N°. 1848. Zaturdag 18 Maart. BESTUREN H AMK1MM. NOTIFICATIE. BEKENDMAKING. NIMSTHD». BUITENLAND. Woensdag en Zaturdag. den bij .gen. het mit oop EE 5 .E3XDE :48 /o ure. pC. Gelijk 2n bie« n tegen Bouwt an alle r. al zoo ag vele ieuwde at wij verno- r deren onden. b voor- s der 4 ffiMZEESM COURANT. ABOMNEraEBITS-FRIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per pos' f 2,15. 1. Inzending der Advert, daags te voren, 's namidd. vóór 4 ure. In het helang eener geregelde verzending dei- Courant, wordt verzocht, de JDFERTENT1EN in te zenden tot Dings dag en Vrijdag namiddag vóór 4 ure. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, brengt bij deze ter kennis van de belangheb benden dat door Zijne Exc. den Opper-Houlvester met overleg van Hun Edel Groot Achtbaren de Gedepu teerde Staten is bepaald het navolgende: j.o Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze provincie op den 20 MaarL aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op Wa tersnippen tot den April daaraanvolgende wordt opengelaten, met dien verstande echter, dat de laatste, wat At publieke Jagt aanbe langt alleenlijk geopend blijft op het water langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en bepaalde lijk is gesloten in en langs bossehen alsmede op bouw-en weilanden, tot het gewone jaglveld behoorende. 2.° Dat het weispel van kwartelen alleen van den 1 Mei aan staande toten met den 15 Julij daaraanvolgende zal mogen worden uitgeoefend; zullende bij dat jagt.bedrijf geene andere netten mogen ■worden gebruikt clan steekgarenssprei- en vliegnettenterwijl de twee laatstgemeld^ soorten nimmer tot het siepen (.tirasTereiv) der kwartels zullen mogen worden gebezigd. 3.o Dat de Visscliexij binnen deze provincie /van den 15 ip'il aanstaande tot en met,den 15 Mei daaraanvolgende zal gesloten wezenterwijl het. visseben met de zegen of het sleepnet niet ge oorloofd zal zjjn van den 1 April aanstaande toten met den 31 Mei daaraanvolgende. 4.° Dat van de bij de 3de bedoelde sluiting is uitgezonderd de jPaling*Pisscherijwelke echter gedurende den gesloten vischtj/d niet anders dan met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten en met het kruisnet zal kunnen uitgeoefend worclen vermogende nogtans die vischtuigen alleen daar Ie worden gebezigd, alwaar het gebruik derzelve niet bij de policie-reglementen is verboden. 5.° Dat de Visschers van beroep den door lien vóór den 15 April aanstaande gevangen visch tot op den laatsten dier maand zullen mogen verkoopen. 6.o Dat een ieder, die zich, aangaande het bij de voorgaande bepaalde, eenige overtredingen mogt. veroorloven tot de straffen bij de wet bepaald, zal worclen vervolgd Het vervolg en slot in het volgend n,°) Burgemeester en Wethouders der Stad Zierilezce brengen Ier kennis van de daarbij belanghebbenden dat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in deze Provin cie over het loopende jaar zooals die is vastgesteld Ier vergadering van beeren Gedep'uleerde Stalen dezer Provincie den IS Februarij jongstleden benevens de lijsten der Geneesmiddelen Werktuigen en Vergiften van beden af ter Stedelijke Secretarie op de kantoor uren ter visie van elk en een iegelijk zullen voorliggen. ie ril: zee den 14 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANEvt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KB0EF. PARIJS, den 13 Maart. Door den Engelschen gezant is aan den beer Lamar- tine eene depêche van lord Palmerston medegedeeld in welke deze betuigtdat de aan Lodewijh F Hipszijne familie en zijne ministers verleende gastvrijheid Frank rijk in geerien deele moet verontrusten over de goede betrekkingen tusschen de beide volken en dal het VEESCHXÏÏ8T verleenen dezer schuilplaats geene andere beteekenis heeftdon die der gastvrijheid. Onder de laatste besluiten j welke door de bewinds lieden zijn genomen moet meer in hot bijzonder gewag worden gemaakt van dat waarbij in bet belang der gewetensvrijheid het dadelijk ontslag wordt gelast dier burgers, die gevangen gehouden worden op grond van regterlijke veroordeelingen ter zake van ongeoorloofde godsdienstuitoefening. Ongeveer 2000 gewapende bandieten hebben Parijs verlaten met voornemen zich in de naburige bossehen te gaan nestelen. De olerbeid heeft hun troepen achterna gezonden met het formeele bevel de boos doeners als bazen neder te schieten. BRUSSEL, den 13 Maart. Ondanks het regenachtige en gure weder van gis teren is de groote carnavals zondag met veel levendig heid doorgebragtde fraaije rijtuigen volgden op el kander in pene ontelbare menigte, afgewisseld door optoglen van zinrijk vermomden met muzijk talrijke gemaskerden doorliepen zelfs de afgelegenste straten zindelijk en met sierlijke netheid uitgedosebtde avond- danspartijen waren overal tot proppens toe door vrolijke deelnemers en gulle kijklusligen bezocht en duurden zonder binder tot het aanbreken van den dag; twee bataiilons der schutterij waren in de wapenen maar schenen veeleer naar de aanmerking van een journal zich te verlustigen met deel te nemen in do algemeene vrolijkheid dan geroepen te zijn om do openbare veilig heid te verzekeren. De laatste carnavals-dag is zoo als de vorige da gen ook te Antwerpen en in het geheele rijk met de beste rust doorgebragt. To Gend zijn eenige wanordelijkheden voorge vallen die echter zonder moeite gestild zijn. Eenige straatjongens hebben een opstand willen maken tegen de Jesuiten in wier klooster en kerk zij de glazen hebben ingeworpen. BINNENLAND. AMSTERDAM den 16 Maart. Wij vernemen dat het bezoek van Z. M. den koning aan de hoofdstad waartoe reeds alle toebereidselen waren gemaakt voorloopig is uitgesteld. Het berigt daarvan is beden morgen ontvangen. Men verwacht vrij algemeen dat Z. M. reeds mor gen zal komen. Er was echler daaromtrent heden namiddag ton 5 ure nog niets met zekerheid bekend, 's GRAVENHAGE den 14 Maart. Heden zijn er hoogst belangrijke geruchten in deze residentie in omloop. De koning zou namelijk gis teren namiddag, den heer voorzitter van de tweede kamer der staten-generaal bij zich ontboden en hem te kennen gegeven hebben dat hoogstdezelve niets vuri ger verlangende dan aan de wenscben van zijn getrouw volk te voldoen bereid wasal die veranderingen in de Grondwet te brengen, die de koning met de staten- generaal ook buiten de aangebodene, voor bet heil van den staat mogt raadzaam oordeelen. Goed onderrigten verzekeren dat door den honing niet is gezegddat deze verklaring zonder voorkennis zijner ministers geschiedde Het spreekt van zelf dat deze berigten met het grootste genoegen alhier worden vernomen en dal men daarin eenen eersten en gewigtigen stop ontdekt op den weg van vooruitgang en hervorming die ieder wel- meenend vriend zijns lands op eenen kalmen wettigen weg wenscht. Lof komt den vorst toe die de teekenen des tijds, de wenscben en behoeften des volks niet mis kent, en die zoo gaarne al doet wat slechts strekken kan tot heil van bet dierbaar vaderland. Men verneemt met genoegen, dat Z. M. bevelen heeft gegeven om de aanzienlijke werken welke in bet Willomskwartier over den Scheveningschen weg alhier op hoogstdcszelfsl ast zijn aangevangen met den meesten spoed voort te ïetten. De beeren van Ellink- huizen en Schroot, onder wier leiding dio werken FRISS DER anvjEBTiSTTim Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbcrigten van 1 -8 regels af 1 behalve het Zegelregt, worden uitgevoerd zijn belast met de tweede rij ge bouwen daar te stellen welke zoowel ter verfroaijing van deze residentie aan de zijde van pet Willemspark strekken als vooral daarom ook belangstelling ver dienen omdat zij aan meer dan 600 werklieden met hunne gezinnen voor langen lijd onderhoud verschaffen I er wijl de levendigheid door dezen arbeid onder do bevolking verspreid zich ook doet gevoelen door do vervaardiging en den aanvoer van materialen in Am sterdam Botterdam aan de Zaan Leiden en velo plaatsen in andere provinciën. Dit voorbeeld, oin velen werk te verschaffen door den koning gegeven verdient gewisseiijk alle navolging. 's GRAVENHAGE den 15 Maart. Men leest in de Staats-Courant het navolgende: «Al de ministers hebben beden aan den koning te kennen gegeven, dat zij door pligtgevoel gedrongen hoogstdenzelve eerbiedig verzochten om in hunne re spective betrekkingen te worden vervangen. »De koning heeft het ontslag der ministers aangeno men en hun verzocht voorloopig hunne function te blijven waarnemen." De algemeene wenscb in Het langs alle zijden uitgedrukt verlangen der natie zal verboord worden. De koning is vast besloten ministers te benoemen die eene meer milde hervorming overeenkomstig 'skonings zienswijze, toegedaan zijn. De verwachting cn het vertrouwen der natie in don koning gesteld zal niet worden beschaamd. Sedert gisteren heerscht in deze stad eene bui tengewone levendigheid door het aankomenverblijf en vertrek van een groot getal miliciens der ligtingon van 1845 en 1846 die alhier zijn bijeengekomen en naar de onderscheiden plaatsen van bestemming ver trekken. Er heerscht bij de jongelingen de beste geestwaarvan het volgende tot bewijs kan strekken een gedeelte van ben is onder het aanheffen van volks lied eren voorbij bet paleis des konings getrokken en beeft bet leve de Koning! aangeheven. HH. MM. do koning en koningin hebben zich aan de menigte ver toond en zijn op de hartelijkste wijze begroet. 's GRAVENHAGE den 16 Maart. De groole staatkundige gebeurtenis van den dag heeft hier eene algemeene geestdrift teweeg gebragt. Gisteren avond ten 10 ure bielden 400 werklieden van defabrijk der beeren L. S. Enthoven ik Comp. alhier een' oplogt langs de voornaamste wijken der stad. De stoel vormde eene lange rij met muzijk aan het hoofd en was voor zien van een groot getal flambouwen en vaandels, waarop verschillende toepasselijke opschriften te lezen stonden. In weinige oogenblikken was de menigte tot eene onoverzienbare volksmassa aangegroeid die deel nam in deze krachtige en indrukwekkende manifestatie. Men begaf zich hel eerst naar het paleis des konings. Door (luizende stemmen werden aldaar de volksliederen aangeheven en door een herhaald hoezee! bekrachtigd. Er verliepen slechts weinige oogenblikken toen Z. M. met twee adjudanten op den stoep van zijn paleis en dus in de onmiddelijke nabijheid en bijna in het midden der jubelende menigte verscheen. Onbeschrijfelijk is de geestdrift die zich toen met verdubbelde vreugde in de kreten van leve de Koning! leve de Grondwet! lucht gaf. Z. M. was blijkbaar getroffen door zoo veel harte lijke gehechtheid en liefde en gaf dit op de ondubbel- zinnigste wijs in hoogstdenzelve minzame en onop houdelijke groeten te kennen. Vervolgens rigtte zich de stoet in dezelfde orde en van eene steeds vermeer derende volksmenigte omgeven den weg nemende langs het Voorhout tot voor hel paleis van prins Frederik waar zich hetzelfde tooneel herhaalde. Z. K. H. even als hoogsldeszelfs doorluchtige gemalin en oudste doch ter vertoonden zich voor de geopende vensters en ver toefden daar een geruimen lijd bewijzende door groeten

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1