar ik in het bed van Bodewijk El lips slaap. Deze persoon werd mot verscheiden anderen die hem als. hun opperhoofd beschouwen in verzekerde bewaring gehouden. AMSTERDAM den 28 Maart. Naar men verneemt hebben heereti burgemeester en wethouders dezer stad in aanmerking nemende de moaijelijke tijdsomstandigheden en de bezwaren welke daaruit voor stads kas zullen ontslaan besloten voor dit jaar van het genot van Iractement aan deze hunne heirekkingen verbonden ten behoeve van stads kas afstand te doen. Naar men verneemt bedraagt het getal der vrijwilligers die zich aan de stedelijke schutterij heb ben aangesloten om mede te werken tot handhaving van orde en rust thans ruim elf honderd. Even als de turfdragers en lurfbeffers hebben ook de ko renmeiers en steenzetters zich beschikbaar gesteld om des gevorderd dienst te doen tot bewaring van orde en rust. Maandag avond is door het ontploffen van een der gaz-lantarens voor de beurs eene zware slag ontslaan bijna gelijk slaande met een kanonschot. Dit heeft aanleiding gegeven tot een huilengewonen oploop en ontwikkeling van militaire magt. Nadat men van de ware toed ragt der zaak onderrigt was is de zamenge- vlaeiue menigte rustig en kalm uiteen gegaan. AMSTERDAM den 30 Maart. Heden omstreeks den middag is er weder eene sterke militaire magt op den Dam ontwikkeld terwijl enkele stralen onder anderen de Voethoogstraat en de Pijl steeg door infanterie zijn afgezet. Naar men verze kert staat dit in verhand met gewiglige ontdekkingen door de justitie gedaan welke belangrijke (irrestatieu ten gevolge moeten hebben. Indien wij wel onderrigt zijn betreffen deze arresla- (iën voornamelijk de hoofden van eene Communistische vereeniging van meestal vreemde handwerklieden die, onder den naam van Bilduncjs-Verein, sedert geruimea tijd in een lokaal in de Pijlsteeg hare bijeenkomsten hield. Overigens blijft de meest gewensebte rust in alle ge deelten der stad heerschen. 's GRAVENHAGE den 28 Maart In do zitting van de tweede kamer der stalen-gene- raal van beden zijn na langdurige beraadslagingen aangenomen I. Het ontwerp van wel, tot verhooging van de staatshegrooting voor 1848 voor zooveel aangaat het VIIIs10 hoofdstuk (marine.) Hetzelve werd met algo- tneene stemmen goedgekeurd. II. Dat, tot verhooging dier begronting over 1848 voor zooveel betreft hoofdstuk X (oorlog.) Aangenomen met 46 stemmen tegen 3. III. Dat tot verhooging der begrooting voor 1847 ten opzigte van hoofdstuk Hl justitievoor zooveel betreft de kosten der gevangenissen. Ook dit ontwerp is met algemeene stemmen aangenomen. Na afloop dier beraadslagingen die zeer belangrijk zijn geweest, beeft de president van den raad namens het ministerie, liet volgende verklaard Edel Mogende Heeren Jfy .w i- rm'v!,, ,*<Je! nine ,}p bereadslapin- gen over de beido wels-ontwerpen in de zitting van heden door de kamer aangenomen hebben voorbereid en ten einde gehragt kan der regering niet dan zeer aangenaam zijn. Van hare tzijde beijvert zij zich met allen ernst te overwegen op welke doelmatige wijs zij verligting zal kunnen aanbrengen in die belastingen waarvan de zwaarte op eene onevenredige wijs dia klasse van ingezetenen in den staat druktdie de meeste moeite ondervindt, om in hare dagelijkscbe behoeften te voorzien. «Dat de accijnswelten op het gemaal en hel geslagt in de allereerste plaats hier in aanmerking komen zal bij u edel mog. gewis gereeden ingang vinden en wij durven aanvankelijk reeds op do ondersteuning van u edel mog. rekenen wanneer wij zooals wij hopen uwe medewerking eerlang zullen kunnen inroepen op wets-ontwerpen waarbij de genoemde belastingen zoo al niet zullen wegvallen zeker zoodanige vermindering en wijziging zullen ondergaan die den knellenden druk derzelve voor alle ingezetenen van Nederland zullen doen ophouden." Men leest in het Journal de la llayc: «Te reke nen van heden (27 Maart) hebben de staatkundige betrekkingen lusschen de regering en het Journal de la Haye opgehouden Ie bestaan." 'sGRAVENHAGE den 29 Maart. Vele leden der tweede kamer zijn heden huiswaarts gekeerd; do werkzaamheden zullen 14 dagen geschorst blijven. In dien tusschentijd zullen de voorstellen der grondwets herziening geheel gereeiTzijn zoodat Dij do hervatting dor werkzaamheden met de behan deling dior gowigtige ontwerpen allereerst een aan vang zal kunnen worden gemaakt. MIDDELBURGden 27 Maart. Het stedelijk bestuur heeft bij proclamatie alle zamenscholingen ten nadrokkelijksle verboden en ecu register van inschrijving doen openen voor die bur gers die zich bij de schutterij zouden willen aanslui ten ter handhaving van orde en rust, wanneer dia gestoord moeien worden. ZIERIKZEE, den 31 Maart. Bij de gisteren alhier gehouden paardenmarkt zijn van wege de sociëteit: wt Nut en Genoegen, aan do navolgende landbouwers prijzen, premiën en getuig schriften toegekend voor de schoonst gekeurde paarden to wetenaan IF. Bsije en C. vqn den Bouttc Nieu-

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1