If0. 25. Woensdag 29 Maart. 1848. I Woensdag en ^aturdag. BESTUREN M AMMSTRATIffl. BEKENDMAKING. OPENBARE AANBESTEDING. NIOTSTWl. BUITENLAND. BINNENLAND. Z1ERIEZEESGHE COURANT. ABOKWEMENTS-PRI5S Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. IInzending der Advert, daags te voren, 's narnidd. vóór 4 ure. VESSCHIJST PBIJ9 DER ADVERTENTIE!» Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks' en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve het Zegelregt Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee (brengen door deze ter kennis van de in- en opgezetenen dat de jaarlijksche PAARDEN- of HALF-VAS TE- MARKT als van ouds binnen deze Stad op Donderdag 1den 30 dezer maand zal gehouden worden terwijl de aandacht van het publiek in het bijzonder gevestigd wordt op de aankondiging van weg e de Sociëteitlot Nut en Genoegen, betreffende de op dien dag te joudene tentoonstelling en vee-markt welke der ilgemeene belangstelling en medewerking wordt aan bevolen. Zierikzee, den 22 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. ?r- ne p, erv Ier le de ip- >ut «r ge pe ld. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee Stijn voornemens op Woensdag den 5 April eerstkomende, dés middags, ten Raadhuize onder nadere goedkeu ring in het openbaar aan den minsteischenden aan to besteden de volgende STEDELIJKE WERKEN, te welen 3.° F enige geringe herstellingen en het onderhoud van de Stads werken aan het West-Havenhoofdgedurende één jaar 2.° Het herstellenschoonmaken en opvoegen der kaai muren 3.° Eenige herstellingen en vernieuwingen benevens het onderhoud voor één jaarder beschoeijingenbaard en paalwerken; 4.° Het onderhoud van het digtste Sasvoor één jaaren 5.° Het onderhoud van de houten bruggengedurende het loopende jaar. Waarvan de bestekken en conditiën van beden af, ter Stedelijke Secretarie voor de gegadingden ter visie liggen, alsmede bij den Stads Architect, door wie» drie dagen vóór de besteding aanwijzing in loco zal "Worden gedaan. Zierikzeeden 28 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders, BE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De Sociëteit: tot nut en ge noegen, te Zierikzee, maakt bekend, dat 1.° De PAARDEN- en BEESTENMARKT te dezer Stede al plaats hebben op Donderdag den 30 Maart 1848op de aloude standplaats aan de Balie aanvangende des voormiddags ten 10 ure. 2.° Ieder veehouder wordt bij deze uitgenoodigd om voorzegde laarktzoo door het aanbrengen van paarden, als door het ter ver hoop aanbieden van rundvee, zooveel mogelijk te helpen bevorderen 3.° Tot aanmoediging zullen door genoemde sociëteit de navol- lende Pr ij zen. Premie tu.en Getuigschriften worden toe gekend zoowel als door de Directie voor een nacht kosteloos stal ing en voeder zal verstrekt worden, mits daarvan vooraf kennis worde gegeven aan den Presidentden heer J. A. Mulock. Hoower Het schoonst gekeurde vijfjarig Merriepaardeen prijs 6 en ien getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde eene premie van f 3 en een getuigschrift. liet schoonst gekeurde vijfjarig Rüinpaardeen prijs van j 5 en en getuigschrift Het daaraanvolgend best gekeurde, eene premie van 2,50 en een getuigschrift Het schoonst gekeurde vierjarig Merriepaardeen prijs van f 5 en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde eene premie van 2,50 en een getuigschrift. Het schoonst gekeurde driejarig Merriepaardeen prijs Van 4 en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde, eene premie van J'l en een getuigschrift. Het schoonst gekeurde jong Merriepaardeen prijs van f 4 en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurdeeene premie V3n f 2 en een getuigschrift. Voor den schoonst pekeurden tweejarigen Hengsteen prijs van f o en een getuigschrift. Voor den daaraan volgenden best gebeurden eene premie van 2,50 en een getuigschrift. 4.° De Commissie van Keuring zal bestaan uit de leden der socië teit, en wel één uit Schouwen en dein uit Duivelaed 5.° Ten einde opgenoemde jaarmarkt zoo veel mogelijk t.c bevor deren, worden de leden der sociëteit uitgenoodigd, aan den gebrui- kelijken rid door de stad deel te nemen, welke des namiddags ten drie ure aan de Balie zal aanvangen. C.o Tot meerdere uitbreiding worden Zadelmakers uitgenoodigd aan de Balie hunne eigen gemaakte Voorwerpen, als zadels, hoofd stellen enz., ten toon te stellen, over welke eene keuring zal plaats hebben, en de schoonste met eene premie en getuigschrift bekroond worden 7.° Eindelijk worden de leden van genoemde sociëteitnamens de Directie, uitgenoodigd, om op Donderdag den 30 Maart 1848, des avonds ten half zeven ure, ten huize van den heer YV. van Zandvoort, de algemeene Vergadering bij te wonen; in welke de prijzen premiën en getuigschriften namens het Edel Achtb. Be stuur, door de Directie van opgenoemde sociëteit aan de bekroon den zullen afgegeven worden. Zierikzee, den 15 Maart 1848. Namens de Directie van liovèngen. Sociëteit De Secretaris A. KEN ENS. FRANKFORT den 24 Maart. In geheel Duitschland openbaart zich meer en meer luide het verlangen dal het voormalige Polen als een onafhankelijke staat tnsschen Ruslanden Duitsch land zal worden hersteld. In Polen zijn alle builenlandscho dagbladen ver boden ten einde de bevolking geheel onkundig te houden van de gebeurtenissen in Duitschland. Het dagblad van Warschau doet de vlugt van Lodewijk Filips voorkomen als eene reis welke hij tot herstel zijner gezondheid heeft ondernomen. Volgens de dagbladen is het herstel van orde en het ontwikkelen der nieuwe stelsels het groote en belangrijkewaarmede men zich thans te Weenen en te Berlijn bezig houdt. Men heeft het berigt ontvangendat ook het Lomhardijsch-Yenetiaansch koningrijk geheel in op stand Is. Een hoogst gewigtig mede te deelen nieuws is dat de Jesuiten-orde zich in Italië ontbindt eo reeds be gonnen is Rome te ontruimen Hunne verdrijving uit liet koningrijk Napels heeft den eersten schok hiertoe gegeven en hunne verdrijving uit Sardinië zulks verder voorbereid. Ontvangen brieven uit Konstantinopel van den 26 Fehruarij zeggen dat de aziatische cholera uit al de wijken dier hoofdstad verdwenen was en zich ook in de omliggende plaatsen niet vertoonde. Daar alle huilenlandsche dagbladen aangaande de cholera in Rusland zwijgen mag men daaruit opmaken dat zij thans geene voortgangen maakt. PARIJS, den 23 Maart. De verkiezingen de financiële moeijelijkheden en in verband met dit laatste en met de vraag der werk verschaffing de overneming der spoorwegen is het geen thans de provisionele regering en het publiek te Parijs voornamelijk bezig houdt. Gisteren zijn 400 uitgewekene Polen waaronder men de generaals Dwernicki en ltozicky opmerkte in de groote zaal der Normale School bijeengekomen. Deze vereeniging had de onmiddelijke organisatie ten doel van het legioen cn het besluit tot vertrek naar Warschau en de overige poolsche provinciën alwaar de opstond zoude zijn uitgebarsten. Weder is er iets gebeurd dat onze tegen woordige omwenteling naar die van het laatst der vorige eeuw doet gelijken. Onder eenen outzettenden toevloed is midden in het Mars-veld een vrijheids boom geplant. Gisteren vervulde Napoleon Bonaparte, zoon van den ex-koning Jerómezijne pligten als burger want hij stond hij den post du Drapeau bij het 1"° ba- taillon van het lsle legioen, op schildwacht. Te Bordeaux hebben vrij ernstige ongeregeld heden plaats gehad ten gevolge van den afkeer der bevolking voor eenen door het voorloopig bewind der waarts gezonden commissaris. De prins en prinses van Joinville zijn te Lon den aangekomen. ANTWERPEN, den 25 Maart. Onze regering verwittigd zijnde dat een aantal af gedankte werklieden van Parijs zoude vertrekken on der het geleide van eenige gewapende Franschen, ten einde alhier een opstand te veroorzaken zond on- -middelijk eenige hataillons mei artillerie naar Quievrain {fransche grenzen) af, ten eiride daar de muitelingen af te wachten. Gisteren middag kwamen deze man nen dan ook te Quievrain aan (naar men wil 100 en volgens anderen 6- 700 Belgen in getal.) De gewapende mannen en zij wier papieren niet in orde bevonden werden, nam men in hechtenis; terwijl aan de anderen veroorloofd werd Belgie in te trekken en hunne woonplaatsen op te zoeken. Deze troep was, volgens het loopende gerucht, de voorhoede van 3000 beigische werklieden die Parijs doorgetrokken hebben met de fransche en beigische vaandels aan het hoofd, onder de kreten van leve de Republiek 1 weg met Leopolden die niets meer en niets minder van plan moeten zijn dan Belgie stormender hand in te nemen. Wat hier ook van zijn moge de nootiige strijd krachten zijn naar de grenzen gezonden ten einde de muitelingen wanneer zij onverhoopt mogten ko men opdagen naar behooren te ontvangen. De bewoners der gemeenten in de omstreken van Quievrain moeten alle gewapend uitgetogen en gereed zijn om aan de linielroepen bijstand te verleenen. De troepen zelve zijn met den besten geest bezield. Bij het verlaten van hel slation van den zuidor-spoor- weg riepen zij met geestdrift een e leve de Koning," als vaarwel aan de verzamelde menigte toe. In Belgie blijft de stemming gtfnstig; de vrijwillige leening vindt weinig tegenstand. Zoowel van de zijde der regering als van het stedelijk bestuur te Brussel worden thans krachtige maatregelen genomenom de menigte werk te verschaffen. Ook in Belgie heeft thans het gouvernement ge oordeeld tot den gewigtigen stap Ie moeten overgaan om in het belang van het openbaar kredietaan de bankbiljetten wettelijken koers te verleenenhet wil bovendien eene bijzondere disconto-bank oprigten. Men heeft Brussel wel eens de herberg van Europa genoemd. Deze benaming verdient het vooral nu. Uit Rusland, Frankrijk, Oostenrijk, Pruissen en andere deelen van Duitschland is een ontzet tende toevloed van voorname vreemdelingen daar aan gekomen om er korter of langer te vertoeven. Ook uit Luxemburg schrijft men van gestadige woeling en onlusten op het land. De stad zelve schijnt echter rustig te zijn. Rij de hoeren Gebroeders Relinfantete 's Hage ziel een Boekje het licht, ten titel voerende: een woord aan mijne Landgenooten en geschreven door onzen waar- iligen volksvertegenwoordiger E. IV. van Dam van Isselt, Met de volle kracht zijner gespierde taal, valt hij de ellendigen aan die hel verderf en ongeluk hunner land- genooten willen door hen lot onrust en woeling aan te sporen. Welmeenend zijn zijne waarschuwingen en behartigingswaardig zijne wenken. De hemel geve dat hot volk zijne ware vrienden kenne en aan hunne raad gevingen gehoor geve. Wij trekken hel volgende uit

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1