Zeetijdingen. Advertentiën. i>n )rpf aan gezegden ire in wedervarene selüjnt Driessen den goe derenwagen Ie hebben verlaten zonder zich om vrouw en kinderen Ie bekommeren en eerst een uur daarna werd men door hel ge schreeuw der kinderen ontwaar dat in gezegden wagen nog per sonen aanwezig waren. De aanwezigen lieten het gezin verzorgen en hragten op voorspraak van een onbekende, ƒ17 bij elkander, die alzoo in het bezit geraakte van den later te voorschijn gekomen Driessen. Deze vertrok nu met den eersten namiddagtrein met de zijnen herwaarts, liet zijne vrouw en kinderen per rijtuig naar bunne daarop in hel geheel niet voorbereide familie alhier vervoeren en verwijderde zich in stilte met bet geld. De vrouw is kort na hare aankomst bij hare betrekkingen vermoedelijk ten gevolge van baren zeer ziekclijken toestand overleden. De Maas voor Botterdam zat den 9 dezer van het Oude Hoofd tot aan het voormalig Oost-Indisch Huis vast doch zoo ver het oog reikte, was liet van hel Nieuwe Hoofd benedenwaars, open water. Op den laalsten dag des vorigens jaars ontstond er brand in eene boerenwoning in de buurschap Agelo gemeente Benekamp welke woning geheel door de vlammen is vernield. Men beeft ook van dé merende goederen niets kunnen redden dan alleen het vee uitge zonderd twee varkens, welke mede eene prooi der vlammen zijn ge worden. Meer echter dan dit alles is bet te betreuren dat een reeds hoog bejaard man lid vap bel huisgezin hetwelk het door de vlam- tnen aangetaste pand bewoonde daarin op de jammerlijkste W(&e is Omgekomen bij bet aanwenden eener poging om nog het een en an- I dar aan do vernieling te ontrukken tot dal einde namelijk zich be geven hebbende in een kamertje van het huis werd hij door de toe nemende vlammen zoodanig omringd dat weldra zijn geroep om hulp te vergeefs en het niet meer mogelijk was hem ie redden en hij zoo geheel is verbrand dat men de weinige overblijfselen van zijn verkoold gebeente in eene kleine dons beeft kunnen bijeenzamelen. De oorzaak van den brand is onbekend en zoo wij wel onderrigl zijn was nndh het gebouw noch de roerende goederen legen brandschade verzekerd. Van den Rijn in Pruissen meldt men van den 1 dezer: De heer von Erslleben deken van hot kapittel van Brandenburg- en obef der veertig ededen dezer provincie die het zoo beruchte adres van eerbied aan tien koning geteekénd hebben zal crimineel vervolgd worden wegens het volgende feitKen boer bad het paard waarop de heer Erslleben gezeten was doen schrikken zonder dat hij daar door echter het minste leisel bekwam; de deken liet bom tot slraf aan de zoldering van zijn stal met het hoofd naar Ureneden ophan gen. De ongelukkigewien natuurlijk het bloed naar het hoofd steeg zonde bet slagtoffer dezer verfoeijelijke wreedheid geworden zijn welke aan de harbaarsche middel-eeuwen doet donken], indien biet dé dochter van den deken voor de gevolgen ware bevreesd ge worden dié de misdaad van haren vader zoude kunnen na zich slepen zij', begaf zich des nachts naar den sla! en verloste den armen boer uit zijn lijden. Beods sedert eenigen tijd lezen wij in de fransche bladen van ver- sïMftende diefstallen door middel van het chloroforms begaan ais ware het dat men zich .haastte van elke nuttige uitvinding aan te Jonnen hoe men dezelve ook ten kwade kan toepassen. Een der gelijk verhaal vinden wij thans ook in de Jndêpendant de la Moseik, hetwelk wij zakelijk hier volgen laten Voor eenigen tijd vertoonden zich twee personen bij eenen lier- Eergier van hel dorp Mardigny en bestelden hem een diner voor vier personen. Dit diner moest zeer keurig worden ingerigt en de kosten pér hoofd op 5 francs nederkornen eene weelde tot nog toe in het dorp .Viariligny onbekend de herbergier haastte zich dan ook aan bét verlangen zijner gasten te voldoen. Deze echter begonnen weldra menigvuldige blijken van ongeduld aan den dag te leggen en zich luide te beklagen over. het lange uitblijven der twee andere genoorligden die van Pont-a-Mousson verwacht werden. Eindelijk dat .ongeduld niet langer kunnende ver kroppen wendden zij zich tot den herbergier, met den voorslag, dat hij zich naar Pont-a-Mousson zoude begeven ten einde de twee nalatige achterblijvers op te sporen en met zich te voeren eene som van 5 francs zal hein als belooning daarvoor worden ter hand gesteld. De herbergier aarzelt geen oogenblik dit aanbod aan (e nemen en begeeft zich na aan zijne vrouw de laatste bevelen te hebben mede gedeeld welgemoed op weg. Deze aldus vertrokken zijnde bleef nog slechts de vrouw en een klein meisje, haar kind., in huis over. Alstoen haalt een der reizigers een metlaülon tevoorschijn, waarop de Heilige Maagd was afgebeeld en reikt het de vrouw ter bezigtiging over. Deze medaillon die in eenig kunstig verborgen kastje chloroforms bevatte verspreidde eene geurdie de vrouw van den huize heerlijk voorkwamen die zij eenige seconden lang met graagte opsnoof. Daarna reikte zij de Heilige beeldtenis aan bare dochter over die zich evenzeer door de verraderlijke uitwasemingen liet verschalken eti ze met de graagte opsnoof. Moeder, en kind vervielen echter, zoo als te denken was, weldra in eenen ontrustenden staat van slaperigheid onder dew in vloed dezer uitwasemingen, zonder echter hel bewustzijn te verliezen voor hetgeen rondom haar voorviel. Het volgende namelijk zagen zij plaats hebben zonder er zich e'enigzins tegen te kunnen verzetten. De twee onbekenden, na de slaapsters op den grond te hebben riedergelegd daar zij zich niet dan moeijelijk op hunne stoelen konden houden en gevaar liepen er af te vallen onderzochten hare zakken en haalden er eene bos sleutels uit waarmede zij de meubelen opensloten in een derwelke zij eene som van 335 francs vonden. Nadat zij zich van deze som hadden meester gemaakt benevens van al de overige zaken welke hen bruikbaar voorkwamen verdwenen zij. Tegenover dergelijke feiten zullen de overheden hel voorzeker noodzakelijk achten als voorloopige en noodzakelijke maatregel vast te stellen dat de chlnroforme die in onze apotheken vrijelijk ver kocht wordt worde opgenomen in de rei van vergiftige zelfstandig heden en er alzoo de vrije verkoop van worde verboden. Even als in vorige jaren bevatten ook thans de engelsche bladen uitgebreide relazen van het op den eersten kersdag aan het hol ge houden feestmaal. De koninklijke tafel was gevuld met de schoonste en tevens grootste stukken vleesch van allerlei soort met den mees ten smaak en den groolsten" luister gerangschikt. De schotel met, ossenvleesch deze hoofdschotel op alle engelsche dinerswas ook Ihans op eene waardige wijze vertegenwoordigd even als de met laurieren en rosmarijn versierde varkenskop. Aan de hoeken der tafel verhieven zich uitstekend schoone en hooge kersboomenmet velerlei soort van bonbons opgevuld. Dit jaar woog het koninklijk gebraad 376 pond het was met palmtakken versierd en strikken van het kostbaarst lint die zich tot festoenen vormden. De engelsche bladen spreken met niet min der bewondering van sommige gevogelten van eene buitengewone grootte, zoo als b. v. van een paar. wilde kalkoenen, slechts veer tien weken oud en elk meer dan 16 pond wegende al dat gevogelte was in de koninklijke tuinen van Home-Park gemest. Na dat het maal geëindigd was begaven zich de koningin en hare gasten 27 in getal naar eene zaal waar men de kofBj an thee diende. In deze zaal bevonden zich vijf hoornen die zich tol op eene hoogte van 7 of 8 voet verhieven en in wel de meeste keurigheid be werkte bakken geplaatst waren deze boomen waren artificiële pijn- boomen en de bladen waren derwijze geschilderd dat hel scheen dat zij met sneeuw overdekt waren. Aan de takken hingen honderde korfjps én kistjes met de meeste zorg bewerkt om door de koningin en prins Albert ten geschenke te worden aangeboden. Elke boom was op de meest luisterrijke wijze verlicht met meer dan tachtig waskaarsen. Te New-York worden er 800 omnibussen gebruiktdie aan de stad, voor patentregt de aanzienlijke som van 5900 dollars beta len. Hel kapitaal in deze ondernemingen gestoken beloopt 735,000 dollars. Deze etablissementen gebruiken 300 personen zonder nog diegenen (e rekenen die voor de fabricatie van nieuwe rijtuigen de herstelling van andere en het heslaan der paarden gebruikt wor den. Het schijnt dat de reparatiekosten die aan elke omnibus op bet oogenblik dat zij voor het eerst gebruikt wordt tot dat zij voor altijd wordt afgedanktbesleed moeten worden verre den prijs der originele waarde overtreffen. MIDDELBURG den 7 Januarij. Sedert kort zijn in onderschei dene winkels, op naam van oenige ingezetenen goederen ter bezig tiging of op rekening gevraagd waarvan de daarvoor met naam op- gegevene personen geen kennis droegen. Wij meenen tegen deze be driegerijen te inoelen waarschuwen. ZIERIKZEE den 11 Januarij. Jl. zaterdag is alhier, op de werf de Goede Intentie, toebehoorende aan den heer Strickaert met liet beste gevolg te water gelaten een schoonerschip genaamd Sicilië, groot circa 170 zware lasten, gebouwd voor rekening van bovengenoemden heer J. Strickaert zullende gevoerd worden door kapitein II. D. Puisteren bestemd voor de groole en kleine vaart. THERMOM ETERS TA ND TE ZIERIKZEE. Zondag 9 Jan. 8 ure 's morg. 13° F. of 10° C. onder het vriesp. 12 'smidd. 16° 9° Maand. 10 8 's morg.16° 9° Dingsd, 11 8 21° 6° 10 22° 5'/s° BROUWERSHAVEN, den 8 Januarij. Binnengekomen: Sama- rang, kapt. D. Steur, van Batavia naar Rotterdam. Gedurende het vorige jaar zijn in de Maas en Goeree binnen gekomen 2475 zijnde 208 minder en uitgezeild 2618 schepen 174 minder dan in 1846 behalve de vischhoekers jagers haringbuizen en schepen die van Rotterdam Dordrecht Schiedam enz. langs de Zoeuwsche stroomen zijn ingekomen of uitgezeild of die binnendoor langs de Wadden van Hamburg Bremen enz. gearriveerd of der waarts vertrokken zijn. Onder de binnengekomen schepen waren 41 van Java 2 van Samarang 2 van Canton 2 van Akyab 5 van Suriname en 4 van Nickerie. RENTE-BETALING van alle verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS, bij van dèu S'fARP BERG. VERKOOPING op de Buitenplaats den Haan onder Noord- gouwe, op Dingsdag den 18 Januarij 1818, 's morgens ten 10 ure, van 1 bunder 25 roeden zevenjarig ESSCHEN en. ELZEN HAKHOUT en eenig DROOGHOUT, alsmede eenige zware BOOMEN. De ondergeteekende gaarne iets willende bijdragen tot lee- niging van den in dezen strengen Winter zoo toegenomen nood der Armen is voornemens daartoe op Donderdag of Vrijdag den 20 of 21 Januarij 1848 te geven, eene SOIRÉE de P HYSIQU E AMUSANTE voor Heoron en Dames. Hij vertrouwt dat hij, door op deze wijze het nuttige met het aangename te paren en dit alzoo te zamen tol een liefdadig doel te doon strekken op de deelneming van al diegenen kan rekenen die hunne handen nooit aan liefde daden onttrekken. De lijsten van deelneming (a 1 per persoon) zijn ter inteekening voorhanden bij de bestuurders van het Natuurkundig Genootschap alhier alsmede bij den ondergeteekende. P. 11. van dek WEIJDE. Het bestuur van het Natuurkundig Genootschap binnen deze Stad npemt de vrijheid, deze liefdadige poging van haren Lector, in de algemecne deelneming aan te bevelen. Zierikzeeden 10 Januarij 1848. D.r H. GOEMANS President. W. TOP W'z. Secretaris. A. van de VELDE, Cz. Thesaurier. te zierikzee bij I)e erven a. de vos stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1848 | | pagina 2