n°. 21. Woensdag 15 Maart. 1848. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF Rationale Militie. SeRciifcmalüng. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Woensdag en Zalurdag. NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND.^ BINNENLAND. ZIERIKZEESGHE COURANT. ab omneme3sts-prijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,15. Inzending der Advert, daags te voren, 's namidd. vóór 4 ure» Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen door deze Ier kennis van de daarbij belang hebbenden dat de Militieraad in deze Provincie deszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middel burg, voor liet 4ie Kanton, op de volgende dagen, te weten De tweede zitting, op Vrijdag den 17 dezer maand des morgens ten negen en een half ure ter beoordeeling der ingediende rekiames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen mogten regt op vrijstelling te hebben en De derde zitting op Woensdag den 12 April daaraanvolgende mede des morgens ten 91/2 ure tot het beoordeelen en goedkeuren der Plaatsvervan gersalsmede tot regeling van hetgeen betrekking beeft tot do Nummerverwisseling en eindelijk dat de belanghebbenden zich niet moeten verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet om op den be paalden tijd voor den Militieraad te verschijnen aan gezien bet voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen, nimmer als verschooning voor de ontijdige Of niet verschijning kan worden aangevoerd. Gedaan te Zierikzeeden 8 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in deze Provin cie over het loopende jaar zooals die is vastgesteld, ter vergadering van heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie den 18 February jongstlederi benevens de lijsten der Geneesmiddelen Werktuigen en Vergiften Van heden af ter Stedelijke Secretarie op de kantoor uren ter visie van elk en een iegelijk zullen voorliggen. Zierikzee den 14 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANEvl., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De Burgemeester der Stad Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de sup- pletoire kohieren der belasting op het Personeel en van hel Paientrcgl over het 3'le kwartaal van het loopende dienstjaar 184:/s op den 3 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Pro- [vincie, zijn executoir verklaard en op heden gesteld Worden in handen van den Ontvanger der Directe i Belastingen te dezer Stede ten line van invordering jen eindelijk, dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 11 Maart 1848. DE CRANE. verschijnt pbijs der adverteivtïek 1 Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1 -6 regels af 1 behalve het Zegelregt. PARIJS, den 10 Maart. Het nieuws van heden is uit een financieel oogpunt gewigtig en geenszins geschikt om het vertrouwen op te beuren. Het voorloopig bestuur beeft onderschei dene besluiten genomen welke getuigen van de moei- jeBjkheden waarin bet zich bevindtom uit de finan ciële verwikkelingen te geraken. Een eerst besluit betreft de gedeeltelijke niet uitbetaling van gelden uil de spaarkas. Dat besluit bepaalt namelijk dat de -uitbetalingen van 100 tot 1000 franken zullen plaats hebben voor 100 franken in geld het overige voor de helft in bons op de schatkist op vier maanden en met een' interest van 5 per centde andere helft in coupons tegen 5 per cent. Roven de 1000 franken zullen de bons op zes maanden zijn. Een ander besluit bepaalt dat aangezien de dia manten der kroon waarvan het koningschap slechts vruchtgebruiker was aan de natie behooren hetgeen ook het geval is met verdere goederen van waarde tot den luister der koninklijke residentien behoorende aangezien de natie hel regt heeft daarover te beschik ken en aangezien de circulatie van geld op het oogen- blik onvoldoende is de minister van financien gerriag- ligd wordtde diamanten der kroon te verkoopen tegen den prijs door experts te benoemen evenzeer als het zilverwerk en de staven in de koninklijke residentien gevonden en tot de civile lijst behoorende. Bij een derde besluit wordt de minister van finan cien gemagligd wanneer hij het noodig oordeeltook de hossen landerijen hoeven enz.de goederen der civile lijst uitmakende te verkoopen onder alle welke verkoopingen echter niet de goederen der koninklijke familie zijn begrepen. Een vierde besluit eindelijk schrijft eene leening van 100 millioen uit. Het besluit zegt dat dadelijk zal worden overgegaan tot de uitgifte van de 100 mil lioen welke nog van de leening, toegestaan bij de wet van den 8 Augustus 1847 moesten uitgegeven worden. Deze leening zal den titel voeren van nationale leening. De inschrijvingen zullen eene maand open blijven. De inschrijvers zullen 5 per cent rente bekomen op naam of aan toonerin te schrijven op het grootboek der openbare schuld en met genot van 22 Maart. Al deze financiële maatregelen zijn natuurlijk niet zonijer indruk op de beurs gebleven. Ten gevolge van de lage prijzen gedurende de laatste dagen waren er in den aanvang vele koopers en begonnen de prijzen te rijzen. De markt heeft zich echter ten gevolge van het bekend worden van gemelde maatregelen niet kunnen staande houden, en is op nieuw achteruil gegaan. Het voorloopig bewind heeft nog eënige andere be sluiten genomen. Het heeft den lijfsdwang in zaken van handel afgeschaft. LONDEN, den 10 Maart. In het begin van de zitting van het lagerhuis van gis teren beeft de heer Stafford inlichtingen gevraagd no pens de uitdrijving der engelsche werklieden uit Frank rijk of de regering de maatregelen genomen had om voldoening voor deze bedrijven te vorderen en eindelijk of zij voornemens is maatregelen van wedervergelding te nemen op de in Engeland zijnde fransche werklieden. Sir G. Grey slaals-secrelnris van het departement van hinnenl. zaken heeft geantwoord dat het voorloopig bewind van Frankrijk aan het engelsche gouvernement zijn leedwezen over deze onbehoorlijke bedrijven heeft betuigd dat het maatregelen heeft genomen tot verdere voorkoming van dergelijke daden en dat de uitgezette werklieden voor de hun toegebragle schade zullen wor den schadeloos gesteld. Sir G. Grey voegde er bij dat de engelsche regering volstrekt niet tot,maatregelen van wedervergelding geneigd was. AMSTERDAM, den 11 Maart. Men verneemt dat cle plaats hebbende inspectie naar den toestand en den voorraad van bet krijgs- materiëel aanwezig in 's rijks magazijnen, bedroo- vende uitkomsten oplevert en dat veel zal moeten worden vernieuwd of geheel dient te worden aange schaft alvorens de vestingen en grenzen in weerbaren slaat zullen kunnen worden gebragt. [Hand.) 'sGRAVENHAGE den 11 Maart. De memorie van toelichting behoorende bij de we(s> ontwerpen tot herziening der Grondwet, is zeer beknopt en bevat weinig meer dan bet volstrekt noodzakelijks tot uitlegging der voorgedrageno wijzigingen. Overdo redenen waarom juist deze en geene andere verande ringen worden voorgesteld waarom b. v. de gewigtiga vraagstukken van bet kiesstelsel en de ontbindbaarheid der tweede kamer niet in deze herziening zijn opgeno men bewaart zij geheel bet stilzwijgen. Het Staatsblad n.° bevat een koninklijk besluit van den 29 Februarij 11. houdende wijziging van dat van den 18 April 1818 (Staatsblad n.°20), betreffende het bevorderen van het meer algemeen gebruik der koe pok-inenting. II. K. H. de prinses Albert van Pruissenzus ter des koningsheeft dezer dagen de buitenplaats Rusthofgelegen in de nabijheid van hel dorp Voor burg aangekocht. Volgens de Ned. Stoompost zou ten gevolge vau bestaande bezwaren aan den aanleg voit eenen ijze ren spoorweg tusschen het Nieuwe-Diep en Amster dam door het IJ niet verder worden gedacht. Onze grensvestingen worden sedert eenige dagen in staat van oorlog gebragt. Te 's Bosch wordt het geschut uit de arsenalen gehaald en op de wallen ge bragt. De kanonniers zijn er den geheelen dag werk zaam. Naar Maastricht zijn van daar 15,000 bommen en houwitsers gezonden. Ook de kaders bij de infanterie worden op den voet van oorlog gebragtdeswegens zijn per kompagnie 2 nieuwe onder-officieren en 2 korporaals aangesteld. Het departement van oorlog heeft goedgevonden daar in dit jaar 1100 man in plaats van zoo als vroe ger was bepaald 600 man tot aanvulling van do land- magt in de overzeesche bezittingen naar Indien zullen gezonden worden de vastgestelde bepaling tot beper king der koloniale werving buiten effect te stellen en daarentegen te bepalen dat de vroegere verordeningen omtrent de werving weder van kracht zullen zijn. Als handgeld zal betaald worden f 24 en als aanbrenggelil f 9 welk handgeld dadelijk na goedkeuring aan den recruut zal uitbetaald worden. Het departement van oorlog verlangt echter zoo veel mogelijk Nederlanders en allerminst bclgiscbe deserteurs te engageren eu worden de militaire autoriteiten uitgenoodigddezo werving zooveel mogelijk te bevorderen. ROTTERDAM den 10 Maart. Het stedelijk bestuur alhier heeft in zijne raads vergadering van heden besloten om bij wijziging van het vroeger genomen besluit de jaarmarkt of kermis in het tegenwoordig jaar wederom op den gewonen tijd plaats te doen hebben. MIDDELBURG, den 13 Maart. Naar wij vernemen zal een gedeelte der miliciens van 1845 en 1846 welke op woensdag den 15 dezer alhier moeten opkomen om in dienst te worden gesteld nog dien eigen dag van hier vertrekken waardoor dit alzoo niet hier zal vernachten. Wij vernemen dat de wel-eerw. heer A. Wilod Versprille predikant te Grijpskerke is beroepen naai' Oud-Vossemeer (eiland Tbolon.) ZIERIKZEE den 14 Maart. Jl. vrijdag is door onzen bekwamen en verdienste lijken doctor in do genees-heel- en verloskunde

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 1